Věkový rozdíl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 29.09.13 09:44
Věkový rozdíl

Vím, že toto není módní otázka, ale snad mě tady za to neukamenujete ;)
Jaký je věkový rozdíl mezi vámi a vaším partnerem?
A co říkáte například na rozdíl 20, 30, 40 nebo dokonce 50 let?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

Lettie
426 příspěvků 29.09.13 09:50

11 let, starsi jsem ja. Opacne jsem to zkusila, ale nevyhovovalo mi to.

indyka
625 příspěvků 29.09.13 10:41

Mezi námi je rozdíl dvou let, on je starší. Vyhovuje mi to, ani by mi nevadilo, kdyby ten rozdíl byl o pár let větší, ale jedině kdyby byl starší partner. Sama si nedovedu představit chodit s někým o víc než pár měsíců mladším.

Ale znám páry s různými věkovými rozdíly, ať je starší muž či žena, a pokud jim to funguje, tak proč ne? Pokud to nedělá problém jim, proč by to mělo dělat problém mně :-)

Nixe Lulu
326 příspěvků 29.09.13 10:48

Já bych asi nechtěla mít vztah, kde je větší rozdíl než kolem 5 let. Připadá mi nejlepší, když jsou partneři přibližně stejného věku. Ale ono se to nedá předem naplánovat, že.
Můj muž je starší o rok a čtvrt.

moet.de.foret  29.09.13 10:48

U nás jsou dva roky, a i když jsme mladí, tak oba víme co chceme a sehráli jsme se v tomhle. Myslím, že je to každého věc, kolik let je mezi ním a jeho partnerem. Spíš to někdy může způsobovat praktické problémy, a vadí mi pokud z toho trpí dítě (příliš starý otec, nebo oba dva). Ale jinak je mi to úplně šumák.

mikita.miki
1931 příspěvků 29.09.13 11:04

3 roky mladší. vyzkoušeny různé vzorce, ten mi v té době vyhovoval nejvíc.

Giulietta  29.09.13 11:08
@moet.de.foret píše: …vadí mi pokud z toho trpí dítě (příliš starý otec, nebo oba dva).

Ako z veku rodičov trpí dieťa?

stricc  29.09.13 11:10

@Giulietta Tipuju, že především tak, že mu každou chvíli někdo předhazuje, že to má blbý, že má starý rodiče

dost_bot
2070 příspěvků 29.09.13 11:14

On se hlavně věkový rozdíl tváří úplně jinak v různém věku. Rozdíl tří let vypadá jinak ve 20 a v 60, rozdíl 30 let taky vypadá jinak ve 20 a v 60.

dost_bot
2070 příspěvků 29.09.13 11:15

@stricc Bu´D, anebo starý otec s mladou matkou taky bývá fajn na začátku, ale po pár letech…

Giulietta  29.09.13 11:15

@stricc Aha. Akože skoro mu umru a zostane sám? Škoda, že to moji rodičia nevedeli a mali ma v mladosti a umreli tiež mladom veku…

dost_bot
2070 příspěvků 29.09.13 11:16

@Giulietta Ale no tak, vždyť víte, že se nemluví o výjimkách…

Giulietta  29.09.13 11:17
@dost_bot píše:
@stricc Bu´D, anebo starý otec s mladou matkou taky bývá fajn na začátku, ale po pár letech…
…po pár rokoch je ten otec rovnako dobrý ako ten mladý.

pilotDodo
718 příspěvků 29.09.13 11:21

Rodiče mají mezi sebou 13 let, otec starší, vše v pohodě, můj přítel byl o 18 let starší a vyhovovalo mi to :-)

stricc  29.09.13 11:26

@Giulietta třeba, ale taky jsem se setkala s názorem, že je hrozný, když letitý otec nemůže s ratolestí lítat po hřišti a podobně. Až na to, že například já mám otce věku zcela přiměřeného jak vůči matce tak vůči sobě, a přesto ho ani ve snu nenapadlo, že by s námi lítal po nějakém hřišti, protože na tohle on prostě není, no a taky jsme vyrostli.
To je jako se vším, záleží na té konkrétní rodině a konkrétním páru a taky si myslím, že i když chápu subjektivní názor, že by to někdo sám pro sebe tak či onak nechtěl, tak jak to mají u sousedů, do toho nikomu nic není.

Esmee
4376 příspěvků 29.09.13 11:34

Kvůli velmi špatnému vztahu se svým otcem jsem vždy inklinovala ke starším mužům, rozdíl 20 let mi vůbec nevadí, naopak, muž ve věku 35 až 45 let je pro mě ideální, otázka je, jestli by se mi i ve 40, 50 letech líbilo mít muže o 20 let staršího. K mladým klukům jsem nikdy nic necítila, nelíbí se mi, jsou ještě strašně nevyzrálí.

Giulietta  29.09.13 11:34

@stricc Moj letitý kamarát práve skáče na trampolíne so svojím trojročným synom. Naozaj do susedov mi nič nie je a aj keby on mal 19 a ona 65 a adoptovali si dieťa jeho 16 ročnej milenky, tak to chápem. Ale prekvapilo ma tvrdenie, že dieťa tým trpí.

Lizbeth
106 příspěvků 29.09.13 11:34

Partner je o 12 let starší..a i předchůdci byly kupříkladu o 8 let a podobně starší. Vrstevníky vůbec nemusím - pociťuji vůči nim mateřské city.
Fungovat může jakýkoli rozdíl - je to vždy o lidech.

Ale ke starším rodičům vůči dítěti mohu poskytnout zkušenost. Mí rodiče jsou oba shodou okolností dětmi starších rodičů. V té době ještě více zvláštní věc než dnes a oba tím trpěli dost. Obzvlášť můj táta, který měl v podstatě již od počátku za otce „důchodce“,to neměl lehké. Na obou se to svým způsobem podepsalo. Dnes by se jim žilo s takovou rodinnou konstelecí podstatně lépe.

Go-lightly
3428 příspěvků 29.09.13 11:35

No, obecně není moc fajn, když čtyřicátník chytí druhou mízu, nechá manželku s teenčaty a nabrnkne si dvacítku. Ono mít dospívajícího kluka když jednomu táhne šedesátka je o nervy pro oba.

pilotDodo
718 příspěvků 29.09.13 11:36

@Esmee s nevyzrálostí souhlasím, zatím všichni moji vrstevníci, se kterýma jsem se setkala (19,20 let), mi přišli hrozně nevyzrálí, spíš než chlapi nebo muži takoví klučíci…

Giulietta  29.09.13 11:39

@Lizbeth Moj otec bol tiež dieťa starých rodičov. Babička ho mala ako 44 ročná v minulom storočí a vekový rozdiel medzi ním a jeho surodencami bol 20 rokov. Napriek tomu tým netrpel, so surodencami a ich rodinami mal super vzťah a aj teraz sme všetci sesternice a bratanci v kontakte a rozdiel tých 20 rokov nám vobec nevadí. Babka s dedkom svojho najmladšieho syna prežili.

stricc  29.09.13 11:39

@Giulietta Já vím. Když mají rodiče k dítěti dobrý vztah, tak dítě obvykle netrpí ničím a bere to, jak to je. Dokud mu nějaká dobrá duše pečlivě nevysvětlí, že by správně trpět mělo, no

moet.de.foret  29.09.13 11:44

@Giulietta To je přeci strašně individuální. Jen jsem naznačila, že se může stát, že dítě tím trpí, že právě jak @stricc řekla, někdo mu může naznačit (a ano děje se to ve školce, škole) že jeho rodiče jsou staří. Pak se setkáváme s takovým tím: a tys přišel s dědečkem/ba­bičkou. Neříkám, že je to tak vždy, ale může se to stát (stejně jako může být starší rodič mnohem aktivnější než kdejaký mladý). Znám dva příklady - v rodině máme muže, který je od svých sourozenců asi o 20 let mladší, od svých 13ti let nemá maminku, od 22, nemá otce. A ano, na tu dobu byli už dost staří rodiče. Druhý příklad: slečna mého věku, otec je děsný mrzout (ale to je asi spíš i povahou), ale je už starší, věk dědečkovský, a s dcerou si nikdy moc nehrál, byl už na to líný (sám to říkal).
Neříkám, že dítě se starším rodičem trpí, říkám, že se to stává (když pominu že dítě může trpět i povahou mladého rodiče atd.atd.)

Lizbeth
106 příspěvků 29.09.13 11:47

@Giulietta ..ano, to je hezké.
Nicméně můj otec nejen, že měl oba rodiče staré, ale ještě oba s cejchem " rozvedení " ( což v té době také byl negativní jev) a dokonce byl nemanželský a jeho rodiče se vzali až asi v jeho 8 letech, přičemž on ani nevěděl, že nejsou svoji. Na malém městě si jistě dokážete představit, že rodina byla středem drbů.
To, že se o něj otec dílem pokročilého věku nezajímal a nevychovával, mu ubližovalo asi stejnou měrou jako předhazování zvláštní rodinné situace okolím.
Souhlasím s tím, že je to vždy o lidech a žádný rozdíl není zárukou " katastrofy", ale některé děti vnímají hlavně díky okolí, že je něco jinak, než by mělo být.

Giulietta  29.09.13 11:49

@moet.de.foret Kedy ste naposledy bola v nejakej školke pre dieťa, Ja v piatok na schodzke rodičov. V dnešnej dobe sú výnimkou mladí rodičia. Na tu 20 ročnú maminku sa všetci pozerali ako na chuderu čo ju matka nepoučila o antikoncepcii a skazila si mladosť. :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit