Velká taška do města pro muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

skylor
159 příspěvků 31.07.12 19:49
Velká taška do města pro muže

Zdravím, potřebovala bych moc poradit.

S mužem se teď chystáme do Itálie, nikoliv k moři, ale hodláme se posouvat mezi městy (např. Bologna, Verona atd. - jsme na památky). To s sebou nese chození celý den po městě, vždy se vracíme na ubytování až večer.

Jelikož v Itálii bude docela hic, musíme s sebou brát dost vody do města - cca 2 litry pro každého, abychom tam přes den nevyschli. A teď ta pointa: já jsem z obliga, mám dost letních tašek, které něco unesou, ale ne tak můj muž. On je sice hodný, je ochoten tahat mou tašku s vodou celý den, ale je na něm občas vidět, že by rád něco mužsky vyhlížejícího.

Co byste mi poradili, abych mu pořídila? Prosím neraďte batoh - jednak je oba tak nějak nemáme rádi, jednak je potřeba mít vodu i ostatní věci více po ruce (sundávat ve vedru donekonečna batoh, aby se člověk napil, se rychle omrzí a končí to pak bolestí hlavy z dehydratace), dále batoh s sebou nese propocená záda. Zrovna v té Itálii bude nutné mít vodu docela dost po ruce.
Rovněž tak se neosvědčily takové ty látkové ekotašky, které mají dost úzké popruhy, rády se přetáčejí a při vyšším zatížení se dost zařezávají do ramene.

Co byste mi doporučili, abych mu pořídila? Vím, že vypadám jako rencal (odmítám batoh i ekotašku), ale opravdu potřebuju poradit. Mělo by to být nějaká lehčí taška přes rameno, lehká, nesportovně vypadající.

Moc vám všem děkuji předem za odpovědi!

Reakce:

chupa_chups  31.07.12 20:04

Hloupa otazka, co tahhle velkou tasku pres rameno (Messenger Bags), jsou jich mraky

skylor
159 příspěvků 31.07.12 20:08
@chupa_chups píše:
Hloupa otazka, co tahhle velkou tasku pres rameno (Messenger Bags), jsou jich mraky

Děkuji za odpověď. Nevíte náhodou o nějaké konkrétní? (aby nebyla z kůže/koženky, nevypadala jako vojenská a byla bez nápisů?)

chupa_chups  31.07.12 20:11

www.google.com - tasky pres rameno, messenger bags…

skylor
159 příspěvků 31.07.12 20:15

Jejda, já zapomněla dopsat jednu důležitou věc, pak asi přidám Chupa Chupsovi jako blb - jedeme v pátek, takže potřebuju něco konkrétnějšího než Google (pitomá nejsem). Určitě hodně z vás bylo v obchodech po slevách nebo jste sami kupovali něco podobného. Nemáme čas obchody moc prolézat, zkoukli jsme jen Reserved a H&M (v Brně na České), ale nic pořádného tam nebylo.

Mori  31.07.12 20:26

@skylor, pokud hledáte tašku, proč nejdete do obchodu s taškama, nebo aspoň do obchodu s botama, nebo aspoň do sportovních potřeb, nebo aspoň do nějakého obchodu vším typu Tesca (a do oddělení brašen)? V obchodech s oblečením typu HM nemáte šanci sehnat tašku, pokud vám není úplně, ale úplně jedno, jak bude vypadat, nebo pokud nemáte vyloženě štěstí.
Konkrétně bohužel poradit nemůžu, ale messenger bags jsou poměrně běžně k mání, čekala bych, že nejpozději ve druhé obuvi uspějete. První obchod s obuví, který mě napadl, je Baťa, a ejhle, na internetu mají např. tuto: http://www.bata.cz/…itemid/35776
Nevím, jakou máte představu, ale kritéria, která jste zmínila (jednoduchá, textilní, ne vyloženě sportovní) splňuje.

skylor
159 příspěvků 31.07.12 20:33
@Mori píše:
@skylor, pokud hledáte tašku, proč nejdete do obchodu s taškama, nebo aspoň do obchodu s botama, nebo aspoň do sportovních potřeb, nebo aspoň do nějakého obchodu vším typu Tesca (a do oddělení brašen)? V obchodech s oblečením typu HM nemáte šanci sehnat tašku, pokud vám není úplně, ale úplně jedno, jak bude vypadat, nebo pokud nemáte vyloženě štěstí.
Konkrétně bohužel poradit nemůžu, ale messenger bags jsou poměrně běžně k mání, čekala bych, že nejpozději ve druhé obuvi uspějete. První obchod s obuví, který mě napadl, je Baťa, a ejhle, na internetu mají např. tuto: http://www.bata.cz/…itemid/35776
Nevím, jakou máte představu, ale kritéria, která jste zmínila (jednoduchá, textilní, ne vyloženě sportovní) splňuje.

Zdravím, děkuji za konkrétní tip, opravdu nemáme teď čas brouzdat po obchodech, konkrétní tip se moc hodí. Taška vypadá pěkně, snad naživo nebude moc umělohmotná. Obuvi jsem zkoušela minulý týden, pro muže toho moc nemají, povětšině jen kožené diplomatky v čeré a hnědé kuži. Tesco mě nenapadlo, asi proto, že ho nemám zafixované s kvalitním zbožím (usuzuju tak z dámské obuvi, možná mám jen předsudky).

Mori  31.07.12 20:36

@skylor To Tesco bych nezavrhovala, já z něj mívala messengerku a držela mi celou VŠ bez potíží, a že jsem ji nešetřila.
Užijte si dovolenou!

Mylady2
12409 příspěvků 31.07.12 20:44

A není lepší si tu vodu kdekoliv koupit? Mohlo by to být pohodlnější… než se tahat s taškou v tom vedru.
Vždy mám v kabelce malou vodu a pak průběžně kupuju během dne…

skylor
159 příspěvků 31.07.12 20:52
@Mylady2 píše:
A není lepší si tu vodu kdekoliv koupit? Mohlo by to být pohodlnější… než se tahat s taškou v tom vedru.
Vždy mám v kabelce malou vodu a pak průběžně kupuju během dne…

No, v Itálii budeme 20 dní. To už je dost balík, kdybychom to měli kupovat. Když budeme kupovat malou, budeme pořád jen shánět potraviny (všude jinde stojí malá voda 0,5 - 1,5 Euro, budeme v turisticky profláknutých městech) a pokud budeme chtít ušetřit, tak jsme zase zpátky u velkého balení. Podle průvodců na WC po Itálii teče pouze užitková.
Oprvadu nechci nechci hnidopišit, ale balenou fakt ne.

Jetthro
1129 příspěvků 31.07.12 21:29

Co tohle, pokud to teda neni moc sportovni na vas vkus? http://www.asos.com/…product.aspx?… pritel ma v tmave modre a je spokojeny :)

Mylady2
12409 příspěvků 31.07.12 22:19

@skylor
V Římě a miláně mě stála voda na ulici(špa. schody, coloseum, dóm) asi €1 …to je 25 Kč…
Ovšem pokud vám nevadí se po památkách tahat s dvěma litry vody v tašce tak ok:-) chtěla jsem jen poradit… Ne vždy platí, kdo šetří má za tři:-)
Jinak pokud budete chít ušetřit ještě více tak v Itálii jsou rozšířené tvz. napáječe…normálně na ulici, pitná voda a zadarmo…

skylor
159 příspěvků 31.07.12 22:29
@Mylady2 píše:
@skylor
V Římě a miláně mě stála voda na ulici(špa. schody, coloseum, dóm) asi €1 …to je 25 Kč…
Ovšem pokud vám nevadí se po památkách tahat s dvěma litry vody v tašce tak ok:-) chtěla jsem jen poradit… Ne vždy platí, kdo šetří má za tři:-)
Jinak pokud budete chít ušetřit ještě více tak v Itálii jsou rozšířené tvz. napáječe…normálně na ulici, pitná voda a zadarmo…

Jasná věc! Uvidím na místě, jak to bude vypadat. Hodně se to odvine také od toho, zda nám do galerií povolí vzít pití s sebou (naše kunsthistorická výprava bývá i v pidigalerii zalezlá klidně celý den, pokud za něco stojí, což v Itálii stojí skoro vždy). Jinak s tou vodou to není jen o penězích, ale i o nějakém přístupu (=balenou vodu bych v ČR nekoupila, neekologické, nekvalitní) a vlivu rodičů (= škudlilové) :-)

Mylady2
12409 příspěvků 31.07.12 22:38

@skylor Jasné každý to má jinak:-) hlavně ať se dovolená vydaří:-)Itálii miluju…

MP MS61
124 příspěvků 01.08.12 00:00

@skylor V Římě je snad VŠUDE na ulicích dobrá a chutná pitná voda. Mnohokrát ověřeno, fakt. Nevím zrovna u Colosea, ale na Navoně, u Panteonu, u velkých bazilik. - Samozřejmě to na potřebě tašky nic nemění. Je to rozumná věc. Pomalu k ní též směřuju.

Přeju krásnou dovolenou, užijte si věčného města!

Michal

chupa_chups  01.08.12 00:08

@Jetthro děs

MP MS61
124 příspěvků 01.08.12 00:16

@Jetthro @chupa_chups má recht. To by mohla být klidně Alpine… Sportovní pro věci do posilovny - a k patřičném oblečení.

M.

Jetthro
1129 příspěvků 01.08.12 00:21

@MP MS61 No tak tasku na tahani do posilovny si teda predstavuju trochu jinak a rozhodne ne z takoveho materialu :)) nazivo vypada lip nez na fotkach a nevim proc by to mlady clovek nemohl nosit, zvlast student..Ale teda cekala jsem spis blby kecy kvuli ty znacce a urcitych rekneme hnutich ktere s ni bohuzel nejakym zpusobem souvisi.

chupa_chups  01.08.12 05:04

@Jetthro http://www.modnipeklo.cz/…nalezl-nike/
bod 3

Cinkitoo  01.08.12 06:30

Taky jedeme do Itálie a když bude potřeba nést víc věcí, bude mít přítel námořnickou plážovku. Nic jiného stejně nosit nechce a z batohu má v létě vyrážku (ta síťka na popruzích). Třeba se potkáme v Benátkách nebo Boloni :)

MP MS61
124 příspěvků 01.08.12 08:43

@Jetthro Upřímně - tašku z nylonu pokládám na tahání do posilovnu za ideální. Je to účelné. Pravá kůže se na to nehodí. Pro mladého kluka v pohodě, o tom žádná.

Na značky moc nehraju a nějaká hnutí jsou mi volná. Mně prostě na první pohled připadala jako sportovní taška - docela hezká, uměřená a nepřezdobená. Na sporty či ke sportovnímu/outdoor oblečení ideální. A buďte klidná, do ciziny jezdím poznávat a chodit. A to zatím neumím jinak, než pekelně. :-) A s batůžkem. :-(

OT: je to fakt messenger bag? Já si představuju ten typ s přehazovací „chlopní“. Prostě poštovní brašna rychlého jezdce na prérii. :-)

Michal

skylor
159 příspěvků 01.08.12 14:19

@Cinkitoo

Zkusím drahému tu námořnickou plážovku vnutit, on je takový konzervativní a nechce moc poutat pozornost:-)

Jinak je možné, že se potkáme, Řím vypouštíme (byli jsme v minulosti), v plánu je Vicenza, Verona, Padova, Ferrara, Bologna. V Bologni budeme bydlet 11-18/8, takže kdybyste potřebovali nocleh nebo zázemí, ozvěte se na mail.

Jetthro
1129 příspěvků 01.08.12 17:00

@MP MS61 No zakladatelka tematu neuvedla ani priblizne vek, tak jsem se automaticky orientovala na neco co by nosil clovek +- meho veku :) Jinak rekla bych ze messenger se tomu rika hlavne kvuli tvaru a velikosti..

@skylor Mimochodem, v prvni pulce srpna maji v Italii dovolene, tak s tim pocitejte, je mozne ze dost veci bude mit zavreno, jinou oteviraci dobu nebo tak..a plaze budou nacpany :)

skylor
159 příspěvků 01.08.12 17:10

@Jetthro

Já asi nikdy nedokážu napsat vstupní příspěvek tak, abych nemátla diskutující a na nic nezapomněla:-)

Mému muži je 34 let, ale vizuálně ještě toho studenta připomíná, takže taška může mít i celkem mladistvý vzhled. Dnes jsem ho vyslala samotného, tak uvidím, jak pořídí.

S dovolenými počítáme, jde nám hlavně o památky a ty by měly být normálně v provozu. K moři se naštěstí nechystáme, ale vím, že tam touhle dobou vypuká pěkný masakr, kdy celá celá Itálie hodlá dostat k Severnímu Jadranu, aby tam pak na plážích leželi v několika patrem a nadávali na přeplněné restaurace. Naštěstí pojedeme v protisměru, tak to snad bude ok.

Mimochodem, všem moc děkuji za rady i přání pěkné dovolené!!

Cinkitoo  02.08.12 21:58

Skylor: Zkuste. On si ji koupil sám a tak se mu asi líbí :)
V Boloni budeme trávit asi jen pozdní odpoledne a noc 10., druhý den se přesouváme na zrekonstruovaný statek poblíž Sieny. Měli jsme sehnané ubytování v Benátkách, kam se chceme podívat, ale nakonec jsme to museli změnit na Boloň. Bereme si s sebou kola, takže památky budou muset ustoupit kopcům :) Jen bych ráda stihla Palio v Sieně, jen mám obavu z těch „davů domorodců“, o kterých se všude dočítám.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit