Velmi kulatý obličej - jaký účes?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Osuška
71 příspěvků 01.09.13 13:52
Velmi kulatý obličej - jaký účes?

Jsem malá a drobná, ale mám velmi kulatý obličej. Jako když si vezmete to ruky globus a na obou pólech ho ještě víc sploštíte. Prostě se na mě příroda vyřádila. Druhý problém je kvalita vlasů. Mám je slabé, rovné jako hřebíky, rychle se mastící, rychle plyhnoucí, barva p…á sláma. Roky si vypomáhám trvalou, po ní se mi vlasy méně mastí a účes, pokud není venku vlhko, pár dní drží. Ale je s tím děsně práce, umýt, natužit, nechat volně uschnout, trochu pak profoukat, nakulmovat, nalakovat. Kulmovat musím každé ráno, protože přes noc se mi vlasy přeleží. Jak trvalá odrůstá, tak myju vlasy obden a účet splyhne 15 minut po nakulmování. Šampon, balzám, tužidlo a lak používám profi, objednávám na netu nebo kupuju v kadeřnictví Klier. Nosím vlasy dlouhé k ramenům, odshora sestříhané s ofinou, nahoře se to snažím načechrávat, abych prodloužila obličej, ale jak píšu, nedrží mi to. Co byste mi poradili vzhledem ke tvaru obličeje a kvalitě vlasů za účes? Jsem fakt zoufalá, protože ač vlasům věnuju spoustu času, tak to není vidět, jsem stále neupravená a k tomu úměrně blbě se i cítím. Nejraději bych něco bez tvrvalý, umýt vlasy a jít, ale to je pro mě scifi.

Reakce:

Go-lightly
3428 příspěvků 01.09.13 14:58

A nemohla byste postnout fotku, takhle vám nikdo poradit nedokáže. Jen si neodpustím: proč ofinu? ta vám obličej ještě zkrátí.

Osuška
71 příspěvků 01.09.13 15:03
Fotku raději ne. No a proč ofinu? Protože mi kamarádky, rodina, kadeřnice, prodavačka v obchodě s parukami atd… říkají, že mi vlasy z čela nesluší, ale ofina ano. Na netu nemůžu najít nikoho, kdo by mi byl trochu podobný, abych se alespoŇ přiblížila. V obchodě s parukama jsem si zkoušela, co by mi tak trochu sedělo za účes, právě jsem měla na mysli delší mikádo s pěšinkou bez ofiny, ale prý mi to nesluší.
@Go-lightly píše:
A nemohla byste postnout fotku, takhle vám nikdo poradit nedokáže. Jen si neodpustím: proč ofinu? ta vám obličej ještě zkrátí.

Go-lightly
3428 příspěvků 01.09.13 16:14

Nojo, tak to je těžké, stěží vám poradíme naslepo. I když chápu, že nechcete svou fotku posílat. Ale důležité je, že nikdo není vysloveně ošklivý, musíte se jen pousilovat, jak udělat ze své zvláštnosti přednost.

Nyxx
512 příspěvků 01.09.13 17:19

Zkuste šampony a kondicionéry bez silikonů. Mnoho žen říká, že od té doby, co se barví, se jim méně mastí vlasy. Navíc byste se zbavila té „počůrané slámy“. Co se účesu a nakonec i té barvy týče, spíš než na Peklo bych vsadila na nějakého dobrého kadeřníka. Já jsem třeba byla naposledy v Hair-Face-Body v Myslíkově v Praze a slečna kadeřnice mi na můj kulatý obličej vybrala moc pěkný účes.

kajiksuk
143 příspěvků 01.09.13 20:55

Něco takového?

Osuška
71 příspěvků 01.09.13 20:56
Na silikony si dávám pozor. A o barvě přemýšlím už hodně dlouho, ale kombinovat jí současně s trvalou se bojím, abych nepřišla o vlasy. Proto bych se ráda trvalý úplně vzdala.
@Nyxx píše:
Zkuste šampony a kondicionéry bez silikonů. Mnoho žen říká, že od té doby, co se barví, se jim méně mastí vlasy. Navíc byste se zbavila té „počůrané slámy“. Co se účesu a nakonec i té barvy týče, spíš než na Peklo bych vsadila na nějakého dobrého kadeřníka. Já jsem třeba byla naposledy v Hair-Face-Body v Myslíkově v Praze a slečna kadeřnice mi na můj kulatý obličej vybrala moc pěkný účes.

Karoleenah
2322 příspěvků 01.09.13 21:35

Mám hlavu kulatou jak kopačák a dost podobnou kvalitu vlasů řekla bych, takže můžu říct, co pomohlo mně a třeba vám to k něčemu bude:
Barvení vlasů chemickou barvou mi na cca jeden týden po obarvení prodloužilo interval mytí vlasů, ale vlasy se mi hrozně ničily, takže jsem nakonec přešla na hennu a ta byla nakonec o dost lepší, protože vlasy obalila a mírně zdrsnila, což jim přidalo i na objemu, o jejích regeneračních účincích nemluvě. Ale je fakt, že henna není pro každého a vůbec nevím, jak jde dohromady s trvalou, takže možná by nebylo od věci se zkusit v kadeřnictví poptat po nějakých šetrnějších barvách, už by snad mělo být z čeho vybírat… Nebo když už, tak prubnout nějaký blonďatý odstín henny.
Na dodání objemu u kořínků je super vlasový pudr, stačí nasypat a promnout, navíc je skladný a lehký, takže ho můžete všude nosit s sebou, jen jsou zapudrované vlasy nic moc na dotyk (ale to jsou i zalakované, koneckonců). Lak na vlasy mi kadeřník zatrhnul úplně, že prý to vlasy mé (ne)kvality akorát zbytečně zatěžuje a čím míň přípravků si na ně budu plácat, tím líp.
Jak už tu padlo, šampony určitě bez silikonů, mně teď ohromně prospívá Timotei Pure, za pár korun boží šampon, z těch trochu dražších mi hodně vyhovoval Klorane s ovesným mlékem.
A bez čeho už vůbec nemůžu žít je regenerační maska Gestil Wonder (též známá jako býčí koule), na pár minut do délek po umytí místo kondicionéru a jednou týdně jako intenzivní zábal. Před měsícem mi došla a ještě jsem si z lenosti nekoupila nové balení a už je to vidět… Moje vlasy po ní vypadají o dost zdravěji.
Pokud jde o účes, tak já měla vlasy téměř po pás i krátké mikádo po uši a byla jsem spokojenější s těmi delšími vlasy, protože splihlé a mastné krátké vlasy vypadají podle mě ještě hůř než splihlé a mastné dlouhé, ty se aspoň dají stáhnout do culíku nebo drdolu. A aby se mi v noci nepřeležely, spávala jsem s drdolem - takovým tím s drátěnkovou výztuhou, vlasy jsem na ni večer namotala a ráno jsem měla vlasy hezky vlnité a vydrželo mi to déle než nakulmované vlasy, možná jsem jen neuměla s kulmou zacházet, ale nakulmované vlny jsem měla pryč do dvou hodin nejpozději, kdežto vlasy zvlněné přes noc libovolným způsobem mi vydržely někdy i do odpoledne. :D

Nyxx
512 příspěvků 01.09.13 22:55

@Osuška No nevím, jestli Vám ta kulma úplně prospívá, pro kulatý obličej se kudrny většinou nedoporučují. Na druhou stranu moje občasné pátrání po nových účesech stejně vždycky končí zjištěním, že se nedá moc zobecňovat, neboť rozhoduje nejen tvar, ale i rysy obličeje. Právě proto bych vyhledala šikovného kadeřníka. Nebo můžete zkusit někoho zde na Pekle. Pokud vím, tak třeba Catherinne nebo Rea94 jsou kadeřnice.

Osuška
71 příspěvků 01.09.13 23:17

Účes na obrázku se mi líbí, moc, něco takovýho bych brala. Ale jak tu padla zmínka, mám jiný rysy obličeje, víc sploštělou hlavu nahoře a hranatější bradu, tak mě by takto ostříhané vlasy, asi tolik jako paní na fotce, neslušely. Nicméně za pokus by to stálo.
Balzám Wonder používám, je perfektní, používám ho už hodně let a nic lepšího jsem zatím neobjevila. Tužidlo mám od Klier a lak Schwarzkopf Profesional, obojí používám s mírou, vím, že se to nemá přehánět, že pak vlasy těžknou a nedrží tím spíš. Ať dělám, co dělám, nedrží mi pěšinka, stále mi jdou vlasy do čela už od té šešulky nahoře hlavy a tím, jak mám hlavu spolštělou, tak to vypadá děsně. Mě osobně se líbí, když mám ofinu seplou nahoru z čela, ale když slyším od ostatních názory, že mi to tak nesluší, tak fakt nevím, co s tím… S hennou nemám žádný zkušenosti, zkusím si najít nějaký info nebo se zeptat kadeřnice. Občas použiju vymývací barvu, je to spíš tónovací barva, vydrží asi 5 umytí.

modra_kocka
903 příspěvků 02.09.13 01:21

Poradila bych najít dobrého kadeřníka. Když tak napiš, možná bych měla tip.

materidouska84
194 příspěvků 02.09.13 12:19

Já mám také kulatý obličej a nosím dlouhé vlasy, zvlněné kónickou kulmou s pěšinkou ne uprostřed, ale na boku:-)A myslím, že to nevypadá zas tak špatně:-)

hejhulka111
2 příspěvky 14.09.14 14:04

Ahojík..40ti letá plnějších tvarů, kulatý obličej..odjakživa nosím krátké vlasy..momentálně blond, nosila jsem vystřihaný krk ted nechávám dorůst…ale vůbec netuším co dál? nějaký tip na účes..díky moc Jiřka :-)

hejhulka111
2 příspěvky 14.09.14 14:08

Fotku klidně přiložím

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit