Ven s dětmi-trekové sandály a žabky k šatům

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbyl
1469 příspěvků 18.02.13 13:19
Ven s dětmi-sandály

Řesí se tu dost často nevhodnost žabek a trekových sandálů do města ale s dětmi na prolézačky, pískoviště a do parku, kde jsou i fontány nejsou lodičky či podpadky zrovna ideální. Já mám ráda ženskost, několik let jsem po Praze pobíhala jako průvodkyně v podpatcích, ale není to stejné jako tlačit kočár a dohánět 2leté dítě. Situaci často řeším tak, že mám přezutí s sebou, ale mnohdy ne…a nepovažuji za nepříčetné mít pěkné šaty, svetřík či sako a k tomu trekovky= někdy je to nouze, ale jak ten Petřín vybíhate vy? a mimochodem v restauraci Petřínské terasy nebo v té španělské restauraci na Dětském ostrově se na mě ještě nikdo „blbě“ nedíval, asi jsou zvyklí na horší věci. Jak podobné situace řešíte vy? A samozřejmě ploché sandálky v několika barvách vedu jako doplněk taky, ale někdy zjišťuji, že po celém dni mě z nich bolí noha více než z mých Melissa žabek, které ještě v parku můžu i vyzout a jít pohotově chytat do brouzdaliště…VLO­ZENO POZDEJI JAKO VYSVETLENI PROC DISKUZE VZNIKLA- diskuzi jsem zalozila pote, co jsem byla pekne oblecena ale ve sportovnich sandalech na detskem hristi u plaze (jsme turisticke mesto u more a bar naproti hristi je plny celebrit a skoromodelek )a me prislo ze tech nact-cetiletych se za mnou koukalo nejak moc. Boty na prezuti jsem mela, na hristi si deti prebrala za hodku kamaradka a ja letela na obchodni jednani, ktere bylo kousek od hriste, kam jsem se pak vracela…pak pri kojeni a chvilce klidu jsem hledala nazory co na to vy doma (v CR) a narazila na fotku slecny ve valku, ktera ma sportovnejsi sandaly a jinak docela pekne sladene obleceni a tudiz jsem chtela zjistit, na jake strane je vetsina nazoru…takze asi tak.
dik vsem za nazor.

Příspěvek upraven 22.02.13 v 12:47

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

stric
762 příspěvků 18.02.13 13:54

No řekla bych, že máte vyřešeno, ne? Kromě toho, že i sukně může být pohodlná, umožňovat snadný pohyb a ještě k tomu vypadat dobře, tak nevím, proč nenosit sandály určené do terénu, když se zrovna chystám do toho terénu vyrazit.

Rosalyn
925 příspěvků 18.02.13 16:40

@stric No jo, ale co když ji někdo vyfotí třeba v mhd a pak bude na MP její fotka s komentářem, že si vzala nevhodné boty, a pár lidí z toho bude mít žaludeční potíže? :-)

stric
762 příspěvků 18.02.13 16:47

@Rosalyn Já to nechtěla hrotit, mám dneska blbou náladu a tím pádem sklony k agresivitě. Ale napadlo mě to hned a docela vážně. Jak proboha vůbec někdo může projevit obavu, jestli je vhodně obutej a oblečenej, když si na sebe vezme přesně to, co k daný činnosti potřebuje, jen protože kdesi na internetu visej nějaký fotky, na kterých si některý lidi dokazujou, jakej mají skvělej vkus a nemožný spoluobčany?
Já jsem pro zachování dress code tam, kde je to na místě. Na společenských akcích, na pracovištích a tak. Ale stresovat se kvůli oblečení ve volném čase a dokonce třeba nosit něco, z čeho pak bolí nohy, aby mě náhodou nepomluvila nějaká anonymní parta, no tak to teda pardon, ale to by byl úlet.

MP Janka
373 příspěvků 18.02.13 17:03

Když už bych se měla na někoho dívat blbě, tak by to byla maminka, která ze svými potomky na pískovišti poskakuje v lodičkách.

Rosalyn
925 příspěvků 18.02.13 17:06

@stric Souhlas. Tedy kromě první věty, to nepoznám.

pabylka
881 příspěvků 18.02.13 17:49

Neriešite to zbytočne moc? Nejde predsa o ples v Opere.

DRW
1240 příspěvků 18.02.13 21:50

V urcite dobe jsou nektere veci prominutelne. Moje maminka by chodila za damu i na to piskoviste, protoze pro ni bylo nemyslitelne jit z vratek naseho domu nenalicena a bez bot na podpatku (malem takhle jednou dosla i na Lysou horu :) a nestezovala si). Omluva pro ni nexistovala.
Nebyla jsem timto postizena, ale zase na druhou stranu da se vybrat. Napr. Keen ma i kolekci bot vhodnou k sukni a na piskoviste.
Napr:
http://www.keenfootwear.cz/…y-21108.html
http://www.keenfootwear.cz/blvd-1/
 http://www.keenfootwear.cz/…-307119.html

stric
762 příspěvků 18.02.13 22:00

No a už je to tady. Nic proti vaší paní matce, pokud považovala za vhodné provozovat turistiku na podpatcích, jistě k tomu měla své důvody. Jak souvisejí NOHY s tím, co má/nemá kdo namalované na obličeji, tomu taky moc nerozumím, ale asi to nějakou tajemnou souvislost mít bude.
Ovšem tvářit se, že sandály určené mimo jiné k běhání s dětmi v parku a na hřišti vyžadují zvláštní omluvu, jsou-li nošeny do parku a na hřiště, to už je fakt moc.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 18.02.13 22:20

Jojo, ospravedlnovat sandale na pieskovisku je tu proste nutne… :-D Kazde tie boty maju svoj ucel, nie su ziadne „nadradene“ ani „podrad(e)ne“. Lodicky a puzdrova sukna fakt nie su univerzalne oblecenie - tak isto ako nie su univerzalne dziny a tenisky. Pripada mi fakt blbe tvarit sa, ze kto je „za damu“ nonstop, aj v situaciach, kedy je to proste…od veci, je taky jako „lepsi“. Behat za deckom v lodickach je pre mna rovnaka somarina ako ist do divadla v trekovych sandaloch 8-)

mikita.miki
1931 příspěvků 18.02.13 23:09

Podívejte se, pokud byste chodila na písek v ohavných pánských botaskách s dírama, pokud byste chodila v sandálech připomínajících vesmírnou loď enterprise, tak se fakt styďte, ženská, hluboce se styďte, ale i já, nikdy nevlastnící něco jako rádoby adidasky chodím na písek v,,hadrových,, balerínách a skoro trekových sandálech. zrovna nedávno se trochu oteplilo, já vytáhla svoje oxfordky na podpatku a nakonec skončila s dítětem na hřišti a nadávala sem si pak doma do hovězího skotu, neb sem je pak čistila docela dlouho, nemluvím o škrábanci na podpatku. takže pokud chodíte v obuvi příčetné a určené k té které aktivit, neřešte to

Barbyl
1469 příspěvků 19.02.13 03:24

Naprosto souhlasim s nazory, ze ucel hriste, deti neni pro podpatky vhodny a kdyz si me nahodou nekdo vsimne jak tak jdu po centru, tak co? Je mi to Jedno a dotycny si muze myslet co chce…ale jde o to, ze park se nekdy protahne do pozdniho vecera, vecere, drinku-(pokud deti prebere babicka tak uz jsme pak ve spolecnosti bez deti) a to ja uz si prijdu v te kombinaci sama divne, ale Nestoji mi to za to letet domu, prevleci se a prezout…ale kdyz okolo sebe vidim Ty nacancane turistky ci mistni damy, je mi trochu lito, ze ja se holt nemuzeme rozkrajet;)

Barbyl
1469 příspěvků 19.02.13 03:29

@stric a @ Rosalyn No jak rikam, ja pak z toho terenu dost casto I pokracuji, deti mi bezvadne speji v kocarku a my s manzelem se muzeme unit pekny vecer venku a projit se vecerni Prahou, to se mi nikdy neomrzi.

Hime
13 příspěvků 19.02.13 05:31

Existují i placaté boty, které se hodí k sukni a působí žensky.
Tvar zhruba takový, na googlu jsem nenašel hezčí příklad:

stric
762 příspěvků 19.02.13 06:48

@Barbyl no když chcete, přezout se můžete, ne?
stejně s sebou kvůli dětem asi táhnete všechno možné, tak přihodit ještě jedny boty… asi bych z toho důvodu zkusila sehnat nějaké co nejlehčí

Barbyl
1469 příspěvků 19.02.13 07:10

@Hime kozene balriny jsou vyborne, ale do fontanky se v nich rychle skocit neda:) Nosim je na podzim a na jare, v lete je v nich preci jen dost horko.

Barbyl
1469 příspěvků 19.02.13 07:15

@DRW no je pravda ze moje trekove sandaly dost pripominaji nabidku Keenu. Nejsou vylozene sportovni, moje jsou navic kozene.Mam je v oranzove a cerne barve…ty zelene by se hodily taky, skoda ze jsou jiz vyprodane:(

xIvet
272 příspěvků 19.02.13 09:50

I Clarks má použitelné boty na tyto účely, např.

nebo

Popř.

Občas bývají na slevomatu, číhám na ně, protože podobné potřebuju na cestovatelskou dovolenou.

Matka Vlčice  19.02.13 09:56

Já mám na městský outdoor (kočičí hlavy, trávník) z loňska sandále Soft line, které sice úplně neuspokojují moje estetické nároky, ale rozhodně jsou nositelné k letním šatům a sukním. Osvědčily se hlavně na kluzkých dlažbách městeček na pobřeží středozemního moře. Když se zapráší otřu je vlkým hadříkem a mají měkkou a pohodlnou stélku, takže mě z nich nebolí na dlažbě nohy.

Podobný typ sandálů mají i jiné značky, některé jsou i mnohem povedenější a určitě jsou líbivější než trekové sandále a přitom poskytují stejný komfort:-)

Příspěvek upraven 19.02.13 v 10:04

Matka Vlčice  19.02.13 10:04

Ještě doplňuji další boty v nabídce podle mě nositelné k sukni. Letos určitě výrobci taky s něčím přijdou. Nemusí to být váš šálek kávy, samozřejmě se určitě dají najít hezčí. Spíš mi šlo o princip - měly by být komfortní při nošení na různých površích a zároveň by se neměly třískat vzhledově se šaty či sukní a to si myslím, že splňují.

mikita.miki
1931 příspěvků 19.02.13 10:04

@xIvet ty poslední sem i moc líbí i vzhledově, navíc by se hodily… no, jdu se na ně kouknout, ale jak to znám, nebudou mít moji velikost :-/

xIvet
272 příspěvků 19.02.13 10:11

@mikita.miki Problém právě je, že tyhle boty byly na slevomatu, i fotky jsou odtamtud. Momentálně tam nejsou, ale oni ty akce často opakují, takže je potřeba to sledovat. Až se oteplí, tak určitě něco bude. Sama jsem nenašla, kde jinde takové boty koupit.

Lamicka  19.02.13 10:38

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 16:31

DRW
1240 příspěvků 19.02.13 12:17

Ja jsem povazovala aktivity s detmi za vicemene sportovni aktivity a podle toho jsem se obouvala, protoze sukni nosim stale, krome fitka.
Ale boty se musi prizpusobit.

Na druhou stranu obuti a castecne obleceni (melo by byt nejen vhodne, ale i hezke) na vychazku s detmi bych az tak nerisila.

Protoze i male dite ma v obleceni poznat, kdy jde na piskoviste a kdy na detske predstaveni do kina ci loutkoveho divadla, etc. A tak me neurazi maminka v obleceni z RockPointu behajici s cvrckem po hristi, ale stejne oblecena maminka v kine ci loutkovem divadle me vytoci k imaginarni nepricetnosti a nekonecnemu krouceni hlavou. Totez u mne vyvolavala moje maminka, kdyz uz jsem byla vetsi a muj o dost mladsi bratr byl ve veku na piskoviste a hriste

Barbyl
1469 příspěvků 19.02.13 12:38

@xIvet Moje „trekove“ sandalky jsou od Clark's do Vic sportovnejsivh uz Bych asi v kombinaci se Sukni nesla;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit