Věříte štítkům na oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blair
359 příspěvků 20.04.12 15:36
Věříte štítkům na oblečení?

Věříte tomu, že když je například na tričku napsáno 100% bavlna, tak je opravdu celé z bavlny? Nebo třeba akryl - obecně je asi vnímán jako špatný materiál na svetry, ale už jsem se setkala i s tím, že takový svetr vyrobený z akrylu byl přijemný a hebký na dotek, že jsem vůbec nechtěla věřit tomu, že je opravdu z akrylu.
Zkoušel už někdo test materiálu plamenem?

Reklama

Najdete v encyklopedii: Bavlna

Reklama

Reakce:

DanielaS
4676 příspěvků 20.04.12 15:52

Neverim. Zkousim. Jednou jsem vahala i v prodejne latek a prodavac hned sam provedl test plamenem. (Latka byla „lepsi“, nez uvadela visacka.)

lilip  20.04.12 15:56

Věřím, nic jiného mi nezbývá, test žehem bych si netroufla :-) Stejně ho neumím vyhodnotit.

Skrolew  20.04.12 17:24

Žiůůůůů, a to by se dalo dělat jak? V kabince se zapalovačem? To je teda challenge!

D.C.M  20.04.12 18:09

Potkala jsem pár svetrů, co měly na štítkách akryl, ale dle doteku si myslím, že rozhodně 100% nebyly. Spíš nějaká směska.
Jinak mám doma svetr ze sekáče, co tvrdí, že je 100% vlna. Tak ho zkusím vyzkoušet. Budu doufat, že nepodpálím celý dům.

Blair
359 příspěvků 20.04.12 18:31

Někde na MP byla o tom myslím zmínka, dokonce snad i celý článek.
Nejde o to zapálit celý svetr, spíš vytáhnout jen nitku ze švu a na té zkusit.

Ema_SN
148 příspěvků 20.04.12 21:24

Neverím, resp. nie vždy verím. Zvlášť pri 100% bavlne som si často na 100% istá, že to bavlna nie je. Ale vzhľadom k tomu, že väčšinou nakupujem v second handoch, ceny ma nenútia tak poctivo pátrať o aký materiál ide, stačí mi, že je príjemný na dotyk.

Moncicanda
46 příspěvků 21.04.12 10:30

Já tedy už skoro jinde než v sekáči nekupuji, a i tam kupuji jen svetry vlněné. vždycky se najde pár žmolečků, ty vezmu do starší pinzetky a nad sporákem či svíčkou zapálím. Vlna nehoří, jen uhelnatí a páchne jako zapálené vlasy :) manžel se vždycky ptá, co to tam dělám :D

Karoleenah
2322 příspěvků 21.04.12 13:38

Souhlasím s Emou a Moncicandou, taky hodně nakupuju v sekáčích a první předvýběr dělám prakticky po hmatu, na štítek koukám až vzápětí. Nakupování v sekáčích mi v tomto směru docela prospívá, ještě před dvěma lety jsem ani nevěděla, proč bych měla vlněný svetr upřednostnit před akrylovým, teď už vlnu na 90% poznám jen na omak. :) Ačkoliv jsou samozřejmě i nekvalitní vlněné svetry, které by mě nejspíš sežraly zaživa, no a stejně tak člověk sem tam najde svetr sice umělý, ale úžasně měkký a hebký. Rozdělení materiálu na je mi přijemný/není mi příjemný osobně taky považuju za nejpodstatnější. I když podpalování svetru ve zkoušecí kabince je celkem zábavná představa. :D

Ema_SN
148 příspěvků 21.04.12 13:41

Hlavne ak bude v blízkosti kabínky detektor dymu :-D

Blair
359 příspěvků 21.04.12 15:24

No jasně, sekáče jsou studnice pokladů. Ale ne na všem jsou štítky - ikdyž dneska (také díky Peklu) už kašmír a hedvábí taky poznám na dotek.

Blair
359 příspěvků 22.05.12 17:48

Netuší někdo jak to je (test plamenem) pokud se jedná o směsovou látku?

JarkaJa  23.05.12 09:25

Pokud se jedná o směsovou látku, jde o to, co převažuje. Třeba 70% vlna, 30% umělina, škvarek asi měl páchnout jako vlna a škvařit se, tedy jako vlna. Několikrát jsem si kupovala v Tescu tričko, které mělo být bavlněné, ale nebylo. (Nebylo to F&F). U bavlny bych vzala kousek úpletu nebo tkaniny do ruky a snažila bych se to zmačkat. Pokud není vidět žádné zmačkaniny, bude převažovat umělotina. A viskóza se za mokra pozná od bavlny tím, že začne být těžká a tuhá, dokud zas neuschne. Proč si myslím, že Tesco občas prodává trička, kde složení neodpovídá cedulce - mám ráda bavlněné oblečení, protože skrz ně cítím, jak mi na tělo fouká vítr, kdežto umělé je pro mě neprodyšné. Jenže zkušenost sem, zkušenost tam - stala se mi zvláštní věc - léta mám doma pěknou novou blůzu ze secondhandu a teď jsem ji začala nosit. Cedulka byla ustřižená, zůstalo tam jen „crepe de“ a dost. On to bude ne hedvábný krepdešín, jak jsem si myslela, ale nějaký polyesterový. Vtip je v tom, že se to příjemně nosí, jako by to ani umělé nebylo, hezky to chladí a je to prodyšné. Mělo mě napadnout, že hedvábí, které se absolutně nemačká, nebude hedvábí. Ale aby umělá blůza byla příjemná, to jsem ještě fakt neviděla.

Reklama

Váš příspěvek

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek

Reklama