Věříte štítkům na oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blair
359 příspěvků 20.04.12 15:36
Věříte štítkům na oblečení?

Věříte tomu, že když je například na tričku napsáno 100% bavlna, tak je opravdu celé z bavlny? Nebo třeba akryl - obecně je asi vnímán jako špatný materiál na svetry, ale už jsem se setkala i s tím, že takový svetr vyrobený z akrylu byl přijemný a hebký na dotek, že jsem vůbec nechtěla věřit tomu, že je opravdu z akrylu.
Zkoušel už někdo test materiálu plamenem?

Najdete v encyklopedii: Bavlna

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 20.04.12 15:52

Neverim. Zkousim. Jednou jsem vahala i v prodejne latek a prodavac hned sam provedl test plamenem. (Latka byla „lepsi“, nez uvadela visacka.)

lilip  20.04.12 15:56

Věřím, nic jiného mi nezbývá, test žehem bych si netroufla :-) Stejně ho neumím vyhodnotit.

Skrolew  20.04.12 17:24

Žiůůůůů, a to by se dalo dělat jak? V kabince se zapalovačem? To je teda challenge!

D.C.M  20.04.12 18:09

Potkala jsem pár svetrů, co měly na štítkách akryl, ale dle doteku si myslím, že rozhodně 100% nebyly. Spíš nějaká směska.
Jinak mám doma svetr ze sekáče, co tvrdí, že je 100% vlna. Tak ho zkusím vyzkoušet. Budu doufat, že nepodpálím celý dům.

Blair
359 příspěvků 20.04.12 18:31

Někde na MP byla o tom myslím zmínka, dokonce snad i celý článek.
Nejde o to zapálit celý svetr, spíš vytáhnout jen nitku ze švu a na té zkusit.

Ema_SN
148 příspěvků 20.04.12 21:24

Neverím, resp. nie vždy verím. Zvlášť pri 100% bavlne som si často na 100% istá, že to bavlna nie je. Ale vzhľadom k tomu, že väčšinou nakupujem v second handoch, ceny ma nenútia tak poctivo pátrať o aký materiál ide, stačí mi, že je príjemný na dotyk.

Moncicanda
46 příspěvků 21.04.12 10:30

Já tedy už skoro jinde než v sekáči nekupuji, a i tam kupuji jen svetry vlněné. vždycky se najde pár žmolečků, ty vezmu do starší pinzetky a nad sporákem či svíčkou zapálím. Vlna nehoří, jen uhelnatí a páchne jako zapálené vlasy :) manžel se vždycky ptá, co to tam dělám :D

Karoleenah
2322 příspěvků 21.04.12 13:38

Souhlasím s Emou a Moncicandou, taky hodně nakupuju v sekáčích a první předvýběr dělám prakticky po hmatu, na štítek koukám až vzápětí. Nakupování v sekáčích mi v tomto směru docela prospívá, ještě před dvěma lety jsem ani nevěděla, proč bych měla vlněný svetr upřednostnit před akrylovým, teď už vlnu na 90% poznám jen na omak. :) Ačkoliv jsou samozřejmě i nekvalitní vlněné svetry, které by mě nejspíš sežraly zaživa, no a stejně tak člověk sem tam najde svetr sice umělý, ale úžasně měkký a hebký. Rozdělení materiálu na je mi přijemný/není mi příjemný osobně taky považuju za nejpodstatnější. I když podpalování svetru ve zkoušecí kabince je celkem zábavná představa. :D

Ema_SN
148 příspěvků 21.04.12 13:41

Hlavne ak bude v blízkosti kabínky detektor dymu :-D

Blair
359 příspěvků 21.04.12 15:24

No jasně, sekáče jsou studnice pokladů. Ale ne na všem jsou štítky - ikdyž dneska (také díky Peklu) už kašmír a hedvábí taky poznám na dotek.

Blair
359 příspěvků 22.05.12 17:48

Netuší někdo jak to je (test plamenem) pokud se jedná o směsovou látku?

JarkaJa  23.05.12 09:25

Pokud se jedná o směsovou látku, jde o to, co převažuje. Třeba 70% vlna, 30% umělina, škvarek asi měl páchnout jako vlna a škvařit se, tedy jako vlna. Několikrát jsem si kupovala v Tescu tričko, které mělo být bavlněné, ale nebylo. (Nebylo to F&F). U bavlny bych vzala kousek úpletu nebo tkaniny do ruky a snažila bych se to zmačkat. Pokud není vidět žádné zmačkaniny, bude převažovat umělotina. A viskóza se za mokra pozná od bavlny tím, že začne být těžká a tuhá, dokud zas neuschne. Proč si myslím, že Tesco občas prodává trička, kde složení neodpovídá cedulce - mám ráda bavlněné oblečení, protože skrz ně cítím, jak mi na tělo fouká vítr, kdežto umělé je pro mě neprodyšné. Jenže zkušenost sem, zkušenost tam - stala se mi zvláštní věc - léta mám doma pěknou novou blůzu ze secondhandu a teď jsem ji začala nosit. Cedulka byla ustřižená, zůstalo tam jen „crepe de“ a dost. On to bude ne hedvábný krepdešín, jak jsem si myslela, ale nějaký polyesterový. Vtip je v tom, že se to příjemně nosí, jako by to ani umělé nebylo, hezky to chladí a je to prodyšné. Mělo mě napadnout, že hedvábí, které se absolutně nemačká, nebude hedvábí. Ale aby umělá blůza byla příjemná, to jsem ještě fakt neviděla.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit