Věříte vietnamským cedulkám na oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pomněnka lesní
42 příspěvků 16.09.12 18:38
Věříte vietnamským cedulkám?

Dnes jsem si koupila ve vietnamském obchodě šátek, a když jsem přišla domů, kouknu na cedulku a co nevidím?
Složení 50% bavlna a 50% hedvábí.
Vzhledem k tomu, že šátek byl za hubičku, pochybuji, že obsahuje hedvábí, byť i jako směsovka.
A odtud k mému dotazu: věříte cedulkám na oblečení zakoupeném u Vietnamců?
Prosím vás, neprobírejte tady, že u Vietnamců byste nikdy nenakupovali a tak podobně. Pokud k tématu máte co říct, napište. Pokud chcete urážet, odejděte.
Děkuji za názory :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Blair
359 příspěvků 16.09.12 18:40

@Pomněnka lesní Mám od nich třeba kardigan s příměsí vlny (asi 40 nebo 50%), vypadá pořád dobře, takže doufám, že tam ta vlna přeci jen je.

Eila
166 příspěvků 16.09.12 20:04

Vůbec ne, cedulky se nakupují často zvlášť ve velkých paklech a pak se teprve na zboží dodávají (to funguje např. u tureckého zboží a viděla jsem obdobné i v sapě).

LadyPapajka  16.09.12 20:08

@Eila V Sapě naší nebo Vietnamské?

razorblade  16.09.12 20:15

U vietnamcu ze zasady nekupuju, ale nekdy mi prijdou pofiderni i cedulky z beznych retezcu:D

Madla L.
16 příspěvků 16.09.12 21:12

Věřím jedině cedulkám s cenou. :-)

Pekelhontas
14 příspěvků 16.09.12 22:28

Já teda moc nevěřím žádným cedulkám ale k tématu mám jednu fajn příhodu. Jednou jsem dostala od mámy úžasný šál - krásná barva a příjemný materiál, zamilovala jsem si ho, ale co čert nechtěl - samozřejmě jsem ho někde zapomněla. Jaké bylo moje překvapení, když jsem od mámy vyzvídala odkud byl - že jde o vietnamský výrobek. Vydala jsem se teda na vietnamskou tržnici, šál tam našla a koupila. Doma jsem na něm nalezla tři cedulky (všechny přišité) - na každé bylo jiné složení :D.

seznam.mih  16.09.12 22:35

@Pekelhontas Dobrá přezdívka :D Náhodou né všechno, co je od vietnamců, musí bejt nutně shit nejvyšší úrovně.

mikita.miki
1931 příspěvků 17.09.12 01:03

seznam.mih, mě ani nic jinýho nezbude, než tam občas zavítat a pokud člověk bere uvážlivě, dá se najít pěkná věc i tam. mám tričko, co drží bez pohnutí už několik let, svetr to samé. jasně, nečekám materiálové zázraky, ale najít se dá a cena pak potěší :-)

seznam.mih  17.09.12 04:04

No jako je to tam pochybný. Mám věci, co mi od nich drží už několik let a taky věci, co se mi rozpadly po měsíci… taková bižuterie mi většinou moc nevydrží, ale za to tu mám jednu oblíbenou obyčejnou plastovou červenou čelenku, kterou nosím převelice ráda.

JarkaJar
432 příspěvků 17.09.12 13:05

Cedulky nejsou vždycky směrodatné, hlavně u asijského zboží. Před časem zde majitelka obchodu s indickými oděvy psala, že jeden takyobchodník jí nabídl našití jakýchkoli cedulek, což ona odmítla.
Mimochodem, pražská Sapa se jmenuje po městě v severním Vietnamu.

menhet
51 příspěvků 17.09.12 13:14

No, já bych asi u věcí z tržnice moc nepřemýšlela, jestli to pravda je nebo ne. Tam mi přijde důležité, na jaký kousek narazíte. Jeden vydrží pět let, druhý jednu sezonu a to tam může být cedulka se stejným složením.
Já se tam většinou řídím postupně - Barva? Střih? Materiál? Mají mojí velikost? Sedí to?
Pokud je to všechno OK, beru to, ale myslím, že studovat tam cedulku se složením je možná i zbytečné, jde o to, jestli je materiál příjemný na omak a příjemný na těle.

klubo  19.09.12 22:06

@Pomněnka lesní Jen zapomněli dopsat, že hedvábí je umělé, z PES.

Sevie
72 příspěvků 19.09.12 22:11

Já osobně v tržnici nenakupuju, ale kamarádka si jednou chtěla koupit bundu a tak jsem šla s ní. Trošku se mi z toho pachu umělotiny zvedal žaludek. Ze zvědavosti jsem otočila u jedné bundy cedulku a byl na ní nápis „Není karCOGenní.“ Doslova. Čili nejen, že mají to slovo napsáno blbě, ale ještě mají vůbec tu potřebu psát na ty věci, že nezpůsobují rakovinu, což je divné, to by snad měla být jaksi samozřejmost. Na jídlo se taky nepíše, že není jedovaté. Nevím, každopádně mě to definitivně odradilo od nákupů v brněnské „myší díře“.

chica_simpatica
16 příspěvků 19.09.12 22:55

No ja asi neverim. Mamka sa každú chvíľu chváli, že u Vietnamcov kupila za 3eura skvelé kožené topánky. Pretože je to na nich napisané :D. Ale to snáď ani nie je možné, aby koža bola taká lacná.. Tak si myslim, že keď klamú s topánkami, asi to bude podobné aj s oblečením.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 19.09.12 23:15

Nevěřím žádným cedulkám, si to osahám, pomačkám v dlani, oblíknu… koupím když se to zdá ok. a stejně se kolikrát netrefím:-(

Curry
65 příspěvků 19.09.12 23:22

@menhet některé materiály mohou být na první pohled příjemné, ale můžou mít blbé vlastnosti - např. nedrží tvar, větší náchylnost ke tvoření mokrých kruhů od potu.
Já mám teda podezření, že jsem si koupila jeden svetr z běžného nevietnamského obchodu s falešnou cedulkou. Měl být údajně z ovčí vlny, ale když jsem v něm seděla u ohně a vlétly na něj jiskry, tak velice rychle do něj začaly propalovat díry a smrdělo to jako když se pálí umělotina. Jediné, v čem asi ta cedulka nelhala, bylo tvrzení „made in china“.

Soňa3  20.09.12 08:50

Samozřejmě jim věřím, Zoubková víla říkala, že jsou všechny pravdivé!

menhet
51 příspěvků 20.09.12 08:58

@Curry : tak jasně, ale to už je riziko takového nákupu u ťongů, tam člověk nikdy neví, co dostane.
Třeba dneska mám na sobě oranžové tričko od ťongů, které mám zařazené mezi basic, protože je pevné, nevytahává se, drží tvar a i po několikerém vyprání se stále oranžové :) Mám ho ještě v tyrkysové a v černé.
Ale taky mám doma bílé tílko s modrými květy, které jsem dvakrát vyprala a můžu ho vyhodit, protože pustila barva z květů, vytahalo se a je žmolkovaný. Ještě ho teda ve skříni nechávám na venkovní sport, ale vzhledem k tomu, že už je docela zima, tak ho letos nevytáhnu a do příštího roku ho tam nechávat nechci.
Problém je, že nákup u ťongů je synonem levného nákupu, ale když se podívám na ceny u nich a na ceny třeba v C&A nebo třeba Orsay, tak už tam takový rozdíl není a kvalita je neporovnatelná.

gulietta  20.09.12 09:11

@menhet u Vás je tiež problém, že Vaša hodnota ako človeka je neporovnateľne nižšia ako u vola. To že sú pre Vás Vietnamci „ťongovia“ je nechutné. Je jedno či na sebe máte oblečenie z Orsay, C&A alebo od Vietnamcov, hodnotu ako človek nemáte žiadnu.

menhet
51 příspěvků 20.09.12 09:26

@gulietta Je mi líto, že máte o mě takové mínění, ale označení „ťongové“ se nevztahuje k etniku, ale jako označení obchodů, kteří Vietnamci provozují, a to kvůli zboží, které tam nabízejí.
A příště vás prosím, nenavážejte se do mne, jako se já nenavážím do vás, za vaše názory. Děkuji

gulietta  20.09.12 09:29

@menhet som Vietnamka, takže ste sa do mňa naviezla ako prvá.

menhet
51 příspěvků 20.09.12 09:32

@gulietta Bohužel, nemáte pravdu, navážím se do obchodu, který provozují Vietnamci, ne do Vietnamců, jako takových. Ale chápu, že pro Vás to asi vyznívá stejně.

Soňa3  20.09.12 09:36

Oh yes, politická korektnost opět vystrkuje své drápky…sbohem svobodo projevu. Dřív jste nemohly říct co si myslíte, bo by vás zabásli, dnes nemůžete říct co si myslíte, protože to vždy útočí na něčí integritu…Potrefené husy všech zemí polibte si *****.

gulietta  20.09.12 09:40
@menhet v skutočnosti nie som Vietnamka, len som chcela vedieť či si dokážete aspoň priznať, že ste ich urazila a ospravedlniť sa. Ale Vy radšej začnete tvrdiť že ste slovným spojením „u ťongů“ označila obchod. Takže pri svojom názore na Vás zotrvám.
@menhet píše:
Problém je, že nákup u ťongů je synonem levného nákupu, ale když se podívám na ceny u nich a na ceny třeba v C&A nebo třeba Orsay, tak už tam takový rozdíl není a kvalita je neporovnatelná.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit