Věrnost stylu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineanalfabet
50 příspěvků 11.06.12 21:04
Věrnost stylu?

Zajímalo by mě, jak moc jste věrné, popř. věrní určitému stylu oblékání. Říkám si poslední dobou, jestli nejsem až příliš přelétavá. Je mi jasné, že se styl mění s věkem a že je normální, že v 25 nosím něco jiného, než jsem nosila v 16, a za 20 let to bude zase trochu jiné. Ale ono u mě ani tak nedochází k vývoji, jako spíš ke každodenním výkyvům. Pro určité příležitosti (společenské události, sport, práce) mám ve skříni takový jistý základ, ale jinak je to každý pes jiná ves, a když jdu do školy nebo jen tak ven, oblékám se podle nálady. A jsou to teda občas proměny jako blázen. Někdy mám undergroundovou náladu, tak si vezmu džíny, vytahaný svetr a na hlavě udělám hnízdo, druhý den vezmu lolitkovské šaty a zapletu culíky a třetí den jsem schopná ze sebe udělat Adinu Mandlovou. I kdyby mi někdo řekl, že je to divné, tak toho asi těžko nechám :-) Ale klidně mi to řekněte. A jak jste na tom vy?

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.06.12 21:11

Dost podobně :) nosím ledaco, od kostýmku přes věci jako po babičce po koženou bundu, mini i maxi, občas se ověším korálema jak cikánka. někdy si vezmu džínovou košili a druhý den šifonovou halenku s fiží a bodycon sukni…kolegové z práce to zatím ještě nestihli pobrat a mám pocit, že už i uzavírali sázky, v čem přijdu příště :-) ale myslím, že se jim můj ehm…nestyl? docela líbí.

Limituje mě zdravotní problém a málo vlasů, ale kdybych mohla, nosila bych každý den něco jiného…občas ale potřebuju skrýt různé zdravotní závady a moc si nevyberu :-/

seznam.mih  11.06.12 21:16

Taky to hodně střídám. Jindy chci bejt za roztomilou příjemnou dívku v sukýnce, lodičkách a hezky uhlazených vlasech, jindy chci bejt za drsnou holku, kde by stačil jeden pohled, aby usmrtil vše okolo mě, jindy chci bejt za normální holčinu, jindy chci prostě být neviditelná, nebo jindy chci zase na sebe upozornit … momentálně mám takové drsnější období, ale nikdy nevím, jestli zejtra nechci bejt za hezkou něžnou lady :))) podle mě na tom není nic špatného je to alespoň zajímavé pro naše okolí a pak si nás lidi víc pamatují :D

Sibyla
2639 příspěvků 11.06.12 22:11

No, já styl měním s lety, řekla bych, že odráží můj životní postoj.Na škole jsem chodila jako hippie, a pak se to vyvinulo do romantického retro stylu, dokonce jsem sháněla na inzeráty autentické noční lajblíky, šila jsem si šaty se secesními rukávy. Trvalo to dost dlouho - a dnes díky tomu odmítám krajky, kytičky, všechno starodávné a tíhnu k jednoduché eleganci. Zajímalo by mě, co bude za 10 let.

niki.ludv
264 příspěvků 11.06.12 22:23

Tak já jsem na tom úplně stejně :-) Můj šatník obsahuje téměř vše, od kraťasů, kšand, plátěných kalhot, až po volánkové sukničky, šatičky krátké a dlouhé, snad všechny materiály. Co se týká bot, nosím conversky, oxfordky, balerínky, botky na klínku i podpatku. Prostě všechno :-D A oblékám se podle nálady. Myslím si, že je to docela zábavné takhle pořád proměňovat svoji podobu :-)

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 11.06.12 22:39

@analfabet:
myslím, že změny nejen s věkem, ale i dle nálady, jsou do určitého věku naprosto v pořádku (40+?50+?60+?:-)), jen je dobré zachovávat ten základ pro nezbytné příležitosti (v 18 punk, přesto k maturitě nejdu s čírem, v 30 motorkář, přesto k přijímacímu pohovoru do banky nejdu v kůži, ve 40 sportovkyně, přesto do práce nechodím v trekovým ohozu). střídání dle nálady je určitě supr, pokud je to v rámci mé sociální skupiny. např. v práci nemáme přísný dress code, takže se dost bavím různými ohozy v rámci přijatelného vzhledu a ráda překvapuju-ne šokuju, dle nálady, jak se mi poránu zachce. zatím jen pozitivní ohlasy - kolikrát mi chválí i nějakej obstarožní hadřík ze sekáče, když jsem si ho při náladě podesáté vzala znovu, ale k jinýmu účesu aj. prostě každý den jiná, ne snadno čitelná. móda je hra:-). možná to leze víc do peněz (pokud by to nebylo z toho sekáče) ale je to zábava.
předpokládám a doufám, že v tom 60+ věku se mi to nějak ustálí, ale i pak nebudu snad zapšklá zastánkyně jednoho stylu. to by byla totiž hrozitánská nuda:-)

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 11.06.12 22:47

@seznam:
Nádherně řečeno. Oděv je vlastně kostým, můžu se oblíknout za jakoukoliv postavu/povahu a tak prvoplánově působit na okolí. Bezvadný! Co jinýho tak jednoduše ovlivním?

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 11.06.12 22:53

a vůbec nejvíc mě v tom povzbudil a potěšil jeden kolega, kterého lze zařadit do kategorie „mimózních vědátorů“ viz ta vedlejší diskuse, který se mě ptal, jestli mám pro své oblékání nějakého vizážistu, páč jinak mu to hlava nebrala. šla jsem do kolen a budu si to pamatovat nafurt - vždy musím být svá, tak, aby to vypadalo, že mám na to odborníka:D

babakoko
202 příspěvků 11.06.12 23:05

Je úplně normální být každý den „převlečená“ za někoho jiného. Já k tomu ještě navíc trpím náladovou slepotou== když mám chuť být hippie, tak nic takévého ve skříni nevidím, tak jdu třeba za sekretářku a příště když chci jít za sixties najdu geniální hippie kombinaci ale sukni do pasu a halenku ne, život je težkej. :-D

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.06.12 23:39

Já naopak ze všech svých kusů oblečení vytvářím jeden styl. Ten můj :-)

LadyPapajka  12.06.12 09:39

Mám to úplně stejně a myslela jsem si doted, že jsem divná:D Mám doma dva druhy oblečení, spíše sportovní a elegantní a jednou jdu tak a jednou tak. Kolikrát si říkám, že kdyby mě někdo sledoval, jak vycházím z baráku, myslí si, že mam rozdvojenou osobnost:D

eveK
333 příspěvků 12.06.12 13:00

Já absolutně nemám jednotný styl. Řídím se momentální náladu. Jeden den femme fatale, další den punk, pak elegance nebo stavební dělník :-)

Konvalinka
244 příspěvků 12.06.12 13:50

Taky mám v šatníku dost rozmanité oblečení různých stylů, někdy mě baví být elegantní, někdy ležérní, někdy střízlivější, někdy nazdobenější. Přesto mám pocit, že ať si na sebe vezmu cokoliv, vždy je na mě vidět můj osobní módní „rukopis“.

pixie
232 příspěvků 12.06.12 14:09

Myslím, že jsem na tom dost podobně jako Konvalinka a Barbucha (nebo v to alespoň pevně doufám:)). V šatníku mám oblečení různých stylů, oblékám se podle nálady a často jinak, ale přesto tam snad je vidět nějaký stále stejný směr. Proto mě nedokáže inspirovat téměř žádný fashion blog, mám svůj vlastní styl. Ale možná si to jen namlouvám, protože si přeji, aby to tak bylo:)

cashmere
57 příspěvků 12.06.12 19:14

Mám ustálený štýl už od svojich šestnástich rokov, takže môžem povedať, že som v tomto dosť konzervatívna, a veľa vecí mi vydržalo ešte od základky. Ale som spokojná môj štýl dobre vyjadruje moju osobnosť a cítim sa v ňom prirodzene. Nepomýšľam nad drastickou zmenou šatníka. V oblečení som čisto dievčenská a romantická s nádychom modernosti aj vintage. Väčšinu mám v neutrálych a púdrových farbách. Zle sa cítim v čisto špotrovom outfite (alebo špotrovo evokujúci), pokiaľ to ne je určené priamo na cvičenie. Proste nie som to ja.

Kerstin
516 příspěvků 12.06.12 20:22

Rozhodně ne. Je mi dvacet, teď mě baví si hrát - jednou jdu oblečená jako muž, se vším všudy včetně motýlka, jindy jako lolitka v puntíkovaných šatičkách, barevných punčoškách a balerínkách. Do jazzového klubu by mě nikdo nedotáhl jinak, než v saténových šatech, ani párem volů, do Paterlordu (metalové hospody) zase nejdu jinak než s ostny na rukou a v gládách. Nebojím se chodit ani v čínských šatech, ani v tureckých kalhotách, ani v myslivecké kamizole. Ve skříni mi visí kroj, krajkový korzet, neskutečně-retro prošívané šaty, které podle mě do sekáče šly rovnou z nějaké půdy na statku, kožená bunda, květované šaty a „vojenské“ sako pěkně vedle sebe. A nosím všechno. Když není příležitost, tak si ji udělám. A nebojte se, že bych to neuměla nakombinovat - když už stylizace, tak se vším všudy až po titěrné detaily.
Zároveň vlastním i základní kusy a nebojím se je vytáhnout, když se to hodí. Když jsou oficiální příležitosti (svatby, promoce, plesy…), tak se snažím krotit a jdu oblečená vhodně a úměrně situaci.
Vím, že na tohle není každý, ale já to mám vyloženě v krvi. Kdybych se měla oblékat pořád stejně, tak se začnu nudit..

Harmonika
244 příspěvků 12.06.12 20:30

Jsem na tom podobně jako zakladatelka diskuze, nebo spíš takhle, plus mínus jsem věrná svému stylu nebo spíš zůsobu oblékání (neřídím se trendy, ale beru si z nich to, co mi vyhovuje a sluší), ale jednou za čas mám „úlet“, ale né do extrému typu křivák apod., spíš bych to nazvala, že jsem kalhotová, ale občas prostě cítím nutkání vyrazit v šatech a udělat ze sebe takovou tu holčičku(ne v infantilním smyslu) či romantičku, nebo v sukni, anebo striktně elegantně (pouzdrovky a tak).

zelena
156 příspěvků 13.06.12 10:06

Ja som si síce prešla od puberty obdobiami hippie až po metalistku výhradne v čiernej a červenej (dlho mi to nevydržalo, červenú moc nemusím a čierne v aktuálnom šatníku skoro nič nemám), ale posledné roky som tak +/- verná svojmu štýlu. Páči sa mi síce veľa vecí ako kvetinkové vzory, krajky, volániky, ale tak nejak mi to ku mne nepasuje (na pohľad síce vyzerám ako jemné romantické dievčatko, ale nie som :)), takže väčšinou nosím také jednoduché veci bez ozdôbok a serepetičiek. A zistila som, že sa bojím (alebo mám rešpekt?) vzorov. Aj keď sa mi niečo s výrazným vzorom páči, nie som si istá či by to vyzeralo dobre a nakoniec si to proste nekúpim a vyberiem niečo jednofarebné. No možno je to tým, že nie som rada stredobodom pozornosti, tak vždy vyberám veci, ktoré proste neudrú do očí.

ooola
129 příspěvků 13.06.12 16:26

Tak já mám takovou zvláštní zálibu v tom, kombinovat věci z různých stylů v rámci jednoho outfitu (stydím se za napsání tohohle slova, ale fakt nevím, jakým ho nahradit). Ne vždycky se to teda podaří nakombinovat tak, aby to nevypadalo blbě, když to nejde, tak se holt obleču nějak obyčejně. Ale nosit různé věci co k sobě kontrastují mě baví

Lama_z_Lana  17.06.12 09:42

Mně je často vyčítáno, že se oblékám tak, jak bych měla za 10 let (je mi 23). Nikdy jsem neprošla obdobím, kdy bych propadla nějakému specifickému stylu jako etno, hippie, emo, retro nebo tak. V tuto chvíli tíhnu k business stylu - nebo bych to k němu chtěla za těch 10 let dotáhnout. Miluju kostýmky, pouzdrové šaty a sukně, klasické košile, vysoké podpatky a jednoduché doplňky. Dle mojí babičky (bývalá fotografka) jsem klasický jemný typ a tenhle styl mi sedne. Ve volném čase jsem ochotná do svého šatníku pustit trochu té romantiky, mám hodně volných a volánkových sukní a šatů.
Takže ano, jsem věrná svému „stylu“.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.06.12 10:20

@Lama_z_Lana už se těším, až se potkáme :-) Mám také velmi ráda business styl

Lama_z_Lana  17.06.12 12:58

@MP Barbucha Hehe, tak se alespoň něco přiučím a podívám se, jak se to správně dělá ;)

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.06.12 13:03

@Lama_z_Lana a sakra… jestli jdeš s takovým očekáváním, tak to radši zůstanu doma. Já si nepřipadám nadprůměrně dobrá v oblékání. Třeba se spíš přiučím já od Tebe, co se klobouků týče třeba:-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit