Vernostné a zľavové karty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pabylka
880 příspěvků 31.05.13 11:15
Vernostné a zľavové karty

Nechávate si v obchodoch založiť vernostné karty? Využívate ich? Ja ich mám niekoľko, ale prakticky využívam len tú z DM. Ostatné tak maximálne na oškarabanie zmrznutého okna auta.
Vyslovene ma otravuje Tesco, kde sa pri každom nákupe dodávam už automaticky : „Clubcard nemám a nechcem, ďakujem“.
Myslíte, že sa dá s týmito kartami ušetriť, alebo je to len ťah obchodíkov ako nás donútiť vrátiť sa do obchodu a nakupovať?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

ionicera
4551 příspěvků 31.05.13 11:26

@pabylka Nenávidím,jak mi všude cpou tyhle karty. Také používám jen DM. Podle mne mají smysl jen z těch obchodů, kam chodíte často a poskytují potom slevy. Svého času jsem chodila hodně do replay a dostávala jsem slevu 10% na vše. Ale teď, když mi někde tu kartu vnucují, tak většinou ani nenabízejí případnou slevu, ale jen mě chtějí mít v databázi a kamenovat zprávami. A peněženka je přeplněná. Jo vlastně ještě používám do colossea, tam je také hned sleva.
Připomněla jste mi tím, že jsem chtěla ty zbytečné vyházet z peněženky.

continuity
5851 příspěvků 31.05.13 11:30

Ja jich mam celkem dost, ale pouzivam DM, Billa klub, Globus mimiklub uz neni co byval, prilezitostne Orsay - ten je docela vyhodny pro toho, kdo tam nakupuje.
MaS je o nicem, Next jak by smet. jeste mam kartu v slovenskem Lindexu, to taky jde.

jeste mam kartu do mistni lekarny, kde se mi na rok nasbira treba 2-3 stovky, no lepsi nez dratem do oka.

Nemesis
496 příspěvků 31.05.13 11:38

Jediné užitečné, ze kterých se dá skutečně něco „získat“ jsou podle mě DM (i když ze slevových knížek nakonec využiju jenom slevu na celý nákup a ho Jokera většinou) a pak Reserved - tu mám už hrozně let a vždycky mě těší ty jejich akce, velký slevy v přání k narozeninám (a menší k svátku) a za body už sem si taky pořídila pěkných pár kousků. Jo a taky pak jsou ještě super do kina (Cinestar je nej! Společně se studentskou slevou to dá na lístek fakt velkou slevu a každý pátý vztup zdarma joooo :-) )
A Tesco mě vysloveně vysí–. Je to uplně naho– a ještě vás tim jenom sledujou co nakupujete, aby vás mohli prodat reklamkám atd. To teda dělají asi i všechny ostatní velký obchody, ale to tesco navíc nenabídne nic naoplátku - jako používala sem to nějakou dobu a nepřišlo mi nikdy nic, žádná sleva, velký hov--, protože to dělají za body za každý měsíc a pak to vymažou.
Jo a ještě jsem si vzpomněla na Mangaloo, tam jsem si na kartu taky koupila už několik koktejlů za body… Když tak na to koukám, tak těch karet používám docela dost, ale ještě víc jsem jich jenom vyzkoušela a teď leda tak to spláchnout do záchoda, ale škoda už nápáchána byla registrací (jak říkám sledování velkého bratraa prodávání kontaktů, tudíž spamy atd.)

Dahllie
2222 příspěvků 31.05.13 11:42

Já jsem karetní sběratel. Mám obchody do kterých chodím pravidelně, takže se mi třeba i vyplatí. Baťa (dokonalé je, že po přihlášení na webu mám přehled o nákupech, kdy, za kolik a jaký typ, třeba když drahý chce ty samé boty, co jsme koupili před rokem), Douglas, M&S, Ikea, DM, Albi, Tesco, Tchibo, Agip, Reserved, Moebelix.
Mám samostatné pouzdro na karty, takže v peněžence mi místo nezabírají.

Zebra33
2038 příspěvků 31.05.13 11:47

V CR jsem mivala DM, Orsay (na to me upozornila kamaradka, ale vyplati se jen kdyz u nich clovek nakupuje casto) a Mangaloo. U nas v Nemecku ted frci nejaka Payback karta. Je to takova jakoby univerzalni vernostni karta, na kterou se nacitaji body za nakup u spratelenych obchodu (mimo jine ta DM). Za urcity pocet bodu si pak clovek na internetu vybere slevovou poukazku dle sveho vyberu. Jednou zkoumali vyhodnost te karty v nejakem televiznim poradu a dosli k zaveru, ze clovek by tech bodu musel nasbirat mraky (=utratit hodne penez, coz treba v te DM, kde clovek nechava spis mensi castky, byl dost problem), nez by ta sleva za neco stala. Pak byl mam pocit taky problem v tom, ze slevove poukazky byly jen na nejake konkretni produkty, ktere se ale jinde daly poridit stejne draho nebo levneji a bez nutnosti uvest osobni udaje. Tim koncim maly exkurz na tema „Na zapade neni vzdycky vsechno lepsi nez v CR“ :)

Letefa
716 příspěvků 31.05.13 11:56

Yves Rocher, DM a Shell :-) Tesco Clubcard se sice vyplatí, ale jen pokud tam nakupujete - což jsme my přestali, protože úroveň tohoto řetězce jde poslední dobou ještě do větších kytek, než ve kterých bývala dřív.

Karin
3401 příspěvků 31.05.13 12:01

Taky mám karet miliardu, musela jsem si na ně pořídit speciální pouzdro, protože do peněženky už je nenarvu… Kdysi jsem si nechala vnutit kartu v každém obchodě, kde jsem byla třeba poprvé a naposled nebo tam zajdu jednou do roka, takže se mi jich nasbírala hromada, ale žádné další už nechci a postupně je budu vyhazovat.

Používám Tesco Clubcard, asi čtyřikrát do roka mi chodí slevové kupóny, využiju slevu na celý nákup a zhruba třetinu těch slev na konkrétní zboží.
Kromě toho mám Sphere Card, na tu jsou na některých místech drobné slevy (pár procent třeba v hotelích, na lekarna.cz…) a zákaznickou kartu Pražské plynárenské, na kterou jsem dostala jednou nějakou malou slevu v plaveckém bazénu… (a teď stejně přecházíme k RWE) :D A samozřejmě Makro kartu, bez které bych se do Makra ani nedostala. A kartičku do lékárny na prosecké poliklinice, kam sice jezdím jednou za dva měsíce, ale zase po mě nechtěli žádné osobní údaje, akorát za každou utracenou tisícovku dostanu padesát korun slevu… Což je vlastně taky celkem na nic.
Jo a měli jsme kartu na ÖMV, tam byl skvělý bodový systém, vždycky jsem si tam mohla dát zadarmo (za body) kafe a sváču nebo si nechat umýt auto… Ale oni to teď nedávno bohužel zrušili. Takže jsme začali brát benzín na shellce a máme jejich kartu, ale zatím nic z toho :D

Jinak do těch ostatních obchodů (Marks&Spencer, IKEA, Orsay, Sephora, Pietro Filipi, Teta-Schlecker, Billa…) chodím tak málo, že mi z toho ani žádné výhody neplynou. Takže převážná většina těch karet je mi k ničemu, akorát jsem někomu svěřila svoje osobní údaje a on s nimi teď může operovat (výměnou za to, že mi občas dá pár kaček slevu)… A vo tom to celý podle mě je. Takže jestli si ještě někdy nechám nacpat nějakou kartu, tak si dobře rozmyslím, jestli mi to za to fakt stojí.

Sibyla
2639 příspěvků 31.05.13 12:10
@pabylka píše:
Vyslovene ma otravuje Tesco, kde sa pri každom nákupe dodávam už automaticky : „Clubcard nemám a nechcem, ďakujem“.

A Billa. Často jdu ke kase se sluchátky na uších, a automaticky na první dotaz (který ovšem neslyším), odpovím: „Nemám, děkuji.“ Ještě se nestalo, aby se mě ptali na něco ohledně nákupu.

Dahllie
2222 příspěvků 31.05.13 12:24

Trochu OT, ale vy, které rozčilují dotazy na kartičky u pokladen… připravte se na pošťáky. Ten náš dnes povinně otravoval s nabídkou pojištění a připojištění od Ery. A silně pochybuju, že si bude pamatovat, kdo ho s tím poslal k šípku, tedy repete s dalším dopisem.

lioncity  31.05.13 12:32
@Dahllie píše:
Trochu OT, ale vy, které rozčilují dotazy na kartičky u pokladen… připravte se na pošťáky. Ten náš dnes povinně otravoval s nabídkou pojištění a připojištění od Ery. A silně pochybuju, že si bude pamatovat, kdo ho s tím poslal k šípku, tedy repete s dalším dopisem.

To muzu potvrdit, naposledy mi na poste nabizeli u okynka nejaky produkt, pani z toho sama nevypadala nadsene, verim, ze to maji befelem. Aspon, ze mi celou dobu nabizela produkt pro zakazniky do 26 let :-)

Karticky mame spolecne se sestrou - Sephora (na tu vyuzivame 20% slevu, coz je celkem ok), Gant a Max Mara group, tam je vyhoda, ze slevy pro zakazniky s kartickou zacnou driv, nez pro ostatni a jsou vetsi. Karticku za Starbucks jsem ztratila, stejne jako DM, ale tu obnovim, ta nebyla spatna.

pabylka
880 příspěvků 31.05.13 12:33

O Tesco Clubcard písala aj Protivná blondýna
http://www.protivna-blondyna.cz/…lapkart.html

ionicera
4551 příspěvků 31.05.13 12:35

@lioncity Na Gant jsem zapomněla, ten také hodně využívám, ale tam nemám kartičku, tam mi stačí jenom nahlásit jméno a adresu.To samé v domě značkové mody.Tam jsou pěkné slevy při každém nákupu.

pabylka
880 příspěvků 31.05.13 12:36

DM dáva zľavovú knižku i pre tehotné a potom aj pre bábatká. Celkom sa oplatí tam nakúpiť plienky, to som využila asi najviac.
Inak minule ma upozornila predavčka, že tie body treba vyberať inak po nejakej dobe prepadnú.

Woey
135 příspěvků 31.05.13 12:47

Já mám taky spostu karet, ale v podstatě používám jen ty do Douglasu, M&S a Costa Coffee…občas ještě Adidas. A sbírám razítka v Lindexu :)

Lenka M.  31.05.13 12:47

Kartičku mám do DM a to som sa prekonala len preto, že tam naozaj často chodím. Nemám nervy na to množstvo spamu a telefonátov, ktoré rastie exponenciálne s množstvom formulárov, na ktoré som bola nútená vyplniť svoje údaje..

katkarinka
1255 příspěvků 31.05.13 12:53

No teda mne v Lindexe žiadnu kartu neponúkli, a to tam nakupujem dosť často!
Inak mám DM, Peek & Cloppenburg, OMV, Greentree Cofee a tú zo Starbucks. Inak mám tie karty rada. Dve - tri minútky sa poteším z toho, že mám zas nejakú tvrdú kartičku a odložím ju nabok :D
Jo a Tesco Clubcard mám takú tú na kľúče, ale nikdy si na ňu nespomenime keď platím. A to tam nakupujem dosť často, máme Tesco hneď pri kancelárii.

chinin
2788 příspěvků 31.05.13 13:16

Ja jsem jednou pri nakupu v My Tesco v tech malych potravinach v prizemi telefonovala. Prodavacka se me neco zeptala - myslela jsem, ze jde o obligatni „Mate klapkaaaart?“, tak jsem odpovedela „Nemam, nechci.“ a dal se venovala telefonatu. Na to prodavacka durazne „Coze??“ Tak mi zpetne doslo, ze ten „dotaz“ bylo oznameni castky k placeni (nejakych 30 kc), ktere ovsem prodavacka intonacne vyslovila jako tazaci vetu… Pak jsme s prodavackou a pani, ktera stala za mnou ve fronte, vybuchly v huronsky smich a ja jsem nasledne musela vysvetlovat do telefonu, co ze se to deje… :-)

@Sibyla píše:
A Billa. Často jdu ke kase se sluchátky na uších, a automaticky na první dotaz (který ovšem neslyším), odpovím: „Nemám, děkuji.“ Ještě se nestalo, aby se mě ptali na něco ohledně nákupu.

Mayim
400 příspěvků 31.05.13 13:24

Kartu do DM používám dost často (ale stejně mi na ní ty body leží dost dlouho než si uvědomím, že bych je mohla využít), Orsay a Tesco taky (v Orsay se oblékám skoro komplet), poměrně dost používám kartu CrossCafé a Costu (pokud jedu do Polska, mám ještě kartu Coffeeheaven), Yves Rocher asi zlikviduju… tohle mám momentálně v peněžence. Před únorovým výjezdem do zahraničí jsem vytahala všechny nepotřebné karty a co jsem v peněžence najednou měla místa…

Rosalyn
925 příspěvků 31.05.13 13:31

Mám věrnostní kartu Baťa, ale tu moc nevyužívám, byla jsem tam jednou. :-) Taky mám kartičku Clubcard a Billa, protože si je zařídil někdo z rodiny a já mu jen sbírám body a občas využiji nějakou slevu. Lovec bodů nejsem, do Tesca i Billy chodím běžně.

katkarinka
1255 příspěvků 31.05.13 15:26

@chinin v jednych miestnych potravinách majú za kasou nápis „Obslúžime Vás, keď dotelefonujete“. Súhlasím s nimi.

Lola  31.05.13 15:30

Nemám, nechci a uráží mě, když si někdo myslí, jak lacino budu ochotná prodat svoje osobní data.

Ceresa
465 příspěvků 31.05.13 16:19

Jen dm a esprit..pak letecke spolecnosti na kreditky-sbirani mili. Jinak at mi daj vsichni pokoj. Uz takhle mam penezenku nacpanou k prasknuti.

trnk
295 příspěvků 31.05.13 18:11

Mám kartu DM, Faustíka (lékárna), Ikea, TETA (tu jsem dostala, když se sloučili se Schleckerem). Mám i zde zavrhovanou kartu Tesco Clubcard. Když tam nakupuji, tak není špatné 4× do roka dostat poukázku na slevu… Kč a občas využiji i slevové kupony, které k této poukázce zasílají.

Barbuchaa
211 příspěvků 31.05.13 18:29

Aktivně používám jen DM a Orsay. Tesco mám taky, ale body připisuji našim, ti tam nakupují dost často a ve velkém, pak i ty slevy chodí docela slušné. Pak mám dvě nebo tři razítkovací kartičky do brněnské prodejny e-punčocháčů, tam jsem schopná utratit majlant. Spíše než karty jako takové mi ale vyhovuje informování e-mailem o výprodejích, to mi přijde užitečnější.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit