Vhodně do národního divadla

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Missy B
52 příspěvků 01.10.12 17:43
Co na sebe do divadla?

Dobré odpoledne :)
(Ano, divadlo je stokrát omílané téma, já vím…)
Zajímalo by mě, zda je možné (resp. vhodné) obléknout si ttyo šaty do divadla..? (Jde mi jak o „normální“ divadla, tak o národní divadlo) ;)
Představení není večerní, jde o exkurzi se školou (aneb. Klub mladého diváka = 4divadelní představení, 1 z nich v národním). Je možné vzít si je do „normálního“ divadla, popř. byl by trapas jít v nich do národního?
Máte nějaké tipy na jiné šaty nebo celkově modely? :)

Pozn. Je mi 15, takže společenské kalhoty asi ne-e, zkoušela jsem si asi patery a jsem z nich taková rozpačitá, připadá mi, že v tom vypadám jako „stará-mladá“.. ;)
Měřím 178cm a vážím 50kg; podpatky nosím (normálně do 5cm, na více centimetrových si nejsem jistá.. ) :)

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.10.12 19:19

@Missy B Být vámi, tak tyhle šaty nechám na chození do školy a na rande a na nákupy a tak, do divadla se opravdu nehodí. Materiálově i střihem evokují noční košilku, což se dá víceméně snést přes den na ulici, ale už ne v divadle, ani v „normálním“, ani v Národním. V kalhotách chodit nemusíte, pokud se v nich necítíte. Nemáte doma nějakou hezkou sukýnku a halenku? To by určitě působilo lépe. Věřím, že se vám asi nebude chtít do oblečení investovat moc, takže bych vám poradila koupit sukni po kolena, ať už úzkou nebo áčkovou, v nějaké neutrální barvě, a k tomu jednu dvě halenky (halenky, ne trička). Budete mít víc možností, jak ji kombinovat, než kdybyste měla jedny šaty. Zaujaly mě třeba tady ty dvě sukně z H&M.

Missy B
52 příspěvků 01.10.12 19:43

@Rabbit-Heart : Omlouvám se, jestli teď budu nepříjemná… :) Ale mě trochu urazila ta závorka ne trička.. :) Občas tady mám pocit, že když někam napíšu svůj věk, okamžitě mě všichni začnou považovat za úplného blbce… Ale to bylo mířené tak všeobecně, ne jen na Vás. ;)

Sukní mám doma docela dost, takže v tom problém nevidím. Nosím je nejčastěji, celkově prostě nemám kalhoty ráda…
Mám několik (do divadla) použitelných sukní, ale trochu tápu v tom, s čím kombinovat(Ne s tričkem, já vím.. Spíš jsem přemýšlela nad tím, s jakým typem halenky..)
Např. Podobnou sukni, co je na obrázku mám v černé, modré a zelené, ale nikdy si nejsem jistá vrškem…

(Přiznávám bez mučení, že většiou k nim střídám barevná tílka a pak různě ladím doplňky..)

Mimochodem… To není že bych měla 1 šaty - problém jsem měla s tím, že ( teoreticky použitelné do divadla) jsem měla (i s těmito) čtvery a všechny spolužačky nad těmihle áchaly, jak jsou úžasné, že v nich musím jít a naopak „malé černé“ byly jednohlasně zavrhnuty (Nad mojí kombinací malých černých a zelených doplňků všichni-vč. mamky kroutí hlavou.. Takže nevím…)

A děkuju za komentář ;) Už jsem myslela, že budu uramínkovaná a nic se nedozvím :)

janiiiv
781 příspěvků 01.10.12 19:54

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:14

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 01.10.12 19:57

@Missy B obecně se ty šaty do divadla, natož do Národního, nehodí. ale pokud je vám 15 a jde o školní představení, nikoliv večerní, tak s tmavými doplňky by nemusely vypadat jako „noční košilka“ jak tu někdo zmínil, a zřejmě byste byla jedna z mála hezky oblečených slečen. myslím, že pokud nevypadáte výrazně starší, tak ve vašem věku a na odpoledním představení byste v klasických večerních šatech vypadala až směšně.
pokud ovšem máte i „malé černé“ (tjo, nemám dosud, natož v 15, to je super:-)), tak pokud to unesete, zkuste se neptat spolužaček a s maminkou, pokud není vysloveně proti těm šatům, konzultovat třeba jiné doplňky (černá a zelená je docela těžká kombinace, možná to se jí nezdá).
jinak ta sukně je nádherná! s tričkem na normální chození ok, na slavnostní příležitost bych vzala nějakou neromantickou (aby to nebylo moc přeslazené) košili/halenku. třeba k té černé klasickou bílou košili a barevné doplňky.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 01.10.12 19:58

@Missy B Já jsem vás nechtěla urazit, ale po tom, co tady člověk občas vidí, jsem si řekla, že radši budu explicitní, omlouvám se :)
Nevím, jestli máte sukně i s tou mašlí v pase - pokud ano, volila bych asi co nejjednodušší halenku. Líbí se mi šifonové, poloprůsvitné, s tílkem ve stejné barvě pod nimi (Dorothy Perkins). Pokud máte hladkou sukni bez aplikací, tak letošní trend je rozhodně peplum (H&M) :)

kimnie
411 příspěvků 01.10.12 20:06

Tak malé černé se zelenými doplňky bych chtěla vidět na fotce, myslím, že to musí vypadat moc dobře :) Šaty, na které se ptáte, bych si do divadla určitě nevzala. Neříkám, že se tam nedají potkat horší modely, nicméně Vaše šaty na mě působí letně, na normální nošení jsou fajn, do divadla moc uvolněné.

Podobnou sukni taky mám a do divadla ji občas nosím, dá se nakombinovat hezky. Buď třeba s košilí ( i když to vlastně nosím spíš na zkoušky ), nebo k ní nosím často takovou halenku s americkými průramky a mašlí u krku ( nemám tu bohužel foťák, jinak bych Vám to nafotila ), do divadla se hodí i nějaký krajkový vršek, šifonové halenky, k jednoduché pouzdrovce bez mašle peplum top, možností je prostě spousta. Záleží spíš na tom, co máte v šatníku.

Zkuste nafotit další kombinace, které třeba zvažujete, určitě najdete něco vhodnějšího :)

uu  01.10.12 20:11

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:45

Missy B
52 příspěvků 01.10.12 20:32

@janiiiv : Tak samozřejmě.. :) Jej :) Tak matrix mě pobavil :D To mě nenapadlo. Přiznám se, že jsem se tou zelenou inspirovala tady na pekle u jedné slečny, která se mi strašně líbila :)

@viktorka_od splavu : Což o to :)) Unesu to v pohodě, jse zvyklá, že většinou v těch svých sukních mezi odžinovanými spolužačkami trochu vyčnívám :D
K těm jiným doplňlům - neměla byste nějaký návrh, prosím, prosím? :)
Pokud jde o mamku - té se nezdám celá.. Ona sice chodí v kostýmku, ale já se jí nelíbím - prý vzhledově nezapadám do kolektivu :))

@Rabbit-Heart : Nene, bez mašle :) Jen jsem byla líná fotit, tak jsem sem strčila nejpodobnější obrzek který jsem našla :) ;) Moje je čistě černá, možná o (plus mínus) 2cm nižší v pase než ta na obrázku.. :)
Ta bílá peplum halenka je úžasná :))

@kimnie : Děkuju za nápady :)
Jako myslíe s bílou košilí?? :) Já se vždycky snažila s ní černou sukni nekombinovat, protože mám tak zažité různé barmanky :D

@uu : Ježíši, netrašte s igelitkama :D Začínám se děsit, co je může napadnout :D :)

llolla
2102 příspěvků 01.10.12 20:34

Já bych si je do divaldla nevzala, ani na „školní“ představení. Vzhledem k tomu, že vlastníte parádní slušnou sukni, tak se mi moc líbí to, co navrhla @Rabbit-Heart, otázka je, nakolik se v tom budete cítit příjemně…(Přece jen je to dost „dospělácké“). To, že vám spolužačky zavrhly malé černé mi přijde jen jako smutný odraz dnešní společnosti. Chápu, že je holkám 15 a přijde jim to trapné, usedlé, nevímmjaké (tím je nechci nějak urazit). Bylo by asi dobré, kdybyste sem dala ještě fotku v těch černých šatech. Pak třeba uvidíme, co se na tom nezdá mámě=)Pokud vám nevadí, že budete trochu vyčnívat, tak bych si je určitě vzala aspoň do toho Národního.
I tak mám tušení, že pokud nakonec zvítězí ty šaty z první fotky, tak budete z těch vhodněji oblečených.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 01.10.12 21:02
@Missy B píše:

K těm jiným doplňlům - neměla byste nějaký návrh, prosím, prosím? :)

@kimnie : Děkuju za nápady :)
Jako myslíe s bílou košilí?? :) Já se vždycky snažila s ní černou sukni nekombinovat, protože mám tak zažité různé barmanky :D

asi neměla, protože jste sem nepostla ty zelené, takže si nedovedu představit s čím vlastně polemizovat:-) - jestli jde o čelenku, naušnice, náramek, pásek, kabelku, boty… když si to zkusím představit, tak asi nějakou hezkou světlou barvu (růžová, světlemodrá, krémová… ne zlatá nebo stříbrná, ani rudá, to by bylo vhodnější pro vyšší věkovou kategorii)
o bílé košili jsem myslím psala taky já, jde o to, neladit to celé černobíle, pak je to pinklice jak vyšitá:-/ ale s hezkými barevnými, nápaditými doplňky by nemělo dojít k žádné mýlce:-))

Bugatti
4052 příspěvků 01.10.12 21:48

Malé černé v kombinaci se zelenou nebo červenou vypadají skvěle, ale ne na každém. Hodí se na výrazný typ ženy, která tuto kombinaci unese. Pokud jste černovláska se světlou pletí, můžete mít do kombinace s červenou, pokud máte snědší pleť, můžete si dovolit kombinovat se zelenou. Pro jemnější typ je tato kombinace moc silná, je potřeba ji zjemnit u krku třeba smetanovou nebo pudrovou. Co třeba korálkový límeček, pokud by se hodil do výstřinu šatů? Nebo víceřadý korálkový náhrdelník v barvě, která vám lichotí?

Letefa
716 příspěvků 02.10.12 08:45

Zajímalo by mě, jak je to podle etikety se svetry do divadla. Nemyslím teď zrovna ty s vyplétanými copy a nemusí jít nutně o národní divadlo. Co třeba klasický hladký svetřík do V, pod něj halenku, slušnou sukni. Je to ještě přípustné nebo ne?

chinin
2788 příspěvků 02.10.12 13:56

Záleží na typu divadla. Vzhledem k tomu, že jde o „denní oblečení“, je přípustné do tzv. malých divadel (např. Divadlo Komedie v Praze, Husa na provázku v Brně). Do tzv. kamenných divadel (např. Stavovské divadlo v Praze, Mahenovo divadlo v Brně) je dle etikety nutné „večerní oblečení“, to platí tím spíše pro Národní divadlo apod.

Přidám osobní tip: když jdu na akci, na níž není jasný dresscode (není uveden na pozvánce a nepodaří se mi ho zjistit např. z fotografií z minulých ročníků, popř. vím, že jde třeba o raut, ale nedokáži odhadnout jak moc formální), vezmu si malé černé a k nim „večerní doplňky“, které v případě, že zjistím, že jsem overdressed, nenápadně schovám do kabelky (náušnice, náramek apod.).

Obecné pravidlo etikety je, že je menší faux pas být o jeden stupeň overdressed než o jeden stupeň underdressed.

@Letefa píše:
Zajímalo by mě, jak je to podle etikety se svetry do divadla. Nemyslím teď zrovna ty s vyplétanými copy a nemusí jít nutně o národní divadlo. Co třeba klasický hladký svetřík do V, pod něj halenku, slušnou sukni. Je to ještě přípustné nebo ne?

Letefa
716 příspěvků 02.10.12 15:19

@chinin Díky!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit