Vhodné maturitní šaty pro plnoštíhlou postavu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cedella
7 příspěvků 20.09.12 14:20
Vhodné maturitní šaty pro plnoštíhlou postavu

Rada bych se informovala o vhodnych šatech na typ postavy, která je plnoštíhlá.

Reakce:

saryvary
664 příspěvků 20.09.12 14:46
@cedella píše:
Rada bych se informovala o vhodnych šatech na typ postavy, která je plnoštíhlá.

Záleží na tom, jak a kde jste plnoštíhlá.

aailyyn
807 příspěvků 20.09.12 14:55

Já třeba považuju za ideální pro křivky (klidně i ty plnější, hlavně vůbec nějaké, tam, kde není co dát do dekoltu…) korzety. (Ovšem pečlivě vypracovaný korzet na míru, korzetem se nemyslí pruh látky přes prsa.) V kombinaci třeba s dlouhou úzkou sukní. Ale hodně to samozřejmě záleží na tom, jaký má tazatelka typ postavy, jak moc plnoštíhlá je a i jak je vysoká.

cedella
7 příspěvků 20.09.12 15:06

Vzrůstově jsem malý človíček, měřím 157cm.
Prsa mám veliká, bříško, boky, stehna - kámen úrazu.

eliza93
84 příspěvků 20.09.12 15:34

Pokud nejste otylá tak, že když si vezmete šaty empírového střihu, budete vypadat jako soudek, tak mi to přijde jako celkem elegantní řešení a navíc je to pohodlné.. nemusíte si hlídat jestli moc nevyšpulujete břicho, můžete dýchat.. podle mých zkušeností.. k tomu vysoké podpatky (pokud na nich umíte chodit, jinak radši nižší, ale pro Vás stabilnější), aby jste trochu vytáhla. Aspoň tak řeším malý vzrůst já. A jestli máte veliká prsa, tak asi ne šaty bez ramínek.. já měla například asymetricky jedno rameno, moc se mi to líbilo a šaty drží kde mají.

saryvary
664 příspěvků 20.09.12 17:22
@eliza93 píše:
Pokud nejste otylá tak, že když si vezmete šaty empírového střihu, budete vypadat jako soudek, tak mi to přijde jako celkem elegantní řešení a navíc je to pohodlné.. nemusíte si hlídat jestli moc nevyšpulujete břicho, můžete dýchat.. podle mých zkušeností.. k tomu vysoké podpatky (pokud na nich umíte chodit, jinak radši nižší, ale pro Vás stabilnější), aby jste trochu vytáhla. Aspoň tak řeším malý vzrůst já. A jestli máte veliká prsa, tak asi ne šaty bez ramínek.. já měla například asymetricky jedno rameno, moc se mi to líbilo a šaty drží kde mají.

Tady ještě záleží na tom, jaké má slečna paže.

Chari
541 příspěvků 20.09.12 18:26

Co třeba něco tohodle typu:

Spouta věcí lze taky vyřešit korzetem. Buď hladkým pod šaty (ideálně v tělové barvě) nebo nějakým zdobnějším, ale ušitým na míru, aby doopravdy stáhl 

Dahllie
2222 příspěvků 20.09.12 21:41

Mně se už dlouhou dobu líbí střihově tyhle. Ples je večerní společenská událost, takže bych určitě šla do dlouhých šatů.
PS: nechápu, proč tam mám tu fotku dvakrát. A vymazat to neumím.

cedella
7 příspěvků 21.09.12 09:58

Mockrát děkuju.
Chari: Ty zelené šaty jsou naprosto dokonalé, jen je teda někde sehnat.

A co myslíte tyhle černé šaty?
http://romantic.cz/1.php?…
A nebo se mi líbí tyto:

Vybírala jsem to ze studia, které mám nejblíže.

Uživatel je onlineLinie
1704 příspěvků 21.09.12 10:14

Cedella: Z vybraných nedoporučuji ani jedny - všechny mají rovný výstřih a ten prsa ještě zvýrazní. Všimněte si, že na fotografiích jsou výstřihy do V, které působí lépe.
Materiál doporučuji splývavý, jako je na těch zelených dlouhých šatech.

Chari
541 příspěvků 21.09.12 10:17

@cedella Ty první černé se mi líbí střihem, ale nebrala bych je - 1.lesklý živůtek v kombinaci s lesklm laciným materiálem sukně vytvoří buřtíka z kohokoliv.
2. schovávat se do černé, protože údajně zeštihluje mi u maturantky přijde jako škoda.
ale střih je fajn.
Ty druhé černé - NE! Hrozně ušitý korzetový živůtek = nic nepodrží, sukně stylu chudá šlehačka a hafo ozdobiček, které nedávají smysl.. brr. Možná se mi o nich bude zdát.
Ty třetí vypadají docela fajn. Budou trochu podlužovat, možná opticky trochu zvětšovat prsa, jsou docela veselé. Jediné co se mi na nich doopravdy nezdá jsou špagetová ramínka.

cedella
7 příspěvků 21.09.12 10:36

Mám problém s tím, že jsme s maminou šly do salonu a šaty vybraly, ale bylo to taky strašně rychlé, že jsem si to nestačila dobře rozmyslet. Jenže - šaty už jsou zaplacené a bojím se, že budou dělat problémi s vrácením peněz. Tudíž jsem myslela, že vybrat si u nich akorat tedy jiné šaty by takový problém být nemusel, jenže.. šatů mají spousty, ale na mou postavu toho příliš mnoho nemají a hlavně když už ano, buď jsou vypůjčené a nebo jsou na prd. Vážně si nevím rady, jsem z toho vcelku zoufalá.
Jinak slečny prodavačky mě narvaly do tm. růžových šatů, kde byla zakompovaná černá barva-šaty vypadají skvěle. Ale vyloženě mi u toho vyleze „pupek“, kámen urazu byla zajisté ta „šlehačka“…Jsem hloupá, nedomyslela jsem to. Teď mě to strašně mrzí.
Zde je webová stránka studia, pokud budete mít chvilku a podívaly se. Byla bych vám vděčná.

eliza93
84 příspěvků 21.09.12 10:49

http://romantic.cz/1.php?… - spíš jde o střih
Chtěla jsem to projít a pár jich vybrat podle mě, ale ta stránka mi skoro vůbec nefunguje.. kliknu na fotku a ta se prostě nezobrazí, tak z toho asi nic nebude.
Ale jinak bych to s tim vrácenim zkusila, pokud se Vám šaty nelíbí a jste zklamaná, za to nic nedáte, ale nenechte se odbýt.

cedella
7 příspěvků 21.09.12 10:57

Pokusím si vybrat tam, znovu.. A pokud se nezadaří, tak se odbýt nenechám. Přeci jen musí být trošku schovývavé a chápavé, teda.. pevně v to doufám.

eliza93
84 příspěvků 21.09.12 11:03

http://www.coolboutique.cz/…dlouhe--.php
http://www.coolboutique.cz/kolekce.php?…

cedella
7 příspěvků 21.09.12 11:12

Co tyto?

Chari
541 příspěvků 21.09.12 11:49

@eliza93 ty fialové jsou moc pěkné
@cedella Takhle vypadají docela ok, ale bacha na materiál. A stále mi připadají trochu smutné. Stránky toho salonu se mi moc nenačítají. :-(

cedella
7 příspěvků 21.09.12 11:53

Za chvilinku jdu do salonu. Napíši, jak jsem dopadla. Držte palečky :)

eliza93
84 příspěvků 21.09.12 12:11

Určitě.. a k těm černým šatům, do těch bych radši nechodila, ale chce to vyzkoušet..

Chari
541 příspěvků 21.09.12 12:18

Napadá mě ještě jedna varianta - co se kouknout na stránky Burdy, vybrat nějaký jednodušší střih a sehnat pěknou látku?
Celkem kvalitní splývavá látka dostačující množstvím na šaty se dá vzít ze sárí - to neříkám protože bych byla skalní příznivce ethna, ale protože se mezi nimi dá vybrat vážně levná pěkná látka na šaty a využít se dají třeba i ty ozdobné prvky. Tyhle jsou za 690.

tahle jsou po 490kč.

Ušít šaty pak není o moc dražší než půjčovna a pokud máte třeba šikovnou maminku nebo babičku a vyberete jednoduchý střih, s tím že hlavní ozdobou bude materiál, mohlo by to být řešením.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit