Vhodné oblečení na koncert v Synagoze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rigmor
10 příspěvků 29.05.12 08:23
Vhodné oblečení na koncert v Synagoze

Prosím o radu, dnes jdeme na koncert Václava Hudečka do Synagogy a řeším co je vhodné oblečení.Vím, jak bych se oblékla na tento koncert do kostela, ale neznám pravidla oblékání do Synagog. Nebo žádná nejsou?

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 29.05.12 09:02

Zahalená ramena a paže, ale nedivila bych se, kdyby se tam objevily dekolty (stejně jako džíny v Opeře). Takže dlouhý rukáv nebo šál a ne mini.

Lola  29.05.12 10:04

Zvažovala bych i klobouk nebo šátek, protože na židovské bohoslužby se nosí pokrývka hlavy. Nicméně koncert není bohoslužba, takže pravidla na koncert budou určitě volnější.
Domnívám se, že nelze udělat chybu, pokud se zvolí oblečení decentní, nevyzývavé, se zakrytými pažemi, přesně jak psala Sibyla. Vzala bych si ale pro jistotu i šátek nebo šálu, pokud by bylo zřejmé, že se od dam očekává mít něčím zakryté vlasy.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 11:41

Byla jsem na ekumenické bohoslužbě spojené s koncertem v synagoze v Brně. Pokrývka hlavy se očekávala pouze od mužů, kdo neměl svoji, mohl si u vchodu půjčit. Od žen se pokrývka hlavy nevyžadovala (to je pravidlem v pravoslavné církvi, v Rusku ženy do kostela bez šátku vůbec nesměly). Pokud jde o koncert klasické hudby bez bohoslužby, bude to určitě ještě volnější. Každopádně byste měla zvolit šaty/kostýmek se zakrytými rameny a s delší sukní.
Obecně do synagogy nosí muži jarmulku, vdané ženy obvykle šátek nebo klobouk, ale není to považováno za nutné. Židovské ženy nosí sukně, které zakrývají minimálně kolena. Jde o to, jak ortodoxní či liberální ta která rodina je.

hana.alexandra
48 příspěvků 29.05.12 18:40

Jestliže to není bohoslužba, tak platí pouze pravidla slušného oblékání. Já osobně do synagogy chodím bez výstřihu, sukně se mi zdá vhodnější, ale slušné kalhoty také můžou být (na koncert). Hlava být zakrytá nemusí (vyžaduje se pouze od mužů, věřící vdané ženy si zakrývají vlasy).

Sibyla
2639 příspěvků 29.05.12 19:15

Zakrytou hlavu v synagoze mají jen muži, ženy jen u ultraortodoxních nebo chasidů, i když americké židovky nosí klobouk - ale to je spíš o společenském postavení. Ale na koncertě se ovšem nevyžaduje ani to. Naopak v kostele má muž smeknout. My, dámy, nemusíme nic - máme prostě výhodu - i když v mešitě v Damašku mé mamince vnutili hnusný černý svetřík, který tam měli pro nevěřící turistky: nahé paže by urážely Allaha. Já byla naštěstí tak malá, že mě nechali poskakovat v letních šatičkách.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit