Vhodný účes k postavě.

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yocheved
1 příspěvek 27.04.16 22:27
Vhodný účes k postavě.

Mile damy, omlouvam se, ze pisi sem a ne do sekce rad, ale tam se bohuzel neda reagovat a diskutovat. Rada bych vas pozadala o radu. Posledni 3 roky jsem byla na kratko, nicmene jsem se rozhodla, ze vlasy necham dorust, uz mam pomerne solidni mikadko, nosim ho vsak v drdolu, mikadovy uces mi neslusi a navic mam vlasy silene znicene. Tri roky je odvarvuji na platinovou blond (navic v posledni dobe nejsem s kadernici uplne spokojena) a vlasy jsou jak chemlon. Je to hnus, udelam si culik a z nej mi trci chemlonove dratky. V jedne diskusi mi kdosi radil, at se obarvim na svou barvu a ostriham nakratko :D. Reseni by to urcitel bylo, ale kdyz uz jsem vydrzela nechat dorust az tak, bylo by mi lito to zase strihat. Abych se dostala k jadru veci. Planuji zmenu kadernice a i ucesu, aby se vlasy trochu zregenerovaliy. Prvni me dilema je barva. Premyslim o tmave hnede (vlastne ma prirodni), ale bojim se, aby to nebyla nuda, nevim, jak dlouho bude trvat nez se vlasy daji dohromady, ale nerada bych mela chemlonaky a jeste v blby barve, snad rozumite. Dalsi variantou je jakasi prirozdnejsi blond, ano, vim, neni to sice uplne optimalni, furt je to chemka, ale myslim, ze mensi zlo nez to drasticke odbarvovani. Libi se mi i takive ruzne meliry/ombre. Navic, nevim proc, ale mam pocit, ze kdyz tak sledujibty curv blogy, na silnjsich holkach jsou tmave vlasy proste peknejsi. Na druhouvsstranu, co jsem blond, pejou na me vsichni ody, tak nevim. Dalsim mym ‚problemem‘ je strih. Oblibila jsem si takove ty vycesane rozcepejrene drdoly, rozpustene bych asi ani nesnesla. Mam vsak pocit, ze ten ‚odhaleny‘ oblicej, neb je baculaty (a nejen on :D) mi neslusi. Rada bych proto sla na ofinku. Posledni dobou se mi zalibily takove ty ofiny do pulky cela a la Kazisvet, ale bojim se, zda to neudela baculi jeste baculatejsi (177 cm, 70 kg, mohutna postava, snazim se zženstit, co co to jde). Velmi se mi libi kombinace drdolu a one ofinky, ale ak rikam, na modelce je pekne vse. Myslim, ze u vas se takove asi kdovi jake oblibe tesit nebudou, nicmene ja, jakozto studentka a vyznavacka alternativnich stylu jsem nadsena. Rada bych neco ne uplne tuctoveho. Prikladam fotky me inspirace a jednu svou :). Prosim o radu jakou barvu v kombinaci s ofinou, pripadne jine tipy. Predem diky za rady a nazory

Reakce:

billie
369 příspěvků 28.04.16 12:56
  1. Vlasy celkovo: Pokial mate z vlasov chemlon, tak sa obavam, ze s tym uz nic moc nespravite a jedine riesenie je ostrihat a nechat narast znova. Pokial mate prirodzene peknu tmavu farbu vlasov, tak by som sa na blond vykaslala, napriek vsetkym tym komplimentom. Tiez by som odporucila dat vlasom cas na regeneraciu - kvalitna vlasova kozmetika, pokial farba, tak u kadernicky a vlasy nechat znova narast.
  1. Ofina: Ked sa vam to lubi, tak vas to bude lakat pravdepodobne dovtedy, kym ju nebudete mat. Trochu vyssie som vam odporucala kratke vlasy, ci sa k nim bude hodit, neviem. Ale ked ste mlada, tak vam moze byt vela veci jedno a vlasy skor ci neskor znova dorastu. Ja som si taku kratku ofinku pocas studia strihla tak raz za rok, raz sa mi omylom podarila taka dvojcentimetrova a dalsi mesiac som vyzerala ako idiot. Na vlastnych chybach sa ale najlepsie uci.
  1. Postava: Prosim preratajte si svoje BMI, mne vyslo 22,3, co je normalna hmotnost. Mam podobnu vysku a pred tehotenstvom som mala aj podobnu vahu (179 cm, 70 kg) a za baculku som sa rozhodne nepovazovala. Je mozne, ze potrebujete trocha spevnit postavu, ale fakt, ze potrebujete tie vacsie velkosti v obchode este nemusi znamenat, ze ste tucna. Co ale urcite potrebujete, je spravna dlzka oblecenia, prilis kratke tricka v kombinacii s nizsim sedom, pripadne nevhodna dlzka sukne nevyzeraju dobre a casto pridavaju kila.

mari28
12 příspěvků 29.04.16 10:37

@billie To jste mi vzala slova z úst, ja mám dokonce 178/77 a taky jsem se doteď nepovažovala za baculku, nejsem Teda žádná Twiggy, ale baculka…

chioo
265 příspěvků 29.04.16 12:07

S těmi zničenými vlasy a barvou - doporučila bych najít šikovnou kadeřnici. Nevím, odkud jste nebo spíš kde se pohybujete, ale ve větších městech je spousta salónů, které jsou schopné vám dát vlasy do formy, i když jsou zničené, za sebe můžu doporučit „metodu“ Olaplex…
Ostříhat a přebarvit na původní barvu je asi levnější, ale chápu, že ne vždy nejlepší řešení ;-)
Jinak šikovná kadeřnice vám i poradí s barvou a odstínem, i když (jestli jste na té první fotce vy) mě přijdete na tu chladnou blond ten správný typ, máte jemné rysy a ty by mohla příliš tmavá barva přebít…ale je to z jedné fotky, takže těžko říct. Jestli chcete experimentovat, myslím, že jste typ, kterému by mohla slušet i trendy šedé nebo narůžovělé odstíny, v kurzu jsou metody jemného probarvování, tzv. baleyage, vypadá to fajn…
Jo, s krátkou rovnou ofinou bych byla u kulatějšího obličeje opatrná, pokud máte navíc pocit, že jste „baculka“, kterou si mimochodem taky představuju jinak ;-)

Ghost B.C.
3179 příspěvků 29.04.16 13:25

@yocheved Tak abyste toho něměla málo, mně oproti @chioo jako typ na blond nepřijdete vůbec. Podle té fotky vám vytahuje v obličeji červenou. Ale může to být jen tou fotkou.
Bohužel, přebarvit na původní barvu a nechat to být, ostříhat na krátko nebo rovnou nechat odrůst JE jediné dlouhodobě spolehlivé řešení, jak neničit vlasy. Jinak se můžete třeba upečovat, ale opakovaně zesvětlované vlasy už nikdy nebudou žádný hebký vodopád krásných lesklých vlasů. A upřímně, moc nevěřím ani tomu, že vám mohl nějak pomoci Olaplex. Viděla jsem zdevastované vlasy „zachráněné“ Olaplexem a byl to stejný chemlon, jako to byl před tou pseudozáchranou.
A pokud se považujete za baculku, což se přidávám k ostatním, že je mimo, tak ta krátká ofinka vám udělá z obličeje knedlíček. Možná ještě těsně nad obočí to bude dobré, ale rozhodně ne do půl čela.
Mně by se na vás líbila patka pod obočí postupně přehcázející do zbytku vlasů - nějakého šik mikáda.

Lakerol
27 příspěvků 29.04.16 14:04

Zkuste se zatím jen nechat ostříhat nakrátko a pak ten účes nechte pracovat. Pro inspiraci zadejte do googlu „pixie cut“ a hledat obrázky.
Přidávám dva příklady účesů, se kterými se nedá nic zkazit. U toho blond je vidět, jak to bude vypadat, až začne odrůstat (hodně dlouho dobře a pak se to dá buď dobarvit nebo odstřihnout). Jestli máte vlasy hodně zničené, tak je lepší se jich zbavit a pak o ně pečovat. Do roka můžete mít zpátky současnou délku. S hodně zničenými vlasy by se vám mohlo stát, že za rok je budete mít pořád stejně dlouhé, protože co doroste, to se ulomí.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit