Vínová svatba

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janis79
2 příspěvky 03.06.14 22:38
Vínová svatba

Jdeme s rodinou na svatbu. Manžel bude mít tmavší oblek a vínovou košili, kluk rovněž. Potřebovala bych poradit, co vlastně na sebe, do jakých barev se mám ladit já i má malá dcera. Mohla by mít i něco v této barvě? moc děkuji za rady…

Reakce:

SkyP
170 příspěvků 04.06.14 15:07

Tak já Vám to řeknu první :)

1. ty šaty na fotce jsou trochu děsivé, ale třeba vypadají oblečené lépe no… Doufám, že je uvádíte jen pro příklad barvy.
  2. Nevím, co si přáli novomanželé, jestli je nutné, aby fakt byli všichni vínoví. Nevěřím tomu, že ano. Takže si prostě vemte něco do červena klidně, nebo i např. béžové šaty jen s vínovou mašlí. Šaty ke kolenům, vhodné k věku Vašemu i dcery, by měly být pro Vás obě ok. Podívejte se na různé dotazy na témata „co si obléct na svatbu“, kterými se to tu jen hemží.

Matmys
1597 příspěvků 04.06.14 15:11

Možná to vínová bylo myšleno jako že se tam ovíníte? Jinak si nedovedu představit jak byste s těmi růžovými šaty chtěla splnit zadání novomanželů…

Atlacoya
2146 příspěvků 04.06.14 15:18

Já na to už dobu nevěřícně koukám a teprve na třetí počtení si všímám že na obrázku mají být šaty pro dceru. Já se opravdu vyděsila že tohle má být pro dospělou ženu. Ne, tohle není vínová, to je růžová. Jinak bych se klonila k řešení SkyP, něco neutrálního s vínovými doplňky.

SkyP
170 příspěvků 04.06.14 15:21

Aha, teď jsem se taky dočetla, že je to pro dceru. No záleží, jak je stará…

Matmys
1597 příspěvků 04.06.14 15:21

@Atlacoya
No jo, páni. Tak to beru vše zpět, dceru opíjet nebudeme :)

Gräfin
2634 příspěvků 04.06.14 15:23

@Matmys mít jako dítě na sobě něco podobného, tak se schovám s flaškou rumu pod stůl

Zavan smradu  04.06.14 15:30

Ved existuje aj ruzove vino…

a muz na svadbe vo vinovej koseli??? to sa zeni predseda spolku alkoholikov?
dajte manzelovi bielu koseli a ked uz je to nutne nejaku vinovu kravatu..nech tam nevyzera ako Drakula
Oblecenie pre celu familiu vyberate vy???

Denyna
4101 příspěvků 04.06.14 15:31

A já myslela, že se tu dočtu, která vína se budou brát

Elinor.S
243 příspěvků 04.06.14 16:14

Já fakt nechápu, co je to teď za módu, otravovat hosty na svatbě s nějakýma požadavkama ohledně barvy oblečení. Mě by to teda jako hosta už dopředu tak maximálně otrávilo.
PS: nevím, jestli je to zrovna tento případ, jen mě to teď napadlo, už se to tady řešilo víckrát

Go-lightly
3428 příspěvků 04.06.14 16:23

Ale vždyť to svatebčani možná vůbec nepožadují, v OP o tom není zmínky! Titulek k tomu svádí, ale možná je prostě neobretný. Možná si paní myslí, že když má muž vínovou košili, musí mít ona šaty. Nemusí. Ty růžové šaty se budou s vínovou tlouct, ale nebojte se, děti se rozběhnou, u stolu by vás měli taky rozesadit, tak neberte to ladění tak vážně!

Elinor.S
243 příspěvků 04.06.14 16:44

@Go-lightly
však jo, já píšu, že nevím, jestli je to tento případ a nejspíš to bude, jak píšete vy. Mě to jen v té souvislosti napadlo, protože se tu o tom už několikrát psalo, že nevěsta chce, aby byli svatebčané do té a té barvy apod.

Iv_Sm
1432 příspěvků 04.06.14 16:59

Dovolím si poznamenať, že svadobčan v akejkoľvek inej ako snehobielej košeli (s prižmúreným okom sú prípustné jemné pastelové farby) je faux paux. Mužov outfit sa „korení“ doplnkami ako sú kravata, kapesníček apod. V ideálnom prípade si potom partnerka vezme šaty ladiace s partnerovou kravatou. Ak trváte aj na zladení detí, volila by som len nejaký vtipný detail…

PS: Pokiaľ je vínová farba/košeľa prianím mladomanželov je to niečo iné, ale to myslím z Vašeho príspevku nevyplýva.

jackdaw007
368 příspěvků 04.06.14 17:00

To už je druhé svatebně změřená diskuse v tomto týdnu. Tímhle tempem dojedeme do beremesova do půl roku.

Jinak na mě dotaz působí tak, že paní iniciativně se rozhodla sladit celou rodinku. Což je dost peklo, takže je tu vlastně správně. Pokud je to požadavek svatebčanů, tak jsou slušně pošahaní. Ale třeba je to celé jen nějaká recese.

A šatičky pro malou holku mi od oka přijdou v poho. Malé holky stejně většinou chtějí být za princeznů a čím víc volánů… (znáte to).

Go-lightly
3428 příspěvků 04.06.14 17:18

@Iv_Sm Máte absolutní pravdu. Napadlo mě, že možná je pán ne-oblekový typ, a barevná košile je jediný způsob, jak ho do obleku dostat. Pokud je to iniciativa dámy, je to faux pas. Včera jsem sledovala díl Sopranos, kde vypadala mafiánská svatba přesně tak. Nebyli to idealizovaní ušlechtilí, inteligentní mafiáni, ale docela realističtí nařvaní američtí Talijáni, kteří každý problém řeší tím, že někomu přelámou nohy. No a na svatbu se navlékli do tmavých a barevných košil.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit