Vintage, ale bez staromódnosti? Rady

Fotoalbum tématu (39) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misial
1394 příspěvků 06.06.13 23:50
Vintage, ale bez staromódnosti? Rady

Ráda nosím „nemoderní“ oblečení - retro, vintage, nazvěme to jakkoliv. Nevadí mi „babkovost“, nevadí mi staromódnost. Většinu oblečení nemám ani „vintáž z háem“, ale originál ze sekáčů. A líbí se mi to. Nosím občas i síťovku, kufřík , jaké byly kdysi. V poslední době mi ale připadá, že mi ta staromódnost začíná přerůstat přes hlavu, že to začíná být moc a necítím se v tom. Chtěla bych Vás proto poprosit o tipy, jak to osvěžit. Případně jak to dovést do toho bodu, že bude každému jasné, že je to záměrné retro? Nechci vypadat moderně. Jen mi připadá, že se dostávám v oblečení tam, kam nechci, a nevím, kudy ven - hledám tedy alternativy. Vyřeší to barvy? Zatím jsem moc nepřišla na to, jaké mi sluší (mám ráda vínovou, tmavěmodrou, teď mi přibylo ve skříni dost béžové). Dá se to vyřešit jen vlasy a make-upem, na kterých bych si dala víc záležet, než doteď?

Za jakékoliv postřehy budu ráda!
Přidávám nějaké své fotky (na těch mi to připadá ok, i když se spoustě lidí nezdál ten kabátek na oranžových šatech, u mě je to v „retronormě“), případně snad dodám něco, co se mi líbí na jiných. Děkuju za pomoc!

Najdete v encyklopedii: Vintage

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Pandorra
31 příspěvků 07.06.13 00:26

Vy máte pro tento typ módy cit, vypadáte jako byste vypadla ze starého filmu. Chcete-li vypadat trochu aktuálněji, doporučuju změnit jen detaily, třeba jiné boty, bez pásku přes nárt, ne kotníčkové (i když v tom tuším spíš nutnou praktičnost). K těm prvním červeným šatům by se mi líbyly bílé matné kožené lodičky a místo „perel“ pořádné bílé korále. Taky vaše vlasy mají velký potenciál, zkusila bych nějaký uhlazenější drdol, vyčesaný účes, hned by váš celkový look získal jiný šmrnc… Ale nemůžu si pomoct, vy jste celá taková starosvětská v tento styl vám vyloženě padne. Jen tak dál. Taky miluju retro, i když trochu jinak pojaté, ale musím říct, že jste pro mě nejvíc inspirativní osoba zde, ocenila bych víc vašich outfitů. :-)

078796
270 příspěvků 07.06.13 00:35

Původně jsem jenom prolétla fotky a až pak jsem četla text - máte dobrou sebereflexi. Shodnu se s vámi na vlasech. Ten ledabylý culík mi k oblečení nějak nepasuje. Možná by vám k tomu celku, jak chodíte oblečená, víc slušely rozpuštěné v konečcích lehce natočené vlasy (to zabere ráno se širokou kulmou deset minut), pěšinka na straně. V jednoduchosti je krása. Berte to jako nápad :-)

Oblečení - líbí se mi ten bílý svetřík a béžová brašna (o broži ani nemluvím, ta je parádní), z toho mám totiž pocit, že to nosíte s určitým nadhledem, že je to ještě taková „módní hra“ a navíc se to dá nenáročně kombinovat s dalšími částmi oděvu.

Červené šaty vám sluší, ale bez pásku. Tak, jak je máte na první fotce, se mi zdají jemnější a to k vám jde víc.

Dobře lze srovnat váš styl vedle toho děvčete z poslední fotky - vy si nejspíš držíte určitý standard a nenecháte tu staromódnost, aby vás úplně ovládla, máte šmnrc, zatímco ta kočka vedle vás (bez urážky) působí řekněme zanedbaně a divně a její oblečení k ní napohled nepasuje a nesluší jí.

Takže dohromady to (ovšem podle vložených fotek) na mě přehnaně staromódně nepůsobí - myslím, že je dobře vidět, že si s módou hrajete a že se neberete příliš vážně. Mně to přijde zajímavé a bez ohledu na to, že se oblíkám úplně jinak, se touhle estetikou ráda vizuálně pokochám. Teď ještě ty vlasy :-)

misial
1394 příspěvků 07.06.13 00:50

Díky, dámy. Takže vlasy.

@078796 Tohle jsou právě, jak jsem psala, spíš příklady, kdy jsem s tím víceméně spokojená a příliš staromódní mi to nepřipadá - mám ale v šatníku čím dál víc věcí, u kterých si před zrcadlem připadám úplně bezradná, co s tím, abych nevypadala jak 50letá úřednice. Samo o sobě mi nevadí, když vypadám babkovsky, ale musí to mít alespoň pro mě nějaký ten šmrnc, teď už ho v mnohém oblečení nemůžu najít - právě k tomu bych potřebovala nějak poradit. Asi zkusím nafotit nějaké sukně, u kterých mám ten pocit bezradnosti, třeba někdo pomůže (v jiných diskusích některé uživatelky tvoří opravdu skvělé kombinace z právě takových usedlých kousků).

Každopádně Vám oběma děkuji za pozitivní odezvu, snad se dokopu k něčemu dalšímu!

Sibyla
2639 příspěvků 07.06.13 08:08

@misial Oblékejte se tak, jak by se před 30/50/70 lety oblékla svůdná kočka (Adina, Joan Harris, Liz Taylor), ne jako ta padesátiletá úřednice. Shlédněte první dvě, tři sezóny Mad men a inspirujte se Betty a Joan, vystříhejte se Peggy, najděte si na youtube What´s My Line, vygooglete si fotky z těch dob. Ten kabátek není špatný, ale k úzké sukni, a rozhodně bez toho babičkovského šát­ku!

Sibyla
2639 příspěvků 07.06.13 09:07

Ještě: můžete mít culík, ale dotáhněte ho, ne ten dnešní ledabylý. Debbie Reynolds byla idol právě svým ponytail U nás se v té době ohon zakazoval jako „chuligánský“, mládež ho milovala, čili to není nic usedlého

blanche01
1162 příspěvků 07.06.13 11:13

@misial až budete fotit ty sukně dejte si k nim jen tak na zkoušku široký pásek, tričko s lodičkovým výstřihem, halenku bez rukávů s límečkem zapnutým ke krku, jako doplňky malý šáteček zavázaný na letušku a hlavně krásný doplněk jsou háčkované krajkové rukavičky k širokým sukním se spodničkou, to jsou 50.léta jako vyšitá! Vzpomeňte si na filmy Hříšný tanec, Pomáda, tam je spousta modelů nositelných i dnes.

blanche01
1162 příspěvků 07.06.13 11:20

Takhle nějak?

1blue1green1  07.06.13 11:33

Ono se to nezdá, ale vlasy dělají skutečně hodně. Líčení také. Účes je právě to, co i dnešním moderním outfitům vdechne jakýsi závan starších dob - pokud je člověk oblečený normálně elegantně, třeba košile a sukně, nebo kalhoty, tak právě účes, pokud nějaký takový člověk má, třeba mikádo, nebo vlasy s pokládanou vlnou nebo něco na ten způsob, to právě posunou o třídu výš a hned je tu ten správný retro dojem, o který jde.
Vaše oblečení se mi líbí, takže jen ten makeup a vlasy. Pokud nechcete stříhat na mikádo, nechtěla byste vyzkoušet nějaký typ vln?

misial
1394 příspěvků 07.06.13 12:04

@blanche01 Takhle nějak by to problém nebyl, ale to je prostě čisté retro, které si nejsem jistá, jestli je pro mě nositelné každodenně - možná by bylo, ale rozhodně by to nebyl jednoduchý krok. No popřemýšlím o tom. Každopádně šaty jsou jednoduché, kombinovat něco už je pak větší legrace…

andreama
228 příspěvků 07.06.13 12:11

Ty první červený jsou fakt pecka!

Evtum
52 příspěvků 07.06.13 13:36

Jak už padlo v odpovědích přede mnou, myslím, že nejdůležitější jsou pro celkový vzhled 2 věci:
1. Boty - čím modernější a jednodušší, tím líp (např. obyčejné lodičky bez pásku s mírnou špičkou).
2. Účes - pokud nechcete v retro oblečení vypadat „ušmudlaně“, chce to perfektně upravené vlasy a opět platí, že v jednoduchosti je krása.
Pro inspiraci doporučuji také najít si obrázky Mad Men kolekce od Banana Republic. Možná to není úplně to, co hledáte, ale zdá se mi to jako hezká ukázka retro oblečení, které působí moderně a ne jen jako kostým ze starého filmu. Myslím, že vypadáte kouzelně, tak by byla škoda zahrabat se v pouhém kopírování dob minulých.

Druhá fotka je už spíš konec 60. let, přidávám kvůli účesům modelek:

MP Barbucha
3716 příspěvků 07.06.13 13:41

@Evtum
pro zajímavost, není ta spodní fotka loňská kolekce Ann Taylor?

Evtum
52 příspěvků 07.06.13 14:02

@MP Barbucha Teď jste mě zmátla, tak jsem to pro jistou hledala, abych nemystifikovala. A opravdu by to mělo být Banana Republic, na eshopu už je většina věcí pryč, ale třeba ty pruhované šaty ještě mají.

K tématu diskuse, našla jednu úžasnou fotku Betty:

girlie
91 příspěvků 07.06.13 14:13

Tiez mam tento styl rada, ale musi sa s nim fakt velmi opatrne a rozhoduju v nom detaily.
Mne sa pacite, ale tie detaily /vlasy, licenie, nechty/ by boli super dotiahnut, aby ste sa dostali tak, kam chcete.
Pripajam jednu taku moju retro fotku pre inspiraciu, kde som sama so sebou spokojna a kde si myslim, ze sa mi podarilo tu suknu obliect a skombinovat ok

MP Barbucha
3716 příspěvků 07.06.13 14:32

@Evtum
Jasně, Banana Republic, tyhle dvě značky se mi pletou :-) Vzpomínám, že jsem nad těmi červenomodrými šaty loni na podzim vzdychala na internetu :-)

elesse
102 příspěvků 07.06.13 15:59

Vážně ti to moc sluší! hrozně se mi líbí detail s broží. ten oranžový šátek je už vážně moc, ale myslím, že jinak v tom umíš chodit:)

misial
1394 příspěvků 07.06.13 17:06

Všechny rady zatím pomohly, moc děkuju. Povzbuzena CJMDNS půjdu asi vyházet půlku skříně a nechám jen to, co bude této představě vyhovovat :(

jumbeee  07.06.13 17:31

@misial Kromě dnešního modelu v CJMDNS se mi ve většině případů velmi líbíte, i ten kabátek mi přišel naprosto v pořádku. Sama mám ráda retro a kombinuji s moderním stylem a otcova část rodiny do mne stále rýpe, že se oblékám moc staromódně :).

kappa  07.06.13 22:07

@misial vyhadzat snad len to, co je nekvalitne, ostatne by som hodila dozadu do skrine (odviezla k rodicom, ak je na private malo miesta), je dost mozne, ce casom to budes vediet skombinovat (alebo presit) tak, aby to vyzeralo sik.

misial
1394 příspěvků 07.06.13 22:12

@jumbeee Ale s jiným střihem sukně a pořádně udělanými vlasy by to bylo ok, nebo ne?

Příspěvek upraven 07.06.13 v 22:14

jumbeee  07.06.13 22:14

@misial Určitě! :)

Sibyla
2639 příspěvků 08.06.13 11:22

Podívejte se sem: průřez módy rok za rokem 1949-1980
 http://www.youtube.com/watch?…

Lištička666  08.06.13 12:17

Jak retro nemusím a neměla bych na něj odvahu, na Vás je to úžasný. Ta varianta svetřík, sukně, sáčko, kufřík ladící s botami je super. Zkusila bych k tomu zaplést cop nebo klidně dva. Jste mladá, můžete si to dovolit. K puntíkatým šatům vyčesaný drdol, třeba se šátkem a nemá to chybu.

misial
1394 příspěvků 24.06.13 18:01

Tak hlásím, že se aspoň trochu snažím. Zvykám si na co nejčastější používání natáček, učím se tupírovat (zatím teda obrovský drdol nenatupíruju, ale to přijde), maluju si obočí - konečně jsem sehnala stíny v dobrém odstínu (barvím se na tmavě rezavou a k té toho na obočí moc není).

K dokonalosti to má zatím daleko, ale nějak začít musím :) Musím si zvyknout na to, že mi ráno v koupelně zabere více času (nikdy nestíhám), natrénovat techniku a podobně.

Nachystala jsem si dva sety - lak na nehty + rtěnka + velká mašle do vlasů v červené a vínové a budu se to snažit nosit co nejčastěji. Připadám si sice jak Šebestová :D ale myslím, že je to docela hezké - co myslíte, může být?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit