Vintage společenská móda - 80te léta

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirtschi-Nikol
3 příspěvky 23.02.16 19:30
Vintage společenská móda - 80te léta

Zdravím všechny. Hledám zájemce o Vintage módu, především (nejen) společenská módu hlavně +- 80te léta. - Pokec, výměna, půjčavaní, focení…
Mám obsáhlou zbírku, odhadem největší v Česku a Slovensku. Přes 100 svatebních šatů, 200 plesových, halenky, sukně.

Reakce:

vlm
2555 příspěvků 23.02.16 19:41

Takže sekáč

Mirtschi-Nikol
3 příspěvky 23.02.16 19:57

Ze sekáče jsou s těchto šatů jen některé. Ty svatební jsou spíš z internetových-bazarů, resp. z dvou zrušenych svatebních salonů.

Betty J.
2031 příspěvků 24.02.16 11:33

@Mirtschi-Nikol: neodpustím si zvědavý dotaz: kde máte takovou spoustu oblečení uskladněnu?

Mirtschi-Nikol
3 příspěvky 24.02.16 16:36

Betty J. : K uskladnění: Pověšeno, kde se jen dá. Něco je u spolubydlící u Opavy, něco u mámy, co se dá, je poskladáno.

Betty J.
2031 příspěvků 25.02.16 08:59

@Mirtschi-Nikol: Váš zájem o osmdesátá léta chápu, ale obávám se, že větší část Vaší sbírky jsou kousky dnes prakticky bezcenné, protože se jedná o ve své době běžnou a levnou konfekci. Doporučila bych Vám proto zamyslet se nad možností poněkud počet šatů zredukovat a ponechat si jen ty, které (především s ohledem na výrobce) by mohly představovat do budoucna nějakou investici, ostatního se zbavte.
Mohu-li použít filatelistický příměr: coby děti školou povinné jsme s kamarádkami sbíraly známky, měly jich spousty (hlavně ty úžasně barevné, pocházející z různých blízko- a středněvýchodních, jakožto i afrických států, se nám jevily úžasně cenné, zato protektorátních známek s Hitlerem jsme se doslova štítily). Když jsem se svými starými alby nedávno probírala, jen jsem se usmívala. Ne, nezbavila jsem se jich, nezabírají prakticky žádné místo, ale kdyby se v mém okolí objevil mladý filatelista, který by o ně projevil zájem, nechala bych si ty asi tři kousky, které opravdu mají nějakou cenu, a zbytek mu ráda věnovala.
A ještě pár drobných rad:
1. vysvětlete fotografovi, že pořizovat snímky z nadhledu je nejjistější způsob, jak i z dlouhonohé gazely vyrobit jezevčíka,
2. pro fotografování si vždy šaty upravte tak, aby Vám pokud možno padly (stačí pár špendlíků a trošku šikovné ruce),
3. k osmdesátkám patří objem nejen v oděvu, ale i účesu, také poněkud dramatičtější líčení, máte-li o toto období v módě opravdu hlubší zájem, snad by to za těch pár desítek minut strávených s kulmou, fénem, tupírákem a líčidly stálo.

Oblázek
169 příspěvků 01.03.16 09:20

Nejprve se zakladatelky musím zastat. Proč by se nemohla věnovat 80.létům? Proč by zde nemohla založit vlákno a hledat spřízněné duše? Ovšem ta prezentace. Nesedící šaty a záplava děsných fotografií.

Coffeebreak
1 příspěvek 03.03.16 00:24

Pro Mirtschi-Nikol - doporučila bych vám, abyste se příště lépe informovala o tom, na jaký portál s čím přispíváte. Toto bylo opravdu od začátku odsouzeno ke kritice. Je fajn mít nějaký koníček, ve sbírání určitě dál pokračujte, pokud vás to baví. Jenže ty šaty jsou opravdu velmi nevkusné (a vlastně i celá jejich prezentace je nešťastná, od líčení po pózy, úhel focení a výběr pozadí) a na stránce, která se zabývá slušivou a vkusnou módou, nemůžete uspět.
Co bych vám výrazně doporučila je změna stylu líčení. Červené rty a ostré tenké obočí je velmi teatrální a opravdu to může až připomínat kostýmy travesti show. Jestli nemáte nikoho, kdo by vám s tím poradil, můžete to zkusit i tady, např. ve vlákně „Pro lidi, co tápou v módě.“ Zdejší přispěvatelky jsou tvrdé, ale ve zmíněném vlákně o dost chápavější a mnoha lidem už tato „poradna“ prospěla a opravdu až neuvěřitelně rozkvetli ;)

Ada Pekelná
971 příspěvků 04.03.16 21:55

Diskuzi jsem promazala a zůstaňte prosím u tématu a zdržte se posmívání a rádobyvtipných poznámek. Módní peklo je dost velké i pro milovníky osmdesátkového svatebního kýče.
(Máte-li nějaké výhrady k promazání, pište mi přímo do zpráv a neřešte to tady.)

Lodní šroub
166 příspěvků 05.03.16 14:05

Zdravím, jestli vám někdo šaty na obrázku prodává jako vintage nebo retro, tak jste se asi nechala napálit. Spíš to vypadá jako divadelní oděvy, které stačí spíchnout horkou jehlou, protože na jevišti stejně nebudou chybky vidět. Koukněte se pozorněji na švy, materiál a podobně (článků je tady na tohle téma dost, doporučuji na ně kouknout; naletět může každý). Pro účely sbírky nebo focení je to asi jedno, ale byla by dost škoda „investovat“ do kousku, který za tu cenu nestojí.
Kdysi jsem sbírala sárí, taky jsem koupila jedno „hedvábné“ (haha, polyester jak vyšitej) a kamarádky se chlubily, jak skvěle ušetřily na „pravé“ pašmíně. Vykukové jsou všude. :-(

VandaRybna
3226 příspěvků 15.03.16 14:39

Já si nemůžu pomoct, nechci aby to vyznělo nekorektně, ale ty fotky můžu pochopit pouze v případě, že bych věděla, že tahle slečna je taková „trochu zvláštní slečna“.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit