Vintage styl

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 12:19
Vintage styl

Nosíte skutečně běžně vintage styl? Hodně se zde o něm mluví, v ulicích je vidět málo a v kancelářích vůbec! Považujete za vintage novou věc z obchoďáku ve stylu vintage nebo jen původní originální zachovalou věc?
Mám tento styl ráda, ale asi jen na obrázcích…kde koupit, abych nebyla jak z popelnice?

Najdete v encyklopedii: Vintage

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

lessie  19.09.12 12:27

@MaláMyš ujasnite si pojmy a skúste položiť otázku znova. Čo znamená „nová věc z obchoďáku ve stylu vintage“? Máte rada styl vintage na obrázcích? A to je aký styl? Vaša otázka mi nedáva zmysel.

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 12:30

Díky za připomínku. Na obrázcích myslím oblečení na někom, ale sama se bojím do toho šlápnout. A vintage oblečení chápu jako staré originální kousky oblečení nenošené nebo málo nošené. Jak to vidíte vy?

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 12:54

Vintage jsou pro mě staré originální kousky, nošené i nenošené, retro jsou nové věci těmito kousky inspirované, a vintage styl je pro mě styl, který vintage oblečení využívá. Trošku mě irituje, když některé hvězdy koupí tričko v sekáči a napíšou k němu, že je vintage - podle mého názoru by vintage věci měly mít nějaký příběh…
K otázce, kde koupit: lovím na Aukru, v sekáčích, taky pomáhá prolézt skříně babičkám a tetičkám… Svůj lovný revír asi brzo rozšířím i na eBay. A pokud jste z Prahy, tak tam je i několik vintage obchůdků.
Pokud nemáte zatím odvahu vyrazit si v šedesátkových šatičkách, zkuste to pozvolna - na doplňcích. Šátky, bižuterie, kabelky, brože… Když se s nimi budete dobře cítit, můžete se pak pustit do něčeho „většího“ :)

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 13:29

A co toto? Je to vintage, retro, hezké, ošklivé?

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 13:31

@MaláMyš: je to hezké, ale jestli je to retro nebo vintage, to mi musíte říct Vy :) Jestli jsou to původní, originální šaty, je to vintage, jestli jsou to nově ušité šaty inspirované dobovou módou, je to retro.

lessie  19.09.12 13:33

@MaláMyš z obrázku určiť či je to retro, alebo vintage naozaj nejde. Skúste Google na zorientovanie čo je čo. Koľko máte vlastne rokov?

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 13:38

Je mi 38 a šaty jsou odsud.
http://www.modcloth.com/…ss-in-clover
Již dlouho na těchto stránkách brouzdám, ale bojím se koupit, jak by to vypadalo ve skutečnosti…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 13:41

@MaláMyš: takže retro :) ModCloth má krásné šaty, ale zatím jsem neobjednávala, většinou mě odradí cena a poštovné…

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 13:53

Dá se podobný styl koupit u nás? Nejsem už mladá na tričkodžíny a sekáčové kreace, ale ani stará na udedlý styl. Toto mi přijde tak akorát…nebo je to na můj věk trapné?

Alhambra
861 příspěvků 19.09.12 13:56

@MaláMyš Trapné to kvůli věku rozhodně není, mohlo by to být trapné, pokud na to nemáte postavu, ale to byste o těchto šatech asi neuvažovala. Popravdě, já bych se dost bála si takto vypasovaný kousek objednat. Tohle buď sedí naprosto perfektně, nebo to prostě nevypadá dobře.

Denyna
4101 příspěvků 19.09.12 14:06

@MaláMyš tak ty šaty jsem neměla vidět.
Nepotřebuju další puntíkatý kus, nepotřebuju další puntíkatý kus, nepotřebuju… :)

JarkaJar
432 příspěvků 19.09.12 14:13

Šaty jsou krásné. A ta zvláštní zelená barva. Podobný límec, jenže trochu větší, se nosil koncem 70. let - taky jsem měla šaty s takovým límcem, ale oranžové a vlastnoručně ušité. Ovšem nebyly vypasované, to bych si nemohla dovolit ani v mládí.

scarlete
404 příspěvků 19.09.12 14:37

@MaláMyš z Modcloth jsem zatím objednávala jenom boty a ty jsou teda perfektní, poštovné je holt vyšší a ještě to má jednu chybu, teď už se platí CLO a daň, takže se to z USA trochu prodraží
jinak například já vlastním pár kousků skutečně vintage - babičky, specializované obchody (ebay, praha - například Origami) + dost věcí kupuju „retro“ tedy nově ušité dle módy z určitého období - hlavně šaty ve stylu 50 let - vzorované, malé černé, jednobarevné, ty mám všechny z ebay - přeměřím se a kontroluji míry - případně o něco málo volnější a zabrat. jinak teď si třeba dvě sukně nechávám šít z tweedu který mi zůstal po babičce -tak to ani nevím, jestli bude vintage nebo retro nebo nějaký hybrid :-)

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 15:21

Omlouvám se za kulturní šok způsobený puntíky :-)
Zajímá mě hlavně, zda je tu někdo, kdo skutečně vintage nosí!?
Co k němu nosí a to nejen kabelku a boty, ale co když prší, ochladí se, jede v tom firemním autem s nápisem strasnesuperfir­ma.cz?

scarlete
404 příspěvků 19.09.12 15:35

Já k vintage šatům (jsou to 60.) nosím klasické lodičky, silonky, případně kabátek, klobouček + menší elegantní kabelku (pak mám jednu fakt po babičce) no prostě se to snažím vyladit aby ten celek působil dobře, to se nedá napsat nějaký pravidlo, ale je fakt že je třeba nad tím přemýšlet
no a vzhledem k tomu že jsem nosila vintage opravdu jenom ty dvoje šaty, tak v dešti jsem je sice měla - v tom nevidím problém, na podzim se je ven nosit nechystám
na podzim mám připraveny dvě vintage sukně - jedna zavinovací, druhá půlkolová, obě pasovky a od něj do A, délka pod kolena - no a k nim to vidím na zavazovací kožené oxfordky na podpadku, punčochy a nějaký svetřík na tělo nebo vypasovanou košili + šátek, nějakou brož, přes to klasicky bavlněný trenč nebo vlněný kabát - ještě uvidím co to udělá s délkou, to jsem zatím nezkoušela
a kabelku mám buď vintage LV a nebo elegantní italskou krémovou (tu si asi pořídím ještě v nějaké hnědé - béžové, stylově se totiž k takovýmto věcem hodí) - ta je z gregorio e-shopu

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 15:49

Díky scarlete, líbí se mi Vaše konkrétní odpovědi. Jsem fakt s módou mimo, před pár leta jsem z tohoto vlaku vyskočila, porodila pár dětí a teď bych se ráda vrátila zpět do civilizace. Jen musím poshazovat pár kilo a najít nový styl, když je mi o milión let víc. :-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 16:01

@scarlete: nemáte náhodou fotku sebe v těch šatech? Naživo musíte vypadat báječně! :)

scarlete
404 příspěvků 19.09.12 16:06

@Rabbit-Heart tak to bohužel nemám, já nějak nejsem fotící typ - respektive nepohybuji se ve společnosti, kde by bylo zvykem se tak nějak vzájemně fotit, vlastně nemám vůbec žádné svoje fotky z poslední doby. doma se nemám vyfotit kde - malé prostory před zrcadlem. proto ani nedávám sebe do co jsem měla dnes na sobě

Příspěvek upraven 19.09.12 v 16:31

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 16:07

@scarlete: škoda, zrovna Vás bych podle toho, co popisujete, hrozně chtěla vidět :)

scarlete
404 příspěvků 19.09.12 16:07

Vlastně jo, jednu bych mít měla - ve žlutých 60.šatech s kloboučkem na hlavě, ale přede mnou bude houpačka s dcerou kamarádky a ještě jsem tu fotku z ní nevymlátila :-)

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 16:11

Teda děvčata, cítím v tom ironii nebo se pletu? Chápu to tak, že se v tom scarlete nevznáší každý den a celý den, je to prostě radost a koníček a já jsem za názor vděčná.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 19.09.12 16:14

@MaláMyš: jakou ironii? Já bych opravdu chtěla scarlete vidět, protože vintage módu miluju a ráda se podívám na každého, kdo ji nosí…jestli jsem nevyjádřila dostatek nadšení, tak se omlouvám - ono v tom psaném projevu se leccos ztratí :)

scarlete
404 příspěvků 19.09.12 16:16

Já v tom také žádnou ironii nemám (kromě toho, že jediná fotka, kterou budu mít, je proto že mě kamarádka fotila s její malou dcerkou)

MaláMyš
201 příspěvků 19.09.12 16:18

Já bych vlastně taky raději viděla fotku než popis…pokud jste odvážné…
Nepřipojím se s fotkou sebe sama v teplákách s nadváhou na pískovišti u nás na zahradě…s dovo­lením :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit