Vizuální degenerace na rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 05.05.13 20:10
Vizuální degenerace na rodičovské dovolené

Tak jsem se kdysi zapřísáhla, že JÁ o sebe určitě po narození dítěte nepřestanu pečovat. Vídala jsem rozcuchané ušmudlané maminky, některé dokonce oblečené ve stylu své roční holčičky. Po podpadcích a make-upu ani památky, často pneumatika kolem pasu a vytahané tričko.
A je to tady. Přestože jsem se naučila novým věcem - např. nosit psaníčko (dříve pro mě věc zcela nevídaná), nosit odvážné barvy (třeba okrově žlutou - opět dříve pro mě věc zcela nevídaná), nosit pěkně střižené kabáty, také na hlavě si nechala vytvořit účes, který drží sám a lichotí mé tváři. Ale s hrůzou si někdy uvědomím, že nemám naušnice, ba ani žádné jiné šperky kromě snubáku, že nalakovat si nechty jsem doslova líná, že vlasy do culíku jsou nejlepší, a že z malé pneumatičky na břiše se stala pneu trochu větší, a že opravdu nemizí ale roste (stejně jako chuť k jídlu). Udržet oblečení čisté je někdy nadlidský úkol a stihnout si oholit nohy taktéž.
Do konce rodičovské mi ještě pár pátků zbývá a tak si říkám, kam až to dopracuji.
Myslím, že řada z vás má dítka různého věku - „degenerovaly“ jste v domácnosti po vizuální a módní stránce? A změnilo se to po návratu do práce?
A řada z vás je tady ještě hodně mladá před založením rodiny - také si slibujete, že na svůj vzhled ani po narození dítěte nezanevřete? :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 50 Další »

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 05.05.13 20:26

Zacinam byt z okruhu mych pratel jednou z tech mala bezdetnych. Samozrejme si rikam, ze pokud nekdy dospeju k potomkovi, tak budu krasna., udrzovana a pozitivni. Ale z okruhu svych kamaradek, co maji deti vidim jak pripady, kdy se to dari, tak i ty, kdy ty holky rezignuji. Clovek mini, zivot meni…treba jedna ma kamaradka trpi dlouhodobe poporodni depresi a v pocatcich byl problem, aby pochopila, ze musi nekdy vyjit z domu. Takze ji taham cvicit a uz pujde i ke kadernici a myslim, ze i takove blbosti ji trochu nabiji…

chinin
2788 příspěvků 05.05.13 20:32

@Silver-Edged Axe
Palec hore za nazev diskuze! Fakt vtipny. Kdyz jsem ho videla, vyprskla jsem smichy. Dekuji.

niikkii
31 příspěvků 05.05.13 20:36

Mam 8 mesicni dceru a za sebe muzu rict, ze jsem na modu a na to vypadat dobre nerezignovala. Chodim s dcerkou casto mezi lidi, takze tam je to pro me samozrejmost hezky se oblict a nalicit. Doma a na prochazky se take snazim vypadat trochu k svetu, delam to hlavne pro svuj dobry pocit a manzel je samozrejme taky rad, ze nema doma umastenou zenu ve vytahanem triku

Nian
124 příspěvků 05.05.13 20:38

Jee, to je krásné téma :-) Já se samozřejmě také zařekla, že budu krásná a pěstěná maminka, i kdybych kvůli všemu udržování neměla spát :-) Realita je taková, že opravdu dobře se oblékám do města, do práce, případně v neděli (jojo, líbí se mi ten starosvětský zvyk). Naštěstí ale bydlíme na malé vesnici, takže i v džínách a košili jsem tady většinou jednou z nejlépe oblékaných (nejen maminek). Péče o vlasy spočívá v každodruhodenním mytí, první den rozpuštěné se šátkem, druhý den v culíku :-)A nohy jsem si holila předevčírem, v zimě jsem na to byla líná… Make-up používat musím denně kvůli větším nedokonalostem, ale řasenku taky jen do města. Největší změna spočívá v čočkách namísto brýlí, ale je to změna k lepšímu. Jinak si nemyslím, že tolik záleží na čase, outfitu nebo na make-upu, bylo by fajn, kdyby si některé maminyk prostě jen umyly vlasy a převlékly z tepláků do džín, když jdou ven. Vesměs si myslím, že se maminkám určitá (ne)úprava toleruje, vyloženě zanedbaná ale být žádná nemusí…

indyka
625 příspěvků 05.05.13 20:41

Děti nemám a ještě několik let neplánuji, ale spíš uvažuji o tom, jak je budu vychovávat a k čemu je vést, než co to udělá se mnou. I když vím, že tohle plánování je také dost často bláhové :) A co bude s mým vzhledem…snad nezdegeneruje, i když nevím, jak budu vypadat chvíli před mateřskou a jaký tedy bude základ. Je to prostě ještě daleko, ale tak za deset let se vám ozvu, jak to dopadlo :-D

Nian
124 příspěvků 05.05.13 20:42

Ještě mě napadá, že v mém okolí je opravdu více maminek, které jdou třeba na nějakou obecní akci tak, jak smažily řízky, jen si sundají zástěru. A komentují to „vždyť o nic nejde, nejdu snad na rande a všichni stejně vypadají blbě“. Je to podle mě ale ve vnitřním založení ženy - často o sebe přestaly pečovat ještě před porodem, prostě ve chvíli, kdy „ulovily“ chlapa. Pak už přece neměly motivaci ;-)

Katjinka
177 příspěvků 05.05.13 20:47

Já nevím kam na ty vizuálně degradované matky chodíte, ale mě připadá, že často jsou mámy štíhlejší a upravenější než spousta náctiletých ozdobených tukovým prstencem. Podle mě poměr neupravených žen je ve společnosti stejný ve všech věkových kategorií.
Ale je pravda, že lidé mají občas nešvar, že se upravují pouze před prací/školou/ve­černí událostí, ale svůj vzhled nechávají ladem při obyčejné vycházce.

Tulipe
117 příspěvků 05.05.13 20:48

Moje novorozeně dost málo spalo, takže zpočátku jsem se fakt zanedbávala, čištění zubů byl vrchol péče. Ale pak se to začalo zlepšovat. Po stránce módy docela propad, chodila jsem oblečená spíš prakticky, s kočárem jsem chodila na tříhodinové procházky v přírodě, kdy jsem celou dobu fakt šlapala - jinak se dítě probudilo, takže podpatky v te době ne, navíc byla zima. Po 3/4 roce začala být pohoda (a jaro :-) ) a začala jsem to dohánět.
Po druhém roce jsem začala chodit do práce a oblečení je pro mě zase dost důležité a zase mě baví :) Jen na návštěvy kadeřnictví a kosmetiky bych potřebovala víc času, dřív jsem měla spousty času, teď chodím, až když si všimnu, že je potřeba se objednat :)

Karoleenah
2322 příspěvků 05.05.13 20:49

Pfí, no, já jsem ve 3. ročníku VŠ, takže děti ještě neplánuju, nicméně se mi za poslední rok až dva zdá mateřství obecně čím dál tím děsivější a mám čím dál tím menší pocit, že se na takový dlouhodobý projekt hodím. Ale pokud k tomu přece jen někdy dojde, tak nezmaminovatět bude rozhodně jeden z mých cílů, hned vedle urputné snahy vychovat z mého dítěte slušného člověka samozřejmě. :)

Kalanka
707 příspěvků 05.05.13 20:56

Podle mně je nejdůlěžitější faktor zbavení se nabraných kil. Pokud se vrátíte do původních rozměrů, cítíte se dobře, a i kdybyste ve všední dny pobíhala v teplákách, raz dva se dáte do kupy. Nehty, účes, ohoz, to se napraví hned, ale nosit po světě najednou o deset kilo víc, těžko se asi můžete cítit dobře a šik.
U mně je to tak, že ve dny zcela mateřské (zahrada-les-hřiště-max. nákup) se vůbec nelíčím. Tepláky ven nenosím, ale přiznávám, že některé dny to byl docela děs :) Zato si ale hezky užiju, když jsu do města, do školy, mezi lidi - to se čančám asi víc než před dětmi, je to pro mne zkrátka vzácnější.

Cinkitoo  05.05.13 20:59

Děti nemám, ještě studuji. Ale mám kolem sebe aktuálně dost čerstvých matek. Ty, které tomu moc nedaly před dítětem, tomu teď nedají už vůbec. Ty, které se hodně snažily před dítětem, se snaží pořád. Koneckonců si myslím, že by otec dítěte (manžel) dost čubrněl, kdyby se mu z jeho načinčaný princezny vyloupl někdo, kdo se už ani nečeše. Ale pozoruju trend poporodního zkracování a „voživování“ - ne u všech, ale u mnoha. Přítel tomu říká „účes a la zasloužilá matka“. Kdyby nic jiného, tak tohle nedopustím. Nehledě na to, že mi přijde mnohem praktičtější udělat cop/culík/drdol než vyfoukávat a tužit nějaký květák.

Lachenauerin
544 příspěvků 05.05.13 21:01

@Silver-Edged Axe
Co si tak všímám, tak už jen fakt, že má žena starost, aby „nezmaminovatěla“, bývá celkem slušnou zárukou, že se jí to opravdu nepřihodí. Resp. všechny ženské kolem mě, které se toho děsily, nijak zvlášť vizuálně „nezdegenerovaly“, často spíš naopak. Takže jste určitě na hodně dobré cestě k úspěchu.

lipo
303 příspěvků 05.05.13 21:02

Tak já nevím, ale copak čisté zastřižené nenalakované nehty jsou automaticky neupravené?
A rozpuštěné vlasy podle mě taky nemusí nutně znamenat neupravenost.
V tomhle asi budu docela potrefená husa, nemám ani náušnice:).
Myslím, že stačí, když se snažíte o sebe starat a přemýšlíte např. nad oblečením, většina žen podle mě totiž vizuálně degeneruje (super obrat) proto, že si myslí, že to není důležité, že důležitější je dítě a péče o domácnost a udělat si čas i na sebe je málem zločin.
Já osobně mám cíl po dětech nepřibrat, protože si myslím, že mi to nesluší. Ale jsou ženy, které s pár kily navíc vypadají nádherně, takže tohle podle mě taky nejde zobecňovat.

Jiná Realita
13791 příspěvků 05.05.13 21:12

Já vypadám jako strašidlo už teď, takže je malá pravděpodobnost, že budu vypadat s malým dítětem jako třeba pehot :-)

děti nemám a je docela malá šance, že někdy mít budu, ale po mladých matkách se dívám hodně, protože moje matka nad každou zasněně vzdychá (následováno výčitkami, proč ona se vnuka nedožije). většina se mi zdá hrozná, což mě od mateřství ještě víc odrazuje :( představa, že zůstanu tlustá, mastná, zlá, vzteklá, v crocsech, šusťákovce, není nijak růžová, a kdybych nějaké dítě měla, a bylo aspoň trochu hodné, udělám cokoli, abych tak nedopadla.

znám ale i pěkné, milé, spokojené a upravené matky, z řad bývalých spolužaček nebo známých, které nerezignovaly na nic (a snažily se už v těhotenství nepřehánět do s jezením za dva :-) a tak podobně). popravdě k nim vzhlížím s obdivem, protože vůbec nechápu, jak to dokážou!

rumpetroll
124 příspěvků 05.05.13 21:16

@Cinkitoo nevím, jaké máte vlasy, ale možná se budete po porodu divit… věřte mi, že já bych taky ráda měla delší vlasy tak, jak jsem je nosila v -nácti i po dvacítce, ovšem před porody. Bohužel se mi poté naprosto změnil typ vlasů. Mívala jsem je spíš suché, stačilo mýt tak za 4dny průměrně, vlnité, jemné, ale objem tak akorát na hezké polodlouhé vlasy. Po porodu zřejmě vlivem hormonů mám vlasy strašně se mastící a úplně rovné, takže musím mýt každý den, jinak jsou hned zplihlé. No a zkrácení jsem se taky nevyhla, i umyté vlasy mám totiž tak jemné, že plihnou taky rychle a není to prostě hezké mít je dlouhé, sama jsem zhodnotila, že mi to nesluší. Mám navíc drobný obličej, takže nějaký objem vlasů by se hodil. Bohužel, už ho z ničeho nevytřískám, takže jsem taky nedobrovolně zkrátila - tam mi objem aspoň ten jeden den zůstane. Myslím, že mi to sluší, ale věřím, že si spousta lidí myslí to, co vy… že to je „zmaminovatění“ :-(
Moje soukromá verze zdůvodnění těchto změn je to, že příroda dělá pro ženu co může před prvním těhotenstvím, aby prostě nalákala nějakého toho chlapa - takže jako mladé máme pevnější kůži, hustější vlasy, žádné vrásky atd. a porodem se hormony změní, protože „lovení“ už není priorita, už se „ulovilo“ (teď mluvím opravdu o přírodních procesech, ne myšlenkových pochodech žen) a pozornost je třeba směřovat jinam a dítěti je dost jedno, jestli má maminka mastné nebo jiné vlasy.
Na druhou stranu je fakt, že znám pár holek, které mají i po porodu krásné husté vlasy a mají je taky nakrátko, tam to moc nechápu, protože si to pořád můžou dovolit, co já bych za to dala.

Oldyn
5020 příspěvků 05.05.13 21:20

Tak já culík neměla, já se rovnou nechala ostříhat. Za celé těhotenství jsem přibrala 20kg a jelikož jsem měla uřvané miminko, kila šla rychle dolů i za původní hranici. Tím, že bydlíme na vesnici a cesta do práce a školy je pro nás výlet mezi civilizaci, sundáváme modráky, tepláky a řádně si to užíváme-všichni.

JazzmineTea
468 příspěvků 05.05.13 21:22

Mám dva prcky a takový záhul, jak mám teď, jsem v životě nezažila. Přesto bych se ráda líbila svému muži (a vůbec světu :), takže se snažím, jak to jde. Činčání v rámci možností je pro mě příjemný relax, tolik času to rozhodně nezabere, moje malá dcera má trochu příklad a manžel i okolí si všímají. Samozřejmě, jak už tu někdo psal, např. čisté oblečení vždy a všude není zaručeno, ale to už jsou holt věci, které život přináší, a já se z toho skládat nebudu :-p

eveK
333 příspěvků 05.05.13 21:28

Tak částečně jsem určitě zdegenerovala :) Nemyslím si, že bych rezignovala, ale nedostává se mi energie a volný čas. Když jdu mezi lidi, tak se snažím, ale přiznám se, že od té doby co mám dítě se mi ještě nepovedlo, abych měla současně umyté vlasy, nalakované nehty, vytrhané obočí a oholené nohy. A hodně to k tomu tady svádí, bydlím teď na malé vesnici, kde přes týden nepotkáte živáčka, tak není vyjímka mě zastihnout na procházce v pyžamu, jedeme v takovém chalupářském režimu. Mimochodem jako bezdětná jsem na matky cuchty pohlížela s despektem.

ještěřička
2366 příspěvků 27 inzerátů 05.05.13 21:29

Já se stále snažím o sebe pečovat a dělá mi radost, že i maličký (skoro 8 měsíců) zaregistruje, když přijdu z koupelny upravená :-)) Když přes den spinká, nalakuju nehty, když se chystáme ven na procházku, udělám si rychlý make-up(BB, tvářenka, řasy, rtěnka),když na větší výlet do města, např. za kulturou nebo po návštěvách, tam si s obličejem více vyhraju, zatímco si malý hraje v ohrádce. JDE TO! Kdo říká, že na to nemá čas, tak mu nevěřím, ale je fakt, že mám hodné, klidné dítě, které kňourá jen když má hlad. Vlasy mám dlouhé, rovné, úpravu, popř. účes taky zvládám, raději je nechávám přirozené(občasný kadeřník je potřeba).Doma jsem často dlouho v noční košili, domácí oblečení mám taky od přesnídávek, ale nějak mi to nevadí, než přijde manžel z práce, převléknu se a lehce upravím. Náušnice doma nenosím, ale to jsem nenosila ani před dítětem. Culík si taky dělám, je praktický, když se vaří a jako prevence trhání vlasů :-))Pneumatiku mám, široké boky taky, ale co…je pravda, že když je člověk doma, pořád má k dispozici jídlo a každou chvíli si něco bere:-/ Ale móda mě stále baví, sleduju módní blogy, přemýšlím o kombinacích v mém šatníku, udělám si čas na nákupy, procházím OC (hlídá manžel),podpatky, šaty nosím, chci si nechat ušít nějaké sukně…prostě nechci být ta ušmudlaná mamina v teplácích. Vidím to všude kolem sebe a přesně vím, jak NECHCI vypadat. Změnila se sice moje velikost, ale to mi nebrání ve snaze vypadat dobře. Víte, co mě děsí? Ne ta vizuální degenerace, ta mi nehrozí, ale ta psychická degenerace. Už teď na sobě sleduji horší vyjadřování, dlouhé hledání slov, zúžení rozsahu aktivní slovní zásoby, dlouhé vedení, no prostě mi krní mozek.Byla jsem zvyklá pracovat s lidmi a 5 hodin na ně mluvit(učitelka na 1.st.ZŠ) a teď je prostě znát ta slovní zásoba omezená jen na dětská a šišlavá slova. Proto nechodím ne e-mimino a mimibazar, tam bych zblbla ještě víc. A jsem radši tady na MP.Asi vím, jak tomu trochu předejít, chce to podnikat různorodé aktivity, stýkat se s přáteli, neválet se jen doma s dětma, být aktivní, vzdělávat se, např. navštěvovat nějaké kurzy, cestovat, poznávat…jen někdy je těžké to všechno skloubit a ještě u toho zůstat krásná a stylová. A hlavně být dobrá máma:-)

eveK
333 příspěvků 05.05.13 21:37

@ještěřička tam si s obličejem více vyhraju, zatímco si malý hraje v ohrádce

:-)to je asi ta podstatná věc, jaké to dítě je. V osmi měsících naše dítě lezlo jako motorová myš, v ohrádce být nechtěl, řval tam jako hyena a stoupal si a padal a mlátil s sebou o špršle, takže u nás odklízení do postýlky skončilo velmi záhy a dítě vyžadovalou mou aktivní spoluúčast na svých činnostech.
Nechci se vymlouvat, vím, že kdybych se vzmužila, tak jsem po nocích lakovala a depilovala, ale prostě už jsem se večer nedokázala zvednout.

ještěřička
2366 příspěvků 27 inzerátů 05.05.13 21:42

@eveK :-D Jo jo, to chápu, že už jste neměla sil. Malého posadím a hraje si s hračkami docela dlouho.Je samostatný a není na mě závislý, s klidem ho můžu půjčit babičkám a jeho to nerozhodí. Uvidíme, jaké bude druhé dítě…Jo a taky uvidíme, až začne chodit, to už budu mluvit možná jinak :-D

Jackie Daniels
156 příspěvků 05.05.13 21:44

Já se nemyju, nevonim, nezdobim a neholim už když žádné děti nemám. Ušetří to poporodní starosti!

Morže
1091 příspěvků 05.05.13 21:47

Pokud budu těhotná a vypadat po porodu podobně, jako moje mamka a moje dvě tety, tak značně ještě víc přiberu, ale doufám, že to půjde aspoň do těch správných míst jako mamce. I teď mám problém udržet si váhu a hubnout. Na to až moc miluju jídlo a dobré věci :( snažila jsem se několikrát, ale stejně sem se vrátila ke starým zvykům a k dobré náladě…
Podle mě to, jestli žena přestane o sebe dbát bude záležet hodně na dítěti, jestli bude furt řvát nebo bude hezky spinkat.
Já se toho trochu bojím, až sama budu jednou těhotná… určitě budu chtít mít vlastní děti.

eveK
333 příspěvků 05.05.13 21:48

@ještěřička Závidím vám, já bych ho taky s klidem půjčila babičkám, ale nechtějí ho :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 50 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit