Vlasy barvené hennou

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Lada
3 příspěvky 03.02.12 09:30

Z diskuze vím, že mnoho z vás si barví vlasy hennou. Ráda bych znala vaše zkušenosti. Mám vlasy mírně vlnité, velmi suché a bez lesku. Protože jsem prošedivělá, vlasy si nechávám barvit. Ale chemické barvy mi je vysušují ještě víc. Proto si říkám, že bych zkusila hennu. Jaké máte zkušenosti se zlepšením kvality vlasů, jak často se barvíte a jak na odsrosty, nejsou po barvení vlasy strakaté? Zvládáte barvení samy doma? Neznám kadeřnici, která hennu používá, musela bych si je barvit sama v koupelně a z toho mám dost obavu.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

RenaLange  03.02.12 09:39
Lado já bych se napřed poradila s kadeřnicí, henna se s chemickýma barvama moc nemá ráda, henna + chemická barva může udělat na vlasech opravdu patinovaný nazelenalý odstín.
To jsem viděla na vlastní oči v kadeřnictví, zákaznice tvrdila " to mám svoje " a když jsme všechny po umytí barvy koukaly všechny na její " kafebraundozelena", pípla " já na tom mám hennu ale už dávno".
Já jsem taky šedivá a barvím se, teď mi kadeřnice dala nějakou keratinovou kůru i pro lesk od Lórealu, vydrží to prý až 8 týdnů a je to vážně lesk jako blesk.
Všimli si i v práci že mám lepší vlasy,nezaznamenali trochu jinou barvu ale lesk jo:-).

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 09:57
Je tu kdesi na foru i specialni vlakno o henne, ale já muzu henu jedine doporucit, mám jemne vlnite vlasy a na chemickou barvu uz bych ani nesahla :D vlasy jsou po ni lesklejsi, hebke, některe slecny rikaji, ze vysusuje, ale henna takhle nefunguje, henna je barva a vitaminy, ale po nabarveni vlasy potrebuji jeste kondicioner, jako ostatně vždycky.
Henna a následné barveni vlasu nejde dohromady, výsledek pak neni zaruceny, ale kamaradka si po henne klidne obarvila vlasy a nic ji to neudelalo, vysledek byl slusny, tak zalezi i na typu vlasu a tkay jestli bys chtela treba po henne delat meliry, tak tam pak muze byt vysledek jiny, nez jaky slibuje krabicka.
Vetsina kadernic ti hennu pomluvi, protoze pak uz ti tezko vnuti barvu, ale ty slusnejsi kadernice, co znam, to respektuji, nektere je pouzivaji taky. Jedina opravdove nevyhoda heny je podle me ta, ze nanašeni je pro zacatecnika narocne, tezko se odhaduje hustota kašičky, musím být na vlasech déle (ačkoli mě stačí obvylá hodinka, ale čím dýl, tím líp, zas pokud bys ji pouzivala co měsic, coz bys kvuli odrostum stejne mela, hodina na barveni a vyziveni uplne staci) jinak hena se nevymyva, jen trochu ze zacatku, ale obarvi vlasy nastalo, a jeji ton se ustaluje nekolik dni, zkratka obarvis si vlasy treba na medenou cervenou, a po aplikaci je zarive cervena, me postupem casu trochu ztmavne, az se ustali na nejakem trvalem odstinu. Jestli znas nejakou kamaradku, co si barvi vlasy henou, at ti je nabarvi prvni ona, do henny je dobre pred aplikaci namychat citronovou stavu, henna pak lepe chytne a rozhodne do ni nedavej olivovy olej, hodne holek to radi, ale neni to dobre, barva na mastne vlasy hure chyta. lepsi je vlasy nabarvit a teprve pak jim udelat zabal z olivoveho oleje. Hena lepe chyta na poskozeny vlas, proto je dobre pred barvenim vlasy umyt nejakym drsnejsim samponem, co vic vysusuje, aby se henna lip chytila. regeneracni ucinek heny to zjemni. mimochodem je dobre si nahrat rucnik, v teple hena lepe chyta. jinak barva od henny vypada vzdycky prirozene, vypada to, jako prirodni barva vlasu. vzdycky je vysledna barva zavisla na tve aktualni barve vlasu. Nejlepe se barvi cervenymi odstiny, hnede a cerne(tu moc nedoporucuju) drzi mene.

Maja  03.02.12 10:18

Jestli vám tedy nejde jen o barvu, ale i o tu regeneraci, tak bych určitě investovala do nějaké lepší henny, třeba francouzská Henné Color nebo já mám teď nějakou Henné Masria, ta je taky ok. Henna z DM není kvalitní. Barvím to cca za měsíc, dva, jak mám čas a náladu, odrosty u henny nějak zaniknou, jelikož se henna celou dobu tak nějak srovnává s vaší skutečnou barvou vlasů, nejsou nápadné a třeba já je vidím jen v učitém světle a jen, když se na ně soustředím. Ale já mám přírodní tmavohnědé vlasy, netuším, jak to s odrosty dopadá u světlovlaých a šedivých. Jak henna chytne, záleží na teplotě, při které se aplikuje, potřebuje hodně horko a zapařit. Takže se můžete na hodinku s hennou na hlavě ponořit do horké koupele. Jestliže chcete hodně regenerovat, vůbec nevadí, budete-li mít hennu na hlavě třeba přes celou noc, mamka se už celá léta barví tak, že večer si na zábal natáhne zimního kulicha a jde v tom spát, teprve ráno hennu smyje, vlasy jsou daleko silnější než např. při hodinovém barvení. Samozřejmě nesmíte mít citlivou pokožku, četla jsem u pár lidí, že je tenhle způsob pálí, ale osobně mě to nikdy nepotkalo.

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 10:22
já mám vlasy od přírody špinavě blondate, tak mi ty odrosty jdou videt, ale ten mesic je jeste v pohode, nejpozdeji do dvou mesicu uz me ty odrosty stvou :D jinak já si barvila vlasy na hnedo (vy se máte, Majo) :)
ale ty hnede nejsou tolik dobre, tak jsem postupne presla na zrzavou a jsem spokojena, je pravda, ze nejvic pusobi henna na slunicku, to je uplne neuveritelne, jak se ty vlasy lesknou a jak zari. Ale u me je ted s tou cervenou barevny rozdil viditelny, jsem proste zrzka :) takze to jde videt i normalne :D

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 10:23

nekdy jsem pouzivala ty henove přelivy, vydrži asi týden, nanasi se stejne jako obycejna chemicka barva, ale nevadi to vlasam s henou, barvy uz jsou temer bez omezeni a tak kdyz zatouzim po hnede, nebo treba i fialove, koupim si ten preliv. Nenici tolik vlasy a já mám zas na cas s experimenty pokoj :D

Maja  03.02.12 10:26

Jo, ještě zlepšení vlasů - mám velmi jemné, často elektrizující, málo a rovné jak hřebíky. Dřív jsem se asi pět let barvila chemií a vlasy vypadaly jak od konců vyžrané žíravinou, žádný účes s nimi už nebyl možný, jen snad ten ježek. Co používám hennu, tak jsou hustší, silnější, příjemné, mám se zas v čem ‚hrabat‘ a rozstřepený koneček jsem už dlouho nezaznamenala.

MP Barbucha
3716 příspěvků 03.02.12 10:31

U šedivých vlasů dělá henna nádherný přírodní melír, spíš jako tón v tónu. Ale odrosty jsou vidět víc.
Já si také hennu nechávám vždycky na noc, omotám si hlavu potravinovou fólií a spím na ručníku.

Mori  03.02.12 10:33

Já si vlasy nebarvím, mám je na to moc dlouhé (rostoucí technické obtíže+cena), ale máma jednu dobu chodila vpodstatě na hennou barvenýho ježka, barvila doma v koupelně a nikdy jí to nechytlo nijak strakatě. Určitě záleží na typu vlasů, ale mám pocit, že se jí barva vymývala rychleji, než aby měla odrosty (je pravda, že její - a i moje - přirozená barva nemá k té hennové zrzi zas tak daleko, aby vznikaly nějaké nepříjemné kontrasty). Mě osobně dvě balení henny neudělají s vlasama vizuálně nic (možná trošku dodají načervenalý lesk, ale ne tolik, aby si někdo všimnul), a víc než dvě najednou jsem ještě nezkoušela:)
Rozhodně je dobrý nápad zeptat se kadeřnice, jak to může reagovat s barvou - a vlastní barvení doma pak není velký problém (obzvlášť pokud vám napoprvé někdo pomůže, ale dá se i bez toho), jen je potřeba si důkladně přečíst návod + všecko si to rozmyslet, aby si člověk neobarvil kůži na čele a oblíbenej ručník a tak.
Jen technická: „černá henna“ není henna, ale indigo (nebo indigo s hennou, pokud má mít červené odlesky)

MP Barbucha
3716 příspěvků 03.02.12 10:33

Jo a moje spolužačka si jednou obarvila vlasy nejdřív hennou a pak chemicky, nebo naopak, teď nevím. A měla je doopravdy zelené, dlouhé a zelené, jako vodnice. naštěstí to byla rocková děva, tak to vzala jako součást image:-)

MP Pafka
185 příspěvků 03.02.12 11:18

Nemyslím si, že by henna z DM byla nekvalitní. Já měla tu bezbarvou a vlasy jsem měla pěkné. Co se týče barvení, tak nevím, jak barví henna z DM. Nejlepší je vyzkoušet různé značky.

Maja  03.02.12 11:24

Na henně z DM jsme u nás začínaly, ten rozdíl v porovnání s ‚vyššími‘ tam cítím, alespoň u sebe, ta henna je tak nějak trvalejší, pocit silných, lesklých vlasů nevyprchává tak rychle.

Karoleenah
2322 příspěvků 03.02.12 11:27
Já si hennou poprvé nabarvila vlasy ještě když jsem na nich měla odrostlou chemickou tmavší blond, zeleně to sice nechytlo, ale trvalo to tak dvě až tři hennování, než se vlasy barevně sjednotily a nebylo vidět kde jsem byla blond a kde odrostlá zrzavá. Jinak já používám hennu spíš na dotónování (zrzka jsem přírodní) a taky kvůli regeneraci. Většinou si ji míchám s jasmínovým olejem - ta vůně, ten lesk, ach. :) Jo a používám tu z DM, vyhovuje mi, i když je mi jasné, že existují určitě i kvalitnější.
Jinak s barvením doma nemám problém, zprvu jsem se taky bála, že se nenabarvím rovnoměrně, všechno zašpiním, budu celá oranžová, atd., ale nakonec je to úplně v pohodě, jen to chce namíchat si hennu přiměřeně hustou, aby se dobře patlala, ale zároveň nebyla moc řídká a netekla tak všude kolem. Nabarveno mám přibližně za půl hodiny při délce vlasů kamsi pod lopatky, nechávám působit 3-4 hodiny. Spát bych s tím nevydržela, ten kulich na hlavě mě rozčiluje už za hodinu.

monicka
565 příspěvků 03.02.12 11:34

Používám tuhou hennu z Lushe (to zacházení je trochu složitější než u těch klasických práškových z drogerie, ale zase je daleko kvalitnější). Mají tam čtyři barvy a v obchodě určitě poradí, kterou si vybrat. Já mám hnědé vlasy s několika šedinami, kudrnaté a šíleně suché a poničené a po henně je to skoro jako zázrak, ale vlasy jsou o dost lepší a nebyla jsem sama, kdo si toho všimnul. Nechci mít červenou hlavu, tak to barvím hnědou a spíš to barvu jen natónuje a oživí, teď to nechávám trochu dýl, takže ta barva je výrazně tmavší (bála jsem se, že na šediny to chytně oranžově, ale to se naštěstí nestalo). Barvení doma je trochu boj (zvlášť s tou Lushovou hennou :) ), ale ve výsledku jsem daleko spokojenější než s chemickými barvami.

lilip  03.02.12 21:06

Používala jsem kdysi kvalitní Hennu nějak „Hennecolor“ a taky mi to smrdělo, sice vlasy byly pevné a děsně vyživené, ale pořád jsem to cítila. Musela barvit švagrová, binec v koupelně, nuda. Problém ale byl, že na úplně šedivé vlasy chytala henna jinak než na nešedivé, takže jsem měla na skráních záživá místa- bylo to neúnosné.. Jsem teď chemická skoroplatinově šedivá a hlavně mám hlavu všude stejně barevnou. Ale takhle se barvím od 40 let. Jinak jsem si vystačila s vlastními vlasy. Epizodu s hennou nepočítám. Stejně mi teplé barvy neseděly - zblbla mě vizážistka, která se totálně sekla. Jsem světlý studený typ.

racoon
4 příspěvky 04.02.12 15:29

Máte někdo zkušenosti se zlatou blond hennou? Jsem přírodní blondýnka (spíš špinavě blond) a ráda bych vyzkoušela hennu na posílení a regeneraci vlasů, ale zároveň nechci měnit barvu vlasů na hnědou, zrzavou nebo černou…

Emily.V
67 příspěvků 04.02.12 16:56

Zlatá blond henna je jaké značky? Sama se barvím ořechově plavou z DMka, která je v podstatě totožná s mou přirozenou barvou vlasů, jenom je sytější, takže taky dobře =) Jinak jenom na regeneraci se snad prodává i henna bez barvící schopnosti, pokud se nemýlím. (Nebo nějaké hennové výtažky.)

zelitschko  04.02.12 17:47

já jsem použila zlatou blond hennu od značky five fives (ten indický obchod, co už tu někdo někdy doporučoval) a ta je supr… Já jsem ji použila na takovou tu typicky šedohnědou barvu se sem tam šedým vlasem s tím, že mi nesedí na vlasech červený lesk, ale spíš zlatý, a výsledkem je moje přirozená barva se zlatými (původně šedivými nebo hodně málo pigmentovanými) vlásky a se zlatavým leskem. Líbí se mi moc

racoon
4 příspěvky 04.02.12 20:12

zelitschko: Přesně takového výsledku bych chtěla taky dosáhnout - svojí přirozené barvy se zlatavým leskem, tak snad by to tak mohlo zafungovat, i když nemám šedohnědou, ale spíš takovou šedoblond, zvlášť teď v zimě.
Emily.V: Já jsem ji našla třeba od Henne color, ale to byl zatim jen takový zběžný průzkum na googlu :)
O té bezbarvé vím, ale kromě té regenerace, kterou moje vlasy teď opravdu potřebují, mě láká i to zvýraznění barvy a zlatavé odlesky :)

MP Meri
1323 příspěvků 04.02.12 20:56
Hennou se barvím už několik let, používám čistou lawsonia inermis.
Henna z Dm je nejen kvalitou na nižší úrovní než jiné, ale i cenově vychází dosti nepříznivě (nu dobrá, Lush je dražší:)), na první pohled vypadá levně, ale když se člověk podívá na gramáž, hned je jasno. (Já už nakupuju na kila a to už je pak úplně jiná částka, svojí směs už mám zažitou a jedno barvení mě vyjde snad na 20 korun … ale teď nevím, už je to dávno, co sem to počítala … )
Já vím, že už se opakuju (dávala sem to už i pod článek), ale kdo si chce zjistit cokoli o barvení hennou, tak www.dlouhevlasy.cz, v Top Tématech je informací habakuk, ve fórech ještě víc. Je to i můj „mateřský“ server (sem si jenom odskakuju;)), určitě byste mě tam poznali:D

racoon: Na to je nejlepší Cassia, tedy „bezbarvá henna“, není to přímo henna, ale jiná rostlina, barví lehce do zlata, dobře regeneruje. Googlujte „vitaminova hennecolor“, „bezbarvý zábal dm“, „zlatá henna“ atd..

hedvika
275 příspěvků 07.02.12 12:05

http://dlouhevlasy.cz/…o-henne.html jinak já mám čerstvě nabarvené vlasy, klasickou dm henou, na mikado mi stacila jedna krabicka a nemuzu se na ne vynnadívat, jak se krásne lesknou! :D

hedvika
275 příspěvků 07.02.12 12:06

vlastně ted vypadám skoro úplně takhle :D

bajak
1 příspěvek 10.04.13 19:50

Holky, prosím vás o radu. Barvím si vlasy hennou, dříve jsem je barvila na chem. barvou na černo a žehlila a dokonale jsem si je zničila. Po dlouhé procedůře jsem se černé odbarvováním zbavila a nyní mám hnědé vlasy, které si asi 2 měsíce barvím hennou. Protože se mi henna dost vymývala, obarvila jsem je asi pětkrát za ty dva měsíce. Ale toužím po tmavě hnědé a tmavě hnědá henna od Five fives mi zkrátka chytá dost zářivě, mám takové světle hnědé až zrzavé vlasy. Poradíte někdo, jak dosáhnout tmavě hnědé barvy? Přemýšlela jsem zase o chemii, ale po zelených vlasem netoužím, docela jste mě vyděsily… Děkuju za rady :)

Coraline
1980 příspěvků 10.04.13 21:13

@bajak Ona henna bude mít vždycky odlesky do zrzava. Já si včera dala na hlavu černou hennu od Hennecolor, a jelikož mi nestačí jedno balení, ale jsem lakomá kupovat dvě, smíchám to půl na půl s čistou hennou, co mám z Indie. A mám z toho hezky tmavohnědé vlasy (ale jak říkám, na slunci odlesky do zrz samozřejmě budou vždycky). Pokud máte vlasy světlé a černé henny se bojíte, že by to bylo až moc tmavé, Hennecolor dělá i hnědou, nebo kaštanovou hennu.

v2e2rka
477 příspěvků 10.04.13 21:44

Měděná hennecolor na „myší blond“, cca po roce barvení hennou. Poprvé jsem barvila přibližně 2 měsíce po barvení chem. barvou, úplně bez problémů, barva potřebuje trošku času na „usazení“ na vlasech, ale ten pocit, když jsou vlasy krásně lesklé, vyživené a rostou jako hloupé… =) Odrosty jsou poznatelné, ale vypadají mnohem přirozeněnji než u barvení chemií(v případě odrostů existuje i barvící maska, vydrží cca týden)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit