Vlasy po ramena - možnosti česání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misial
1394 příspěvků 07.02.13 22:42
Vlasy po ramena - možnosti česání

Hrozně mě láká ostříhat si vlasy těsně nad ramena. Momentálně je mám pod lopatky a jsem zvyklá si zaplétat cop a dělat drdol, a čeho se nejvíce bojím, je právě to, že je budu muset nosit jen rozpuštěné, protože na nic jiného nebudou dostatečně dlouhé.
Chtěla bych se proto poptat těch, které s touto délkou mají zkušenosti, jaké jsou s ní možnosti? Dá se udělat hezký drdol? Sepnout vlasy bez větších potíží? Jsou tu nějaké nenáročné možnosti česání, nebo jsou to spíš rozpuštěné vlasy na pár způsobů?
A máte zkušenosti s tím, že by s touto délkou vypadal obličej „tučněji“, nebo spíše naopak?
Díky za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Audrey.Piper
412 příspěvků 07.02.13 22:52

To je poměrně variabilní délka. Měla jsem jí a dost jsem si vyhrála různými drdoly. Na jejich vytvoření jsem používala hlavně sponky (takové ty jak se anglicky jmenují bobby pins). Základ byl to vzadu nějak zamotat a „přišpendlit“. většinou to vypadalo dobře, chce to jenom zkoušet.
Návody na nějaké účesy pro inspiraci:
 http://missbudgetbeauty.co.uk/…-short-hair/

http://thebeautydepartment.com/…short-stuff/

Další hledejte pod výrazem „short hair updo tutorial“. Doporučuju přes google obrázky ;)

Eila
166 příspěvků 07.02.13 22:58

Já to tak nosím jen z důvodu, že je to jediný způsob jak mě přinutit nosit rozpuštěné vlasy, které mi sluší, ale neskutečně mě štvou. Jediný způsob účinné úpravy ve formě účesu (mimo pěkného vyfoukání a rozpuštění) je takový trčivý miniculík a vypadávající prameny osponkovat, ale to pak vypadám jak rozverná školačka. Kolegyně nosí k takovéto délce maximálně čelenky, které ale sluší jen někomu.

Na druhou stranu je to dobrý účes pro jemné vlasy, které jinak plihnou, protože v této délce celkem udrží tvar, pokud je ráno vyfoukám a hodím na ně nějaký lehčí lak.

Na sport je to naprosto nahouby, nosím do nich látkovou pružnou čelenku těsně nad čelo, aby neklouzala dolů a vzhledově to rozhodně není žádná hitparáda, ale aspoň na mě nikde při běhání neskočí žádný úchylák:-)

Vlasy se výrazně méně mastí, ale je třeba se udržet a pořád do nich nesahat a tím je uplácávat.

misial
1394 příspěvků 07.02.13 23:12

@Audrey.Piper Něco už si dohledám, ale spíš mi šlo o to, že i když nějaké návody najdu, v reálu to nemusí být tak jednoduché a chtěla bych hlavně slyšet nějaké zkušenosti a rady „ze života“. Každopádně děkuju :) Říkáte, že jste tuto délku měla - za jak dlouho Vám odrostla?

@Eila Ajéje :D Ale děkuju.

Karoleenah
2322 příspěvků 07.02.13 23:15

No, mé zkušenosti jsou takové: já měla ještě v listopadu vlasy do půli zad, pak jsem je musela nechat šmiknout a zrovna teď jsem na délce těsně nad ramena a oproti dlouhým vlasům se mi ta délka zdá zoufale nevariabilní. Hlavně pokud jde o účesy na denní nošení, projela jsem hromadu tutorialů všude po internetu a většinou jde o účesy konstrukčně náročnější, které vyžadují kulmování, složitější (aka francouzské) způsoby zaplétání, tupírování, hromadu pinetek a kýbl laku (a nebo taky všecko najednou, že). Kdežto s dlouhými vlasy jsem měla donutový drdol za pět minut, áchjo. :) A stažení vlasů do culíku je bezproblémové, ale používám ho jen na tréninku, protože můj culík je k smíchu, vypadá jako tupovací štětec .
Nicméně, abych jen nefňukala! Určitě to má i výhody, třeba to, že mi konečně na vlasech vydrží vlny déle než patnáct minut, údržba je snazší, spotřebuju méně barvy, teď v zimě je super, že se mi vlasy necuchají o šálu (to je fakt boží, kdo nikdy nezažil zátylkový dred, nepochopí…). A musím taky říct, že mi krátké vlasy všichni chválí, prý vypadám tak nějak optimističtěji a veseleji, zatím co s dlouhými vlasy jsem prý vypadala jaksi nedostupně. A taky se mi prý zvýraznily lícní kosti, což je docela plus, vzhledem k tomu, že mám obličej kulatý jak mičudu. :)
Ale rozhodně nechci nijak od stříhání odrazovat, to ani omylem, jak říkám - spousta lidí mi kratší sestřih chválí, obličej v něm víc vynikne a když už nic jiného, je to dobré i jako ozdravný proces pro vlasy, ty moje už to potřebovaly naprosto akutně, chuděrky roztřepené urousané. Jen si na tu délku nemůžu za nic na světě zvyknout, ale držím se toho, co mi řekl můj kadeřník - není nic horšího než být zvyklý na vlasy. :) Takže vzhůru do toho, pokud vás ta délka láká, nevidím důvod proč to nezkusit, doroste to vždycky…

misial
1394 příspěvků 07.02.13 23:56

@Karoleenah Důvod je ten, že dodnes oplakávám zkrácení od zadku po lopatky, které jsem provedla na konci osmé třídy a doteď (prvák na výšce) jsem se nedostala zpět :( :D

Olinka
2582 příspěvků 08.02.13 00:02

No pokud máte tak blbé vlasy jako já, tak můžete na nějaké spínání sponkama zapomenout:-) ale nedávno jsem zkoušela jeden typ drdolu, první pokud se mi po necelých dvou hodinách v práci rozpadl, i přisponkovala jsem ho znovu malinko jiným způsobem a zázračně držel až do večera.
Ale sama mám radši vlasy spíš kolem ramen než delší - líp drží tvar, když je mám rozpuštěné, a je to pořád dostatečná délka na sepnutí do culíku.

blacken
2320 příspěvků 08.02.13 00:05

Tak to už takový rozdíl není - lopatky nebo po ramena… cop se dá udělat francouzský, nebo přisponkovat vlasy po stranách… připinetkované prameny do volnějšího drdolu… falešný culík…

Rozhodně jestli chcete zkusit délku po ramena, tak lepší teď, než v okamžiku, kdy Vám vlasy dorostou :-D

misial
1394 příspěvků 08.02.13 00:20

@blacken Teď jsem to byla změřit - přes čtvrt metru.
Co je falešný culík?

blacken
2320 příspěvků 08.02.13 00:34

Teď je to čtvrt metru, pak to bude ještě víc :-D

http://www.pantene.cz/…irstyle.aspx

misial
1394 příspěvků 08.02.13 00:40

@blacken To vypadá jako skvělé řešení toho, že jsem si zrovna nakoupila takové ty spony, které se dají použít místo gumičky, s kovovými mašlemi, a nechtěla bych se jich vzdát! Nejsem si sice jistá, že by to udrželo, ale zkusím to na mých současných vlasech, díky!

blacken
2320 příspěvků 08.02.13 00:53

Jo, je to taková vděčná rychlovka :-)

bestia
2296 příspěvků 08.02.13 01:16

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:15

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.02.13 08:40

Dlouhou dobu jsem měla velmi krátké vlasy, teď (poslední dva roky) si je nechávám růst. Momentálně se pohybuji v délce lehce pod ramena, nedávno to bylo ale po ramena. Nemyslím si, že by ta délka byla nějak extrémně nevhodná pro česání, v létě jsem nosila vlasy vyčesané do drdolu (s podkladem) a nebo zapletené do francouzského copu s tím, že konec copu byl podehnut a přichycen pod vlasy. Obojí to vypadalo dobře a obojí se dalo učesat za pár minut. Obojí bylo také předmětem zkoumání a sázek mých kolegů :-)

jituliiik
294 příspěvků 08.02.13 09:17

Já jsem celý život nosila dlouhé vlasy, skoro až po pás, až loni na podzim jsem se odhodlala ke změně. Nejdřív jsem si je nechala zkrátit pod lopatky a potom, asi po dvou měsících, jsem je nechala ufiknout těsně nad rameny. A nemůžu si to vynachválit! Mám hodně jemné vlasy, které mi lehce zplihnou a špatně drží objem a při dlouhé délce to bylo opravdu znát. Naopak teď mám pocit, že mi vyfoukané nebo natočené vydrží delší dobu a celkově jsou takové vzdušnější :)
Co se týče účesů, tak ze začátku jsem se toho trochu děsila, protože jsem byla zvyklá nosit vysoko vyčesané drdoly, které si teď už neudělám, ale zase nosím různé čelenky, vlasy si natáčím, což jsem dřív nedělala, protože mi vlny nedržely a hlavně používám různé ozdobné i obyčejné sponky, kterýma si vlasy různě sepínám.
Takže já můžu tuhle délku jedině doporučit, jdětě do toho :)

@Karoleenah zátylkový dred moc dobře znám :))

modny guru
280 příspěvků 08.02.13 09:39

Nosit drdol sa da, ale nemozete mat riedke alebo jemne vlasy, pretoze potom by vyzeral smiesne.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.02.13 09:45

Stačí si koupit vhodnou podložku a i s jemnými a řídkými vlasy bude drdol vypadat dobře.

@modny guru píše:
Nosit drdol sa da, ale nemozete mat riedke alebo jemne vlasy, pretoze potom by vyzeral smiesne.

misial
1394 příspěvků 08.02.13 10:30

@MUDr.Lant Ale moc vysoko ho asi nevyčešu, že? Mám radši ty vysoké než vzadu, je to praktičtější…

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.02.13 10:33

@misial Já jej češu na temeno, o kousek výše, než zde
Stuhu tam samozřejmě nemám.

Curlygirl
1901 příspěvků 08.02.13 10:48

Ráda bych tu zmínila jeden aspekt, na který se možná zapomíná - pokud máte sušší vlasy se sklonem k třepení, není délka kousek nad ramena úplně nejlepší, protože se vlasy hodně otírají o svetry, límce, šály atd. a přispívá to výrazně k jejich třepení… Mně se třepí vlasy relativně dost samy od sebe a v této délce nestačilo ani pravidelné zastřihování… Takže pro tyto typy vlasů radím spíš něco kratšího, nebo naopak delšího…

Tala
235 příspěvků 08.02.13 12:04

Tak ja som skoro cely zivot nosila vlasy takejto dlzky (najkratsie po bradu a najdlhsie po ramena, vzdy nieco medzitym) a popravde, hoci sa teoreticky daju vycarovat rozne ucesy, trva to nehorazne dlho a nedrzi to dlho (aspon u mna), potrebujem more sponiek, tuzidla a kadejakych inych pripravkov… takze som prakticky vzdy chodila len s rozpustenymi (takto vyzerali vzdy najkrajsie)a pri sporte a cinnostiach, kde zavadzaju som si dala bud celenku alebo rychlo zopla do culiku. Culik z kratkych vlasov vsak posobi pekne len ked ma jeho majitelka naozaj huste vlasy (co ja nemam), inak vyzera tak, ako spomenula Karoleenah, ako „tupovaci stetec“.

Prave z toho dovodu a uz unavena z takejto dlzky vlasov, ktora mi nedavala vela variability v ucesoch, som sa rozhodla konecne po tridsiatke nechat si narast dlhe vlasy. Culik som totiz zacala nosit pricasto, kvoli mojej praci, kde vlasy zial nesmu zavadzat a kvoli sportu, ktoremu sa venujem dost. A kedze viem, ze mi neslusi, dlhe vlasy budu (dufam) moja zachrana, pretoze dovoluju robit pekne objemne drdoly, ktoe su krajsie, ako ked mi z hlavy trcal ten tenky, kratky stetec..
Vzdy som mala predsudky, myslela som, ze cim dlhsie vlasy, tym budem potrebovat viac casu k starostlivosti. No je to prave naopak. Zatial mam dlhe len 55cm, ale uz si uzivam to, ze si mozem vytvorit drdoly na milion sposobov.
Samponu minam stale rovnako a paradoxne i schnu rovnako dlho, ako ked boli o polovicu kratsie. To ma prekvapilo. Uvidim, ako to bude, ked budu este dlhsie.

Pozitium dlzky nad ramena je vsak v tom, ze su vlasy lahsie a dokazu vycarovat viac objemu, toto mi bude chybat.

CandyKendall
1164 příspěvků 08.02.13 13:03

Já bych se asi přikláněla k ponechání dlouhých. S krátkými vlasy toho zkrátka moc neprovedete. Já jsem se nechala ostříhat (teda ne po ramena, ale na ještě kratší) a jakkoli se mi ten účes líbí, je to každý den stejné a mě už to nudí. Zatímco s dlouhými vlasy si můžete dělat milion účesů, viděla jsem už tolik návodů na různé zapletence, které bych chtěla vyzkoušet, kdybych jen měla delší vlasy!
S mikádem toho opravdu moc nenaděláte, navíc když se Vám pletou vlasy, tak je ani nemůžete sepnout (nebo do pidiculíčku, ze kterého stejně do 5 minut půlka vlasů vyleze). Mně se navíc vlasy dost mastí a zatímco dlouhé prostě sepnete do culíku a nikdo nic nepozná, s krátkými to tak jednoduché není, ty zkrátka musí být pořád umyté :/

antees
731 příspěvků 08.02.13 14:24

Zkuste http://www.taaz.com/
nahrajete si svou fotku, virtuálně se dolíčíte a upravíte a vyberete si ze stovek účesů a barev. Je to fakt super.

eva.evca
16 příspěvků 08.02.13 14:26

Myslím, že každý má různý pohled na to, co to znamená „po ramena“. Moje vlasy mi nesahají ani po ty ramena, je to takové delší mikádo, přesto z nich udělám obstojný culík, žádné vlasy mi z něho nevypadávají ani při sportu, dá se i zaplést francouzský cop. Na žádné kreace to tedy moc není, ale myslím, že délka po ramena by už mohla být dostačující.

terkaOl
72 příspěvků 08.02.13 14:47

Jako dítě jsem měla vlasy podle hrnce a ofinky jsme se zbavovala ještě v osmnácti. To už ale bylo období „čím delší, tím lepší“ a já nosila vlasy po lopatky. V kombinaci s tou ofinkou fakt pohled pro bohy :D
Naštěstí jsem dostala aspoň trochu rozumu a vlasy si nechala zkrátit zhruba po ramena, lehce sestříhané. Dlouhé vlasy mi vadily i z hlediska sportu, kdy si hlavu umývám skoro denně.

Nejčastěji vlasy nosím rozpuštěné, občas jeden nebo dva culíky a pokud náhodou trochu přerostou, tak i dva krátké copy jsou v pohodě. A udělat malej rychlej drdol pomocí něčeho takového: není problém a pokud to „něco takového“ je trochu na úrovni, ani to nevypadá jako úprava do sprchy :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit