Vlněné oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

coralline
822 příspěvků 19.09.11 18:53

Teploty znatelně klesají a jelikož jsem tvor zimomřivý, chtěla bych poprosit o radu, kde nakoupit oblečení z vlny či s příměsí vlny na zimu - hlavně svetry, kalhoty, sukně. Jsem ochotná do těchto kousků investovat, ale chci za svoje peníze odpovídající kvalitu (a jak víme, s tou jsme u nás často na štíru).
Které směsovky s vlnou kupovat a kterým se vyhnout? A v kterých obchodech se takové oblečení vyskytuje?
Předem díky, zachráníte mě před umrznutím…

Reakce:

MP Faraya
24 příspěvků 19.09.11 19:59

mám tip jen na podvlíkací popř. nadvlíkací svetříky, mají teda sportovnějsí střih, ale určitě se dá vybrat i jednoduchý jednobarevný rolák bes zipu a to: icebreaker, mám už několik triček (nejstarší má 4 roky) a pořád vypadají stejně. Pak jsou české Bundles, mají pěkné věci, ale kvalita vlny mi přijde trošku horší, ale snaží se a dle mého je za chvíli dotáhnou. Pak ještě na nohy Surtex, taky češi. Jinak je toho hromada ve sportu jako funkční merino oblečení, dají se vybrat i nositelnější ku­sy.

katango
1356 příspěvků 19.09.11 21:49

Nedám dopustit na kašmírové svetry a šály.

anicka  20.09.11 06:38

katango, mas nejaky tip, kde zohnat kvalitny kasmirovy sveter? (a este by mohol stat menej ako polovicku vyplaty, ale to sa nejak doladi :-D) Ja mam jeden z Marks&Spencer, minuly rok som nasla v zlavach, ale da sa nosit len pod kabat a nie na „normalne nosenie“, je mi velky.

katango
1356 příspěvků 20.09.11 14:02

některé kašmírové věci jsem koupila na www.pashmina.cz; jsou ochotni a schopni dodat i barvu a velikost,njakou chcete, jen to trochu déle trvá. Krom nějakých šálů mám od nich kašmírov ý svetr do V (resp. pashmina 100%), je velmi teplý, ale mění se to podle okolní teploty-prostě pokud je potřeba hodně hřát, hřeje hodně a jindy zase méně. Je velmi příjemný, krom podprsenky pod něj nic nenosím. Přišel mne asi na dva tisíce a něco.

MP Viktoria
2 příspěvky 21.09.11 08:23

Kašmír můžu taky jedině doporučit, mám 100% kašmírový svetr ze sekáče a je opravdu úžasný. Potom taky směs 55% hedvábí 45% kašmír je fajn, vůbec nekouše.

fiesta
104 příspěvků 22.09.11 12:26

Anicka, neviem ci mas daleko Parndorf Outlet, ale asi tak pred dvoma tyzdnami som kupila super teply pulover v Polo Ralph Lauren - s V-vystrihom a vrkocovym vzorom mali v najroznejsich farbach, cenovo stali bavlnene 50 eur a s primesou vlny ci kasmiru? (neviem ktore to boli ale mne tie jemne vlakienka vadia takze ja len balvnene) za 70 eur (taketo nejake http://www.psyche.co.uk/…-cream-p4714 ).

MP Cotton
17 příspěvků 10.02.12 09:40

Ad icebreaker: ve středu jsem si od nich - v Hudy - koupila triko z merina (síla vláka 260). Bezvadná věc, než přejdou mrazy, tak ho nesundám. Dobře hřeje, ale zároveň se v tom člověk nepotí. Máte někdo zkušenost s jinými věcmi z Merina (tohle stálo 1900,–) ??? Doporučte pls něco podobného, případně levnějšího :-)

hedvika
275 příspěvků 10.02.12 09:46

to bylo pěkné, kliknu na modni peklo. forum a vyjede mi v tabulce: vlněné oblečení, poslední přispěvatel cotton :D

marca
437 příspěvků 10.02.12 11:47

Cotton: o moc levnější to asi nebude. Zkusila bych sledovat mall.cz nebo podobné obchody. Aspoň ponožky z merina tam mívají levněji než v kamenném obchodě.

Ani  10.02.12 12:32

Občas někde překvapí. V Tescu jsme jednou koupili s přítelem pánský svetr, 100% merino, 500 Kč. Tohle chlapům závidím, dámský svetr by nikdy za takovou cenu nebyl (a ani by ho tesco neprodávalo).

GreatSusan  10.02.12 13:21

velice kvalitni veci z vlny a hedvabi ma www.hessnatur.de , vsechno je to taky eko nezavadne

posanka
5 příspěvků 10.02.12 13:53

minuly vikend jsem ulovila jeden vlneny svetr (woolmark:-) ve Van Graaf na Vaclavaku (za 400CZK) a pak taky jeden 100% kasmir za 1300CZK.. v tech kasmirovych se mi zdalo, ze maji spis vetsi velikosti. A meli tam i smesi (kasmir, hedvabi) - nevedela jsem, co si vybrat:-)

MP Cotton
17 příspěvků 10.02.12 15:59

Děkuji všem za tipy, na Van Graaf má zálusk už dlouho, ale děti jsou pořád nemocné, a tak nemohu dát průchod své marnivosti v lednových slevách… Kašmír je ovšem taky úžasný - jeden svetřík jsem ulovila za 1 500 slevněný z 4 500… no, není posvícení každý den :-)

Kity
39 příspěvků 13.02.12 14:13

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit