Vlnene odevy - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MeInHoney
3 příspěvky 22.08.11 21:47
Zdravim ctenarky pekla!
Momentalne sice prozivame parne dny, ale zima se blizi nezadrzitelnym krokem, tak jako kazdy rok. A ja jsem velmi zimomriva osoba. Proto bych se rada zeptala na vase tipy, kde sehnat kvalitni vlneny kabat a teply svetr, ktery nebude kousat. Bud u nas, nebo v zahranicnich, avsak evropskych e-shopech.
Diky!
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Lenka M.  23.08.11 09:35

Ja som minulý rok kúpila priateľovy sveter z lamej vlny v Matinique v Štěrboholech :) Je extra výhrevný a nekúsavý :)

Zarran
41 příspěvků 13.10.11 12:15
Lenka M. ha detto : Ja som minulý rok kúpila priateľovy sveter z lamej vlny v Matinique v Štěrboholech :) Je extra výhrevný a nekúsavý :)
Ve Štěrboholích v Europarku nebo v outletu?
Přidávám se k prosbě ještě o další tipy na vlněné nekousavé svetry, díky :-)

katango
1356 příspěvků 13.10.11 12:47

Kašmírové svetry www.pashmina.cz. Nekoušou, jsou velmi lehké a hřejí podle potřeby.

Lenka M.  14.10.11 22:08
Zarran ha detto :
Lenka M. ha detto : Ja som minulý rok kúpila priateľovy sveter z lamej vlny v Matinique v Štěrboholech :) Je extra výhrevný a nekúsavý :)
Ve Štěrboholích v Europarku nebo v outletu?
Přidávám se k prosbě ještě o další tipy na vlněné nekousavé svetry, díky :-)
Bolo to v outlete :) Pravda je, že to bolo dávno a odvtedy som tam nebola, tak netuším ako sú na tom s tovarom teraz :)

JK
56 příspěvků 15.10.11 08:42

Predesilam, ze peru vsechny svetry v pracce v programu na vlnu v nejakem prostredku na vlnu urcenem (woolite ap), susim je rozlozene.
Ja mam nejake vlnene svetry (100% vlna) z brnenskeho Peek & Cloppenburg, (Montego nebo Christian Berg), ale zda se mi, ze kvalitativne ty svetry sly dolu – tj. kdyz jsem kupovala ten svetr pred 3 lety nebo minulou zimu, tak ten starsi se mi zda lepsi. Tedy ze ten starsi vydrzel vic pracich cyklu, mene se srazel a dele mu trvalo zacit zmolkovat. Take hustota vlaken se mi zda nizsi. Nicmene pokud je vasim cilem mit mnoho ruznobarevnych svetru, ktere budete nosit spis mene (protoze jich budete mit hodne :)), tak klidne doporucim.
Nedam ale dopustit na svetry z Espritu. Jsou sice radove drazsi (1800 za svetr a vic), ale nezmolkuji, drzi tvar i pri prani v pracce a moje sestra, ktere je porad zima, si je vychvaluje.
Spatnou zkusenost mam i se svetry z H&M, stalo se mi, ze se mi svetr srazil na uzockou zizalu po prvnim vyprani a to jeste v ruce a uz ho nikdo neoblikl, musely jsme ho vyhodit :(
Tesila jsem se, kdyz prisel do Brna Lindex, ze budou mit poradne vlnene svetry (prece jen to jsou Skandinavci a tam je zima poradna :)), ale moc me teda neohromili.

Haryk
24 příspěvků 15.10.11 09:04

Ja nemuzu dopustit na kasmirove svetry z Marks and Spencer, ale chce to pockat, az budou mit vyprodeje, jinak tam svetrik stoji tak od 1600 Kc vys. Daji se navic prat v pracce a opravdu nadherne hreji :-)
Pripadne mam skvele zkusenosti se svetry z Uniqlo, ale tenhle obchod je nejbliz v Parizi/Londyne a e-shop do Ceska nedodava, ale pokud nekdo mate nekoho, kdo zije v cizine nebo vam svetrik priveze, rozhodne se vyplati. Maji dokonce i bavlnena tricka, ktera drzi tvar a nerozpadnou se po tydnu noseni! :-)

modra_kocka
903 příspěvků 15.10.11 09:23

Haryk: v Marks&Spencer jsou kašmírové svetry? A v kterém? Včera jsem v nějakém podivném záchvatu naděje nakoukla do toho, co je v Praze na Václaváku, a viděla jsem jen šeď, hnus a akryl.
A když si tak vzpomenu na vlněné látky, ze kterých M&S šije zimní kabáty, jímá mne hrůza, co bude vydávat za kašmír :(

Haryk
24 příspěvků 15.10.11 10:08

modra_kocka: Tak ja si je kupovala v Londyne, ale obcas maji i par kousku na Vaclavaku, jenze vse v naprosto nenapadnych lehce mysoidnich barvach. Myslim, ze jsem tam pred casem videla tenhle a jeste podobny v prodlouzene del­ce.

katango
1356 příspěvků 15.10.11 11:43

Modrá kočka: loni jsem právě tam koupila kašmírový bleděrůžový asi za tři stovky ve výprodeji. Ale z pashmina.cz se mi zdají svetry kvalitnější - hebčí a tak.

modra_kocka
903 příspěvků 15.10.11 13:12

Haryk: also. Myšoidní barvy by nevadily (i ty se daji kombinovat), ale kvalita M&S mi nějak přestala vyhovovat… Ještě před pár lety jsem z nich byla nadšená, teď už tam skoro nechodím.
katango: nazdárek :) Ty jsi velká milovnice kašmírových svetrů, že? :) Zatím mám stále zacíleno na pashmina.cz. Nejdřív asi zkusím něco menšího, třeba šálu příteli ke kabátu, a pak teprve svetr.

katango
1356 příspěvků 15.10.11 14:29

Kočičko, nejen svetrů, i šálů. A koček.

anicka  15.10.11 14:59

Dnes som videla nejake kasmirove svetre v Tescu, jeden za cca 1500, neskusali ste niekto? Trochu sa obavam toho, ze to bude smejd…

Haryk
24 příspěvků 15.10.11 15:12

modra_kocka: S kvalitou mas bohuzel pravdu :-( Mam zkusenost, ze to, co neni Autograph nebo Limited Collection (oboje v Cesku pekelne predrazene), tak to moc nevydrzi :-( A ke vzteku je, ze obe tyto „lepsi“ kolekce se k nam vozi pozde a jen neco malo z nich. Sama jsem si nedavno na eBay.co.uk koupila kabat Limited Collection v prepoctu asi za 650 Kc, na Vaclavaku ho meli jako horkou novinku za 2,5 tisice… hruza.
anicka: kde v tescu? a co to bylo za znacku?

anicka  15.10.11 15:35

Haryk - bolo to od F&F, jedna z tych ich kolekcii (ale nepamatam si nazov), vyzeralo to asi takto - http://bit.ly/npb2Yy . A bolo to v Tescu v Novom Smichove, ale maju to asi rovnake vsade…

Haryk
24 příspěvků 15.10.11 16:31

anicka: diky! sice me svetriky uplne nezaujaly, ale koukam, ze konecne posilaji obleceni do Ceska, coz se muze hodit…
Ja si predloni koupila v F&F bavlneny svetr s jelenem na hrudi, takovy sedomodry. Velmi prijemne se nosi a kupodivu se neroztahuje a ani na nem neni noseni znat. Ale vetsina svetriku v Tescu je jen akryl :-(

anicka  15.10.11 17:11

No, ja mam s F&F celkom dobre skusenosti - veci od nich sice kvalitativne nedosahuju na obchody typu Pietro Filipi, ze, ale za prijemne ceny sa tam da kupit „normalne“ oblecenie - tricka bez napisov, svetre bez podivnych ozdob… Takze mi je to sympatickejsie ako vacsina ostatnych retazcov typu H&M, New Yorker a podobne. Priatelovi sme tam nakupili skoro celu garderobu, ked som mu „ozivovala“ satnik :-) Ale kasmirovy sveter sa tam trochu bojim kupit, chcela by som to ako investiciu na dlhsie ako rok :-)

modra_kocka
903 příspěvků 15.10.11 19:48
katango ha detto : Kočičko, nejen svetrů, i šálů. A koček.
Beru si to osobně :P :)

modra_kocka
903 příspěvků 15.10.11 20:01
Haryk ha detto : modra_kocka: S kvalitou mas bohuzel pravdu :-( Mam zkusenost, ze to, co neni Autograph nebo Limited Collection (oboje v Cesku pekelne predrazene), tak to moc nevydrzi :-(
Vlastní nedávná zkušenost: zimní kabát (pánský). Na doporučení kolegyň z práce jsem šla okouknout M&S. Upřímně - kabát, o kterém bych byla ochotná aspoň uvažovat, a to ještě v krajní nouzi a s tím, že další sezonu by se musel koupit nový, stál 5000 Kč. Všechny sice byly vlněné, ale látka - hrůza. Strašně tvrdá, nejspíš recyklovaná vlna, už na ramínku celé od nějakých chuchvalců prachu či čeho. Ten nejdražší byl sice jakž tak měkký, ale to byla jeho jediná přednost. Jinak nic moc. Pořídili jsme jinde - o dost dráž, ale z lepší látky (vlna prvního střihání), lepší podšívka, lepší zpracování… Kabát, který vydrží aspoň 5 let, při dobrém zacházení ho za 20-30 let budou nosit naše děti.
Včera jsem se stavovala v M&S podívat se na pučocháče na denní nošení a všimla jsem si červených rukavic - červené chci, tak jsem si je prohlídla. Kůže nic moc, pravděpodobně vepřová, kvalita barvení nízká, švy se táhly a skoro trhaly už při zkoušení, podšívka přišita doslova mizerně, cena 500 Kč. Takže jsem skončila u rukavic z jehnětiny české výroby. Cena dvojnásobná, kvalita nesrovnatelná.
Nevím, jestli je to v Londýně lepší, ale v ČR M&S ani náhodou.

Haryk
24 příspěvků 16.10.11 08:16
modra_kocka ha detto :
Haryk ha detto : modra_kocka: S kvalitou mas bohuzel pravdu :-( Mam zkusenost, ze to, co neni Autograph nebo Limited Collection (oboje v Cesku pekelne predrazene), tak to moc nevydrzi :-( Vlastní nedávná zkušenost: zimní kabát (pánský). Na doporučení kolegyň z práce jsem šla okouknout M&S. Upřímně - kabát, o kterém bych byla ochotná aspoň uvažovat, a to ještě v krajní nouzi a s tím, že další sezonu by se musel koupit nový, stál 5000 Kč. Všechny sice byly vlněné, ale látka - hrůza. Strašně tvrdá, nejspíš recyklovaná vlna, už na ramínku celé od nějakých chuchvalců prachu či čeho. Ten nejdražší byl sice jakž tak měkký, ale to byla jeho jediná přednost. Jinak nic moc. Pořídili jsme jinde - o dost dráž, ale z lepší látky (vlna prvního střihání), lepší podšívka, lepší zpracování… Kabát, který vydrží aspoň 5 let, při dobrém zacházení ho za 20-30 let budou nosit naše děti. Včera jsem se stavovala v M&S podívat se na pučocháče na denní nošení a všimla jsem si červených rukavic - červené chci, tak jsem si je prohlídla. Kůže nic moc, pravděpodobně vepřová, kvalita barvení nízká, švy se táhly a skoro trhaly už při zkoušení, podšívka přišita doslova mizerně, cena 500 Kč. Takže jsem skončila u rukavic z jehnětiny české výroby. Cena dvojnásobná, kvalita nesrovnatelná. Nevím, jestli je to v Londýně lepší, ale v ČR M&S ani náhodou.
Ja tajne pokukuji po tomhle kabatu: http://www.pietro-filipi.com/…y-kabat.html
Pripadne tenhle http://www.pietro-filipi.com/…y-kabat.html
Ale nemam s Pietro Filipi zkusenosti, tak nevim… :-(

Haryk
24 příspěvků 16.10.11 08:48

Jeste jsem objevila tenhle kabat. Mam z Espiritu bajecny vlneny zimni kabat s podsivkou, ale jaksi jsem „zmohutnela“, tak patram po dalsim. Co myslite?
 http://www.esprit.eu/?…

Haryk
24 příspěvků 16.10.11 08:49

JK
56 příspěvků 16.10.11 10:15
Haryk ha detto :

Ja mam z PF kabat, slozeni 100% vlna, uz ho budu mit letos 3. sezonu a spokojenost velka. Hreje, neodira se, vypada dobre, za sebe rikam, ze to byly dobre investovane penize :)

Rahja
164 příspěvků 16.10.11 10:26

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:53

modra_kocka
903 příspěvků 16.10.11 14:08
Haryk ha detto :

Jak jsem psala, já jsem spokojena. Víc k tomu asi nebudu dodávat, aby to nebylo bráno jako lobbování za značku :)
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit