Vnímání chladu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ionicera
4561 příspěvků 18.03.13 15:06
Vnímání chladu

Kolikrát se diskuse nad nějakým modelem zvrtne v dohady, jestli je nebo není slečně zima.Jak to máte vy? Já se třeba musím balit, ale dcera je horkokrevná. I při velkých mrazech jí stačí kabát a pod ním má slaboučké šaty. Asi to souvisí i s věkem. Čím jsem starší, tím je mi v zimě větší zima, ale zas na druhou stranu nesnáším vedro.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Dragowlin
262 příspěvků 18.03.13 15:10

U mě to s věkem nesouvisí. Celoročně ledové ruce, studené prsty. Jsem vždycky připravená na zimu (v tuto dobu se to hodí. Ráno jaro odpoledne vánice). Nosím čepici, rukvice, pořídila jsem si dlouhý vlněný kabát, tlusté svetry… Přesto jsem se dnes ve škole klepala zachumlaná do všech svých vrstev. Ale to bylo tím, že na škole přestali topit, a zima byla uplně všem… :) Uvítala bych nějakké rady či tipy ohledně zahřátí. Když jsem s přítelem zahr´řívá mne on :) ale jinak… mělo by mne zahřívat mládí a láska, ale evidentně to takto u mne nefunguje :)

stric
762 příspěvků 18.03.13 15:13

Já naopak bývala hodně zimomřivá zamlada a přešlo to, ale i teď mně vadí chladno v místnosti. Venku se i v mrazech obejdu bez kozaček, stačí mi silnější punčochy do vyšších bot, a nikdy nenosím čepici, nanejvýš když hodně sněží, tak si dávám přes hlavu šálu. Nemám nijak zvlášť teplý kabát a nevlastním kašmírový svetr, jen takový obyčejný. Stačí mi to, abych neměla pocit zimy, ale bývám potom hodně unavená. Teplo mi vyhovuje mnohem víc a naopak ani s horkem nemám vůbec žádný problém a cítím se dobře.

Perpentach  18.03.13 15:16

Mam to jako Vase dcera, v zime mi staci vlneny kabat a pod nim saty nebo tricko s dlouhym rukavem, v lete mi nevadi chladna rana, nenosim svetriky ani nic jineho, co bych musela v poledne odlozit. Ale to plati jen venku nebo pokud jsem jinak v pohybu. Jakmile usednu k pc, oblekam svetr, i kdyz je 20 stupnu.

HertaDeOran
866 příspěvků 18.03.13 15:16

Já jsem teplomil, takže ideální oděv jsou pro mě letní šaty, ale je fajn, že se tady teplota střídá. Aspoň si užijeme všechny možnosti oblékání během střídání ročních dob. Jak někdo psal v jiné diskuzi - Italky a Španělky nosí kabáty už při 15 stupních a jeden z důvodů je i to, že si ty zimní hadříky prostě taky chtějí užít.

ilnyia
53 příspěvků 18.03.13 15:21

Někdy je snášenlivost chladu závislá na náladě. Já to u sebe často vnímám a udělá to opravdu hodně. Když je Vám veselo je Vám i tepleji. Netvrdím že dobrá nálada se vyrovná péřovce, ale své to udělá.=D

Lachenauerin
544 příspěvků 18.03.13 15:25

U druhých lidí přiměřenost oděvu k počasí neřeším.
Já sama 10 měsíců v roce buď mrznu, nebo omdlévám vedrem. Navíc na sobě nesnáším vrstvy oblečení, takže mám věčně nudli u nosu, protože od počátku února pravidelně přivolávám jaro a chodím nalehko. A málem do konce listopadu se zase demonstrativně odmítám smířit s tím, že se blíží zima. Ale na druhou stranu musím mít vždycky teplé boty a od brzkého podzimu nosím rukavice, a to třeba i k lehkým svetříkům.
A v létě pak toužebně vzpomínám na mrazy, protože když na to přijde, přiobléct se člověk může vždycky, zatímco svlékání v jistém okamžiku logicky končí.
A mám to takhle přesně od puberty; v dětství mi bylo srdečně jedno, kolik je stupňů, zimu ani vedro jsem asi ani nevnímala.

guinejske_prase
178 příspěvků 18.03.13 15:41

Dřív jsem byla otužilá z bazénu, takže jsem chodila tři čtvrtě roku jen v tričku :D Dnes už je to o něco horší, ale mám vypozorováno, že čím víc se na zimu soustředím a čím víc se snažím teplotě přizpůsobit oblečení, tím víc jsem na chlad citlivá. Snažím se proto oblékat opravdu přiměřeně. Nechápu lidi, kteří se potí v zimních bundách jen proto, že „je přece půlka února“ bez ohledu na to, že je venku třeba 12°. Obecně je pro mě ale mnohem snesitelnější zima a pocit chladu, než letní vedra.

Sailorette
1589 příspěvků 18.03.13 15:50

Nejradši mám podzim a jaro, když je tak do patnácti stupňů. Pokud je nad dvacet, je mi prostě vedro, potím se, nedrží mi účes, připadám si taková uválená. Léto je pro mě nejneoblíbenější roční období, chtěla bych toho tolik dělat, ale nakonec to vždycky dopadne tak, že se jen ploužím ze stínu do stínu a soustredím se, jestli nemám na sukni nebo triku propocený flek (což mám téměř vždycky). S přítelkyní doma bojujeme o teplotu v bytě, protože ona je narozdíl ode mě pořád zmrzlá. Je mi to celé záhadou, protože tlak mám spíš nižší. V zimě venku poromrznu snadno, ale pořád to pro mě není tak hrozné, jako když je mi vedro. Doma jsem odmala slýchala, že chodím v zimě oblečená jak blázen, ale taky se nehodlám balit jen proto, že je zrovna únor, když je mi prostě teplo.

Nixe Lulu
326 příspěvků 18.03.13 15:59

Ráda bych byla odolnější, ale bohužel jsem zimomřivec. Zimu snáším těžko, horko mi vadí mnohem míň. Studené ruce a nohy jsou u mě taky obvyklé (prý to má souvislost s nízkým tlakem, ale ten mi nikdy nenaměřili, vždycky buď normální nebo lehce zvýšený).

Acrobaleno
948 příspěvků 18.03.13 16:52

Ja mám celý rok studené ruky a aj nohy. Keď teplota klesne pod 10°C vyťahujem rukavice a čapicu. Táto zima bola tuhá a tak som chodila nabalená ako cibuľa. ALE radšej som keď mi je chladnejšie ako teplo.

ionicera
4561 příspěvků 18.03.13 16:57

@guinejske_prase Přesně.Lepší kdovíjaká zima než letní vedra.Nad 25 stupňů umírám.

Barbuchaa
211 příspěvků 18.03.13 17:36
@Dragowlin píše:
U mě to s věkem nesouvisí. Celoročně ledové ruce, studené prsty. Jsem vždycky připravená na zimu (v tuto dobu se to hodí. Ráno jaro odpoledne vánice). Nosím čepici, rukvice, pořídila jsem si dlouhý vlněný kabát, tlusté svetry… Přesto jsem se dnes ve škole klepala zachumlaná do všech svých vrstev. Ale to bylo tím, že na škole přestali topit, a zima byla uplně všem… :) Uvítala bych nějakké rady či tipy ohledně zahřátí. Když jsem s přítelem zahr´řívá mne on :) ale jinak… mělo by mne zahřívat mládí a láska, ale evidentně to takto u mne nefunguje :)

Na prokrvování by měla pomáhat ginkgo biloba. Prodává se ve formě tabletek a viděla jsem i nějaké čajové směsky. Taky mívám často zmrzlé a ledově zpocené ruce a nohy, normálně to moc neřeším, stačí jen mít nohy v teple, ale vadí mi to u zimních sportů, kdy mi i přes superteplé rukavice strašně zmrzají prsty, ačkoliv na zbytek těla mi je teplo.

catherinne
12483 příspěvků 18.03.13 17:48

@ionicera A to já začnu při 25 stupních ožívat a 35, to je teprve paráda :-)

system_error
815 příspěvků 18.03.13 18:03

@catherinne jste můj člověk, všechno pod 25 stupňů je zima :-)

Pavlena
778 příspěvků 18.03.13 18:40

Jsem nizkotlaky zimomrivec, studene koncetiny included. Zimu nesnasim cim dal vic. K vetsi odolnosti proti chladu mi nepomaha ani pravidelne saunovani, ginko biloba snad mozna lehce (asi spis placebo efekt).
Vesele se smeji, kdyz vsem pekelnicim staci hedvabne saty a kasmirovy kabat (obe mam a pred pocitem chladu me zdaleka neochrani). Nadale se balim do nekolika vlnenych vrstev a peroveho bundokabatu a myslim si sve.
Mozna je duvodem muj BMI kolem 19, zvysit jej nedokazu.

Olinka
2582 příspěvků 18.03.13 18:40

@catherinne @system_error Přidávám se, jsem věčně zmrzlá, 3/4 roku chodím v čepici, protože mám uši šíleně citlivé na ofouknutí, teplé ponožky a rukavice jsou mým dobrým společníkem. I v letním zkouškovém při 25°C v pokoji jsem se učívala v mikině a tlustých ponožkách. Běžně spávám v několika vrstvách a můj nepostradatelný usínací pomocník je tzv. hajánek - nahřívací obilných polštářek, bez něj už anido postele lézt nezkouším, protože to znamená čtvrthodiny klepání se zimou a ve finále nutnost obléci si velmi teplý župan (v pokoji mívám kolem 21°C).
Zrovna dnes jsem vzpomínala, kterak jsme v červenci přilétli do Madridu, kde bylo v šest odpoledne 36°C ve stínu… To byla paráda!

waw
336 příspěvků 18.03.13 18:51

V zimě mrznu, v létě zdechám. Nejraději mám jaro a podzim a teploty tak okolo 20 stupňů. (Tlak mám nízký, BMI nikoliv.)

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.03.13 18:51

@Pavlena
přesně - nízkotlaký zimomřivec. zahřeje mě jen hodina na elipticalu :-/ a vařící sprcha, na kterou se těším celý den.

extrémní vedro nemusím, ale příjemná venkovní teplota, kdy mi je akorát, je asi 27 °C.

prsty mi v zimě zmrzají po dvou minutách pobytu venku. mám speciální rukavice do velké zimy, přesto je-li pod nulou, mám pocit, že mi prsty z mrazu prasknou, už po 15 minutách.

nesnáším zimu, rok do roku víc, soustavně necítím nohy, ruce, při teplotách pod nulou mi navíc extrémně slzí oči :/

Messalinna
94 příspěvků 18.03.13 18:53

Já miluji léto, teplo, sluníčko. Nesnáším zimu! Je pořád zima, mokro, studeno, mám zmrzlé ruce, nos (ten je horší, protože se na něj pořád musím soustředit :) A co nesnáším nejvíc jsou studené nohy. Jakmile mám studené nohy, je mi strašná zima. Bez tlustých „spacích“ ponožek neusnu. A vrstvím, protože když je mi náhodou teplo, mám několik vrstev, které můžu odkládat :) Obvykle mám na sobě, tílko, tričko, svetřík nebo vestičku do práce, tlustší svetr na cestu a teplou péřovou bundu. Koupila jsem si na zimu i kabát, 60% vlny, ale je to málo :D Takže ho budu nosit „na přechod“ tj.cca 5-15 stupňů :D
Spousta lidí to nechápe a dělá si ze mě srandu, ale já za to nemůžu, moje tělo to tak má nastavené. Začínám roztávat když je 25 stupňů a víc.

Felangi
81 příspěvků 18.03.13 18:55

Já dneska chlad vnímala silně, když jsem se v balerínách brodila sněhem (při odchodu z domu svítilo slunce!). Už se těším, jak budu nadávat na letní hice.

Morže
1091 příspěvků 18.03.13 18:56

Já jak kdy. Lépe snáším teplo, než zimu. V zimním období se mi tvoří ekzémy, je mi zima, chce se mi furt spát a když venku nasněží ten bílej hnus, tak se nedá nikam chodit. Tak jsem šíleně protivná. V létě ožiju :) V bytě mám ráda teplo, ale tak přibližně jednou za týden je super vyvětrat a přinést ten chladnější vzduch do bytu.
Myslím si, že chodím oblékaná přiměřeně počasí a že nejsem ani nijak horkokrevná, ani zimomřivá. Když je mi horko, dám si ledovou sprchu, když je mi zima, dám si horkou sprchu a je mi líp :)

rajka.kajka
57 příspěvků 18.03.13 19:04

Mně je tedy kolikrát příjemnější zima než vedro. Venku mi většinou zima nebývá, ale doma…Vždycky když přijdu domů, je mi chladno…jakoby zevnitř a i když si uvařím čaj, mám mikinu a držím se poblíž radiátoru, trvá mi dlouho než se ohřeju.

chic-nešika
143 příspěvků 18.03.13 19:06

Som chudokrvnná s nízkym tlakom a chlad pociťujem veľmi intenzívne, v jednej diskusii som sa dočítala že to tak majú všetky ženy s touto „diagnózou“, na jednej strane je to dobre keď iní sa už v lete potia a frflú naň ja si ho práve začínam užívať, na druhej v zime fakt mrznem, natierať sa telovým mliekom inde ako po kúpeli vyhriatej kúpelni je pre mňa nemysliteľné, takže áno pociťovanie chladu je u každého individuálne. Ešte jeden príklad cez jeseň som išla s dcérou do mesta, bolo mi fakt zima ľadové ruky som schovávala v kabáte, dcéra ruky vonku stále som ju napomínala aby si tie ruky dala do bundy veď je zima a ona stále ale mne je teplo, tak už mi to nedalo hovorím podaj mi ruku a ona mala horúce ruky tak sme zvyšok cesty išli ruku v ruke aspoň jednu mi hrialo ľudské teplo :-D

bestia
2296 příspěvků 18.03.13 19:09

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:17

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit