Vše o cyklistice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

višeňka
88 příspěvků 29.07.16 21:59
Vše o cyklistice

V tomto vlákně můžeme diskutovat o všem co souvisí s cyklistikou, například o výletech ať na jeden nebo více dnů, o oblečení na kolo, o cyklostezkách…

Reakce:

višeňka
88 příspěvků 29.07.16 22:11

K založení tohoto vlákna mě vedla nedávná návštěva cyklostezky Bečva v Beskydech. Krásná příroda, pohodové cyklostezky, pro mě s příznivým profilem.
 http://www.cyklostezkabecva.com/

janyca
134 příspěvků 31.07.16 22:58

Pěkný výlet je i Schwarzenberský plavební kanál na Šumavě.
A v Jizerských horách se mi taky moc líbilo, protože mám ráda kopce, ale nejsem šikovná v terénu a potřebuji technicky nenáročnou trasu, aby z výletu na kole nebyla procházka s kolem :-)

czDanda
313 příspěvků 02.08.16 05:49

Jsem nadšená z cyklostezek na Lipně.
http://www.ckrumlov.cz/…o/i_lpcy.htm

janyca
134 příspěvků 02.08.16 07:57

@czDanda My jsme tam byli poprvé předloni a podruhé letos. Pokaždé jen na víkend. Předloni jsme jeli za Vyšší Brod směr hranice s Rakouskem na nejjižnější bod ČR a druhý den jsme jeli z Lipna nad Vltavou podél vody a pak jsme vyjeli ke Schwarzenberskému kanálu a jeli podél něj. Doufala jsem, že bychom mohli dojet až do Stožce a zpět se raději popovézt někam vlakem, ale skupina se rozhodla sjet do Nové Pece a přes Horní Planou se po druhé straně Lipna vrátit. Tato druhá polovina výletu se mi moc nelíbila, protože nás cyklostezka občas vysypala na silnici. Není moc široká a byl tam dost provoz, takže potěšení nebylo ani na mé straně a určitě ani na straně řidičů.
Když jsem tam byla letos, dojela jsem si ten zbytek Schwarzenberského kanálu. Od Nové Pece ke kanálu, podél něj do Jelení a pak dolů na Černý Kříž a podél železnice zpět do Nové Pece. Byl to tak výlet na odpoledne. Ta letošní část se mi líbila víc než ta předloňská. Jen se mi nepodařilo sfouknout Trojmezí, protože bylo po dešti a navíc na pěší výlet nebyl čas. Mít víc času, myslím, že Nová Pec byla dobrý výchozí bod a dal by se zvládnout jak pěší výlet Trojmezí, tak i vyjížďka na kole.

czDanda
313 příspěvků 03.08.16 17:52

I po té „rakouské“ straně se občas jezdí po silnicích, ale tam není tak hustý provoz.
Novou Pec s Trojmezím / a Plešným jezerem/ mám prochozenou jen pěšky, ale kolo by se určitě využilo. :-)

nonemy
373 příspěvků 14.08.16 17:03

Začala jsem na „stará“ kolena jezdit na kole. Koupila jsem si funkční trika, sice nejsou mokrá od potu, ale profouknou. Má smysl kupovat cyklo dres? Jde mi hlavně o to neprofouknutí. Děkuji.

janyca
134 příspěvků 14.08.16 17:48

@nonemy Dres také profoukne. Dres má proti triku kapsy na zádech, to je celkem výhoda. Pokud vozíte věci v brašničce nebo batohu a kapsy nepotřebujete, dres by byl asi zbytečný. Proti větru zkuste lehkou vestu nebo bundu. Raději vozím vestu, v neprofoukavé bundě mi bývá horko až moc. Mám vestu Endura. Je lehká, reflexní a má malý pytlík, do kterého se dá složit a zamotat pod představec, takže nezabírá místo v zadních kapsách dresu.

nonemy
373 příspěvků 14.08.16 18:41

@janyca Moc děkuji. Kapsy nepotřebuji, podívám se na tu vestu.

janyca
134 příspěvků 14.08.16 22:24

@nonemy Vesta by měla stačit, pokud není velká zima. A na ruce se prodávají návleky - takové rukávy. Nejsou neprofoukavé, ale zahřejí. Takže vyjet na kopec, dát vestu a podle počasí třeba i návleky na ruce a hurá dolů :-)

višeňka
88 příspěvků 22.08.16 21:50

@nonemy V Lidlu budou mít od čtvrtka 25.8. kolekci pěkného cyklistického oblečení do chladnějšího počasí. Na rekreační ježdění je ideální. Za sebe, jsem s ním spokojená.

višeňka
88 příspěvků 22.08.16 22:02
@janyca píše:
@nonemy Vesta by měla stačit, pokud není velká zima. A na ruce se prodávají návleky - takové rukávy. Nejsou neprofoukavé, ale zahřejí. Takže vyjet na kopec, dát vestu a podle počasí třeba i návleky na ruce a hurá dolů :-)

Jsou také návleky na nohy. Mám oboje, a je to opravdu praktické, třeba do chladnějších rán.

MiaW91
64 příspěvků 23.08.16 14:08

Nemáte někdo zkušenosti s koly značky Genesis z Intersportu? Chtěla bych si pořídit nové horské kolo, protože mám staré kolo, které jsme dostala když mi bylo 14. Nejsem extra vášnivý cyklista, kolo občas vytáhnu, ale nemám problém ujet třeba 60 km za výlet. Sháním ale nějaké levnější kolo a narazila jsem právě na tyto typy kol, které se mi vzhledově líbí, ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou. Případně uvítám i typ na dobrý bazar s koly :)

višeňka
88 příspěvků 08.09.16 10:31

@janyca @czDanda My začínali ve Stožci a přes Nové Údolí jsme jeli k Rosenauerovu pomníku. Od při Schwarzenberském kanálu přes Rakousko ke Korandovi, potom jsme sjeli k Lipnu a podél vody do Přední Výtoně.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit