Vše o krejčových + doporučte krejčovou v Praze

Fotoalbum tématu (84) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chinin
2788 příspěvků 23.10.12 12:41
VŠE O KREJČOVÝCH + doporučte krejčovou v Praze

Napadlo mě založit tzv. všeobecné téma o krejčových (v archivu jsem našla jsen specifická témata na ceny - 2×, a pak na tipy na krejčové v různých městech).

Zajímalo by mě, jestli si necháváte šít oblečení na míru? Jenom tzv. business? nebo i casual? Vnímáte to jako běžný přístup, nebo jako nutnost, protože v obchodech neseženete to, co chcete?

Přijdete ke krejčové/švadleně s konkrétní představou, co chcete (např. střih šatů, kombinace látek i konkrétní ozdobné detaily), nebo si necháte poradit? Vadí vám krejčové, které vám vnucují svoji představu, nebo naopak ty, které udělají to, co si řeknete, i když vám třeba ten střih zrovna nelichotí? Jakou máte zkušenost s šitím dámského oblečení pánskou krejčovou?

Jste při zakázkovém šití náročnější na výsledek/detaily, než při koupi konfekce… A cokoli dalšího k tématu, co vás napadne.:-)

A ještě čistě specifický dotaz: můžete mi někdo prosím doporučit DOBROU KREJČOVOU V PRAZE? Nejlépe v centru nebo poblíž metra.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 23.10.12 12:46

Můžu doporučit Jiřinu Tauchmanovou (ano občas je pekelně šílená) ale je vstřícná k podnětům a nápadům zákaznice. Snaží se vyhovět. Netrpí takovým tím „já jsem módní návrhář a ušiju to podle sebe, protože tak je to nejlíp“
Zkuste ji, má ateliér na praze 2.

chinin
2788 příspěvků 23.10.12 13:14

@Mylady2
Díky moc!!

chinin
2788 příspěvků 23.10.12 13:16

S odpovídáním na nadhozené otázky začnu sama.

Nechávám si šít i business i casual. Za ideální situaci bych považovala, kdybych v konfekci sehnala sedící tzv. basic kousky. Na míru bych si pak nechala šít tzv. singly, originální kousky. Život ale není ideální, takže si občas nechávám šít i tzv. basics.

Ke krejčové chodím většinou s konkrétní představou, co chci, zároveň mám ráda, když má krejčová svoje nápady. Za standard pak považuji, že mi krejčová řekne, že mi mnou zvolený střih nebude lichotit, že z té látky nebude sukně pěkně splývat,.. Dám si poradit, ale nemám ráda, když mi krejčová vnucuje svoji představu, nebo když je vyloženě naštvaná, „že jí do toho mluvím“ (tím myslím věci jako délka sukně, vhodný tvar výstřihu apod., ne jak má co stříhat nebo šít). Na Výsledek jsem při zakázkovém šití na výsledek náročnější, než v konfekci.

S pánskými krejčovými, které šijí dámské oblečení, mám skvělé zkušenosti. Všechny uměly perfektně ušít saka a kabáty. Se švadlenami/krej­čovými mám ale problém, vždycky, když si někoho „oblíbím“, tak po čase skončí nebo se přestěhuje, odejde na mateřskou… Proto teď hledám schopnou krejčovou v Praze. Klidně i dvě – JEDNU „KREATIVNÍ“ A DRUHOU, KTERÁ MI UŠIJE VĚCI PODLE MÉHO NÁVRHU. Za tipy předem děkuji.

Edit: příspěvek jsem trochu zestručnila

real.blond
6688 příspěvků 23.10.12 14:21

Sluzeb svadlen vyuzivam, mam bohuzel dost nekonfekcni velikost, takze jsem smirena s tim, ze vetsina cest z obchodu vede drive ci pozdeji ke svadlene (zkraceni, zuzeni,..), zrovna dnes jsem u ni byla. V Praze bude nabidka urcite daleko vetsi, urcite take financne narocnejsi. Zrovna pred par dny jsem koketovala s myslenkou, zacit si nechat sit obleceni - i „zakladnejsi“ kousky.. Ale bohuzel jsem laik a mam hruzu, jak by to dopadlo.. Ac mam v mem okoli par relativne zdatnych a sikovnych svadlenek, zatim mi nesila ani jedna komplet novou vec, pouze upravovaly jiz usite. Nicmene kvalita a materialy ve vetsine obchodu je alarmujici.. Zacinam se zajimat o materialy (jak se ktery chova, na co se hodi, jak spravne udrzovat), ale je to beh na dlouhou trat a momentalne z toho mam v hlave akorat solidni gulas :-)

Zoe
316 příspěvků 23.10.12 15:04

Krejčové (švadleny) už patří k mému životu. Šít si nechávám, i když mám vcelku konfekční velikost, hlavně slavnostnější věci, protože nechci potkávat stejné šaty na jiných ženách a také je chci mít dobře ušité. Nápady mám, ale vždy se ptám švadleny, co si o tom myslí. Ta poslední mi i opravuje starší věci a já si s ní ráda popovídám. Ale než jsem jí našla, byla to dlouhá cesta:
Vyzkoušela jsem za svůj život postupně 7 švadlen: nejlepší byla ta první, byla důchodkyně a předtím šila v divadle, jenže bohužel zemřela. Druhá šila výborně, ale nedodržovala termíny, třetí si založila firmu, čtvrtá byla silná kuřačka, s pátou jsem se nepohodla, šestá neuměla pořádně ušít sukni, sedmá je skvělá.
Tip na ní vám nepomůže, protože žijeme na Moravě.

top topic
949 příspěvků 23.10.12 15:47

@real.blond: tak co se stran šití týče, dost mi pomáhají kurzy šití u Kalců (asi jakékoliv by měly stejný efekt). I když asi bude dlouho tvrat, než si něco ušiju (a bude to nositelné), neuvěřitelně mi to pomáhá zorientovat se v tom, co a jak má vypadat nebo nemá vypadat a kde je chyba, že se to tady krabatí a odstává a jak se to dá vylepšit nebo že nemá cenu něco kupovat, protože se jedná o vadu, která se odstranit u švadleny nedá.. Minimálně až si nechám příště něco ušít, tak mě nikdo neopije rohlíkem, že to tak má být:-D

LadyPapajka  23.10.12 16:34

Kromě šatů jsem si nechala ušít kabát. Z důvodu, že než dát 1500 za kabát, který mi nebude sedet (mam siroká ramena, kabaty, saka, košile=peklo), že za nej dám radši 2000 a nechám si ho ušit.

continuity
5851 příspěvků 23.10.12 19:12

Davala jsem si sit pomerne bezne, predevsim business veci a kalhoty obecne.

nejlepsi krejcova, kterou jsem kdy mela, byla sestra meho pritele po vysoke. delala mi strih na miru, mela to hezky vypiplane. nosila jsem jeji veci leta. bohuzel za to nic nechtela, mela jsem problem ji vtlacit bonbonieru. tak jsem ji nechtela zneuzivat a nedala jsem si usit vsechny veci, co bych po ni chtela.

pak mam naprosto silenou zkusenost se salonem v Bratislave, kde nam dali na miru sit kostym na vystavu. jelikoz se to vsechno upravovalo ze strihu nejblissi konfekcni velikosti, tak to nesedelo snad nikomu. vzhledem k cene 7000 za kostym v roce 1998, to povazuji za katastrofu. mela jsem ho opravdu jenom na te vystave a pak jeste par krat oblekla sukni.

pak jsem si davala sit kostymy na miru v salonu na severu slovenska a tam do docela slo. mely zajimave kvalitni materialy a veci sedely. cena byla v podstate stejna jako kdyz si u nich clovek koupil konfekci, takze to bylo super.

ted nevim, jednak mam pocit, ze se v Cesku tolik kostymky nenosi, alespon u meho zamestnavatele bych byla tezce overdresed a mela jsem pred materskou stesti na par konfekcnich kousku, se kterymi jsem si vystacila. uvidime, co bude az zhubnu a znovu se zamestnam.

natale  23.10.12 19:56
@Mylady2 píše:
Můžu doporučit Jiřinu Tauchmanovou (ano občas je pekelně šílená) ale je vstřícná k podnětům a nápadům zákaznice. Snaží se vyhovět. Netrpí takovým tím „já jsem módní návrhář a ušiju to podle sebe, protože tak je to nejlíp“
Zkuste ji, má ateliér na praze 2.

Za sebe můžu také doporučit Jiřinu. Několik let jsem vlastně měla většinu šatů pouze od ní, tedy business i casual. A souhlasím s tím, co uvedla Mylady.

uu  23.10.12 20:36

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:00

Grossularia
3204 příspěvků 23.10.12 22:05

Nemám krejčovou, ale krejčího - to se taky počítá?;)

Necháváme si šít občas něco, já napoled plesové šaty, teď mám v pácu zimní kostým, ale nejdřív potřebuju sehnat látku.
Ale hlavně jsme ho kdysi sháněli kvůli ušití obleku pro mého dvoumetrového manžela, který se zcela vymyká konfekci.

Jmenuje se Valerij Laskhul, je z Prahy 4.

chinin
2788 příspěvků 23.10.12 22:43

@uu
To asi zalezi na tom, co clovek temi pojmy rozumi.. Priznam se, ze ja za singl povazuji treba nejake originalni saty, ktere ale musi byt perfektne vypracovane, z kvalitniho materialu… casto bud „navrharsky kousek“ nebo na miru, protoze v konfekci se takove kousky moc nevyskytuji.:-) Nemyslim singlem nejaky in kousek na jednu sezonu.. Basic jsou pro me treba klasicka tmava pouzdrovka nebo cerne kalhoty… ty bych rada (dokonale padnouci, z kvalitniho materialu, haha) sehnala v konfekci…

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 24.10.12 13:59

Sbírám odvahu najít si krejčovou. Mám jen jednu negativní zkušenost z doby mého maturitního plesu před X lety, kdy pro mě byly ušity šaty, které zpětně hodnotím jako jednoduché, ale nedomyšlené, patrně ve snaze ušetřit si co nejvíc práce. Ale co, byla jsem mladá a stydlivá a neuměla jsem si to víc pohlídat. Šaty už jsem na sobě nikdy neměla a jsem ráda. Jsem z menšího města, pár krejčových tu je, ale nechce se mi zkoumat jejich šikovnost metodou pokus-omyl, protože to stojí nemalé peníze… Kolegyně v práci si nechává šít kalhoty, ale v poslední době její krejčová razí trend „za co nejvíc peněz co nejmíň práce.“ Jsem ráda za tuto diskuzi, snad mě dostatečně namotivuje k činu :)

real.blond
6688 příspěvků 24.10.12 21:30

@Zoe prosim prosim, ja jsem take z Moravy, podelte se o sikovnou svadlenku:)

Zoe
316 příspěvků 25.10.12 10:46

@real.blond Šije doma v rodinném domku na okraji Bordovic (od Lichnova), což je přibližně na trase Frenštát - Nový Jičín a jmenuje se Ludmila Reková. Občas šije i pro návrhářku Ladu Vivialovou z Příbora a šila i originální oblečení k závěrečným zkouškám pro jednoho studenta návrhářství. Ke všemu je ještě moc milá a veselá.

Tebah
4255 příspěvků 25.10.12 13:22

@natale Můžu se zeptat, na kolik to vychází cenově? Kromě maturitních šatů jsem si nic šít nenechávala a tak nemám vůbec představu. Díky

Mylady2
12409 příspěvků 25.10.12 13:24

@Tebah jestli neva odpovím:-) večerní šaty začínají kolem 20tis záleží na materiálu a pracnosti střihu samozřejmě.

Tebah
4255 příspěvků 25.10.12 13:27

@Mylady2 Nevadí, díky :-) A nemáte představu, na kolik vychází kostým? Samozřejmě chápu, že cena se může lišit podle materiálu.

Mylady2
12409 příspěvků 25.10.12 13:31

@Tebah to je podobný… Záleží na čem se domluvíte.

Grossularia
3204 příspěvků 25.10.12 14:00
@Tebah píše:
@natale Můžu se zeptat, na kolik to vychází cenově? Kromě maturitních šatů jsem si nic šít nenechávala a tak nemám vůbec představu. Díky

Sice se ptáte na J. Tauchmanovou, jejíž ceny neznám, ale až Vám třeba někdo odpoví, tak můžete srovnat ceny - moje plesové šaty - dlouhé z hedvábného šifonu, k nim šál, kabátek z vyšívané hedvábné organzy a kytka do vlasů (jako na obměňování, samozřejmě, ne k nošení všeho najednou:) - prostě využití zbylého hedvábí na doplňky) stály na ušití cca 6000 Kč. Materiál kolem 2000 Kč. Před necelými dvěma lety.

Tebah
4255 příspěvků 25.10.12 14:02

@Grossularia To je oproti Tauchamanové docela rozdíl…

Grossularia
3204 příspěvků 25.10.12 14:08
@Tebah píše:
@Grossularia To je oproti Tauchamanové docela rozdíl…

Koukám, než jsem příspěvek odeslala, tak se tu objevila cena. Ale tak tohle není žádný ateliér v centru, on šije doma. Ale šije podle mě moc dobře. Hlavně na obleku je to vidět, nikde se nic nekroutí, neodstávají klopy (to dělaly všechny konfekční obleky)…
Já zas nemám takové srovnání, ale nechávala jsem si šít svatební šaty a pak malé černé u jedné dámské krejčové - výsledek byl pěkný, ale cena proti Valerijovi zhruba dvojnásobná, takže už k ní nechodím, protože z hlediska vypracování mi to přijde stejné a navíc ona neuměla pánské, což je pro nás důležité, já se přec jen v konfekci oblékat můžu, ale manžel opravdu ne.

Grossularia
3204 příspěvků 25.10.12 14:15
@real.blond píše:
@Zoe prosim prosim, ja jsem take z Moravy, podelte se o sikovnou svadlenku:)

Sice to není ještě Morava, ale jen o kousíček - krejčová, která šila léta mé mámě a pak i mně (naposledy do tanečních, tedy) se nám pak bohužel odstěhovala zcela mimo dosah - do Skutče. Ale zas by mohla být v dosahu vašem :) Jmenuje se Hradilová.

natale  25.10.12 16:30

Ceny jsou jistě vyšší, ale nejlepší je domluvit si schůzku a popovídat si o Vašich představách, včetně ceny. Jiřina Tauchmanová je vstřícná, na nic si nehraje a řekne Vám, jaké jsou možnosti. Pokud jste někdo z Východních Čech, tak si myslím, že se vyplatí navštívit její ateliér poblíž Nové Paky.
Pro představu o cenách dávám odkaz na její e-shop: http://www.fashionbeauty.cz/
Někdo tady zmínil, že viděl její modely v kamenném obchodě v Praze, a že nejsou její šálek kávy. To docela chápu, protože jsou podle mě nabízeny hlavně přehlídkové modely, i několik let staré. Zakázková tvorba pro individuálního klienta je o něčem jiném.

@Tebah píše:
@natale Můžu se zeptat, na kolik to vychází cenově? Kromě maturitních šatů jsem si nic šít nenechávala a tak nemám vůbec představu. Díky
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit