Vše pro Petite

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kofila
102 příspěvků 23.03.13 23:27
Vše pro Petite

Zdravím vás. Ráda bych soustředila veškeré rady a tipy pro ženy menšího vzrůstu do této diskuse. Např. kde si kupujete kalhoty, které potom nemusíte zkracovat atp.
Sem tam nějaký ten tip jsem v diskusích našla, ale možná by se hodilo mít to tu hned po ruce.
Když mi ještě nebylo dvacet, nakupovala jsem občas v dětském oddělení, ale teď mám sama jedno dítě a ráda bych vypadala elegantněji.
Tedy, nemusí to být úplně všechno o módě. Např. dnes a denně řeším, jak sundat v obchodě výrobky z horních polic, aniž bych musela u regálu skákat jako šimpanz. To byla jedna z nevýhod, ale určitě jsou i výhody :)
Zkrátka vše krásné pro nás PETITE (pěkné slovo) sem!!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Dlhonožka
269 příspěvků 23.03.13 23:30

Např. dnes a denně řeším, jak sundat v obchodě výrobky z horních polic, aniž bych musela u regálu skákat jako šimpanz.

Predsa požiadate niekoho ako ja. Rada pomôžem :)

kofila
102 příspěvků 23.03.13 23:34

Když já to chci vždycky sundat sama, je to skoro jako sport :D. Posouvám, posouvám a pak rychle chytám :D

Audrey.Piper
412 příspěvků 23.03.13 23:35

Například v dětském H&M mají kolikrát oblečení téměř totožné s dámským… Jinak kalhoty (džíny) bez další nutnosti zkracování bez problémů (tím myslím, že sedí, ne že by byly extra krásné) v řetězcích typu Gate, Pimpkie, Terranova…New Yorker.

Atlacoya
2146 příspěvků 23.03.13 23:50

@Dlhonožka Když já se tolik těšila, že až vyrostu tak budu samostatná :(

kofila
102 příspěvků 23.03.13 23:51

Díky, třeba Pimpkie neznám vůbec, tedy název ano, ale netuším, jaký styl prodávají.
Minulý týden jsem si koupila v Takko extra short tmavé rifle a mám z nich radost, sice jsou takové tenké, ale jsou jednoduché a malinko vyšší v pase. Přesně takové mi sedí. Tedy ten pas, to už je zase o typu postavy..

blacken
2320 příspěvků 24.03.13 00:02

@Audrey.Piper Kdyby totožné, kolikrát mají střízlivější oblečení v dětském… (méně ozdob, potisků atd.)

Teď mi přijde dobrá doba na nákup kalhot, jak se nosí zkrácená délka, tak mi kalhoty sedí v pohodě i bez zkracování :-) A většinou jsou i do pasu a mají i různé barvy…

LuisaLeelou  24.03.13 01:29

Co Tally Weijl?

Barbuchaa
211 příspěvků 24.03.13 10:27

Před pár dny jsem si zkoušela v F&F košili a musela jsem si brát nejmenší velikost, protože z větší bych vypadla, nedávno totéž s tílkem v Takku… A přitom si zas tak malá nepřipadám, standardně nosím vel 36, vychrtlá rozhodně nejsem. Nějak to zvětšování velikostí nechápu, znám ve svém okolí spoustu dívek mnohem menších než já, výškou i hubeností. Docela by mě zajímalo, kde si pak mají vybírat ony :/

Jinak zkrácené délky kalhot mají i ve zmíněném Takku, mám odsud skvělé zkrácené boyfriend, do lesa a na výlety jsou perfektní :)

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 10:31

@kofila ještě byste mohla zmínit parametry, do kterých je ještě člověk „petite“, abych si sem nešla pro tipy a neodešla s depresí. :-)

kofila
102 příspěvků 24.03.13 12:09

@Borůvka19 Pokud nejste vyšší než 160 cm, jste tu dobře :)

La Belette
271 příspěvků 24.03.13 12:09

@Borůvka19 já mám za to, že „petite“ se týká hlavně výšky a s tím související změny proporcí, což se projevuje v délce nohavic, rukávů, umístění pasu atd. jinými slovy, že „petite“ jsou ženy s výškou kolem 160 cm a méně, ale ne nutně hubené. třeba asos svoji petite kolekci nabízí ve velikostech od 2 do 16 (v britském číslování)

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 12:52

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:00

kofila
102 příspěvků 24.03.13 13:32

@Borůvka19 Ale zase třeba tipy, jak prodloužit opticky postavu se budou hodit i Vám, stejně jako mě. Nevím, jen hádám.

marca
437 příspěvků 24.03.13 13:40

Aha tak jsem taky mimo kategorii. Dívala jsem se zběžně na Asos, protože jejich normální velikosti jsou obvykle na modelku co má 175cm a tak mi délky sukní moc nesedí.
 http://www.asos.com/…ategory.aspx?…

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 13:42

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:59

kofila
102 příspěvků 24.03.13 13:44

Já, vzhledem k tomu, že jsem taková bez křivek, hodně se mi hodil tip na blogy http://www.extrapetite.com a http://www.wendyslookbook.com/. Moc se mi líbí styl obou uvedených.

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 13:48

Supr odkazy, díky. a ty kalhoty!!! achjo, na takové asi u nás nenarazím, že?

kofila
102 příspěvků 24.03.13 13:57

@Borůvka19 Ale jo, určitě jsem to nikdy neměla tak, že by mě to trápilo:) Asi souhlasím i s tím, že se mužům líbí. Jenom, jak mi roky přibývají, sem tam i nějaké to kilo, ráda bych trochu tu siluetu protáhla a zženštila( jsem obdelník). Takže začínám pokukovat třeba po podpatcích i na každodenní chození a oblečení, když sedí tip top, vypadá hned o 99% lépe.
Taky jste měla takovou radost z těch kalhot, že. Já taky :))

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 14:02

.

Atlacoya
2146 příspěvků 24.03.13 15:18

@Borůvka19 Některým chlapům se malé holky líbí, jiní je zase přehlídnou. Já mám problém třeba v klubu, kde si musíte pro pití dojít na bar, protože mě obsluha sotva vidí. V obchodech mě taky v mých skoro 30 vítají Ahoj kočko, co to bude? protože než dokouknou na mé vrásčité čelo myslí si, že mi je tak 13.

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.03.13 15:47

.

blue0015
217 příspěvků 24.03.13 17:17

Já mám 154 cm a tak si všechny kalhoty sama zkracuju. Na zkrácenou délku jsem snad nikdy nikde nenarazila. Občas mě štvou dlouhé rukávy u kabátů nebo svetrů, tam se dá zkracovat hodně špatně nebo vůbec. Nedávno jsem si koupila tílko pod košily a mohla bych ho mít jako minišaty :D Takže se musí zkrátit. Už mě to všechno zkracování nebaví, asi se budu natahovat na skřipec :D

blacken
2320 příspěvků 24.03.13 17:26

Teda - koukám, že jsem taky nad hranicí petite, ale osobně se za petite považuju, 2cm na tom nic nezmění :-D

Mám spíš problémy s rameny a průramky - i velikost 34 má kolikrát průramek, kterej mi končí v půlce žeber, případně mi šev na ramenou končí až někde nad loktem. Nechápu, jak to šijou - protože moji mamku zase škrtí rukávy i když nemá nijak silné ruce - i u velikosti 38 a když jsme to měřily, tak šířka průramků v podstatě stejná u obou velikostí. To, že rukávy jsou mi vždy dlouhé už ani neřeším.

modny guru
280 příspěvků 24.03.13 20:49

@Dlhonožka
Ja niekedy musim vyskakovat, ked chcem dosiahnut na nieco z najvrchnejsieho regalu:) Minule, ked som sa natahovala po bolognsku omacku, skoro som cely regal zhodila:) Ale dopadlo to dobre, len pri pokladni som si vsimla, ze nemam penazenku:) A teraz nieco k teme: mam 167 cm a citim sa strasne krpata oproti ostatnym. Nohavice si musim vzdy zahnut a Wendy je super inspiracia, odporucam aj jej ucesy.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit