Všeobecně o pánské módě

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

moet.de.foret  29.06.13 11:26
Všeobecně o pánské módě

Rozhodla jsem se založit všeobecnější téma o pánské módě, kam by se pro nadšence jako jsem já mohly házet dotazy, nápady, klidně i outfity apod. Jsem nadšenec a pořád hledám nové informace o mužských stylech, typech oblečení. Pokud je podobné téma (a já hledala a nenašla jsem ho) tak prosím dejte vědět a tohle můžeme nechat smazat. Jinak bych byla ráda, kdyby toto téma nezapadlo a sloužilo ženám jako prostor pro poučení (pokud máme rády módu, zpravidla nás baví i ta pánská) a mužům jako prostor pro podněty a širší rozhled.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

moet.de.foret  29.06.13 11:29

A hážu první dotaz do pléna:
líbí se vám extravagantnější uzly na kravatách? Např:
trinity knot

atlantic knot

Jaké další extravagantní uzly znáte?

DrunkElk
31 příspěvků 29.06.13 12:26

Raději než Trinity mám Eldredge knot.. lépe se mně váže a dle mého i líp vypadá. Jedna taková věc, tyto uzly většinou přitáhnou pozornost, skvěle fungují u zkoušek na VŠ, kde je zkoušející nějaký profesor :)

Příspěvek upraven 29.06.13 v 12:35

corleone  29.06.13 12:27

@moet.de.foret Nelibi. Nepripada mi to extravagantni, ale blbe. Pokud bych nekoho s takovym uzlem potkal, napadlo by me, ze si ani tu kravatu neumi uvazat.

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.06.13 12:34

@corleone Vy jste holt plnej předsudků, no.

DrunkElk
31 příspěvků 29.06.13 12:34

Jinak celkem dlouho (někdy od doby co jsem měl před maturitou) sleduju blog pražského Le Premier muzivcesku.cz. Od té doby i hodně sleduju, co ostatní muži takhle ve městě nosí. No ne vždy to na ulicích vypadá zrovna dobře :D i když, vyjímky se najdou. Mimochodem, když jsem se díval co na sobě při zkouškovém a při promocích měli někteří studenti, myslím si že nějaké základní kurzy oblékání by určitě pomohly :)

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.06.13 12:37

Našla jsem pár fotek na ty uzly, aby to bylo i s návodem pro zájemce.

moet.de.foret  29.06.13 12:39

@corleone Mně se to taky nelíbí. U toho trinity knot se mi právě nelíbí, jak to udělá velkej uzel a tu kravatu to stáhne, takže tam vzniká docela optickej nepoměr. Ten atlantic bych asi ještě snesla no, ale radši mám zrovna u kravat klasické, spíše menší uzly.

corleone  29.06.13 12:40

@Borůvka19 Vubec ne. Ale tohle proste esteticky nefunguje. Vypada to proste jako uvazane naruby. Je to jakasi snaha zdokonalit neco, co uz zdokonalit nejde (mysleno oblek jako formalni odev muze), a to vzhledem k jeho dlouhodobe ustalene podobe.

moet.de.foret  29.06.13 12:40

@Borůvka19 Eldridge se mi líbí hodně, i proto že ten uzel má docela klasickej tvar, jen je v tom ta struktura jiný.

moet.de.foret  29.06.13 12:42

@DrunkElk Muzivcesku sleduju už dlouho, jen mě mrzí, že je to takové nedotažené. Kdyby si vzali příklad práv například z modniho pekla v ramínkách, aby se daly ohodnotit i názory ve foru a zlepšili možnosti diskuze pod články, tak bych to ocenila. Navíc mě mrzí jak ten web není členitý a vůbec to uživatelské rozhraní je takové nešťastné. Nemluvě o málo článcích, které by přilákaly víc čtenářů a diskutérů a tím pádem by se ten web rozjel úplně jinak.

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.06.13 12:44

@moet.de.foret Ten Eldredge mi přijde takový svatební (myslím, že se tak i využívá), asi ne na běžné nošení. Na svatbu to může vypadat fakt hezky. Naopak trinity si dokážu představit i v běžném provozu. A možná i na ženě, připadá mi právě takový hravý.

moet.de.foret  29.06.13 12:45

@Borůvka19 Dle mého je možná hravý, ale je takový „bachratý“. No, viděla jsem ho nedávno na kamarádovi, který je kus chlapa, a teda nešlo to vůbec dohromady.

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.06.13 12:49

@moet.de.foret aha, vidíte to. Já to naživo nikdy neviděla, pohybuju se mezi samýma…pánama, co jsou rádi, že vůbec něco na té kravatě zauzlují.

DrunkElk
31 příspěvků 29.06.13 12:57

Co se týče uzlů obecně, je taky důležité co máme za košili, respektive jaký máme límeček. Troufám si tvrdit, že mnoho mužů si váže většinu života klasický a nejjednoduší four in hand a když pak někde narazí na windsor, tak se mu zalíbí jak je krásně symetrický.. a pak vidíme takové věci jako close spread límeček a v něm nasoukaný full winsor. Ne že by se to dělo často, ale i to už jsem viděl. :)

DrunkElk
31 příspěvků 29.06.13 13:00

@moet.de.foret
Je to pravda, na druhou stranu komunita na muzivcesku je celkem malá, většina sleduje spíš blog samotný a fórum tam zas tolik nežije. I já si spíš čtu blogy samotné :)

Příspěvek upraven 02.07.13 v 16:38

moet.de.foret  29.06.13 13:03

@DrunkElk Taky si čtu jen články (tedy kdž jednou za měsíc, dva nějaký vyjde) ale věřím, že pokud by bylo fórum lepší, tak bych se angažovala. Jinak je smutné že ta komunita je tak malá.

moet.de.foret  29.06.13 13:05

@DrunkElk Ono to není jen poměr uzel s límcem. Ale často i vidívám muže v relativně ucházejícím obleku (na vysokoškoláka), ale z té košile mi je zle. Zažloutlá nekvalitní, někdy dokonce se žmolky, límeček nedrží. No děs.

DrunkElk
31 příspěvků 30.06.13 10:32

@moet.de.foret A ještě má krátký rukáv že :)

moet.de.foret  30.06.13 11:29

@DrunkElk On je zrovna nenosí. Ale někteří muži jsou schopní si vzít hrůzy.

moet.de.foret  30.06.13 11:30

Jinak by mě i zajímalo, jaké kabáty a boty nosí návštěvníci pekla???

Bender1
121 příspěvků 30.06.13 13:32

@moet.de.foret Na podzim hledám zrovna trench-coat. Na léto tenisky, podzim/zima desert boots.

moet.de.foret  30.06.13 13:48

A co takhle macintosh? Je skvělý do deště.

moet.de.foret  30.06.13 13:49

@Bender1 Tenisky jsou samozřejmost, desert boots se mi taky moclíbí. Přemýšlím jak nositelné jsou pro ženu.

Bender1
121 příspěvků 30.06.13 14:13

@moet.de.foret Vždycky jsem o pojmu macintosh měl představu o něčem jiném. :D Díky za tip, podívám se na to. Při mém štěstí nenajdu v obchodech na vyzkoušení ani jedno z toho :)
Tady máte spousta inspirací :) https://www.google.cz/search?… o obrázcích si myslím.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit