Vy a zbraně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diankenstein
1891 příspěvků 03.07.12 07:07
Vy a zbraně

Včera dávali na ČT2 Národ zbraní, dívali jste se někdo?
Zajímalo by mně, jaký máte ke střelným zbraním postoj. Neschvalujete je, nebo je máte rádi? Byli by jste pro zpřísnění podmínek pro získaní zbraně v ČR, nebo naopak razíte heslo „Zbraně všem!“ :D
A co slavný 2. dodatek americké ústavy, chtěli by jste něco podobného u nás? Měl by člověk mít právo zastřelit zloděje na svém pozemku?

A když jsme na tom módním pekle… Líbí?

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Pirek
6768 příspěvků 03.07.12 08:28

Můj bože! Zbraně ani omylem! Nedávno jsem byla v ateliéru jednoho restaurátora a jeho výstavka nábojnic a fotek ze střeleckých soutěží mě vyvedla z míry na celý den.
Vážně, podle mne lidé, kteří se ve zbraních takto aktivně vyžívají (obzvláště v případě střelných) mají nějaký nepěkný duševní sklon či problém, který mě děsí.
(Pozn. Ačkoli krátkozraká, obstojně střílím ze vzduchovky a s revolverem bych si taky poradila.)

Diankenstein
1891 příspěvků 03.07.12 08:48

@Pirek To znamená, že se zbraní nebojíte, ale nemáte je prostě ráda?
Počkejte, ale sama střílíte? Teď jste mně zmátla :D

LadyPapajka  03.07.12 08:52

Proti zbraním nic nemám. Myslím, že podmínky u nás jsou vyhovující, ale nepovažuju za vyhovující možnosti jejího použití. V tomhle bych se (samozřejmě ne 100%, ale alespoň trochu) ráda přiblížila Americe. Ne že bych střlílela každýho cizince na zahradě, to zase považuju za druhý extrém, ale trochu bych to vybalancovala.

Pirek
6768 příspěvků 03.07.12 08:59

@Diankenstein
Tak, nemám je ráda, protože jejich neznalé užívání s sebou nese příliš velké riziko.
Občas jsem na nějaké soutěži nebo sportovních pobytech ve škole musela střílet ze vzduchovky, naprosto bez problémů jsem se do terčů trefila. Vím, jak se používá revolver a zamířit a vystřelit z něj bych - myslím, naštěstí jsem to nikdy dělat nemusela - dovedla.
Děsí mě lidi, kteří zbraně milují a aktivně je používají. Ne ti, kteří se např. zabývají jejich restaurování a znají řemeslné taje jejich výroby, ale spíše ti, kteří mají doma ve skříni tři kulovnice, pět brokovnic a tři revolvery, se kterými pravidelně střílejí a je to jejich vášeň.
Já nechápu tu vášeň k něčemu, co je tak nebezpečné - hlavně pro okolí.

sarinka.v
423 příspěvků 03.07.12 09:05

Já sama jsem střílela naposled na táboře ze vzduchovky, ale pokud má doma zbraň legálně drženou a zamčenou pro ochranu osoby a majetku proč ne, doma tak jednu máme..

Diankenstein
1891 příspěvků 03.07.12 09:10

@Pirek možná, že to kouzlo je právě v tom nebezpečí, nevím. Ale někdo má doma hodně zbraní, protože je zapálený nimrod, někdo pro pocit bezpečí, někdo pro pocit nebezpečnosti(zbra­ní). Sbírání známek je asi společensky přijatelnější. :)
Ale zase si nemyslím, že samotná zbraň je tak nebezpečná. To až, když se dostane do špatných rukou. Každý máme doma ostré nože, kytarové struny a auto, takže když chce někdo škodit, určitě si poradí.
Ale spousta lidí má averzi pouze ke střelným zbraním.

JarkaJar
432 příspěvků 03.07.12 09:38

Líbí se mi pěkné věci a obdivuju umělecké řemeslo. Ale nikdy mi nebylo příjemné, když jsem na zámcích vídala krásné bambitky a pušky atd. - třeba vykládané perletí, krásně vypracované, ale pořád to byly věci určené k zabíjení, ať lidí nebo zvířat.
@Diankenstein - možná máte pravdu s tím, že někdo může mít rád pocit nebezpečí, a proto má sympatie ke zbraním. Ve dvaceti jsem měla kamaráda, který mi jen tak mezi řečí řekl, že ssebou nosí ampulku s jedem, prý pro lepší pocit. Nevím, co se s ním stalo, doufám, že je šťastně ženatý a jed že bezpečně zlikvidoval. Když si představím, že by to našly třeba děti, co by se mohlo stát. To samé máte se zbraněmi - kolikrát se stalo, že kluk našel doma v šuplíku revolver nebo flintu, hrál si s tím, vyšla rána… Nebezpečná hračka.

Pirek
6768 příspěvků 03.07.12 09:45
To samé máte se zbraněmi - kolikrát se stalo, že kluk našel doma v šuplíku revolver nebo flintu, hrál si s tím, vyšla rána… Nebezpečná hračka.

No právě - zbraň není hračka, a střelná už vůbec ne! Ovšem spousta lidí si to neuvědomuje.

A člověk rozhodně nemá právo nikoho zastřelit, ani zloděje na vlastním pozemku.

Diankenstein
1891 příspěvků 03.07.12 10:07

Já si myslím, že zloděj by měl počítat s tím, že ho někdo zabije, je to riziko povolání! :D Ale teď vážně, pokud vás někdo okrádá o majetek, neměl by mít takové zastání, jako dneska má, člověk aby jim ještě čaj uvařil, aby se cítili lépe… Na tohle mám vyhraněný názor.

Ale zbraň rozhodně hračka není!

GreatSusan  03.07.12 10:21

@Diankenstein
tyhle veci se lehce rikaji („mam vyhraneny nazor, pro zlodeje je riziko zastreleni riziko povolani atd.“). Zkuste si to predstavit - kolik by Vam toho musel nekdo ukrast, aby Vam to stalo za to, mit cely zbytek zivota v hlave, ze jste nekoho zabila. Co kdyz jste se spletla a dotycny vubec nic ukrast nechtel?

V tomto ohledu jsem proti zbranim. Myslim, ze pokud nekdo chce mit zbran pro svou nutnou obranu, tak ma moznost. Nevidim duvod, proc by zbrane a munice mely byt bezne dostupne, jako treba v USA.
Pokud nekdo chce zbran pro kriminalni ucely, tak si ji obstara tak jako tak, na tom predpisy nic nezmeni.

Olinka
2582 příspěvků 03.07.12 10:36

Po přečtení vašich názorů jsem se rozhodla danou problematiku nekomentovat, asi by mi hrozila exkomunikace:-)

Pirek
6768 příspěvků 03.07.12 10:37

@Olinka
Tak ven s tím, kolik máte pušek pod postelí? :D

MP MS61
124 příspěvků 03.07.12 10:48

@Diankenstein
Zpět k příspěvku 1: Ta konkrétní flinta se mi nelíbí. Zlatý samopal vz. 58 (Kalašnikov). Je to spíš jak hračka pro malé-velké kluky - ale střelná zbraň NENÍ hračka. O automatické to platí dvojnásob, Nepřipomíná vám ta fotka (po)sertivního prodavače seksi zbraní z Policajta z B. Hills? :-)

@Pirek
Umět držet pistoli a vědět jak vystřelit - to jest hodně velký rozdíl. Vzduchovka, puška, samopal či kulomet jsou podstatně líp ovladatelné. Fakt. Bez pořádné opory s házející se zbraní se střílí mnohem hůř. Ovšem záleží na dispozici a na kvalitě kvéru.

Pokud jde o dostupnost zbraní v naší kultuře, byl bych asi o něco konzervativnější. Není to u nás zvykem a může to vyšroubovat míru násilnosti trestných činů. Londýnští „bobíci“ (policisté s podivnými přilbami) dlouho chodili záměrně beze zbraně. Ovšem nelíbí se mi, jak je nastavena v našem právu nutná míra sebeobrany! Jak má amatér vědět, co přesně může a co nesmí? Ochranu pachatelů (bez legrace) má řešit soud, ne přehnaná ochrana v zákoně!

M.

Michal

Příspěvek upraven 03.07.12 v 10:50

Eila
166 příspěvků 03.07.12 10:48

Mám zbrojní průkaz, věnovala jsem se sportovní střelbě a ačkoliv momentálně doma vlastní zbraň nemám, tak si to dovedu představit a v případě nutnosti ji nejspíš i použít. Nedá se říct, že mám kladný vztah nebo jsem nějaký šílenec do zbraní, ale beru je jak jsou a k čemu jsou.
Ona výhoda je, že jsem se naučila s tím zacházet, výrazně lépe poznat lidskou anatomii ve smyslu co například útočníka zastaví (a nejen střelnou zbraní) a určitě i odstranila částečně stresový faktor, protože obecně mám pocit, že když nezvládnu utéct, aspoň se zvládnu pokusit účině bránit.
Jinak co se týče nebezpečnosti, zdaleka nejvíce úrazů je mezi nimrody, který jsou fakt hovada co přiopilí střílejí na hýbající se keř a naopak případů, kdy si ublíží nezabezpečenou zbraní dítě je minimum.

Maja  03.07.12 10:53

Proti občasnému zastřílení si na cvičišti jen pro ten pocit, že mi to jde, že můžu…klidně a ráda. Ale vlastnit bych žádnou střelnou zbraň i jen pro sebeobranu nechtěla a nechci mít ani v okolí někoho známého, který to vlastní. Věřím v tu teorii, že jakmile člověk zbraň má, začne být paranoidnější a náchylnější k jejímu použití, i v situacích, kdy by ho to dřív ani nenapadlo.
Ovšem třeba kuš nebo luk, s tím bych se ráda naučila a vlastnila, jen pro svý sebevědomí a hračičkovství alá „jsem fantasy hrdina!“

Olinka
2582 příspěvků 03.07.12 11:09

@Pirek Zrovna vy jste mě, slušně řečeno, nazvedla ze židle a od snídaně větou „Vážně, podle mne lidé, kteří se ve zbraních takto aktivně vyžívají (obzvláště v případě střelných) mají nějaký nepěkný duševní sklon či problém, který mě děsí.“

To máte spíš problém Vy. Blbci se najdou všude, ale pochybuju, že zrovna mezi střelci by jich bylo více než mezi průměrnou populací. Tato předpojatost je velmi nebezpečná u soudců, kdy jeden, co přímo rozhodoval v případě obranné střelby, prohlásil, že nemá rád zbraně a střelec si to samozřejmě odskákal (omlouvám se, že tu kauzu nemůžu najít, odkaz kdyžtak dodám - EDIT už jsem našla).

Diankenstein
1891 příspěvků 03.07.12 11:18

@GreatSusan Když náhodou potkám cizího člověka v obýváku, měla bych mít právo ho zastřelit(pokud si jsem jistá, že přítel nevolal opraváře:D ), a ne, že musím čekat, až zaútočí. To bych taky mohla čekat příliš dlouho. a rozhodně si nebudu celý život vyčítat, že jsem si nenechala ublížit. Ať si třeba prvotně šel pro plastový příbor :D přijde mi zvrácené jakkoliv chránit zloděje.

@MP MS61 Michale, to doufám, že se vám nelíbí, je spíš taková dívčí :D(toho prodavače si nepamatuju)

seznam.mih  03.07.12 11:22

Zbraně se mi líbí. Ale nechci žádnou mít doma z logických důvodů. Teda chtěla jsem umět střílet, ale nedostala jsem se k tomu.

any2
246 příspěvků 03.07.12 11:24

Zbraně mi vůbec nevadí, klidně bych si i nějakou pořídila, jen tak na střelnici. K sebeobraně je bezpečnější zbraň nemít, spíš se obrátí proti vám, pokud nejste silnější než útočník. Podmínky ke získání jsou dostačující. Zloděje bych nezastřelila, ale taková dobře mířená rána do nohy, když vám někdo odnáší všechny vaše cenosti…už vám neuteče :D, policie dořeší za vás. K těm hračkám, nehodám- pokud vím zbraň musí být zabezpečena doma pod dvěma zámky, aby se předešlo nehodám třeba s těmi dětmi. Neměla by být jen tak v šuplíku nebo pod stolem, pokud se nepletu.

Jituliina
99 příspěvků 03.07.12 11:38

Já zbraně nijak zvlášť nemám ráda, nesnáším násilí a válku a zabíjení a tak vůbec. Ale docela by se mi líbilo pořídit si takovou tu plynovou pistoli, co útočníka nezabije, jenom mu to dá ránu a hodně to bolí. Navíc laik nepozná rozdíl, takže útočníka zbraň může pořádně vyděsit. Takže až jednou nebudu vědět coby, tak si to pořídím na cesty večer osamotě. A mimo jiné nosím pepřák u sebe, ale to spíše i kvůli volně běhajícím psům (při běhání se to hodí). Takže jenom takové zbraně schvaluji.

Jiná Realita
13791 příspěvků 03.07.12 11:57

Na zbraně nemám žádný názor, jsou mi docela jedno, nemám potřebu je mít doma, ale pokud ji někdo má, nemám s tím problém. sama jsem jako malá poměrně obstojně střílela ze vzduchovky.

Co se týče zbraní a zlodějů, tak jsem rozhodně pro, aby člověk mohl hájit svůj majetek a své soukromí i se zbraní. důvodem je fakt, že náš systém neumí v těchto případech jedince vůbec chránit. viz značné množství případů, kdy příslušníci ehm menšiny a v mnohem menším procentu i většiny opakovaně navštěvují např. novostavby a kradou, na co přijdou, načež se majiteli ještě skoro vysmívají. v této republice lidé nejsou zvyklí, že něco je soukromé, že se někam prostě nesmí - nestačí napsat „sem nelezte, je to moje“, musíte to obehnat 3m plotem, ostnatým drátem a pustit tam psa. kdyby se dal soukromý majetek skutečně účinně chránit, snad by se to konečně změnilo.

Pokud přistihnu na své oplocené zahradě někoho cizího a on nebude vypadat, že chce na mou výzvu odejít, nevidím důvod, proč nemít právo mu nasypat nějaké broky do nohavic - ne ho rovnou rozstřílet jako řešeto. bránit se vzduchovkou, plynovou pistolí nebo třeba flobertkou mi nepřipadá jako nic špatného.

Jsem si jistá, že min. 90% z těch, kteří tady píšete, že jste zásadně proti možnosti obrany majetku se zbraní, by hned změnilo názor, kdyby mělo třeba firmu, na které by tvrdě makalo, a každý týden by mu ji chodili planýrovat spoluobčané. neuvěřím nikomu, kdo mi bude tvrdit opak.

než přijede policie, jsou totiž spoluobčané už pryč, a pokud jen kradou, a neútočí na vás, nenaděláte sami nic. a pokud ano, zavřou pak vás, je ne, protože určitě neukradli dost.

Jiná Realita
13791 příspěvků 03.07.12 12:12

Ještě bych na vysvětlenou dodala, že máme firmu, několik sadů a lesů, proto se s krádežemi setkávám dnes a denně a dobře vím, jaká je to bezmoc. z tohoto pramení můj názor na zbraně a zloděje.

Tady se krade tak, že v noci přijede do lesa traktor plný lidí se světly, motorovými pilami, a do rána je půl lesa pryč. Pokud máte hromadu složeného dřeva, přijede nakladač, tři chlapi, a do rána je hromada pryč.
I kdybych si totiž na zloděje v lese počkala, nocovala tam a přistihla je, co nadělám? Jich bude víc, budou obzrojeni sekerami, a policie bude míle daleko. A já bych nemohla tou zbraní ani vyhrožovat.

Maja  03.07.12 12:25

@Jiná Realita Předpokládala jsem, že se tu jedná hlavně o tu osobní rovinu, kdy má zbraň jedinec někde v šuplíku pro osobní bezpečnost, na ten americký způsob. Při chránění velkého majetku firmy to zcela chápu a respektuju, ale je to už jiná kategorie.

Pirek
6768 příspěvků 03.07.12 12:45

@Olinka
Olinko, já to pochopila ;)
Já mám prostě pocit, že lidský život je víc než majetek a i zloděje můžete nechtěně zabít.
Pro mě je prostě obliba zbraní sklon, který o člověku nevypovídá (pro mne) nic hezkého, protože zbraně jsou určeny k zabíjení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit