Výběr cestovního kufru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anwen
574 příspěvků 20.08.13 18:39
Výběr cestovního kufru

Můj cestovní kufr ( úpně obyčejný, textilní) už se pomalu rozpadá, takže si budu muset pořídit nový. Problém je, že se v kufrech vůbec nevyznám. Když si kupuji např. svetr tak se dívám z jakého materiálu je, jestli nekouše a jestli se mi líbí/ hodí do šatníku. Mohli byste mi poradit jeké jsou takové ' zásady' při kupování kufru? Nebo kufr jaké značky vlastníte a vyhovuje Vám?

Jinak raději bych se na kufr podívala na živo, podle litrů totiž moc nedokáži odhadnout velikost. Bydlím poblíž Ostravy.
Děkuji moc za pomoc.

PS: můj nynější kufr nenáviděl punčochy, tj:pokaždé když jsem se s ní někam táhla, punčochy byly vždycky zezadu roztržené. Takže pokud by se našel nějaký kufr co to nedělá, bylo by to skvělé.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Lola  20.08.13 19:09

Moje zkušenosti:

Za prvé je potřeba si uvědomit, kam a jak budete cestovat. Běžné aerolinky v turistické třídě tolerují hmotnost zapsaného zavazadla 23 kg, takže kufr může být i relativně větší (pokud nechcete připlácet za nadváhu). Běžné chartery létající z ČR (Travel Service) mají limit 15 kg, takže je lepší v případě rodiny vzít více menších kufrů (pro každého člena rodiny jeden), ale menších. Velký kufr je v takovém případě nevýhodou. Podle mých zkušeností ale tolerují i dost nadváhy bez poplatku, ovšem nelze se na to spolehnout. Na krátké cesty po Evropě stačí malý kufřík a rozměry volte tak, aby splnily limit pro kabinové zavazadlo. Pak si můžete dovolit i luxusnější kousek, protože ho máte pořád pod kontrolou. Pokud cestujete business class, tak velikost vůbec neřešte.

Za druhé: zacházení se zavazadly při nakládání a vykládání z letadel je hanebné a výdrž kufrů je minimální, pokud si nechcete pořídit nějaký skutečně bytelný kousek, ovšem na úkor hmotnosti. Proto já osobně nehledím na značky a ceny a kupuji klidně i nějaké levné kousky kolem 2.000,–, stejně to nevydrží a nejpozději po dvou sezónách to bude potřeba vyhodit. Výhodné je, když má alespoň trošku pevnější dno a nějaké boční kapsy na drobnosti.

Na letišti nelitovat peněz za wrapování, jednak se tím zvýší odolnost a jednak vodotěsnost (naposled se ti bastardi na letišti ve Vídni neobtěžovali zaplachtovat vozíky se zavazadly, kufr promokl a úžasně mi na červeno obarvil bílé kalhoty a pár triček na cestě k moři. Sice balím oblečení ještě do čistých igelitek, ale bohužel tyto oděvy z něj nešťastně vykukovaly. Což je mimochodem další tip: nevkládat do kufru oblečení jen tak, ale zabalené v igelitu. Naštěstí to byl dobrý důvod koupit v destinaci novou garderóbu :) ale i tak to naštve.)

Anwen
574 příspěvků 20.08.13 19:26

@Lola díky za tak obsáhlou odpověď. Ah wrapování, tak už konečně chápu proč někteří lidé vytahují na letišti před odbavením fresh fólii :D

Mylady2
12409 příspěvků 20.08.13 19:29

A co cenový limit?
Já upřednostňují kufr lehký a určitě ne látkové.

Giulietta  20.08.13 19:34

@Lola Ako može kufor premoknúť? To s tým kufrom vobec nevyjdete ak prší. Ak nemáte auto v destinácii v ktorej ste, tak napr ten kusok k taxiku v daždi urobite čo? Ja som asi blbá, ale naozaj to nemyslim provokačne, len ma to zaujíma. Veď kufor je nepremokavý.

Giulietta  20.08.13 19:49
@Anwen píše:
@Lola díky za tak obsáhlou odpověď. Ah wrapování, tak už konečně chápu proč někteří lidé vytahují na letišti před odbavením fresh fólii :D

Fakt ste videla niekoho zabaliť na letisku kufor do folie? Ja som si musela wrapovanie vygoogliť a ešte som nikdy nevidela na letisku kufor vo folii.

Lola  20.08.13 19:50

@Giulietta „Kusok k taxiku v daždi“ kufr pochopitelně přežije bez úhony, ale 1-2 hodiny stání v hustém dešti na letištní ploše už bez úhony nepřežije. A proč tam tak dlouho stojí? No protože jumbo chystající se k zaoceánskému letu čeká na přílety přípojných letů z okolních letišť, které mají zpoždění právě kvůli špatnému počasí. A letištní personál zrovna nějak zapomněl použít mozek.
A to jsou věci, které neovlivníte.

666mahu
1490 příspěvků 20.08.13 19:55

@Anwen, nepíšete, na jaké cestování ho máte.
Mám rozdělená zavazadla na letecká a do auta. Do letadla kupuju skořepinové kufry se zárukou (ta snad promoknout nemohou). Balení kufrů chrání nejen proti dešti a je dobré i proti letištní zlodějně. A není špatný malý kufřik, který je možno vzít do kabiny, jak píše @Lola. Na váze dnes záleží. ;-)
Do auta si beru radši tašky. V obou případech si vybírám taková, se kterými se mi dobře manipuluje a s takovými kolečky, aby jela pohodlně i po hrbolatých kostkách (někdy je to potřeba).

Lola  20.08.13 19:56
@Giulietta píše:
Fakt ste videla niekoho zabaliť na letisku kufor do folie? Ja som si musela wrapovanie vygoogliť a ešte som nikdy nevidela na letisku kufor vo folii.

:D Mnohokrát :D
No když ono to „oficiální“ wrapování něco stojí (v Praze tuším kolem stovky, po Evropě kolem 10€, Bangkok asi 120-130 bahtů, jinde 10-15 dolarů pokud si dobře pamatuji, no a každá koruna dobrá, ne? :D

Mylady2
12409 příspěvků 20.08.13 20:02

Jo a doporučuju 4kolečka pro lepší manipulaci.

Giulietta  20.08.13 20:04

@Lola Ja som z toho tak „zblbla“, že tu googlim kufre. :-) A Zistila som, že to čo mám ja je skořepinový a doteraz ma nenapadlo, že sú aj látkové. :-D Asi som nevšímavá. A mažel mi práve odmietol preložiť do slovenčiny slovo skořepina a google prekladač tvrdí, že je to škrupina, ale ani to som v suvislosti s kufrom nepočula. :-) Na staré kolena zmudriem. :-D

Oldyn
5037 příspěvků 20.08.13 20:07

Mám dobrou zkušenost se značkou Samsonite, skořepinový, dvě kolečka a šílená hráškově zelená (aby byl vidět)

Lola  20.08.13 20:12

@Giulietta Já používám látkové tak nějak ze zvyku. Manžel měl skořepinový Samsonite a při cestě do USA mu v Indianapolis (po přestupech v Amsterdamu a Detroitu) na letišti vydali hromadu střepů. Podobný zážitek se skořepinovým kufrem měl bratr při cestě do Soulu. Čímž rozhodně netvrdím, že ty látkové mají větší výdrž, ale rozhodně mě tyto zážitky demotivovaly uvažovat o změně. Spíše jsem se naučila chápat kufry jako spotřební zboží ve stylu použiju - vyhodím.
Kufry samozřejmě mnohem více trpí na trasách s více přestupy, na takovou cestu se rozhodně nevyplatí brát kufr ve stavu to-ještě-vydrží.

666mahu
1490 příspěvků 20.08.13 20:20

@Lola, skořepina by prasknout neměla, dávají na to záruku, ale stane se. Když je dobře omotaná folií, tak ji to chrání navíc a taky vám zbyde pohromadě víc věcí. :-)

Giulietta  20.08.13 20:24

@Lola Ale vdaka tomu hladani latkového kufra už mám v prípade kupy látkového vybrate. :-)

@Anwen Už frčím do príslušného vlákna a nebudem tu víriť OT. :-)

Lola  20.08.13 20:26

@Giulietta Božííííííí :)

Giulietta  20.08.13 20:28

http://www.alvieromartini.it/…c-large.html
@Lola :-)
ps. a k tomu si kupim aj foliu a budem wrapovať odušu spasenú. :-D

Mylady2
12409 příspěvků 20.08.13 20:32

@666mahu mě teď praskl samsonite… Ale mám na to pojištění a letecká spol. mi navíc zaplatila. Takže jsem klidná…
Stalo se tak na krátkém vtipného letu :-)
Při 3 přetupech paradoxně nic.
Kufry používám průměrně každý 1,5 měsíc.

Casmaria
761 příspěvků 20.08.13 20:34

@Giulietta Letěla jste někdy? To tam má zabalený skoro každý druhý… Stejně když se to pejskovi na letišti nebude zdát, tak vám tu folii rozříznou a máte po ptákách. :-D

Giulietta  20.08.13 20:37
@Casmaria píše:
@Giulietta Letěla jste někdy?

Nie, ja zásadne všade chodím stopom a lietadlo mi zatiaľ na zamavanie nezastavilo. :-D Ale ja sa nevzdávam, raz sa to zlomí a nejaký pilot ma vezme. :-)

Casmaria
761 příspěvků 20.08.13 20:40

@Mylady2 4 kolečka taky nejsou žádná výhra, když jedete v MHD… Sem na to úplně zapomněla a kufr mi odjel někam do háje :-D. Ale tady stejně moc lidí do socky nevleze. Aspoň v taxíku máte jistotu, že kufr nikoho nepřejede. :-D

666mahu
1490 příspěvků 20.08.13 20:40

@Mylady2, měla jsem zatím štěstí, ale tak často nelítám. Už jsem viděla pár zdevastovaných kufrů a taky prořízlých látkových zavazadel (jak kufrů, tak tašek), bůhví co s těmi zavazadly dělají. Proto volím radši skořepiny s rizikem prasknutí stejně jak vy. :-)

Casmaria
761 příspěvků 20.08.13 20:41

@Giulietta Jedna dobře míněná rada pro vás, stopujte u runwaye, tam máte větší šanci… :-D

Giulietta  20.08.13 20:56

@Casmaria Tak preto mi doteraz nič nezastavilo, lebo som stopovala v prístave.

Casmaria
761 příspěvků 20.08.13 20:58

@Giulietta No vidíte co děláte…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit