Výběr značkové kabelky

Fotoalbum tématu (23) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kitti1
22 příspěvků 27.12.13 17:29
Výběr značkové kabelky

Milé pekelnice,
zakládám zde spíše dotaz (raději v diskusi než v peklo radí, kde nelze opakovaně přidávat názor) a ráda bych poprosila ty z vás, které s tímto tématem mají zkušenost, jestli by mi poradily. Za půl roku mě bude čekat promoce a byla mi slíbena jako odměna určitá částka. Ráda bych si za ni poté pořídila nějakou pěknou značkovou kabelku. Problém ovšem je, že se v pěkných kabelkách příliš neorientuju, většina z mé výbavy je z Orsay nebo podobných obchodů a tedy si nejsem jista, z čeho konkrétně vybírat. Další problém je, že když si zadám nějakou značku kabelek do vyhledávače, vyjede na mě tisíc odkazů s napodobeninami. Moje otázky tedy zní:
1. Které konkrétní značky a třeba i konkrétní typy byste mi doporučily?
2. Podle čeho takovou kabelku vybírat?
3. Které z těch značek lze koupit v Praze?
4. A jaká bývá u kabelek přibližná cena? Zvažuji investovat do ní tak do 20 tisíc. Našla jsem prozatím pouze, že Speedy od LV stojí okolo 13 tisíc, ale ta se mi za prvé zase příliš nelíbí a za druhé nechci mít za ty peníze kabelku, kterou cestou do města uvidím na deseti ženách.

Má představa o kabelce je, že by měla být středně velká, měla by se dát nosit přes rameno i v ruce a krom dokladů, klíčů, peněženky, telefony by se do ni měla vejít i menší láhev s vodou, menší svačinka a čtečka

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.12.13 17:39

Chybí základní věc: k čemu ji budete nosit. a jestli preferujete pevné, kufříkové, neb měkké, ležérní.

vždycky, když mě zaujala nějaká kabelka, byl to marc jacobs. ale ty jsou v žádané velikosti už přes limit.
levnější se řada marc by marc jacobs, tam bych si taky „vybrala“ (sama bych si tedy asi nikdy nekoupila kabelku, která by byla dražší, než vše, co mám zrovna na sobě :D ale líbí se mi jich hodně).

fendi už jsou podle mě přes limit v žádané velikosti snad všecky (?)

a do LV bych fakt nešla. prostě jen proto, že ji má kdejaká blogerína a její fake každá tetka na trhu.

Uživatel je onlineGorilka
655 příspěvků 27.12.13 17:41
  1. Typ závisí na tom, jak ji budeš nosit, co v ní budeš nosit a k jaké příležitosti.
  2. Praktičnost, použitelnost, exklusivita,…
  3. Projdi se po Pařížský.
  4. Od 5kKč až do 250kKč. Brašnář a zakázková výroba.

lioncity  27.12.13 17:42

@kitti1, v te cene bych se urcite mrkla do Furly a Coccinelle, casy, kdy se do dvacky dalo vybrat u LV jsou vicemene pryc. Nicmene, i tak bych doporucila u LV mrknout na neverfull bag, pozadavky by splnovala, krome toho, ze je opravdu hodne prodavana. Pokud bys mela moznost v zahranici, pak do limitu maji skutecne pekne kabelky v Coach. Ve sleve by asi sla opatrit i Max Mara v kuzi.

lioncity  27.12.13 17:43

Nebo prisetrit a bude na pradu, tods, celine a to uz je jina liga :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.12.13 17:47

@lioncity
no jo, tak pradu jsem radši ani nepsala :)

moninika
1964 příspěvků 27.12.13 18:48

Doporučuju mrknout se nejdriv na netu na oficialni stránky firem, at mas predstavu, jak se pohybuji ceny. Louis Vuitton v německé verzi stranek ma uvedené ceny, ktere jsou stejne jako třeba ve Vídni v obchode. Víc kabelek jsem koupila u nich ve Vídni nez v Praze, protože vycházely podstatne levněji.
Mrkni třeba na Gucci, Burberry, tam se nejake kousky kolem 20 000 daji najít, ale vetsinou je to tak kolem 1000 €.
Zatím nemám osobni zkusenost, ale v Parndorfu u Vídně je outlet Prada, Gucci i Burberry. Možna by nebylo spatne udělat si výlet a spojit to s nákupem…

Pak třeba Furla, Coccinelle, těch mám také docela dost a mohu jen doporučit, ale ty osobně neradim do těch „luxusnejsich“ značek. Jsou ale perfektně zpracované a cenově se určite vejdes. Zvlášť kdyz vyuzijes sezónních slev, to jich můžeš pořídit hned několik :-)

moninika
1964 příspěvků 27.12.13 18:51

A ještě - všechny firmy kromě LV zasílají do ČR, takže bych se nebala po objednání z oficiálních stranek nechat si poslat, kdyby v Praze nebyly.

SagaN  27.12.13 19:01

Furla má kvalitní kabelky, snesitelné ceny a v Praze obchod na Malém náměstí. A není to tak provařená „kolotočářská“ značka, jako je u nás (bohužel) ten Vuitton…
Cenově by mohl odpovídat také Michael Kors (obchod v Praze mají v nějakém OC tuším), který je poslední dobou dost „in“.

Jetthro
1129 příspěvků 28.12.13 22:54

V tehle cenove relaci Furla, Coccinelle, prohlidnout vsechny rady Marca Jacobse a Michaela Korse. Pak taky Tory Burch, ale co vim tak se v CR nikde neprodavaji, takze jedine z netu. Omrkla bych taky Kate Spade NY a Sophie Hulme (opet internet). Jo a myslim ze u Armaniho taky pujde vybrat do 20k.

yamama
184 příspěvků 29.12.13 05:39

Doporucila bych volit klasicke znacky, co maji skvelou kvalitu - preci jen to bude asi Vase prvni kabelka a budete ji tahat dnem a noci, tak musi vydrzet a delat Vam radost. Vykaslete se na Marc Jacobs, Furla a podobne, to neni klasika a kvalita neni high-end. Tyhle kabelky si kupte pozdeji, jako modni sezonni veci. Nenechte se odradit - at si kdo chce rika, LV je klasika (stejne jako treba hodinky Rolex) a navic docela neznicitelna. Pokud zvolite LV, Rozhodne nebudete litovat. Podle toho, co popisujete, tak bych doporucila radu the Willow od Mulberry. Podle sveho satniku si muzete vybrat barvu a navic, predni dil je odepinaci, takze za cenu jedne kabelky mate jeste clutch na vecer. :) A Willow muzete nosit pres rameno, jako cross body, anebo odepnout pasek a mit ji na ruce.http://www.net-a-porter.com/pro­duct/364759 cena je pod 1200gbp, takze jste v limitu.
Jinak skvela klasika je Prada Saffiano http://www.neimanmarcus.com/…80344/p.prod?…, ale tu si kupte spis ke tricetinam. Je uz takova dospelacka, ted si jeste uzivejte.

lioncity  29.12.13 05:49

@yamama, limit je dvacka, mulberry stoji o dost vic, nemluve o te prade.

Edit: ta mulberry je nadherna :-)

yamama
184 příspěvků 29.12.13 06:51

@lioncity tak to se omluvam, spatne jsem to prepocitala, 1200 liber je asi 39k czk. Tak v tom pripade doporucuji zustat u LV.

Jetthro
1129 příspěvků 29.12.13 10:49

@yamama u LV uz si clovek za dvacku taky moc nevybere, mozna tak neco mrnavyho k satum a tak, ale ne poradnou kabelku na denni tahani..

vashtie  29.12.13 10:50
@Jetthro píše:
@yamama u LV uz si clovek za dvacku taky moc nevybere, mozna tak neco mrnavyho k satum a tak, ale ne poradnou kabelku na denni tahani..

Neverfull s přehledem…

SagaN  29.12.13 10:56
@vashtie píše:
Neverfull s přehledem…

A proto jí jsou plné ulice :-)

kitti1
22 příspěvků 29.12.13 10:56

Děkuji všem za rady. Abych to upřesnila, kabelka by měla sloužit na běžné denní nošení do školy, do práce, po městě, i nějaký ten drobný nákup apod., tedy jak píše Yamama na tahání dnem i nocí.
Hodně se mi líbí Furla, tam ani nevím, kterou bych si vybrala dřív, i Coccinelle. Že Max Mara dělá také kabelky jsem vůbec netušila, takže až okolo nějakého půjdu se na ně musím mrknout. Na LV mě právě nejvíc odrazuje to, že všechny jeho kabelky (i ty jednobarevné) mají tak nezaměnitelný design, že ho má téměř každý. Zvlášť ještě, když zrovna extra elegantně oblékaná nechodím a chodit nebudu, tak bych s ní okamžitě vypadala jako když jsem si ji koupila na tržnici.
O zajetí si někam na výlet jsem také uvažovala, ale vzhledem k tomu, že si ji půjdu několikrát do obchodu vybírat a ujišťovat se, že opravdu chci tuto konkrétní, tak jsem usoudila, že nejlepší bude zůstat u té Prahy.
Mulberry je opravdu krásná, ale už dost přes moje možnosti

vashtie  29.12.13 11:00
@SagaN píše:
A proto jí jsou plné ulice :-)

Tak to chodím po jiných ulicích…

lioncity  29.12.13 11:06

@vashtie, klasika, LV je na black listu at se deje, co se deje :-) a nejvic na nej zehraji ti, co ho nemaji.

Jetthro
1129 příspěvků 29.12.13 11:10

@vashtie A jo, pravda, jsem se prekoukla a brala ze ceny jsou v eurech a ono to byly dolary :)

yamama
184 příspěvků 29.12.13 19:35

@kitti1 ja bych hlasovala pro tu Neverfull ve velikosti MM a pokud nemate rada Monogram nebo Damier, tak sahnete po Epi - Neverfull v Epi rozhodne neni moc obvykly.
Kazdopadne i klasicky monogram si muzete nechat customizovat svym monogramem (coz se k promoci obzvlaste hodi) a pak rozhodne nepotkate druhou takovou. nebo http://prettymonkey26.blogspot.ae/…-custom.html
A treba k narozeninam si muzete prat klicenku, ktera vypada na Neverfull povesena moc hezky. Tahle kabelka je skoro neznicitelna, prijemna a je delana prave na takoveto denni behani, hodi se k mikine s kapuci i k satum do kancelare.

lioncity  29.12.13 19:46

@yamama, souhlasim! To by byla dobra volba :-)

Lim
320 příspěvků 29.12.13 19:55

Neverfull se mi líbí hlavně v Damier, ale co se mi fakt nelíbí jsou ty barevné monogramy. Ale faktem je, že je to nezničitelená kabelka:)

moninika
1964 příspěvků 29.12.13 19:55

Ten typ Neverfull ma tu nevýhodu, ze vršek není zapinaci. Pro někoho, kdo cely den lítá po meste a určite používá MHD to muže byt problém. Aspoň pro mne by byl - porad bych musela hlídat, jestli mám ještě peněženku a mobil.

Co třeba tato? Podobný typ, jenom o málo drazssi, znacka nekrici do světa, ale je to Gucci

Kay_Adams
1612 příspěvků 29.12.13 20:03

Tjo, hľadať Neverfull v Epi mi doteraz nenapadlo, ani neviem prečo. Mala som to fixované len v monograme.
Veľmo pekné ale.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit