Vybíráme pánský oblek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

idp
134 příspěvků 21.08.12 22:42
Vybíráme pánský oblek

Brzo mě bude čekat výběr nového pánského obleku - především do práce. Rád bych, aby se na tomto místě sdružovaly rady, otázky a náměty k tomuto procesu. Jednotlivá témata tu jsou už z minula, ale třeba mnoho tipů na značky/obchody jsem tu nenašel…

Zajímalo by mě:

1. V jakých obchodech nakupovat a kterým se obloukem vyhnout?
  2. Kolik se vyplatí investovat (cenovou hladinu bude mít každý jinou, ale různé názory na to mohou být přínosné)
  3. Jak má oblek správně padnout, na co se zaměřovat, jaké materiály jsou vhodné a co ne, na co si dát při výběru pozor.
  4. Jaké střihy a barvy se nosí a co je naopak mimo mísu?
  5. Jaké máte zkušenosti s následnými úpravami obleků?

Předně by mě zajímalo, jaké obchody doporučujete (případně i mimo ČR) a odkud při výběru začít :-)

Díky všem a třeba se tu rozjede zajímavá diskuse!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 22.08.12 01:33

První oblek? :) Jinak dobré téma, líbí se mi. Už jsem to absolvovala několikrát, i koupi prvního pořádného obleku, i doplňování šatníku.

1. Obloukem se vyhni všem obchodům a řetězcům, kde nabízí obleky pod 8000 Kč. Některé obchody dělají i poloviční velikosti (ne krátké, prostě poloviční). Konkrétně mne napadá Hugo Boss - ale ne ten v Pařížské (jsi z Prahy nebo okolí?), ten se specializuje na mladou modu, ale na Jungmannově náměstí (snad tam ještě stále je). Slušný poměr kvalita/cena, pokud nehledáš nic moc drahého, míval Sunset Suits, ale nejsem si jistá, jestli se z Česka úplně nestáhli. Je to polská firma.
  1. To si spíš musíš říct sám, kolik jsi ochotný investovat :) Pokud ho máš do práce a na časté nošení, a nechceš moc investovat, tak vyhraď zhruba 1/2 až 2/3 svého čistého platu
  1. krok č. 1 - pořiď si košili na zkoušení obleku nebo nos svoji vlastní. Na nic jiného se oblek zkoušet nedá, a v obchodě nemusí mít zkušební košili v tvé velikosti.

Základní znaky špatně padnoucích obleků: dělají na zádech „záclonu“ = sako je moc velké. Táhnou se na lopatkách = malé sako. Nejsou vidět manžety košile (mají-li správnou dělku) = dlouhé rukávy. Jsou vidět zápěstní klouby = krátké rukávy. Délku kalhot snad nemusím zmiňovat. Ramena, doufám, taky. Klopy se rozevírají - velké nebo špatně ušité sako.
Vzor - musí navazovat!
Mačkavost - stisknout na pár vteřin v ruce a podívat se, jak se chová látka. Přesně takhle bude vypadat cca po hodině nošení.
Ještě by k tomu dost věcí bylo, tohle jsou naprosté základy.

1. pro první oblek je vhodné zvolit neutrální oblek, vhodný do práce i na jakoukoli společenskou událost (kromě snídaně v Rio de Janeiro a podobně). Takže spíš tmavá barva, bez vzoru, ne lesklá látka. Pro první oblek bych doporučila volit klasiku, experimenty mohou přijít později.
  1. Úpravy obleků jsou naprosto normální, dokonce se počítá s tím, že si oblek necháte doupravi na míru. Výrobci s úpravami např. rukávů počítaji při střihání a šití, stejně jako prodejce, který tyhle služby obvykle nabízí. Malý tip - pro malé zmenšení obvodu, tak 1-2 cm (často to stačí) stačí jen přešít knoflík na saku.

Tleilaxan
241 příspěvků 22.08.12 07:26

Souhlasím s @modra_kocka. Sunset Suits zůstal poslední v Letňanech, pěkné obleky od světových značek (i BOSS) má myslím Don Gil. Teď na podzim-zimu bych volila spíše tmavě šedý (antracitový) nebo tmavě modrý oblek, černý je už hodně společenský, nebo pokud chcete radši teplejší barvu, poohlídněte se po temně hnědém. Co se týká materiálu, na denní nošední je lepší směs vlny a syntetiky. Kvalitní oblek je vlněný, ale hodně se mačká, proto je lepší směs.

666mahu
1490 příspěvků 22.08.12 07:35

@modra_kocka napsala hodně, tak jen doplním, že záleží na finančních možnostech a postavě při výběru značky. Ani vyšší cena nemusí znamenat lepší kvalitu.
Mému manželovi léta vyhovuje zmíněný Boss. Syn v obleku moc nechodí, ale už od tanečních nosí také tuto značku.
Kdo chce ušetřit, hlavně když toho kupuje víc, může zajet za Hugo Boss do Outlet Metzingen.

oriskova
83 příspěvků 22.08.12 11:12

Docela se mi líbily obleky v Pietro Filipi většinou vlna, nebo vlna a hedvábí, většinou barvy šedá, černá.
A když trefíte dny Marianne hrozí i 25% sleva.

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 11:24

@idp Je dobrý znat rozpočet… V případě, že jste ochotný investovat doporučuju jendoznačně oblek na míru!
V případě že nejste ochotný investovat pak nedoporučuji kupovat obleky v konfekci dražší než 10tis…
Co se týče materiálu- ne uměliny. Kvalita jsou přírodní vlákna…(poznáte nejen na vzhledu obleku ale i na tom jak se v něm budete cítit)
Barva - jak padlo tmavé odstíny(rozhodně ne černá, to je velice formální záležitost) takže modrá, šedá…určitě né výrazný proužek. Je možno nějaký jemný vzor ve struktuře. A tedy prosím ne žádnou blýskavou látku:-))
A kolik se vyplatí inevstovat? Toť otázka, každý má svou míru ochoty a fin. prostředků jinde. Každopádně lze se i zamyslet jake je upotrebení obleku( zda si ho dám 5× za rok nebo každý den) pokud oblek nosím každý den těžko mi bude jeden stačit.
Pro příklad můj muž začínal u obleků na míru na částce cca 25tis…a ta se postupně zvyšuje. Precizně vypracovaný smoking vetsinou cenou nejde po 50tis.

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 11:25

@666mahu Vyšší kvalitu znamená vypracování obleku přímo na míru:-) určitě ne cena…

Jetthro
1129 příspěvků 22.08.12 11:37

Kdyz uz tu tohle tema je, tak se zeptam - pritel ted potrebuje sehnat oblek, zadne extra caste noseni, spis prilezitosti jako promoce, nejake pohovory a tak. Nechce se mi kupovat to v konfekci typu HM nebo tak, protoze o kvalite si zadny iluze nedelam. Nevedel by tedy nekdo o znacce, u ktere by se dal oblek (sako + kalhoty) sehnat kolem 10 tisic? Vetsi rozpocet na to ted opravdu byt nemuze..Ve slevach by se asi do rozpoctu vesel treba PF, ale kdyby nekdo mel dalsi tipy budu moc rada..ma treba nekdo zkusenosti s Blazkem? Jaka je kvalita?

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 11:58

@Jetthro Běžte zkusit Van Graaf:-)

gulietta  22.08.12 12:13

@Jetthro Blažek je strašná kvalita.

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 12:14

@gulietta Tak nějak… a přidala bych k tomu vyjádření i PF

Ems
1482 příspěvků 22.08.12 16:28

@idp znáte seriál Suits, je to o advokátech a obleky tam mají skvělé…takže k bodu 4 bych to viděla takhle nějak…

666mahu
1490 příspěvků 22.08.12 17:15

@Mylady2, obleky na míru vám neberu. Reagovala jsem na @modra_kocka, myslela jsem tím, že vyšší cena neznamená nutně lepší kvalitu materiálu. Nic o zpracování. Možná jsem se špatně vyjádřila. Kvalitu materiálu vám nezaručí ani krejčí. Sama si na míru šít, po špatných zkušenostech, nenechávám, radši si koupím dražší, a občas drahou konfekci, a můj muž vystačil s Bossem, i když chodil v obleku denně a kupoval si 4 až 5 kusů do roka. Je to slušná konfekce a kvalita materiálu je až na vyjímky velmi dobrá. Jsou i jiné slušné značky, můj muž po vyzkoušení jiných zůstal u této, vyhovuje mu nejvíc. Teď potřebuje oblek jen občas, takže by mu stačil jeden.
Pochybuji, že by si lidé běžně svůj první oblek šli nachat šít na míru a za 50.
A k té rozhodně ne černé: kdo má pouze jeden oblek, široké příbuzenstvo, a tím pádem musí občas absolvovat pohřeb, tak za mne určitě minimálně velmi tmavý (velmi tmavě šedý), když ne přímo černý, rozhodně ne modrý.
V podstatě s vámi souhlasím - je třeba přihlédnout k potřebě jednotlivce, obecně to výborně vystihla @modra_kocka prvním příspěvkem.;-)

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 18:53

@666mahu Rozhodně bych nikdy nikomu nikdy nedoporučila nechat si první oblek ušít za 50… to je dost vysoká částka. Ale na druhou stranu bych ani nedoporucila at si koupí konfekci třeba za 12-13tis To už jsou docela vyhozené vyhozené peníze:-)
A k té černé… Stojím si za tím že na denní nosení prostě ne… To si může dovolit jen opravdu málokdo.
Velice hezkou variantu na první oblek sem dala slečna Ems…dá se říct poslední trendy.

veveru
400 příspěvků 22.08.12 21:29

@Ems Harvey Specter je prostě kus :)

Ems
1482 příspěvků 22.08.12 21:30

@veveru v životě jsem měla jen dvě platonické lásky… :D on je jednou z nich…

Ems
1482 příspěvků 22.08.12 21:32

Ještě něco za mě, nesnáším když na chlapovi visí košile, sako a kalhoty. Ono to vypadá „zdědil oblek po tatínkovi“. Hezké jsou správně vypasované obleky, asi jako ten co jsem sem dala…

Pavel
106 příspěvků 22.08.12 21:51

Musím oponovat vašim zkušenostem s Blažkem. Mám od něj 2 obleky a jedno letní sako (vše koupené za babku ve slevách) a nemohu si na nic stěžovat. Materiál obleku 100% vlna (v jednom případě 120s), podšívka je tedy polyester.
Na druhou stranu obleky nenosím denně, ale pouze příležitostně, zpravidla 1-2× měsíčně, nedokážu tedy posoudit, jakou mají Blažkovy obleky výdrž za hustého provozu.

MartinaMarie
123 příspěvků 22.08.12 21:57

@Ems, ano, jen to zase nesmí být opačný extrém, jako když si oblek vypůjčí od syna, jako třeba Leoš Mareš. Někdy to vypadá, že má sako o 3 čísla menší.

Ems
1482 příspěvků 22.08.12 21:58

@MartinaMarie samozřejmě, spíš sem narážela na oblek na obrázku…

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.12 22:03

Slim fit oblek;-) světlý…

idp
134 příspěvků 25.08.12 00:39

Ani jsem nečekal, jak se tu diskuse rozjede. Díky všem.

@modra_kocka Díky moc za vyčerpávající odpověď. Ano, jsem z Prahy. Zajdu do toho Hugo Bosse na Jungmannově náměstí (web nemají, ale snad tam ten obchod bude…).

A abych taky přispěl, tak:

• zatím jsem dostal odjinud tip na značku http://www.tmlewin.cz/, mají obchod Na Příkopě v Praze. Obleky jsou údajně dražší, ale lze sehnat pod 10 000 Kč. Ještě jsem tam ale nebyl.
  • velký výběr má být snad ve Van Graaf (zmínila už @Mylady2 ) na Václavském nám, ceny také zatím nevím. Doplním více později :).

@gulietta Mohla bys to s tou u Blažka kvalitou rozvést?

Mylady2
12409 příspěvků 25.08.12 09:14

@idp Na jungmann nám jsem v životě hugo boss neviděla…
Je na příkopě a v pařížské…
T. M. Lewin je docela dobrá volba co se konfekce týče, znám z UK tam tak drahý nebyl ale nevím co tady v ČR. No a když už budete v pánské pasáži stavte se v Le Premier:-)

chekotay
410 příspěvků 25.08.12 09:36

Ještě přidám značku: Koutný. Onehdá jsem viděl nějaký výprodej kolem 5 000. Což je myslím pro oblek typu „3× ročně zajdu na zkoušku“ dostačující.

RenaLange  25.08.12 09:39
@Mylady2 píše:
@idp Na jungmann nám jsem v životě hugo boss neviděla…
Je na příkopě a v pařížské…
T. M. Lewin je docela dobrá volba co se konfekce týče, znám z UK tam tak drahý nebyl ale nevím co tady v ČR. No a když už budete v pánské pasáži stavte se v Le Premier:-)

On tam Boss kdysi býval, cca v roce 1994 :-).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit