"Vyfoukané" laky na vlasy v obchodech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tobislava
22 příspěvků 13.08.13 09:40
"Vyfoukané" laky na vlasy v obchodech

Hezký den, už několik let mě dohání k šílenství nakupování laků na vlasy, zejména řady Got2be od Schwarzkopf. Ať se přehrabuju v regálu sebevíc, všechny do jednoho mají porušenou plombičku, takže zřejmě už je „někdo“ použil. Pravidlem je to v DM drogeriích, méně v Tescu. Setkáváte se s tím také a i u jiných značek? Jsou tamní prodavačky takové samice vepře domácího a každé ráno před otvíračkou se dají do gala přímo v prodejně, nebo jim křivdím a plombička je porušena už z výroby? Zákaznice z okruhu podezřelých vylučuji, lak není tak nenápadně aplikovatelný jako třeba rtěnka.. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

misial
1394 příspěvků 14.08.13 00:03

Opravdu si myslíte, že si všechny prodavačky v drogeriích DM lakují vlasy laky z řady Got2be od Schwarzkopf?

Turako
501 příspěvků 14.08.13 00:09

To je u tolika výrobků!!! Přítelkyně tuhle vyhodila rtěnku. Byla už polezlá. Člověk aby měl už vycvičené kontrolní mechanismy.
Přitom jsem si všiml, že v některých zemích se balí výrobky do folií nebo vylupovacích obalů, které takovému „oblezení“ zabrání. Resp. oblézající prase by muselo znehodnotit ochranný obal, což by bylo viditelné na první dobrou.

Morže
1091 příspěvků 14.08.13 00:25

Dělají to zákazníci, nikoliv prodavačky. Tuhle jsem byla v drogerce a viděla jsem, jak si tam normálně zkoušela jedna paní lak na vlasy přímo na její vlasy a pak usoudila, že to není to pravý.
Já sama jsem měla ještě tu zkušenost, že jedinej pudr v mém odstínu už byl taky otevřenej, ačkoliv měl takovou tu ochranou lepenku. Prodavačku jsem na to upozornila, strašně se mi omlouvala a nabídla mi, že až budou mít na prodejně, tak mi dají vědět. Je to asi měsíc a furt nic. Asi v létě po odstínu Vanilla není takovej zájem :) No každpádně ten použitej pudr byl v prodejně vesele ještě nějakou dobu a pak už si ho asi někdo vzal.

Danielle.Warheit  14.08.13 08:02

Ano, dělají to zákazníci, jde to vidět hlavně u deodorantů, lidi se tam jimi stříkají ve velkém, sama jsem toho byla svědkem. Prodavačky jim nemohou vcelku nic říct, protože se v dnešní době všichni ohání zákony, vyzkoušením zboží (čtěte: všichni jsou děsně „chytří a študovaní“, ale prostá poctivost se už skoro úplně vytratila) apod. -_- V dnešní době (alespoň u nás v Ostravě) není ničím zvláštním vidět ženu (nebo spíše mladou dívku), co si zadarmo v drogerce udělá celý makeup a málo z nich doopravdy používá testery. Dražší věci se tedy začaly balit do fólie, kterou má člověk problém dostat dolů i doma. U levnějších se to zas tak nehrotí.

POZNÁMKA: Vaše poznámka o prodavačkách mi přijde doopravdy nemístná.

Příspěvek upraven 14.08.13 v 08:08

TinkaH
916 příspěvků 14.08.13 08:08

@Tobislava :-) to bude některý ze zdejších Trollů v novém hábitu :-D

andreama
228 příspěvků 14.08.13 09:50

Jen tak na okraj, v Tescu jsem viděla chlapíka, kterej vypil půlku vodky a pak zamířil do uzenin. A v drogerii na sebe určitě nic nestříkal:)

chinin
2788 příspěvků 14.08.13 10:23

:-D You made my day!!! Ths.

@andreama píše:
Jen tak na okraj, v Tescu jsem viděla chlapíka, kterej vypil půlku vodky a pak zamířil do uzenin. A v drogerii na sebe určitě nic nestříkal:)

Lola  14.08.13 10:41

@Danielle.Warheit Já tedy na toto vlákno zírám jak vyoraná myš a nechápu. Nechápu, co vede lidi k tomu, aby rozbalovali zboží určené k prodeji, když jsou hergotfagot u všeho testery? Včetně drogerkovejch vůní za dvě stovky?

A tam, kde se testery nedělají: to je fakt taková tragédie si koupit lak s rizikem, že mi nebude vyhovovat? To ze sebe raději za 80,– Kč na veřejnosti dělat vola vykrádáním zboží? Ano, viděla jsem několikrát, jak bodré rodinky v Tescu neomylně vyžraly všechny ochutnávky sýrů a sušenek, ale tam je to jaksi nastrčené zákazníkům ke konzumaci (byť ne jako náhrada oběda), ale rozbalovat zboží? Nechápu. Svět se řítí do ďáblovy…

Tobislava
22 příspěvků 14.08.13 12:01
@misial píše:
Opravdu si myslíte, že si všechny prodavačky v drogeriích DM lakují vlasy laky z řady Got2be od Schwarzkopf?

Ano, je totiž nejlepší… ;]

Tobislava
22 příspěvků 14.08.13 12:04

Ve svém úvodním příspěvku právě pokládám otázky, kdo to může dělat a vznáším několik podezření na různé strany. Pochopím, kdyby byl porušen obal třeba u poloviny vystavených kusů, ale u všech a pokaždé? To je zvláštní..

kacenka.smile
427 příspěvků 14.08.13 12:05

Přiznám se, že jsem nikdy na porušený lak na vlasy nenarazila. Nicméně jakmile mám v drogerii finálně vybráno, otevřu a zkontroluji veškeré výrobky, které si hodlám odnést k pokladně. Už mockrát jsem si totiž koupila něco načatého od nějakého „zákazníka“ a víc o to nestojím.

Zebra33
2038 příspěvků 14.08.13 12:07

@Lola - prekvapuje me, ze vas to prekvapuje :). Ja pokazde, kdyz si v drogerii kupuju treba rtenku, jich musim otevrit 4 - 5, abych narazila na jednu, na kterou jeste nikdo viditelne nesahl. A taky teda jde mimo me, proc zenam nestaci ten tester. Dalsi vec, kterou nechapu a kterou jsem uz mockrat videla, ze si treba konkretne tu rtenku z testeru zena nanasi primo na rty! Fuj, kdyz si predstavim, kolik lidi si tu rtenku prede mnou davalo byt jen na ruku…

Zebra33
2038 příspěvků 14.08.13 12:10

@Tobislava - delaji to zakaznice a ne prodavacky (mozna teda az na vyjimky). Sice jsem zatim nikoho nevidela si v drogerii lakovat vlasy, ale uz jsem mockrat videla lidi se strikat deodorantem. Treba tim lakem nekdo jen malinko strikne, jen aby vedel, jak voni? Ne, ze bych s tim souhlasila, jen se pokousim nalezt motivaci tech lidi.

andreama
228 příspěvků 14.08.13 12:38

@Zebra33 Právě, že si nechtěj zkoušet tester na rty, otevřou si novou, zkusí jí a pak koupí další nepoužitou.

Zebra33
2038 příspěvků 14.08.13 12:43

@andreama - taky me to presne napadlo jen co jsem ten svuj prispevek odeslala :). To je teda pekne ubohy, tak snad namatlam na hrbet ruky, prilozim k obliceji a zapojim predstavivost, ne?

Lola  14.08.13 13:06

Ženy, jak to tak čtu, napadá mě proslulá replika Božidary Turzonovové z Anděla s ďáblem v těle: Jak jsem stará, tak jsem blbá jak vánoce
Moje udivení je dáno tím, že by mě to samotnou nikdy nenapadlo, takže mám tak nějak automaticky dojem, že nenačínání zboží je samozřejmost. Sama jsem zatím na nic otevřeného nenarazila, ale je fakt, že většinou kupuji zboží, které je v uzamčených vitrínách a na požádání je vydává prodavačka. A co se týče laků, těch už jsem si možná koupila načatých spoustu - prostě jsem nikdy nepocítila potřebu tu plombičku kontrolovat. Ale teď začnu, děkuji za osvětu.

Danielle.Warheit  14.08.13 13:22

@Lola Já už jsem si tolikrát v dobré víře koupila něco načatého, že jsem si začala vše kontrolovat. Když pak vidíte, jak se stádo slípek, kterým maminky ještě nedovolují šminky denně maluje v dmku nebo rossmannu, je to doopravdy k pláči.

Jednou se mi podařilo koupit barvu, jejíž obsah nějaký vtipálek vyměnil z jiné krabičky… Místo světle hnědé jsem měla nakonec černou. Od té doby kontroluji i tohle. Zjistila jsem, že to taky nebyl ojedinělý případ. Nevím, jestli jsem divná já, že věci vracím na své místo a nerozbaluju.

Bohužel je to smutný fakt, který v dnešní době lidi učí další generace už od dětství. Kolikrát vidím děti jíst ještě před kasou. Takoví si pak neberou servítky ani před kosmetikou, zapůjčením zboží v obchodě (kupříkladu prodavačky a prodavači v obchodech s oblečením a elektronikou s tím mají velké problémy - jelikož před víkendem přijde banda mladých holek, nakoupí spoustu věcí, o víkendu v nich pochodí a v pondělí hurá zpátky je vrátit, dospělí lidé si tímto způsobem „půjčují“ například foťáky a videokamery na dovolenou) a další podobné záležitosti.

Tala
235 příspěvků 14.08.13 13:29

@Danielle.Warheit Zamenena farba na vlasy? fujha, to uz nie je obycajne buranstvo stylu, vyskusat kozmetiku a odlozit naspat do policky, toto je uz cista zakernost.
Tusim, ze zacnem oddnes kontrolovat viac veci predtym, nez ich vlozim do kosika.

Sekhmet
1918 příspěvků 14.08.13 13:44

Já teda občas rozšroubovávám sprchové gely a tělová mléka - chci vědět, jak to voní. Samozřejmě jen přičichnu a zašroubuju zpět „neubyté“. Testery nepoužívám, ekluje se mi to, a do nového zboží (až na výše zmíněné) nelezu.

Alizon
1233 příspěvků 14.08.13 13:49

@Danielle.Warheit @Tala
Jako studentka jsem delala v drogerii brigadu a historek bych mela hodne.
Prodavacky mi vykladaly ze musi kontrolovat prodavane barvy na vlasy. Protoze nekteri „zakaznici“ si do obalu od levnejsi barvy klidne strci barvu drazsi. Takze jednak na pokladne kontroluje jestli to dotycny zase sam neudelal, pripadne v jeho vlastnim zajmu se tam diva, jestli tam ma vsechno a neodchazi jen s prazdnym obalem. Sama jsem na takove „vykradene barvy narazila“.
Vystrikane deodoranty byly pomerne bezne, sama jsem si potom pri nakupech vzdycky sahala pro nejaky dozadu, ktery pravdepodobne jeste nekdo nezkousel.
Zbozi nahazene vsude mozne, protoze si to dotycny u jineho regalu rozmyslel.
Stojany s kosmetikou jsou v mnoha drogerkach tragicke - ale je to dano systemem ze ty firmy maji vlastni pani na doplnovani a urovnavani te kosmetiky, ktere prijdou treba jednou za tyden, prodavacky na to sahat, jak jsem pochopila ani nemaji. Takze kdyz je binec v regalu Rimmel, je to problem Rimmelu, ne te dane drogerky. Nevim jestli to jeste takto funguje, takto mi to vysvetlovali pred cca 15 lety.

stricc  14.08.13 13:51
@andreama píše:

Někde jsem četla, že mnohem větší škody než krádeže způsobí zákazníci tím, co přímo v prodejně snědí a vypotřebují.

Danielle.Warheit  14.08.13 13:55

@Alizon Moje mamka byla prodavačka celý život (teď si polepšila a otevřela vlastní papírnictví), takže vím, o čem mluvíte na druhou stranu ona byla vychovávaná prodavačkami ze staré školy, takže se zodpovídalo za celý obchod a ženským tam záleželo na tom, aby to vypadalo hezky jako celek, myslím, že by to tam nezvládly nechat ležet tak, jak to bývá dnes.

Ovšem na druhou stranu přijde mi, že zákazníci jsou rok od roku neukázněnější v tom ohledu, že věc, kterou si z regálu vzali, šoupnou kamkoli, kde je trocha místa.

Kamaela
154 příspěvků 14.08.13 13:59

@Danielle.Warheit @Tala @Alizon Tak to s tou barvou na vlasy je smutná pravda. Nebyla jsem sice sama postižená, ale jednou jsem „vyčápla“ v DMku dvě holčiny, tak 13 - 15let, jak vesele přehazují tuby barev (asi hrozná legrace). Vyjela jsem na ně docela ostře a asi i hlasitěji, protože za chvilku tam byla prodavačka. Když jsem odcházela tak to tam s nima ještě řešili, snad to pro ně bude dostatečné poučení.

Robena
1257 příspěvků 14.08.13 14:01

@Kamaela Asi by mely dostat pres ruce!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit