Výlet do Prahy - které obchody a obchůdky rozhodně neminout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rabbit-Heart
644 příspěvků 14.11.12 16:06
Výlet do Prahy - které obchody a obchůdky rozhodně neminout?

Zdravím pekelnictvo!

Tak se uherský rok s druhým sešel a já jedu na víkend do Prahy. Budu mít asi půl dne volna na běhání po obchodech, tak jsem se chtěla zeptat, jestli znáte v centru nějaké skvostné obchůdky, které bych určitě neměla minout? Sekáče/vintage obchody, vetešnictví, obchody s výrobky mladých designérů, obchody s kosmetikou, knihkupectví, papírnictví… Znáte to. Chtěla bych si ulovit něco pro sebe (ideálně v těch vintyč šopech, však mě znáte, jsem šílená knihovnice) a také koupit nějaké dárky na Vánoce pro kamarádky a sestry.
Zatím vím určitě, že musím do M&S a do Papelote.
Díky za tipy ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

razorblade  14.11.12 16:21

Ja za sebe bych doporucila vintage shop Lály (vedle celetne ulice, najdete si je na netu, nevim presnou adresu). dobry je i vintage shop v perlovce a v michalske (ale ty ceny tam mi prijdou hodne prestrelene). z normalnich obchodu urcite doporucuju topshop v palladiu (maji dokonale doplnky, za ktere jsem schopna utratit majlant)

MUDr.Lant
389 příspěvků 14.11.12 16:27

S hadříky neporadím, ale mé nákupy s kamarádkou se neobejdou bez něčeho dobrého na zub, vždy skočíme do Hájka a Bouškové na nějaký ten chlebíček nebo dort, štěstí, že ty nákupy nejsou moc často, takže nemusíme měnit konfekční velikosti. No a pokud má někdo ve Vašem okolí rád kávu, tak doporučuji Mamacoffe, krom toho, že tam vaří výbornou kávu a čokoládu, tak prodávají i zrnkovou či mletou kávu a mé rodině jimi dělám radost již dlouho.

kayav  14.11.12 18:05

Tak určitě bych vás poslala do sekáče v Blanické, ale tam mají o víkendu zavřeno:-/ Dlouho už se chystám do Parazitu (Karlova 25), ale zatím se mi nepoštěstilo, tak nevím, co přesně tam momentálně mají. Jinak jak už bylo zmíněno, skočte do Top Shopu, mají tam super punčocháče, doplňky atd. Jinak na Národní a v Perlovce jsou různé zajímavé obchůdky, tak pokud budete „na trase“, určitě na něco narazíte.
Tak šťastný lov a užijte si víkend:-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 14.11.12 18:17

@razorblade: v té Michalské jsem byla, jestli je to teda Vintage Retro Clothes, a zas tak drahé mi to nepřišlo. Laly zkusím, díky :)
@MUDr.Lant: Dortík přijde vždycky k chuti a kafe je vděčný dárek :) Díky!
@kayav: Jsem to špatně napsala, budu v Praze pátek-sobota a volno mám v pátek odpoledne, takže prosím o bližší info o tom sekáči, děkuji :)

kayav  14.11.12 18:53

Tak to potom jo! Je to v Blanické, nahoře, u zastávky tram Jana Masaryka. Je to vedle sex shopu, který má dost výraznou ceduli, takže to neminete. Mají tam všechno možné, jak výběrový sekáč s opravdu pěknýma kouskama, i spol. šaty, a pak je tam levnější ošuntělejší oddělení, ale taky se tam dá něco najít.

chinin
2788 příspěvků 14.11.12 19:15

Edit: Omlouvam se, rozhodla jsem se svuj prispevek vzit zpet.

llolla
2102 příspěvků 15.11.12 11:30

Parazita, kterého zmiňuje Kayav určitě zkuste, ale nedá se tam platit kartou, takže doporučuju si vzít hodně peněz v hotovosti (nebo radši málo, jestli nechcete přijít na buben=) V Poradně byl tento dotaz, třeba vás taky něco zaujme
http://www.modnipeklo.cz/…/ceska-moda/.

ajuna
106 příspěvků 15.11.12 13:31

Já ještě doplním @MUDr.Lant - na výtečnou snídani nebo i na výbornou kávu a vynikající čokoládový dort si zajděte do Café Louvre… užasný zážitek a myslím, že zrovna vás by prostředí mohlo nadchnout www.cafelouvre.cz

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 13:33

Dovolím si podotknout, že v Louvru záleží dost na konkrétní obsluze. Byla-li bych v Praze jen jeden den, volila bych raději Imperial či Savoy, případně Amandine :-D

@ajuna píše:
Já ještě doplním @MUDr.Lant - na výtečnou snídani nebo i na výbornou kávu a vynikající čokoládový dort si zajděte do Café Louvre… užasný zážitek a myslím, že zrovna vás by prostředí mohlo nadchnout www.cafelouvre.cz

ajuna
106 příspěvků 15.11.12 13:51

@Curlygirl Já z Prahy nejsem, tak nemůžu srovnat, v Louvru jsme byli asi 4 krát za poslední 3 roky a nikdy jsme neměli problém - ani s obsluhou ani s ničím jiným… možná štěstí vykoupené tím, že nám z toho 2× vykradli přes noc auto a my se tam šli ráno uklidnit čokoládovým dortem :-D

edit: ne že by nám auto vykradli v Louvru nebo před Louvrem, ale přes noc jinde v Praze :-(

Příspěvek upraven 15.11.12 v 13:53

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 13:53

@ajuna jejda, no tak to možná ano. :-D Příště do Prahy jen vlakem radši, nepokoušejte to potřetí.

Neříkám, že to je špatná kavárna, to ne, je to dobrý standard, ale já tam jsem častěji a vidím ty nuance v kvalitě a chování obsluhy. V těch mnou jmenovaných to je sázka na jistotu řekla bych :-)

ajuna
106 příspěvků 15.11.12 13:56

@Curlygirl tak já děkuji za tip na jiné kavárny…třeba přiště, až mě teda přejde vztek a pojedeme do Prahy znovu, zkusíme výše zmíněné :-D

Khajka
506 příspěvků 15.11.12 13:56

@Curlygirl A já zase jako milovnice horké čokolády vždy neomylně zamířím do Liliové do čokoládovny U červené židle. Sto gramů čokolády ve mně zahučí během 15 minut ;-) Vřele doporučuji :-P

chinin
2788 příspěvků 15.11.12 13:58

@ajuna @Curlygirl
Já v Cafe Louvre doporučuji tvarohový dort Louvre.:-) Souhlasím s Curlygirl, že obsluha je slabinou tohoto podniku. Pozitivem je naopak pěkné prostředí a skvělá káva a sladkosti. Jídlo ze důrazně nedoporučuji. Jedla jsem tam asi pětkrát (salát, kuře, těstoviny, menu) a vždycky to byla hrůza, teda s výjimkou hráškového krému (polévka).

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 13:58

@Khajka vím, znám, byla jsem min. víkend… :-D Také ji doporučuji, kudy chodím.

Ještě Cafe Ebel v Řetězové není marný, ale obsluha tam skoro nikdy nestíhá.

razorblade  15.11.12 14:00

Co se tyce kavaren, tak ja mam nejradsi klasiku, a to cafe slavia:)) i obsluha tam bejva hrozne mila

ajuna
106 příspěvků 15.11.12 14:06

No ještě mě napadlo, co se týká jídla, včera když jsme tam byli, tak jsme si zašli na oběd do vietnamské restaurace Remember na Biskupské, doporučil nám ji kamarád a já ji musím doporučit taky, jídlo tam bylo vynikající, nemám ráda čínské jídlo zalité sojovkou (ta tam vůbec nebyla) - tohle s tím nemá nic společného, žádný bufet s gyrosem apod - jen bylinky, čerstvá zelenina… příjemné prostředí, vážně doporučuji vyzkoušet, jinde jsem totiž pravou vietnamskou restauraci neviděla…teda kromě Prahy

Khajka
506 příspěvků 15.11.12 14:10

@ajuna Taky navážu, výborná vietnamská restaurace je taky v Anglické kousek od I. P.Pavlova. Dle mého názoru lepší než Remeber. Je to pobočka vyhlášeného bistra na náměstí Jiřího z Poděbrad se stejnými cenami, ale s tím, že tady si můžete v klidu sednout.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 14:10

@Khajka já teda chodím jen do toho Hai Há do SAPY… to je údajně nejpůvodnější (myslím jídlem)…

Khajka
506 příspěvků 15.11.12 14:17

@Curlygirl Slyšela jsem o něm, ale ještě jsem nebyla…

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 14:18

@Khajka je super, takové šílené špinavé bistro v papundeklové boudě… jestli jste někdy byla v Asii, asi si to dokážete představit, jak to vypadá. Ale jídlo tam je super a údajně velice autentické, protože to vaří primárně pro sebe.

Khajka
506 příspěvků 15.11.12 14:20

@Curlygirl Bohužel, nebyla, ale o té autentičnosti jsem četla. Tak já to někdy zkusím, díky :)

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 14:21

@Khajka zkuste určitě, vaří tam jen jedno jídlo - Bun-čá. A předem si to najděte třeba na Cuketkovi či Scuku, má tam snad i mapu, je to tam dost nepřehledné a bister je hodně. Hai há je ale jen jedno :-D

Příspěvek upraven 15.11.12 v 14:24

saryvary
664 příspěvků 15.11.12 14:23

Ženský, že vy vždycky skončíte u jídla? :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit