Vyprane odevy jsou citit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JK-01
5 příspěvků 27.09.16 15:08
Vyprane odevy jsou citit

Mili diskutujici, potrebovala bych poradit s nasledujicim problemem.

Mam par kousku bavlnenych odevu, u kterych se ani po vyprani neumim zbavit neprijemneho oderu. Je to citit, jako by dlouho lezely ve skrini.

Nezabira prani na vyssi teplotu, ani avivaz. Musim rict, ostatni odevy, ktere jsou v te same policce jako tyto, citit nejsou. Inkriminovane odevy take casto nosim, takze to take asi neni tim, ze by odevy dlouho lezely ve skrini.

Nejedna se o nejake zasadni odevy: jsou to domaci tricka, jedna nocni kosile atp, ale rada bych se toho stavu zbavila.

Reakce:

mimi55
24 příspěvků 27.09.16 17:06

Zkuste přidat při praní vanish

kobylkalucni
70 příspěvků 29.09.16 00:47

Vyvářka, když nepomůže, tak Dettol či Sanytol na prádlo, když nepomůže, tak na týden do mrazáku. Potom už jen vyhazov…

Babička taky dávala tuhá mýdla do skříně mezi prádlo…

A nejste sama, já už pěkných pár kousků vyhodila, ale vesměs byly částečně z uměliny, čistě bavlněné ťuky ťuk v pohodě.

JK-01
5 příspěvků 29.09.16 09:54

Diky vsem za rady. Vyzkousim.

mimi55: Vanish: do pracky nebo inkriminovane odevy namocit?

kobylkalucni: Diky, zkusim vyvarit. Tuha mydla davam do skrine mezi odevy (taktez odkoukano od babicky :)) Jak to myslite s tim dettolem? Ja to znam jako desinfekcni prostredek. Namocit do roztoku?

mimi55
24 příspěvků 29.09.16 12:51

Přidat do pračky k prášku nebo gelu na praní a vyprat na odpovídající program

Mysterious
121 příspěvků 29.09.16 13:45

Zkusila bych místo aviváže dát do nádobky tak půl deci až deci octa.

JK-01
5 příspěvků 01.10.16 19:46

Tak se ozyvam s prvnimi pozitivnimi vysledky: jedno tricko (100% bavlna) po vyvareni a vyzehleni se sveho oderu zbavilo.

Diky vsem za nazory.

Krakorec
35 příspěvků 01.10.16 20:32

Už jsem to někde zmiňovala, ale snad to zde nevadí opakovat. Případně zatuchlé prádlo perte s octem. Na dlouhý program, klidně nižší teplotu. Když něco takového učuchám, dám 1 láhev na dlouhý program, prášek žádný nebo minimum. Po vyprání je ocet trochu cítit, ale po usušení už ne. Pokud prádlo sušíte venku, voní jen „venkem“, třeba zahradou, teda normálně.

Bara06
1993 příspěvků 01.10.16 21:44

Mně tohle dělá jedno tričko z Lidlu. Mám ho už dlouho, chovám se k němu stejně, jako k ostatnímu prádlu, ale už hned po vyprání páchne, jako páchnou ručníky, co zůstanou přes noc mokré v pračce. Nepomohlo nic, vinu házím na chemii použitou při výrobě.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit