Vysoké ženy

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 21:38
Vysoké ženy

Ahoj, téma oblečení na vysokou postavu už tady bylo, ale zajímá mě, jaké máte zkušenosti s vaší výškou, s reakcemi okolí, mužů a žen. Já měřím 179 (někdy 180) cm a kvůli výšce se cítím docela špatně. Když jsem byla hodně mladá, tak jsem to tolik nevnímala, ale čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, jak se lidi chovají jinak k menším ženám a jak k vysokým.

Ženy se často k vysokým ženám chovají agresivně, zatímco k menším laskavě, a s nějakou mužskou galantností se taky moc často nesetkávám. Občas se mi i stane, že se setkám s opovržlivými pohledy - to hlavně když jsem oblečená do lesa, v kalhotách, volné bundě a pevných botách, zkrátka nic ženského. Neříkám, že se nesetkám i s obdivným pohledem, rozhodně to ale není kdovíjak často a s takovým tím ochranitelským chováním u mužů opravdu ne.
Když jsem byla mladší, nespojovala jsem si to s výškou, ale s povahou a chováním a snažila jsem se chovat jinak. Teď vidím, že to opravdu tou výškou je - malé ženy, které jsou často protivné až hrůza se stejně těší od mužů vlídnějšímu přístupu. Muže se ke mě chovají skoro až nepřátelsky - a to ani nestihnu říct popel!

Zdá se mi, že menší ženy ode mě očekávají, že se k nim budu chovat jako muž, tzn. že je nechám první nastoupit do autobusu, dám přednost atd. Je to divné. To že jsem vysoká neznamená, že bych měla nějakou fyzickou sílu, moje mladší a menší sestra je mnohem silnější než já. Ani vysoká žena nemá stavbu těla a svalů jako muž.

Dlouhánky, jaké máte zkušenosti? Mě se celkem líbí být vysoká, jen nebýt té reakce okolí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 08.11.13 21:45

Já má teda „jen“ 176cm, ale problém to nikdy nebyl.. teda jen jednou jsem si vyslechla nějaké poznámky od jednoho chlapa, co byl o trochu menší než já a předstíral nějaké city ke mně, ale nevím, jak to myslel, protože on tak nějak ze zvyku komentuje všechno.
je ale pravda, že mi to bylo až nepříjemné a tehdy poprvé (a snad naposledy) jsem se téměř cítila provinile, že jsem tak „narostla“. A to jsem vždycky chtěla aspoň 180 cm.

Já si myslím, že to taky hodně záleží na tom, jak vypadáte. Pokud jste zároveň i urostlá, tak se k Vám jako k mužatce ti blbí chovat můžou… :-(

RenaLange  08.11.13 21:47

Mně to co jste napsala připadá jako neskutečná pitomost a to jsem vysoká skorosedmdesátka věkem. Nic takového jsem nikdy nezaznamenala.
Mám 180 cm vysokou krásnou dceru ( ta druhá je maličká, jen 172 ), 182 cm vysokou krásnou snachu a nic takového taky neznají.

Příspěvek upraven 08.11.13 v 21:50

stricc  08.11.13 21:50

Měřím 176, od tanečních nosím skoro pořád vysoké podpatky, nejvyšší boty mi přidají asi tak 13 cenťáků. Je to fajn zejména v přeplněné tramvaji :-)
vzhledem k tomu, že muži v mé původní rodině měří všichni ke dvěma metrům a moje matka je jen asi o dva centimetry menší než já, a ještě k tomu mám (dle mé matky zvrhlou) slabot pro menší muže, nikdy jsem si nepřipadala nějak nepatřičně vysoká. Snad jen na návštěvě u rodiny mého ex-manžela, kde jsem si fakt připadala jak palma královská, protože jsem zjistila, že on se svými 165 centimetry je ze všech největší, pořád jsem se někde třískala o futra, no prostě Gandalf v Hobitíně hadr :-)
Nikdy se mi nestalo, že by se ke mně někdo choval negalantně nebo nějak nepřiměřeně kvůli výšce. Vlastně u cizích lidí se mi to tak nějak nestává vůbec, aspoň si teď momentálně nevzpomínám.

yako
3224 příspěvků 08.11.13 22:02

Vidíte to a my co jsme střední postavy :) se stále cítíme být handikepované, jako malé děti. Já s tím tedy docela bojuji, hlavně podpatky :) a chlapa menšího než já, bych teda nechtěla. Mám dvoje přátele vysokých postav, jedni mají kuchyň na míru, tam si připadám jako trpaslík. Být velký je výhoda, lidé vás berou vážně a je jedno čím jste.

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:02

@stricc Tak to je fajn. Já jsem z rodiny nejvyšší a vždycky jsem dostávala otázky typu „O kolik jsi zase vyrostla“ nebo „po kom ta holka je“.
Akitaken - jestli myslíte urostlá jako prsatá, tak to nejsem, mám spíš širší ramena, ale menší prsa. O tom, jak ta výška působí, určitě i rozhoduje stavba těla. Ne každá vysoká žena má zároveň subtilní kostru modelky.
Každopádně vám všem děkuju za reakce, jsou pro mě cenné.

Jordaan
5588 příspěvků 08.11.13 22:04

@RenaLange Pravdu dite…

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:06

@yako No vidíte, já jsem taky chtěla vyššího chlapa. Jenže při výšce 180 už máte hodně zúžený výběr. Jestli máte střední postavu, můžete si vzít podpatky a jste vyšší, ale my vysoké se nezmenšíme.
Působit vážně, jak říkáte, to taky není žádná výhra. Právě proto, že lidi čekají, že se o všechno postaráte, všechno zvládnete, a vy jste (nebo teda já:-)) uzlíček křehkých nervů, které o tuhle pozici vůbec nestojí. Krom toho chlapy to vůbec nerajcuje, to mi věřte. Snad leda nějaké masochisty:-)

stricc  08.11.13 22:07

@RenataRen mám kamarádku, která je štíhlá, má taky širší ramena a ne moc nápadný hrudník a je ještě o slušný kus vyšší než já. Podpatky nenosí, ale vždycky vypadá moc hezky a žensky a nevím o tom, že by ji někdo bral jako polochlapa.

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:09

@Akitaken Vidím, že jsem se překoukla - Vy jste to myslela s tou urostlostí jinak. Tak to ano, nejsem vyloženě éterický typ.

Jordaan
5588 příspěvků 08.11.13 22:10

@RenataRen
ja mam 187 a vzdycky to byla spis vyhoda - nikdo Vas neprehlidne, lidi Vas berou vic vazne a mate vetsi autoritu. Navic si nemusite nicit nohy na podpatkach. Co se muzu tyka, kvuli vysce jsem vzdycky sklizela komplimenty, navic si na vysokou holku troufnou spis sebevedomi kluci, zakomplexovani jedinci, kteri Vas berou jako ohrozeni si vybiraji jinde.

RenaLange  08.11.13 22:12

@RenataRen prosím Vám se 180 cm jste docela prcek.

HaninaZKunina
26 příspěvků 08.11.13 22:13

Měřím 180cm, a nikdy jsem nic podobného, co popisujete, nezaznamenala.

Jestli se k vám muži chovají, jak říkáte, nepřátelsky, pak to jistě není problém výšky.

yako
3224 příspěvků 08.11.13 22:13

@RenataRen Chlapy to rajcuje docela určitě, i ty menší. Mají co dobývat :). Já jsem třeba nikdy nechodila s velkým chlapem a moc mě to mrzí. Mi připadá, že musím zachránit ty, co jsou taky střední postavy, protože sice můžou mít ženskou vyšší o 5 cm, ale už ne o 15 cm, že. Připadá mi, že mě velký chlapi prostě přehlížejí - nejsem pro ně dost ženská. To máte pohled z druhý strany.

bestia
2296 příspěvků 08.11.13 22:15

Pripisujete svoje problemy vyske, ale podla mna sa povodny problem vysky dotyka len okrajovo, ak vobec…

Jordaan
5588 příspěvků 08.11.13 22:20
@RenataRen píše:
@yako Právě proto, že lidi čekají, že se o všechno postaráte, všechno zvládnete, a vy jste (nebo teda já:-)) uzlíček křehkých nervů, které o tuhle pozici vůbec nestojí.

Nenechte se okolim manipulovat do role, ktera Vam nesedi. Kdyz se o neco nechcete/neumite starat, tak to proste reknete.

Krom toho chlapy to vůbec nerajcuje, to mi věřte. Snad leda nějaké masochisty:-)

No tak to je pekna pitomost. A) vysokych chlapu je spousta, B) tim, ze si namlouvate, ze se libite jen masochistum, si moc nepomuzete. Pokud se Vam to nejaky moula snazi namluvit, tak ho poslete do haje (pravdepodobne za tim trci nejaky jeho komplex a snaha Vas znejistit). Vysoke holky se libi hodne chlapum a taky jsou ve vztahu dulezitejsi veci, nez vyska.

Mejte se rada jaka jste, to dela zazraky :-)

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:21

@RenaLange To zní tak hezky:-) Bohužel si spíš připadám jako medvěd grizzly. Vážně se setkávám s tím, že k mé menší kolegyni nebo kamarádce se lidé, kteří nás neznají, chovají mileji - třeba jen obsluha v restauraci.
Připadá mi, že na mě jen stočí pohled, a z mění se jim výraz z profesionálně laskavého na „bože, ta je velká, a jaké má velké zuby, snad nemá hlad!“
Myslím, že v obličeji vypadám celkem normálně, nekoulím děsivě očima a ani nevydávám divné skřeky. Takže si myslím, že je to tou výškou. Někdy mi to nevadí, někdy si toho nevšímám, ale dost často si připadám blbě.

yako
3224 příspěvků 08.11.13 22:26

@RenataRen když si to po sobě pořádně přečtete, tak zjistíte, že problém není ve výšce, ale v hlavě.

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:29

@bestia Nevím. Možná kdybych si mohla vyměnit mysl s nějakou jinou osobou, tak bych to zjistila. Chtěla jsem se touhle cestou dozvědět, jestli i jiné vysoké ženy zažívaly podobné pocity a situace. Zdá se, že ne, takže to o něčem vypovídá.

Akitaken
4960 příspěvků 08.11.13 22:33

Ano, s tou urostlostí jsem to myslela jinak. Párkrát už jsem potkala ženu tak o facku vyšší než jsem já, ale působila celkově velice hřmotně, i když měla překrásný obličej.

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:38

@yako To samé bych mohla říct já o vás. Ono je těžké odfiltrovat subjektivní pocity od objektivních faktů. Účelem téhle diskuze bylo ale spíš shromáždění zkušeností ostatních dlouhánek, i když uznávám, že jsem se v tom příspěvku vylila srdéčko.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.11.13 22:39

K tématu jako malá žena můžu říct jen tolik, že jakkoli jsem malá, nikdo se ke mně ochranitelsky nikdy nechoval a hádám, že to nebude výškou, ale „xichtem“. když vypadáte jako boxer nebo mistr v zabíjení pohledem jako já, můžete mít i 50 cm :D

a to, že chlapi nějak poslední dobou postrádají galantnost, bude bohužel asi všeobecný jev :(

RenataRen
466 příspěvků 08.11.13 22:39

@Jordaan Děkuju za milá slova:-)

pampa
22 příspěvků 08.11.13 22:44

Výškou to nebude. Sama měřím 181 cm a s výjimkou dětství, kdy mi spolužáci posměšně říkali žirafo, jsem se nikdy s negativními reakcemi na svou výšku nesetkala. Naopak, dosáhnu v obchodech nanejvyšší regály a vetché shrbené stařenky mě za to milují. ;-) S chlapy taky žádný problém. Nikdy jsem nechodila s klukem nižším než 195 cm a i mí kamarádi jsou nejméně stejně vysocí ne-li vyšší. Podpatky nosím, ale i když mám nízké boty nebo tenisky a k tomu jen džíny a tričko, tak mi nikdy nikdo neřekl, že vypadám nežensky nebo bidlovitě. Se ženami taky necítím žádný problém. Nevím, kde ho máte vy. Jediné, co mě napadá je to, jak na ostatní působíte vy. Mám kamarádku, kterou bych označila za milou hezkou holku. Je fajn a mám ji ráda. Jenže na první pohled působí nepřístupně a pro mnohé lidi až nepříjemně. Je to kombinace vizáže, pohledu, chování… Těžko říci…

yako
3224 příspěvků 08.11.13 22:53
@RenataRen píše:
@yako To samé bych mohla říct já o vás. Ono je těžké odfiltrovat subjektivní pocity od objektivních faktů. Účelem téhle diskuze bylo ale spíš shromáždění zkušeností ostatních dlouhánek, i když uznávám, že jsem se v tom příspěvku vylila srdéčko.

Můj příspěvek nebyl namířený proti vám. Jen na rovinu říkám, co si myslím. Jelikož sebe nelíčím jako zdeformovanou zrůdu, nemůže tentýž příspěvek platit na mě. Já se mám ráda, vy sebe vidíte jinak. Z toho co o svém vnímání sama sebe píšete mi vyplývá, že byste se měla svěřit spíš psychologovi, než módnímu webu. Pokud si to zase přečtete jako útok na sebe, moc si tím nepomůžete. Jste na internetu - v anonymním prostředí a tady se můžou vyskytnout mnohem větší „psychopati“ než jsem sá a můžou vám skutečně ublížit. Má rada zní - vyhledejte vstřícného psychologa a vypovídejte se mu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit