Výstava Marylin Monroe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

landova
4 příspěvky 07.10.13 11:26
výstava Marylin Monroe

Byl jste se někdo podívat na výstavu Marylin Monroe? Já ano. Výstava byla moc pěkná, vstupné 240,– mi sice přišlo dost, ale nelituji. Jediné co mě otrávilo bylo toto: všechny vystavované šaty byly na krejčovských pannách o velikosti dvanáctileté dívenky, vzadu na zádech a bocích důkladně založené a sešpendlené. Prsa vycpané molitanem, který vykukoval kde mohl. Těšila jsem se, že uvidím jak Marylin vypadala „v reálu“, byla přeci proslavená výraznými ženskými křivkami - neviděla jsem, ze všech jejích šatů udělali rourky pro modelky. Ale jinak výstavu doporučuji. Jak se líbila vám?

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 07.10.13 13:43

Za me docela nuda, ale to bude hlavne tou pruvodkyni ktera vzdycky pul hodiny omilala to co si clovek mohl behem 5 minut precist v popiscich…saty me taky nejak neuchvatily.

lucindaSK
885 příspěvků 07.10.13 15:29

Mne sa výstava páčila. Nejaké zošpendlenie šiat som neriešila, lebo som si ho vôbec nevšimla, všetko bolo krásne naaranžované a tá úplne zadná miestnosť bola fantastická. Trochu ma však rušil pán - sprievodca/dozor - čo chodil až príliš blízko za mnou. Čo čakal, že schmatnem figurínu a pobežím? A veľmi sa mi páčilo, že keď sa španielsky hovoriaci chalan spýtal sprievodkyne, či si môže jedny šaty odfotiť, dovolila mu to.
Podľa mňa super.

Moir
1800 příspěvků 07.10.13 15:50

Líbila se mi moc, byla jsem v rámci akce Letní noci, takže vstupné za polovic, šaty krásné, velikost figurín ani špendlení jsem nezaznamenala a to jsem si na šatech prohlížela vypracování velmi důkladně. Výklad mi připadal výborný a zajímavý, byť některá přirovnání fotek k obrazům a sochám mi připadalo poněkud násilné.

LorelaiH.
2998 příspěvků 07.10.13 18:31

@Moir taky jsem byla na této letní akci a moc se mi to líbilo. A jelikož jsme s kamarádkou odcházely těsně před zavíračkou, hodný pan hlídač nám taky dovolil pár fotek :)

Lacrimosa
159 příspěvků 07.10.13 21:45

A já jsem si říkala, že ty šaty jsou nějak úzké, že se mi MM vždy pozdávala kypřejší :D

Dahllie
2222 příspěvků 07.10.13 22:00

Ano, byla. Okukovala jsem hlavně boty. MM měla očividně ráda „to své“ a ty variace na to samé téma se mi líbily. Ty sešpendlené a odfkláknuté figuríny mě však také zklamaly. Máma byla v rámci doprovodného programu na filmu s MM v kině a na základě toho jsme měly vstup zdarma.

Dlhonožka
269 příspěvků 07.10.13 23:17

@landova 240 korun sa vam zdalo vela v porovnani s cim? Ked dokonca nelutujete? Podla coho sa hodnoti, kolko je dost a kolko je tak akurat?

landova
4 příspěvky 08.10.13 07:39
@Dlhonožka píše:
@landova 240 korun sa vam zdalo vela v porovnani s cim? Ked dokonca nelutujete? Podla coho sa hodnoti, kolko je dost a kolko je tak akurat?

V porovnání s mojí výplatou :-)

superla
64 příspěvků 08.10.13 07:51

Mně hlavně připadá otřesné, že po celou turistickou sezonu zabírá jízdárnu na Hradě polobulvární výstava něčího šatníku a botníku. Vážně nemám nic proti MM, ale po předchozí expozici Karla Malicha to je, abych tak řekla, docela velký mentální skok. Čehopak se dočkáme příště? Že by umělecky naaranžovaná kolekce struhadel a hrnců z teleshoppingu? To by před Vánoci mohlo mít úspěch.

Esmee
4372 příspěvků 08.10.13 08:40

Výstava se mi moc líbila, vlášť ta poslední místnost. Zašpendlených a různě přiklipsovaných šatů jsem si všimla a zamrzelo to, některé modely byly na figurínách halabala, to je pravda.

Dlhonožka
269 příspěvků 08.10.13 14:04

@landova
aha :D dakujem za odpoved

jacq
61 příspěvků 09.10.13 09:41

Výstava se mi líbila, ocenila jsem, že to byla šance prohlédnout si šaty opravdu zblízka, všimly jste si třeba té vystřižené a našité třešničky? I když me trochu rozesmutnilo, jak byly některé šaty i boty opotřebované, zašlé (vím, že je to dané materiálem, že se použily do jiných filmů apod.). Bylo to trochu, jako bych se hrabala v šatech po babičce, což by i časově odpovídalo. Ve filmech je pro mě totiž Marilyn stále mladá.

devushka-m
145 příspěvků 09.10.13 22:18

Výstava byla krásná. Šly jsme s mamkou a jednu vstupenku jsme měly zdarma (byla snad v červnové Elle). Takže se těch 240 na obě dalo, jinak ta cena je opravdu docela vysoká :/ A ty šatičky, no krása!

Nemesis
496 příspěvků 09.10.13 22:41

Byla jsem, líbilo se mi - nejvíce místnost hned po vztupu a pak ofocené ty její „deníky“ či jak to říct… jinak šaty byly sešlé a většina nevypadala nic moc. Ale viděli jste třeba výstavu kostýmu z našich pohádek? Třeba Princeznu se zlatou hězdu atd.? Naživo děsné zašlé hadry…to prostě dělá čas… jinak mě pobavilo to, že všichni pořád berou MM jak byla „kyprá“ a „krev a mlíko“ a já nevim co…ano, na těch figurínách ty šaty byly zabrané kolíčky, ale to jste tam neviděli ty její fotografie nebo co? například ty akty? Vždyť byla štíhlounká, dnešní velikost maximálně 36 bych jí typla…pokud byla MM ženská kyprých tvarů, tak já sem asi mastodont nebo nevim…

Dahllie
2222 příspěvků 09.10.13 23:05

Na internetu jsou nějaké rozbory a úvahy. Mluví se o velikosti 16 (UK), ale to byla velikost té doby, dnes to odpovídá max velikosti 8, takže evropská konfekční 36. Na tomhle webu jsem našla její míry: 35-22-35 (inches), 88.9 – 55.8 – 88.9 (centimeters)

Nemesis
496 příspěvků 10.10.13 10:26

@Dahllie No tak jsem to odhadla správně. Ale podle mě každý kdo se podíval na ty její fotky tak to musel vidět, takže ty v úvodním příspěvku zmiňované „rourky pro modelky“ nebyly vůbec přehnaně zabrané, ale spíš se blížily tomu reálu…

Dlhonožka
269 příspěvků 11.10.13 15:33

@landova
Este dovysvetlim, kedze my tam ideme len kvoli vystave zo Slovenska, cize benzin, jedlo atd, tak ma zaujimalo, preco sa vam 240 korun zdalo vela.

AngelicG
2 příspěvky 12.10.13 19:20

Byla jsem a odcházela jsem zklamaná.
Líbily se mi deníky, kopie záznamů, samozřejmě šaty, boty. Nelíbila se mi střední část MM a umění, přišlo mi to - a už to tu někdo zmiňoval - násilné. Šaty byly některé naprosto netknuté, neuvěřitelně krásné, nadčasové - a některé ošuntělé, potrhané. Podobné to bylo u bot.
Nejvíc jsem byla zklamaná z prezentace - na fotkách byly v rozích izolepy (tedy vypadalo to tak). Šaty byly na figurínách špatně navlečené, v zadní části byly podél stěn, v popiscích byly například zmiňovány detaily na zádech ale jak jsem je měla vidět? Výstavě by opravdu pomohla zrcadla, aby šaty byly vidět ze všech stran.
A celou ale naprosto celou výstavu jsme bloumali, jakou že to měla MM velikost šatů a bot…
Mám ráda ucelené věci, což mi tato výstava nepřišla ;)
Ale nelituju ani peněz, času, dlouhé a strastiplné cesty v tropickém počasí - stálo to za to, kdy uvidíte opravdové šaty ikonické MM?

Moir
1800 příspěvků 13.10.13 14:26

@Dlhonožka protože holt je pro někoho i taková částka třeba rozpočet na jídlo a týden

Dlhonožka
269 příspěvků 15.10.13 13:59
@Moir píše:
@Dlhonožka protože holt je pro někoho i taková částka třeba rozpočet na jídlo a týden

tak ale ten asi nepojde namiesto vecere na vystavu, ze.

Dlhonožka
269 příspěvků 15.10.13 14:01

@AngelicG
zaujimavy popis, zeby boli v Prahe tie vystavy dve a ja som bola na tej lepsej?
Naozaj je pravda, ze ked dvaja vidia to iste, mozu to popisat uplne opacne…

AngelicG
2 příspěvky 15.10.13 21:24

@Dlhonožka
Možná…
Ne, opravdu mi vadilo, že ty mnohdy krásné šaty nebyly vidět ze všech stran, některé kousky byly úchvatné - barvou, materiálem. MM měla promyšlený styl a šikovné švadleny. Přiznávám, že když se kustodka nekoukala tak jsem na některé musela (promiňte, fakt MUSELA) sáhnout, z jakého jsou materiálu. Prostě výstava byla dobrá, provedení pokulhávalo. Moje sestra to např. srovnávala s výstavou Sissi, kterou navštívila ve Vídni - prý nebe a dudy :(

Dlhonožka
269 příspěvků 17.10.13 14:37
@Dlhonožka píše:
@landova
Este dovysvetlim, kedze my tam ideme len kvoli vystave zo Slovenska, cize benzin, jedlo atd, tak ma zaujimalo, preco sa vam 240 korun zdalo vela.

zaujimave, clovek sa rozparadi v CZ, nesetri korunou a dostane za to cervene ramena :D :D :D

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit