Využíváte opravy a úpravy oděvů?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 11:21
Využíváte opravy a úpravy oděvů ?

Konfekční velikost má jen málokdo a občas je potřeba něco zůžit, založit, popošít…nehledě na to, že i v šatníku se objeví pár kousků, které potřebují zásah švadleny. Využíváte služby opravy a úpravy oděvů v krejčovství? Jaké máte zkušenosti? Vyplatí se Vám to a co říkáte na ceny?

Příspěvek upraven 29.06.12 v 11:41

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

lilip  29.06.12 11:33

Přímo v prodejnách ne, ale nosím na úpravu ke své švadleně. Zúžit pas, zkrátit nohavice. Za tyto úpravy obvykle 200,–.

Pavlena
778 příspěvků 29.06.12 11:59

Jsem OT, protože tyto opravy svěřuji své mamce, která ač samouk, šije dokonale. Úpravy v prodejně ani komerční švadlenu jsem nevyzkoušela.
Zkrácení nohavic je stejně lepší ručně (pokud nejde o džíny), takže to řeším sama.

Jetthro
1129 příspěvků 29.06.12 12:05

Vyuzivam svadlenu, skoro vsechny kalhoty totiz potrebuju zkracovat a u nas v rodine nikdo nesije :)

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 12:30

A co ceny? Zdá se Vám například 200 kč za zkrácení džín s originálním lemem hodně? Nahlížela jsem do několika ceníků na internetu a je do doslova ode zdi ke zdi.

gulietta  29.06.12 12:36

@yourcandy a čo Vám? Zaujímal by ma Váš názor na to koľko ste ochotná dať alebo vziať, ak už ste túto tému otvorila. Ja robím upravy len pre seba a priateľov a zadarmo.

Blair
359 příspěvků 29.06.12 12:44

Dřív jsem využívala, ale ne profesionální služby. Je to známá od taťky z práce - moc milá a šikovná a celkem levná, vyučená švadlena, ale dělá něco jiného. Myslím, že zkrácení kalhot asi za 50,–. To už teď zvládnu sama (džíny tedy ne, ale klasické kahoty ano. Např. zúžení triček nebo halenek nebo sukní kolem stovky (záleží na střihu). To už teď taky docela umím, ale občas si netroufnu, tak to na ní nechám. Kabáty nebo saka tak kolem 100-200,– (to taky záleží na délce a střihu).

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 12:48
@gulietta píše:
@yourcandy a čo Vám? Zaujímal by ma Váš názor na to koľko ste ochotná dať alebo vziať, ak už ste túto tému otvorila. Ja robím upravy len pre seba a priateľov a zadarmo.

Můj názor si prozatím nechám pro sebe, nerada bych ovlivňovala přispěvatele, jsem zvědavá na Vaše zkušenosti s těmito službami.Já sama opravy dělám a živím se tím, jsem krejčová.Jste například spokojené s odvedenou zakázkou? Mám totiž pocit, že ceny jdou nahoru a kvalita dolů.Nesčetněkrát se mi stalo, že jsem opravovala co "zvoral " nějaký kolega v oboru.Je pro Vás důležitější cena a nebo kvalita + přijemné a rychlé jednání?

Příspěvek upraven 29.06.12 v 13:36

gulietta  29.06.12 13:02

@yourcandy no a práve preto ma zaujímal Váš názor, pretože si myslím, že vaša otázka je na nesprávnom mieste. Vy sama by ste sa mala dokázať oceniť. Pytajte si za svoju prácu cenu, na ktorú sa hodnotíte. Cenu určovať podľa toho, koľko sú ľudia ochotní dať je neprofesionálne. Je rozdiel medzi skracovaním šiat z hodvábu a z ľanu. Je rozdiel v strihoch. A ak si svoj názor necháte pre seba, tak dúfam že aj ostatní to tak urobia a že svoju cenu si vypočítate podľa svojich zákazníkov, reálneho času a práce čo ste na tom robila a nie podľa návrhov internetovej diskusie.

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 13:12
@gulietta píše:
@yourcandy no a práve preto ma zaujímal Váš názor, pretože si myslím, že vaša otázka je na nesprávnom mieste. Vy sama by ste sa mala dokázať oceniť. Pytajte si za svoju prácu cenu, na ktorú sa hodnotíte. Cenu určovať podľa toho, koľko sú ľudia ochotní dať je neprofesionálne. Je rozdiel medzi skracovaním šiat z hodvábu a z ľanu. Je rozdiel v strihoch. A ak si svoj názor necháte pre seba, tak dúfam že aj ostatní to tak urobia a že svoju cenu si vypočítate podľa svojich zákazníkov, reálneho času a práce čo ste na tom robila a nie podľa návrhov internetovej diskusie.

ale takhle to už dělám několik let :-)))…prostě mě jen zajímá situace na trhu..služby versus zákazník, proto vznikla tato diskuze.

lilip  29.06.12 14:23

Moje švadlena je šikovná, schopná, myslí u práce a odvede ji perfektně, že ani nepoznám, že bylo do oblečení zasáhnuto. takže 180,– za zkrácení jí dám s přehledem. Taky znám jednu mazalku, kterou už ani nezdravím, jak mi zničila látku.
Konfekci šije levněji- zrovna mám její šaty za 1400,–, elastan, přestřižené úpod prsy a na koleno -látky jsem si zvolila sama. Takže originál za dobrou cenu. Šaty na zakázku má dražší o 400,–,ale ani tak mi to není líto.

Zoe
316 příspěvků 29.06.12 14:54
úpravy

Když potřebuje koupená věc krejčovskou úpravu, tak si ji nekoupím. Raději si nechám od dobré švadleny ušít něco na zakázku. Zatím se mi tento přístup osvědčil.
Cena krejčovských prací je závislá nejen na materiálu (@gulietta), ale i na rozměrech, dodací lhůtě a lokalitě. Moje švadlena (na vesnici na severní Moravě) bere za zkrácení kalhot 50-100,– Kč.

666mahu
1490 příspěvků 29.06.12 15:11
zjišťujete, za kolik dát služby?

@yourcandy - už jsem to na MP jednou psala. Snažím se krejčovským službám vyhnout, co to jde. Stejně špatné zkušenosti mám s opravami obuvi i čistírnami. 200 kč za zkrácení kalhot nebo džín mi připadá dost na to, aby šev byl rovný a nit přibližně v požadované barvě. Podobně jsem si nedávno koupila k jednomu povlečení hotové polštáře, které jsem potřebovala zmenšit. Řekla jsem přesně, jak chci kostkované polštáře zmenšit. Zas byl vzor jinak, než jsem chtěla a švy křivé, což je na kostce dost vidět. Vždycky navíc prosím, že mi na věci záleží, aby to pěkně provedeno. Houby platné. Možná jsem z domova rozmazlená a příliš puntičkářská, jiným to asi nevadí, jinak by služby takhle nevypadaly. Byla bych ochotna dát za něco i víc, ale jen za perfektní práci, za polovičatou práci je 200 předražené. Hotové věci, ve stavu jak mi odevzdali moje upravené, bych si v tomto nekoupila ani náhodou. Kdysi jsem si nechala šít několik věcí, a ne levně, a také to nedopadlo podle mých představ ani zkušeností s šitím babičky. Takže spoléhám na konfekci. Ale uvítala bych aspoň spolehlivé úpravny.

Bugatti
4051 příspěvků 29.06.12 15:22

Většinu věcí si nechávám šít na míru a jsem naprosto spokojená. Velmi jednoduché věci (např. letní sukně, polštářky, závěsy atd.) si šiju sama, stejně tak i menší opravy a úpravy koupených věcí. Větší opravy nosím ke švadleně, cenu přesně nevím, neboť to tam většinou dávám současně s šitím něčeho nového a platím to současně, ale nejde mi tak o cenu, ale o kvalitu. Jsem ochotna připlatit za to, že bude práce kvalitně odvedena a že mi oděv vydrží mnoho sezón. Nechávám si šít z kvalitních materiálů klasiku a doplňuji „levnějšími“ tričky a topy.

gulietta  29.06.12 15:26

@Zoe ja viem a práve preto mi pripadá porovnávanie cien nefér. Napísať ja som dala za skrátenie sukne 100 a iný 200 je ničnehovoriace. Ja som skracovala sukňu z 8 dielov. Vzor látky kocka. Sukňa bola šitá tak, že mala dole 8 rázporkov, podobných ako sú rázporky vzadu na pánskom saku. Ak by som ju skracovala za peniaze chcem 500. Ale ak napíšem za skrátenie sukne som vzala 500,tak to vyzerá že som prestrelila cenu. Alebo že v meste v ktorom žijem je táto cena bežná. Preto si myslím, že táto debata je zavadzajúca a nevyjadrujúca nič o službách ako takých.

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 15:48
@gulietta píše:
@Zoe ja viem a práve preto mi pripadá porovnávanie cien nefér. Napísať ja som dala za skrátenie sukne 100 a iný 200 je ničnehovoriace. Ja som skracovala sukňu z 8 dielov. Vzor látky kocka. Sukňa bola šitá tak, že mala dole 8 rázporkov, podobných ako sú rázporky vzadu na pánskom saku. Ak by som ju skracovala za peniaze chcem 500. Ale ak napíšem za skrátenie sukne som vzala 500,tak to vyzerá že som prestrelila cenu. Alebo že v meste v ktorom žijem je táto cena bežná. Preto si myslím, že táto debata je zavadzajúca a nevyjadrujúca nič o službách ako takých.

Milá gulietto :-), tak se nemusíte naší diskuze vůbec účastnit.Každý laik ví, že teta z Horní dolní nebere stejnou cenu jako krejčovství v Praze.A pod pojmem zkrátit kalhoty,si můžete představit džíny,plátěné, společenské s chránítkem,se šnůrkami, nebo se zipem v rozparku a ještě pár dalších..to nám nemusíte vysvětlovat.A ani mě jak se dělají ceny.Šiju 21 let- od 15ti, když nepočítám „dětské“ začátky.Nevidím nic zlého na tom když založím diskuzi na téma, které mě zajímá.A možná nejen mě.Ada tu každou chvíli upozorňuje na prohřešky typu - dlouhé ošoupané džíny, oblečení, které nesedí jak má, detaily, které patří do sféry opravy a úpravy.A protože je tohle „moje parketa“, tak Vám vůbec nemusí být divné, že se zajímám, jaké mají lidé zkušenosti apd.

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 15:59

666MAHU píše, že se snaží krejčovským službám vyhnout :-) Tak to jí chápu, ne každý je pečlivý. Tako perličku přidávám fotku zimní bundy. Přinesla jí ke mě do opravy stará paní, která chtěla ušetřit (proto i ta diskuze o cenách ) a dala si vyměnit zip k vietnamcům..na obchodě měli cedulku, že provádí opravy (!)takhle to dopadlo: [* *]Dříve, když holka po vyučení chtěla podnikat, musela mít za sebe ručitele…dnes povolení dostane KAŽDÝ.Doslova.

Příspěvek upraven 29.06.12 v 16:03

gulietta  29.06.12 15:59
Téma ako taká ma zaujímala, preto som ju čítala. Vaša reakcia:keď sa ti to nepáči, nečítaj po mojom vyjadrení na časť o cenách vo mne vyvoláva dojem, že len o tých cenách ste chcela a ja Vám to kazím. Okrem otázky ste vobec svojimi skúsenosťami neprispela. Váš príspevok po pár reakciach bol : "
@yourcandy píše:
A co ceny? Zdá se Vám například 200 kč za zkrácení džín s originálním lemem hodně? Nahlížela jsem do několika ceníků na internetu a je do doslova ode zdi ke zdi.
" Takže Vaše 21 ročné skúsenosti mi v tomto duchu už neprídu také úžasné,ak si neviete určiť cenu.

Příspěvek upraven 29.06.12 v 16:01

gulietta  29.06.12 16:01

@yourcandy nafotťe prsím aj ako to vyzeralo po vašej oprave.

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 16:05

To už jsem si bohužel nafotit nestihla, ale počítám s dalšími vašimi rýpavými komentáři :-)

gulietta  29.06.12 16:11

@yourcandy vy ste si nafotila ako to zle vyzeralo, aby ste mohla napísať alebo ukazovať čo ste opravovala, ale to ako ste to opravila už nie?! Tak ak by ste mi ukázala fotku, aj toto viem opraviť a nikde ukážka ako ste to urobila, tak sa otočím na pate a opravu Vám nezverím. Ak vám vlastná práca za nafotenie nestála, tak asi to nebolo nič chvályhodné. Ja by som na svoju prezentáciu radšej používala fotku svojej roboty, ako fotku toho čo pokazil niekto iný. A ja počítam s mínusom u každej mojej odpovede určenej Vám.:-)

yourcandy
476 příspěvků 29.06.12 17:29

Vy jste teda zlá rýpavá ženská :-)Víte, když jste v poklusu a máte plno práce, tak si vzpomenete, že jste si to chtěla nafotit až když to má paní už týden doma :-)A že těch zipů měním týdně xyz. Nepotřebuji si tady dokazovat svoje kvality, kdybych chtěla, můžu sem dát odkaz na moje stránky, kde jsou ukázky mojí práce, ale proč bych vám dávala důvody se do mě strefovat za každou cenu. Hezký slunečný den:-)

Lola  29.06.12 17:40
@yourcandy píše:
A co ceny? Zdá se Vám například 200 kč za zkrácení džín s originálním lemem hodně? Nahlížela jsem do několika ceníků na internetu a je do doslova ode zdi ke zdi.

Ne, nezdá. Já bych to totiž neuměla vůbec, a i kdybych to uměla, asi by mi to nestálo za to se s tím nimrat za tak mrzkou sumu. Chápu, že možná pro někoho, kdo šít umí, se to zdá třeba hodně a radši si to udělá sám zadarmo, ale my, co neumíme ušít ani kapesník, jsme vděční za to, že to někdo udělá za nás a ještě za to nechce moc peněz.
Ceny oprav a úprav poměřuji hodnotou toho, kolik by mě stál nákup nového oblečení + čas strávený jeho vyhledáváním po obchodech, a připočítávám respekt k tomu, že to někdo umí.
Mám svoji oblíbenou úpravnu/opravnu, které velmi blahořečím.

Lola  29.06.12 17:50
Cenu určovať podľa toho, koľko sú ľudia ochotní dať je neprofesionálne.

Nevím, zda je to neprofesionální, ale tento způsob cenotvorby je základem tržního hospodářství. Jak jinak si vysvětlíte to, že Michael Jackson, R. I.P, si za jedno hrábnutí do rozkroku vydělal víc, než špičkový kardiochirug za celý svůj život?
Může se nám to zdát nemorální, ale tak to je - cena se řídí primárně nabídkou a poptávkou, a skutečně vynaložené náklady jsou jen jedním z mnoha faktorů, nikoli nutně tím rozhodujícím.

gulietta  29.06.12 18:01

@Lola lenže on hrabol do rozkroku, zistil že ho ľudia kupujú a tak nasadil cenu na akú sa cenil. Kašlal na to koľko si za ten istý pohyb určujú cenu iný.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit