Význam ramínkování v bazaru MP

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Doudou
1235 příspěvků 03.09.13 07:31
Význam ramínkování v bazaru MP

Vysvětlete mi prosím význam ramínkování v místním bazaru.

Vložila jsem asi tři inzeráty. Hned se u nich objevilo spoustu červených ramínek, tak jsem kontrolovala, jestli tam není chyba, jestli neodporuje pravidlům bazaru, jestli není cena nějak nepřiměřená apod.

Stále nemůžu přijít na to, proč mám tolik červených ramínek a proč je vůbec lidi dávají. Jaký to má smysl? Jestli se dotyčnému věc líbí, tak si jí může koupit, pokud se mu nelíbí, tak si jí nekoupí.
Proč je potřeba to ramínkovat? Podle mě to i může případného zájemce odradit, když se něco chce koupit a daná věc má 20 červených ramínek.

Prodávám (nejen) oblečení na různých stránkách a nikde jsem se s tímhle nesetkala.

Díky za osvětlení :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Go-lightly
3428 příspěvků 03.09.13 07:38

Ale no tak, co chcete, jsme ženské! Prostě musíme celému světu hlásit, že takovou blůzu, tu bych si já nikdy neoblékla, ta je jak po babičce, no a ten střih sukně já nemůžu nosit, protože jsem hruška s náběhem k švestkovému pyré.
Ta ramínka nejspíš znamenají, že dotyčná si tu věc nekoupí, nic horšího. Ovšem jestli začnete řešit, proč dostáváte červená ramínka, dostanete jich tuplovaně. Tak už to na tomto milém a srdečném webu chodí.

Doudou
1235 příspěvků 03.09.13 07:59

Ovšem jestli začnete řešit, proč dostáváte červená ramínka, dostanete jich tuplovaně. Tak už to na tomto milém a srdečném webu chodí.

Toho jsem si vědoma :-o. Jen mě to zajímalo. Mě osobně by to teda nenapadlo a ani jsem to v jiném bazaru neviděla :-)

misial
1394 příspěvků 03.09.13 11:29

@Doudou Protože v jiném bazaru možnost ramínkování není?
Třeba by tady nebyla, kdyby to bylo vedeno samostatně, ale je to jen formou diskuzního fóra, velké úspěchy to neslaví, tak asi není důvod nic měnit…

Doudou
1235 příspěvků 03.09.13 12:31

@misial Tak jasně. v úvodu to je napsané. Možná kdyby byl bazar nějak lépe řešen, tak by se tam i lépe prodávalo/naku­povalo. Takhle je to takové nepřehledné.
Mě osobně by nenapadlo dávat k inzerátu jakékoliv ramínko, tak proto se trochu divím :-)

Dahllie
2222 příspěvků 03.09.13 13:03

Třeba proto, že to jsou kýčovitý hnusný hadry?
Osobně mě celá myšlenka MP bazaru zklamala, čekala jsem tam nějakou vyšší dívčí a ne hrůzy, kterých je plný votočvohoz a podobné servery. Co má za smysl prodávat pekelný hadry na serveru, který se proti takovému oblečení snaží bojovat?

Brunhilde  03.09.13 13:21

Mne naštvalo, že tam kdosi prodává použitou kosmetiku, ventilovala jsem to v diskusi a smázli mne. Nevzpomenu si, jestli jsem se pak vyřádila aspoň prostřednictvím symbolu.

Go-lightly
3428 příspěvků 03.09.13 14:07

No, mně ty věci připadají jako CJMDNS, takže co!

Světlo
5 příspěvků 03.09.13 14:22
@Doudou píše:
Vysvětlete mi prosím význam ramínkování v místním bazaru.

Vložila jsem asi tři inzeráty. Hned se u nich objevilo spoustu červených ramínek, tak jsem kontrolovala, jestli tam není chyba, jestli neodporuje pravidlům bazaru, jestli není cena nějak nepřiměřená apod.

Stále nemůžu přijít na to, proč mám tolik červených ramínek a proč je vůbec lidi dávají. Jaký to má smysl? Jestli se dotyčnému věc líbí, tak si jí může koupit, pokud se mu nelíbí, tak si jí nekoupí.
Proč je potřeba to ramínkovat? Podle mě to i může případného zájemce odradit, když se něco chce koupit a daná věc má 20 červených ramínek.

Prodávám (nejen) oblečení na různých stránkách a nikde jsem se s tímhle nesetkala.

Díky za osvětlení :-)

Po pozitivní zkušenosti s prodejem nových nepadnoucích šatů zde v bazaru přišlo „uramínkování“ mého prodávaného kabátku :-) (už jsem ho stáhla). Bazar schovaný kdesi pro zasvěcené v rámci diskuse je podivnost, ať už se tam prodává kabát za 6 tisíc, nebo šortky za stovku. To má být pořád jako nějaký zkušební provoz? Ad ramínkování - taky záleží, na které straně zrovna jste, zda prodej, či jen „kibicozevling“. Ale v zásadě souhlasím s Go-lightly, první příspěvek.

Morže
1091 příspěvků 03.09.13 14:28

No já bych to ramínkovala asi podle toho, jestli mi připadá ten kus hadru pěkný či nikoliv.

PartyLover
153 příspěvků 03.09.13 15:47

Tak zrovna u inzerátů to slouží k tomu, aby lidi viděli, co si o nabízeném kousku myslí ostatní. A pro Vás je to k tomu, že byste se v případě hromady červených ramínek měla zamyslet, jestli je opravdu Váš nabízený kousek pěkný a má reálnou šanci najít kupujícího či nikoli.
Opravdového zájemce ramínka neodradí, to se nebojte.
No a protože ramínkování je anonymní, tak se zde červenoramínkují i stručné odpovědi typu „Ten svetr jsem koupila v H&M.“ :-D Na to si zvyknete, prostě to ignorujte.

Oldyn
5037 příspěvků 03.09.13 15:48

Protože jste v ČR a někteří si svoji neschopnost, závist, nepřejícnost schovavají za anonymní klikání. Nezbývá než se nad to povznést a nenechat si zkasit den.

Zebra33
2038 příspěvků 03.09.13 16:08

Na zaklade tohoto vlakna jsem poprve nahledla do vlakna Bazar MP a musim se priznat, ze jsem teda byla dost zdesena. Zajimavych veci je tam minimum a naopak tak polovina je dle meho nazoru peklo par excelence. Zadna raminka jsem pri sve navsteve zmineneho vlakna nerozdavala, ale muj nazor na vetsinu nabizenych odevu vicemene korespondoval s jiz udelenym prevladajicim raminkovym ohodnocenim :)

chinin
2788 příspěvků 03.09.13 16:08

Mamma mia! Zacinam mit alergii na tuto (modne)pekelnou mantru kritizujes/davas cervena raminka = zavidis, jsi neschopny, neprejicny, nudici se etc..

Jasne, ze ne vsechna cervena raminka jsou logicka, ale podle me je skoda, ze se obcas ten, kdo jejich zaplavu obdrzi, nezamysli nad tim, proc?, trochu racionalne, namisto zakladani nove diskuze, pohorsenych dotazu ci pritakavani one zavidici mantre.

Jinak, vecne k otazce @Doudou (zakladatelky): Myslim, ze racionalni odpoved vystihla @PartyLover: „Tak zrovna u inzerátů to slouží k tomu, aby lidi viděli, co si o nabízeném kousku myslí ostatní. (pozn. zvlaste v situaci, kdy jakekoli "neinzerentni“ prispevky admin smaze) A pro Vás je to k tomu, že byste se v případě hromady červených ramínek měla zamyslet, jestli je opravdu Váš nabízený kousek pěkný…„ Ja osobne nekdy take kroutim hlavou, kdyz vidim, jake "hadry“ nekdo nosi/prodava.. Pravdepodobne z urciteho masochismu Bazar MP obcas navstivim a za celou dobu jeho existence mi tam prisly „koupe schopne“ ci „prodeje hodne“ asi ctyri kousky (plus samozrejme mnou prodavany zcela novy fascinator;-)).

@Oldyn píše:
Protože jste v ČR a někteří si svoji neschopnost, závist, nepřejícnost schovavají za anonymní klikání. Nezbývá než se nad to povznést a nenechat si zkasit den.

chinin
2788 příspěvků 03.09.13 16:11

Predbehla jste me. ;-)

@Zebra33 píše:
Na zaklade tohoto vlakna jsem poprve nahledla do vlakna Bazar MP a musim se priznat, ze jsem teda byla dost zdesena. Zajimavych veci je tam minimum a naopak tak polovina je dle meho nazoru peklo par excelence. Zadna raminka jsem pri sve navsteve zmineneho vlakna nerozdavala, ale muj nazor na vetsinu nabizenych odevu vicemene korespondoval s jiz udelenym prevladajicim raminkovym ohodnocenim :)

Zebra33
2038 příspěvků 03.09.13 16:14

@chinin - vidite, vyjimecne jsme opet stejneho nazoru ;)!

chinin
2788 příspěvků 03.09.13 16:16

@Zebra33 ;-) Ano, vsimam si toho! Uz se tedy na vase zkusenosti nemohu spolehat. ;-)

Mylady2
12409 příspěvků 03.09.13 16:17

Myslím, že na tomto fóru nemají ramena žádný význam :-) tedy ne takový abych se nad ním například zamýšlela :-)

Giulietta  03.09.13 16:18

@Doudou Zo zvedavosti som si vaše inzeráty pozrela. Červené ramienka u vašich inzerátov jednoznačne znamenajú, že predávate handry čo sa ani na charitu nehodia. Toto by som napríklad nepoužila ani ako tú handru.

carries
1317 příspěvků 03.09.13 16:35

Prečo asi dávajú červené ramienko?…žeby preto, že sa im to predávané oblečenie nepáčilo? Uf záhada vyriešená, popojedem.

Demode
1684 příspěvků 03.09.13 16:46

Na Bazar jsem se párkrát podívala a nikdy se mi tam nic nelíbilo. Snad jedině pánský tříčtvrteční(?) kabát, kdysi dávno. Párkrát jsem dala červené ramínko přemrštěným cenám vzhledem ke kvalitě nabízených věcí.

PartyLover
153 příspěvků 03.09.13 16:46

Aha. Tak teď jsem se na bazar MP poprvé podívala a musím říct, jsem ráda za červenoramínkování, protože nejspíš dokazuje, že stále většina lidí zde nemá problém s očima.
Z 80% to tam vypadá jako akce „Zkus zpeněžit to, co máš 20 let na půdě.“
Jedny hezké šaty, jedno sárí, jeden kabátek a jedny hezké sandálky a to je tak všechno. Nejvíc mě pobavily tyhle boty. :-D

Dadoo
5533 příspěvků 03.09.13 16:50

Jj..taky mě tedy hodně překvapilo, jakou veteš se tu lidi nestydí prodávat..
To je pak ramínko rozhodně mnohem milosrdnější, naž naplno napsat, co si o prodávaných věcech člověk myslí.
Fakt to nechápu.. Některé uživatelky se tváří jako supermoderní módemanky, téměř stylistky a pak, když se podíváte, jaké věci chtějí prodat, musíte se zděsit, že v tomhle někdo chodil.. a nejen že jsou věci vyšlé z módy! Jsou taky špinavé, zaprané, orvané, vytahané, sežvejkané (má milá rázná babička tomu říkala "jako když to vytáhne krávě z pr. ele)
Takže ramínko je rozhodně vyjádření názoru na kvalitu nabídky!

PartyLover
153 příspěvků 03.09.13 16:55

@Dadoo Právě, že nechodil. Většinou takovou veteš zdobí slova „úplně nové“ o to je to ale strašidelnější, že to někdo něco takového a v takovém stavu již koupil.

Atlacoya
2146 příspěvků 03.09.13 17:54
@Oldyn píše:
Protože jste v ČR a někteří si svoji neschopnost, závist, nepřejícnost schovavají za anonymní klikání. Nezbývá než se nad to povznést a nenechat si zkasit den.

*zkazit
Jestli to nebude tím, že když už možnost „ramínkovat“ je, tak má člověk nutkání na nějaké kliknout. To je prostě paráda, moci vyjádřit libé a nelibé pocity takhle jednodiše než zmiňovat, citovat a dávat dohromady věty.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit