Vzhled a funkce předmětů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mishelle
26 příspěvků 08.11.12 20:58
Vzhled a funkce předmětů

Dobrý den,
zajímá mě, u kterého oblečení/ obuvi/ doplňků upřednostňujete hlavně formu před funkcí a naopak(kdy je pro Vás důležitější vzhled nebo naopak funkčnost dané věci). Nemám na mysli, že zimní boty na hory si vyberete především aby splnily funkci a nevadí Vám, že neladí ke zbytku oblečení. Myslím obyčejné oblečení a věci na denní užívání. A zajímá mě i důvod, jestli protože nemůžete najít nic, co se Vám líbí, nebo jestli z důvodu že v běžné konfekci nenajdete téměř nic.
Začnu u sebe - důležité pro mě je, aby moje kabelka byla přehledná, vešlo se mi do ní veškeré učení a když potřebuji tak i notebook. Vím, že není nejkrásnější (látková, s lehkým vzorem, neelegantní), ale mě vyhovuje a nemusím mít strach, že se mi ze dne na den rozpadne.
Naopak diář jsem ochotná hledat klidně i pár měsíců, než najdu takový, který se mi líbí.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 08.11.12 21:39

Ach jo, budu ukamenovana. nicmene jsem pragmatik, tudiz vec musi fungovat jak ma a splnovat me pozadavky, abych byla ochotna za ni vydat penize (snad krome sperku to aplikuji na vsechno). vzhled je vzdy az na druhem miste, i kdyz je treba u obleceni nebo obuvi taky dulezity.

dam vam priklad: zimni boty musi hrat, tudiz musi mit tlustejsi podrazku a musi byt vevnitr vyteplene, pohodlne a kozene. pokud nejdou, muzou se mi libit jakkoliv, tak si je nekoupim. ale kdyz budou toto vsechno splnovat, budou mi hezky sedet a nikde netlacit, tak jsem ochotna udelat nejaky mensi vzhledovy kompromis - treba s vyskou podpatku nebo prositim.

diar jsem si taky vybirala, aby mi vyhovoval po prakticke strance - barva desek nebo obalu byla vedlejsi.

Jetthro
1129 příspěvků 08.11.12 21:47

Ja se vzdycky snazim najit kompromis..a jsem schopna ho hledat pekne dlouho :D Treba s kabelkama to mam podobne, ale nemusim latkove protoze se mi jich vetsina nelibi. Vetsinou to dopada tak ze si vytvorim nejakou predstavu (kterou absolutne neumim slovne popsat) a pak tu predstavovanou vec hledam, az jednoho dne se proste stane ze vejdu do obchodu, uvidim TO a okamzite vim ze to je presne ta vec co chci :D Jinak u bot taky uprednostnuju funkci - se zimnima ani tak problem nemam, spis s letnima - uz kolikrat se mi stalo, ze jsem videla krasne boty na podpatku…JENZE podpatek byl na me, nezkusenou podpatkarku (a jeste k tomu do prazskych ulic) moc velky, takze se mi sice libily hrozne, ale zustaly v krame, protoze mi bylo jasny ze s tim, kolik toho za den nachodim bych v nich umrela (a pripadne se jeste na ty dlazbe zabila).

real.blond
6688 příspěvků 08.11.12 23:21

Ja se casto snazim najit kompromis… A malokdy ho najdu. Moc rada bych krasne pohodlne vysoke boty, rada bych mela vypasovany tenoucky kabat, ktery je teply a funkcni. Strasne bych si prala malou kabelku, do ktere nacpu vse, co potrebuji.. Bohuzel az prilis casto odchazim z obchodu s nepohodlnyma fashion botama, tenouckym radoby zimnim kabatem a minikabelkou, ktera si na velkou a funkcni ani nehraje.. Jak to? Netusim, v obchode mam blikanec a soustredim se pouze na vizualni stranku. Stve me to a moc, ale nevim co s tim.. Lobotomie? Kez by stacila LOUBOUTOMIE:)

noemi
1547 příspěvků 08.11.12 23:34

Mám to tak, že vzhled a funkce jsou pro mně stejně důležité, což je mnohdy samozřejmě dost problém, sehnat něco, co by splňovalo obojí. Ale bohužel to mám tak nejen u oblečení a doplňků, ale funguje to u mně třeba i v případě, když potřebuji koupit nový kartáček na ruce do koupelny.
A už zmiňovaný diář jsem dneska taky sháněla. Samozřejmě přesně vím co chci, protože jsem v jednom knihkupectví viděla úžasné zápisníky, do kterých jsem se naprosto zamilovala a řekli mi, že od nich letos diáře mít nebudou. Tak nevím, jestli si tam ještě nepůjdu obhlídnout co je to za firmu a nepodívám se na netu.

skylor
159 příspěvků 08.11.12 23:37

Přiznám se, že u mě víteží funkce nad vzhledem u kalhotek. Nosím jen černé bavlněné kalhotky bez serepetiček, samozřejmě neseprané, nevytahané a bez jiných chyb a chybiček (co kdybych musela akutně do nemocnice), kupuju je v Marks and Spencer a mám s nimi zatím výbornou zkušenost, dlouho vypadají jako nové, navíc bavlna hřeje a nezapařuje. Hezké kalhotky mám dvoje, nosím je na masáže apod.

Příspěvek upraven 08.11.12 v 23:48

seznam.mih  08.11.12 23:39

Pokud si kupuju oblečení na sport, tak tam mi jde o funkčnost, než vzhled. U taškokabelek to platí taky i když tam sem na tom 50:50. Pak jsou to peněženky. Ach jak já blbá vyhodila mojí peněženku z CA. Byla úžasná, držela mi pět let a měla jsme to tam všechno krásně přehledně. Pak jsem si řekla, že to chce něco novýho. Přece jen už byla pěkně orvaná no a zatím všechny mají svoje mouchy a nedostatky, které zjišťuju až po intenzivním používáním :(
Pak se zaměřuju na věci, které mi jsou strašně pohodlné na nošení. Při nákupu koukám na materiál a jestli je z bavlny, nebo lnu. Vlna mi na kůži strašně vadí. mě žere za živa :D
Vlastně řekla bych, že většina mých věcí musí dobře svému účelu plnit. Možná proto jen výjimečně nosím vysokánské podpatky, kabelčičku, milión doplňků, nebo kloboučky držící se hlavy jen silou vůle pírek.
Jo taky dávám přednost funkci před vzhledem u spodního prádla. Svléknout mě do spodního prádla tak super sexbombu neuvidíte, ale bude sloužit svému účelu a budu se v něm cítit dobře a nebude mě nic svědět.

Příspěvek upraven 08.11.12 v 23:42

real.blond
6688 příspěvků 08.11.12 23:40

@skylor na masaze dvoje sexy kalhotky, ale na domaci mazleni bavlnene spodary?

Mylady2
12409 příspěvků 08.11.12 23:44

@real.blond :-D
Já na masáž vždy vyfasuju ty sexí tanga:-D

noemi
1547 příspěvků 08.11.12 23:45

Docela by mně zajímalo za co mám to červené ramínko :D

real.blond
6688 příspěvků 08.11.12 23:47

@Mylady2 to ja taky! A prave proto mam koprivku.. Jsou to seksiiii papirova tanga do pasu.. Evokuji ve me sexysymbol tisicileti:)

skylor
159 příspěvků 08.11.12 23:51

@real.blond no, muž ze mě zatím všechno strhává rychlostí blesku, takže jsem neměla potřebu to zatím nějak řešit :). Předehry u nás jsou holt rychlé, milování dlouhé. Nechávám si to v záloze na časy, kdy jeho zájem začne opadat.

Edit: Klidně bych koupila sexy kalhotky, jen kdyby je někdo vyráběl z bavlny. Takové ty balněné s umělou krajkou, která se začne párat po prvním vyprání, nepočítám. Pokud o takových víte, ráda si je pořídím.

real.blond
6688 příspěvků 09.11.12 00:07

@skylor tak to Vam uprimne preju:) znam nejeden par, kdy muz u rozvodoveho rizeni uvadel jako duvod, ze manzelka doma nechodila dost sexy a v obleceni prevladala bavlna. Podle me je urcite moc pohodlna, nicmene ja osobne se lip citim lepe spis v „sexy“ pradle, nehlede na jeho funkcnost (pokud neni 35stupnu ve stinu), nez v bavlnenych gatkach.

continuity
5851 příspěvků 09.11.12 00:13

@real.blond a co na ten duvod rekl soudce?

real.blond
6688 příspěvků 09.11.12 00:16

@continuity mam pocit, ze neco jako: neprekonatelny odpor.. A ne, nevymyslim si.

skylor
159 příspěvků 09.11.12 00:16

@real.blond :-) Každý to prostě máme jinak. Jsem teď u třetím rokem dost zasekaná v práci (teď tu prokrastinuju, do rána musím napsat ještě několik tisíc znaků) a hledání pěkného a přitom kvalitního oblečení mě teď moc nebere. Zrovna hledání kvalitních kalhotek, které by nebyly příliš drahé, mi teď připadá jako časově dost náročná disciplína.

PS všem: tušila jsem, že budu vyramínkovaná, musím se s tou upřímností krotit a preventivně sem nic nepsat :-).

real.blond
6688 příspěvků 09.11.12 00:18

@skylor ale to vubec ne! Cenim si Vasi uprimnosti! Mrknete na ma raminka:) hlavni je, ze jste spokojena - spokojeni oba, ja Vas rozhodne nechci kritizovat - jak jste psala: Kazdy to mame jinak,

Sibyla
2639 příspěvků 09.11.12 07:12
@noemi píše:
Docela by mně zajímalo za co mám to červené ramínko :D

Nevíte? Řádí tu nemoc šílených ramínkovaček. Já vám dávám zelené, souhlasím s vámi.

seznam.mih  09.11.12 08:56

@skylor Já vás podpořím v tom, že taky nosím většinu času i před partnerem bavlněné spodní prádlo. Myslím, že kdyby proti tomu naši pánové něco měli, tak něco sami řeknou a nebudou dělat mrtvýho brouka a pak absurdně hájit před soudem, že se rozvádí kvůli kalhotkám…

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 09:03

Já fasuju nějaký papírový bombarďáky, které mi jsou až pod prsa :-D

@Mylady2 píše:
@real.blond :-D
Já na masáž vždy vyfasuju ty sexí tanga:-D

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 09:06

Co se vzhledu a fuknce týče, snažím se, aby všechny věci denní potřeby (oblečení, diáře, elekronika, brýle, kosmetika, kávovar, sportovní vybavení atd. atd.) splňovaly oboje (plus samozřejmě kvalitu). Často to ale bývá finančně náročnější - viz třeba má láska k Apple :-)

666mahu
1490 příspěvků 09.11.12 09:15
mám to těžký :-))

U všeho koukám na vzhled. Funkčnost a vzhled jsou pro mě stejně důležité, věci by měly dobře sloužit i být krásné - platí pro šaty, bydlení, auta, i domácí spotřebiče (i nářadí by mělo být hezké). Jak se mi něco nelíbí, nemám chuť to koupit. Nároky na vzhled mi často lezou do peněz. :-))

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 09:16

@666mahu o tom mi povídejte… :-)

Mylady2
12409 příspěvků 09.11.12 09:18

@Curlygirl @666mahu souhlas;-) je tolik krásných věcí co jsou zároveň i funkční;-p

666mahu
1490 příspěvků 09.11.12 09:18

@Curlygirl, já vím. :D
Stejný, že jo. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit