Vzhled na fotkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rosalyn
925 příspěvků 05.11.12 18:53
Vzhled na fotkách

Tímto tématem chci navázat na pár komentářů v diskuzi Co jsem měla dnes na sobě. Když někdo vypadá blbě na fotkách (ne uměleckých), znamená to, že vypadá blbě i v reálu? Podle mě zkreslují fotky i zrcadlo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Eirean
244 příspěvků 05.11.12 19:00

Zkreslují především blbě nafocené fotky, kterých je v tématu,,Co jsem dnes…" tak 90%.

Ceresa
465 příspěvků 05.11.12 19:00

Myslim, ze pokud je ve slovniku slovo „nefotogenicka“, tak tam lze misto vykladu najit mou fotku;)

Sibyla
2639 příspěvků 05.11.12 19:02

V zrcadle se vidíte obráceně - čili tak, jak nevypadáte. Žádný člověk nemá obě poloviny obličeje stejné. No a fotky, to vůbec! Velice zřídka vás fotka zachytí tak, aby si známí řekli: ano, takhle většinou vypadá. Stačí zmáčknout ve chvíli, kdy vám pohyb hlavy dělá podbradek - což v reálu trvá zlomek vteřiny - a jste někdo jiný. A to vůbec nemluvím o fotogeničnosti: někdo je na fotce přímo vygumovaný.

kacenka.smile
427 příspěvků 05.11.12 19:03

Znamená jak v čem. Digitální foťáky mívají bez přiblížení trochu širší ohnisko, takže při focení mírně z nadhledu to často dopadá tak, že člověk má protažené tělo a zkrácené nohy. Když se takhle vyfotí něco hranatého, můžete vidět, že se hrany sbíhají trochu jinak než v reálu, případně se objeví třetí úběžník, který normálně vnímáme spíše u vysokých budov.

Když se člověk na něco dívá, obvykle se na něco zaměří a zbytek potlačí. Zaostří na obličej, rozmaže se pozadí. To u fotek z kompaktu nebývá, což může rušit. Dál se jinak zobrazují barvy, člověku můžou vystoupit nedokonalosti pleti, může vypadat nenamalovaně nebo naopak zmalovaně, i když v reálu to bude ok.

Toť můj názor amatéra, co občas rád fotí. Neříkám, že je to absolutní pravda, spíš moje pozorování.

Rosalyn
925 příspěvků 05.11.12 19:07

@Ceresa A hned vedle bude moje. :-) Na většině fotek se tvářím jako idiot. Tu nejhezčí fotku mám samozřejmě na Facebooku. :-D

llolla
2102 příspěvků 05.11.12 19:07

Já mám letos poprvé pasovku, na které nevypadám jako uprchlý chovanec ústavu pro mentálně choré… A to si jinak myslím, že jsem docela hezká, ale na fotkách vypadám vždycky jako debil. Ať už vím, že mě někdo fotí, nebo ne.

uu  05.11.12 19:11

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:51

Ceresa
465 příspěvků 05.11.12 19:13

@Rosalyn :tak jeste, ze muzem z te 1000ky jednu vybrat;) me ted zadali o fotku do novin a nez jsem vybrala z tech x pasovek v business hadrech, aby se me nikdo nelekl, tak mi to malem privodilo trauma:). Ale zase mam kamaradku, ktera na fotkach vypada neskutecne, je ohromne fotogenicka. Realita je horsi. Tak si rikam, ze je lepsi vypadat dobre v realu;)

Rosalyn
925 příspěvků 05.11.12 19:23

@Ceresa Mě se jednou ptali na nějakou anketu (do novin) a hned si mě na ulici vyfotili - naštěstí jsem ty noviny neviděla, tak žiju v představě, že jsem na oné fotce určitě vypadala normálně. :-)

renoarko  05.11.12 19:51

Ja sa nerada fotím, lebo na väčšine fotiek vyzerám ako opica :D tých 5 vydarenejších mám buď na fb alebo ako profilovky na rôznych fórach :DD a pri tom si nemyslím, že vyzerám dajako zle, proste ma ten foťák vždy nejako debilne skreslí :D

Sibyla
2639 příspěvků 05.11.12 20:22

Fotit se na občanku pro mě vždy byla noční můra: myslím, že dobře jsem vypadala jen na té úplně první, černobílé, kde si mě fotografka dlouho štelovala (kdeže loňské sněhy jsou!) Pak se zmínil synovec, že on se fotí sám - tak jsem ho napodobila. Pěkně v klidu jsem se tak dlouho fotila samospouští, až jsem se sobě líbila. Jenže mi uniklo, že on si donesl disketu do Kodaku, ať mu to profesionálně vytisknou - a tiskla jsem si to sama na obyčejné inkoustovce. Načež, kdykoliv jdu žádat o nějaký průkaz se rozpřede dialog: „To je nějaký divný. To vám asi nevemou, to vám vrátěj.“ Já poprvé: „Tak to zkuste.“ Prošlo, a v následných případech říkám: „Ale na občanku/Opencar­d/průkaz pěstitele omamných hub/legitimaci Secret Service/ mi to vzali…“ Takže aspoň mám průkazy, de nemusím říkat: „Ale opravdu jsem to já.“

razorblade  05.11.12 20:25

Ja treba na fotkach vypadam lip nez v realu:D

LorelaiH.
2998 příspěvků 05.11.12 20:52

@llolla úplně vám rozumím! Já se musela na novou občanku nechat fotit kvůli změně trvalého bydliště v devátém měsíci těhotenství, kdy jsem pěkně přibrala i v obličeji. Můj pokus o úsměv vypadá tak, jako bych byla právě po operaci osmiček, tzn. opuchlé „škraně“ jak křeček. Od té doby doufám, že ji nikde nebudu muset ukazovat:(

gulietta  05.11.12 20:54

Neskenuje sa fotka na občianku priamo na policii? Ja som tým „fotením“ na občianku strávila 15 minút a pani ma skenovala až kým som nebola spokojná.:-)

llolla
2102 příspěvků 05.11.12 20:56

@gulietta
Na policii? U nás dělají občanky na úřadě.

666mahu
1490 příspěvků 05.11.12 20:57

@razorblade, mám to přesně obráceně. Dokud se nevidím na fotce, myslím si, že to je dobrý (skvělý). :D :D
Dokladové fotografie nesnáším. Při jejich přebírání se obvykle zasměju se stejně postiženými, kteří jsou ve stejný čas na stejném mítě. (Naposledy mě dva gentlemani, +/- stejně staří jako já, ujišťovali, že vypadám na přebíraných fotografiích velmi dobře a mnohem lépe než oni, protože jsem avizovala, že jsem si objednala hezké fotky. :D )

llolla
2102 příspěvků 05.11.12 20:59

Jé, nevíte někdo, když mě fotili na pas u fotografa, ale nenechala jsem si udělat fotku v elektronické podobě, jestli je možné ji nějak namnožit z té poslední (vytištěné), co mi zbyla? (Jasně, můžu se jít zeptat tam, ale tak mě to napadlo)

Karoleenah
2322 příspěvků 05.11.12 20:59

@gulietta Asi jsem si taky měla dupnout. To když paní úřednice na magistrátu viděla můj výraz po tom, co mi ukázala moji budoucí fotku na OP, prohlásila něco ve smyslu „no co, jste to vy, jste!“ a radši mi dala honem vyplnit nějaký formulář. :D

gulietta  05.11.12 20:59

@llolla u nás sa to robí na policii. Ja síce žijem v CZ, ale ponechala som si slovenské občianstvo. Ospravedlňujem sa, že som sa zapojila. Ja som to nemyslela zle, len som sa chcela pochváliť že som natrafila na super ženu, ktorá mi vyhovela, keď som chcela byť na občianke krásna.:-)

llolla
2102 příspěvků 05.11.12 21:01

@gulietta
To je v pohodě, taky bych takovou chtěla potkat=) Ptala jsem se, protože jsem měla pocit, že jsem vás špatně pochopila.

kacenka.smile
427 příspěvků 05.11.12 21:16

Na občanku jsem se nechala fotit přímo na úřadě a teda katastrofa. Teda když mi to paní ukazovala ve foťáku, tak to vypadalo ještě docela snesitelně, ale na té občance je to děs. Vypadám tak o 15 let starší, vrásky pod očima, vrásky kolem nosu, no hrůza. Vrásky teda ve svém věku mám, ale malinké, nevýrazné, ale na té fotce z toho jsou hluboké rýhy :(

Zato když jdu k fotografce vyfotit se na obyčejné průkazy, tak mě vyfotí třeba 10×, pak se mnou fotku vybírá, vyretušuje mi nedokonalosti. To je hned jiná

pehot
685 příspěvků 05.11.12 21:20

Nechtějte vědět, kolikrát jsem se nechala vyfotit, než jsem získala použitelnou fotku na nový řidičák. Ve výsledku, jak ji scanovali na ten plast, zmenšili, předělali na černobílou, tam vypadám jak… A to mě v za chvíli čeká fotka na pas :-O

llolla
2102 příspěvků 05.11.12 21:26

@kacenka.smile @pehot
Ale ony ty fotky opravdu na té kartičce/řidi­čáku/občance vypadají jinak, než ve foťáku, nebo když je pak máte v ruce…

Kay_Adams
1612 příspěvků 05.11.12 21:27

V SR sa na všetky doklady fotí priamo na príslušnom úrade (polícia - OP, vodičák a pas). A keďže brutálne nestíhajú, aspoň u nás vo „veľkomeste“, je to pásová rýchlovýroba - kým obeť dosadne na stoličku, je odfotená a ďalší.

Tak sa stalo, že na vlastnom vodičáku vyzerám na 15 a ako z programu „Polícia pátra po mladistvých“. Ale aspoň to vždy pobaví…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit