Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

g.kala
399 příspěvků 16.08.15 15:40
Vztahové vlákno

Vše, co se týká lásky a partnerských vztahů, radostí, frustrací a dilemat. Svépomocná zpovědnice, boxovací pytel a psychologická poradna.
V souvislosti s módou i bez:).
Když už je na MP téměř vše včetně koček, psů a imigrantů, třeba se ujme i tohle.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 153 Další »

Reakce:

g.kala
399 příspěvků 16.08.15 16:51

Tak já vykopávám: byly/i jste na začátku vztahu zamilovaní a jak moc, nebo to přišlo časem? Moje současná známost je fajn, máme stejné hodnoty, velmi dobře si rozumíme, teď už i v sexu, ale z mé strany tam zamilovanost nikdy nebyla, spíš mě ukecal.. Bojím se, že to tam bude chybět a kdybych se jednou doopravdy zamilovala do jiného, bude problém.
Budu ráda za vaše zkušenosti.

yako
3224 příspěvků 16.08.15 17:02

@g.kala můžete bejt šíleně zamilovaná a může to úplně odeznět, můžete se šíleně zamilovat postupně, spíš jde o to, jaký máte celkový nastavení - jestli ráda jistoty, nebo jestli jste lehkovážná. V prvním případě vám bude spíš vyhovovat stabilní vztah, ve druhém vám bude víc ta zamilovanost chybět.

Karja
4767 příspěvků 16.08.15 17:03

Mně to přijde blbý, já byla tak zamilovaná, že jsem lidem kolem lámala srdce, zpřetrhala jsem na vždy pár svých přátelských vztahů, ale co já vim, až tak na smrtelný posteli můžu vyhodnotit, jestli to bylo dobrej postup:-D
Ale jednou v 19 jsem si vybrala z potenciálních nápadníků téměř metodou pro a proti, vlastně na základě toho, kterej nejvíc zapadá do mýho budoucího nalajnovanýho života. No byla to krávovina, ten vztah zpětně hodnotim jako velmi tragickej, trval téměř dva roky a nejvíc to odskákal samozřejmě ten chlapec, kterej se z toho nemohl pár let dostat. No není to mládí krásný?:-D

KoraKora
2291 příspěvků 16.08.15 17:19

@g.kala Osobně mi to co popisujete přijde pro vztah málo. Stejné hodnoty a zájmy mám i se svými kamarády. Myslím, že jste byla ochuzena o tu šílenou prvotní zamilovanost, která člověka totálně rozhodí. V dobrém slova smyslu. Jak sama píšete, může se objevit někdo, do koho se zamilujete a pak budete bořit mosty. Ale to se nedá nic dělat, takový je život. Nechala bych tomu volný průběh. Nikdy jsem nebyla z nikým kdo by mě tzv. ukecal, byť bychom si perfektně rozuměli, asi by to nebylo to pravé. Musím cítit víc.

NellieLovett
2314 příspěvků 16.08.15 17:23

@g.kala Mě můj přítel vlastně taky trochu ukecal, trvalo nám 7let, než jsme se dali dohromady. Prvně dobří kamarádi a pak přišla i ta zamilovanost.

Bara06
1993 příspěvků 16.08.15 17:38

.

Příspěvek upraven 12.04.16 v 09:43

078796
270 příspěvků 16.08.15 17:51

@g.kala Zamilovanost má význam hlavně ze začátku. Nečekám, že po kupříkladu třech letech se budu tetelit na každý společně strávený dny tak jako na první rande. To už by myslím měly dávno převažovat trošku jiné hodnoty, pro které s tím člověkem vůbec trávím čas.

K těm hodnotám - můj frajer je zároveň můj nejlepší kamarád. U předchozích to tak nikdy nebylo, jednalo se spíš o momentální tělesný poblouznění nebo takové ty naivní gymnaziální lásky. Rovina kamarádství, společnejch činností a názorů je pro mě ve vztahu mnohem výše než rovina zamilovanosti a romantický lásky.

Tedy kdybych chtěla z momentálního vztahu vycouvat, nechyběl by mi tenhle mužskej vlastně ani tolik jako chlap, ale především jako člověk, jako charakter a kamarád. Píšu to dost srozumitelně? Záleží zkrátka, co od vztahů člověk očekává. Zamilovanost je super, opilost za střízliva, modrý nebe nad hlavou a letim střemhlav, ale „netrvá věčně láska k jedný slečně“, takže čekám zejména to kamarádství, spoleh, přirozenou inteligenci, samostatnost a nezávislost. Obvyklý stereotyp fyzické věrnosti pro mě třebas nehraje roli (neumím žárlit), ale to může být tím, že jsem ještě hodně mladá…

Martina xyz
125 příspěvků 16.08.15 18:01

S mým současným partnerem se zezačátku nevyskytla žádná divoká jízda zamilovanosti v pravém slova smyslu. Je mezi náma opravdu dost velký věkový rozdíl takže jsem o něm zpočátku ani neuvažovala jako o možném partnerovi a pak mě jednou vyzvedával na letišti a jak tam stál mezi všema těma lidma, najednou jsem prostě cítila, že je všechno jak má být. Jsem docela málo na emoce, i když někde ve skrytu duše toužím po někom, kdo rozbije tu skořápku racionality a já za ním polezu po okení římse. Obecně mi přijde, že taková ta velká šílená láska se v životě téměř nevyskytuje a že je fakt, že romantické filmy nám ničí vztahy, protože čekáme na něco, co mimo stříbrné plátno neexistuje. Osobně jsem prožila všechny velké milostné příběhy jen ve své fantazii s platonicky milovanými muži, v realitě mě spíš potkávají ledabyle vybrané dárky k narozeninám :D.

jdisepřevlíct
491 příspěvků 16.08.15 18:07

@Martina xyz Fandim vam! Prozradite, o jaky vekovy rozdil jde? Osobne si myslim, ze laska neni ani o veku, ani o vzhledu, ani o pohlavi, ani o nabozenstvi :) Je frustrujici lasku hledat, ale je skvely ji zazivat. Takova ta jistota: „jo, to je ono“, ta je proste nejvic. Jsem se nejak rozmeznila, jdu se zase trochu obrousit do Pekelnych celebrit :)

Martina xyz
125 příspěvků 16.08.15 18:20

@jdisepřevlíct je jednou tak starší jako já, já 20+, on 40+. Trochu mě štve, že zatímco já se pro všechno hned nadchnu jako malé opičátko, on je už takový rozvážnější a žádné velké emoce už ho nejspíš nečekají, protože většina věcí a jevů a všeho, co je pro mě nové, on už vnímá s patinou všednosti.

Souhlasím s váma, že lásce je ukradený věk, původ, vyznání, vzdělání a vlastně asi všechno se stává relevantním, což je děsivě úžasné.

Karja
4767 příspěvků 16.08.15 20:25
@078796 píše: . Obvyklý stereotyp fyzické věrnosti pro mě třebas nehraje roli (neumím žárlit), ale to může být tím, že jsem ještě hodně mladá…

A nemůže to být i tím, že se Vám to ještě nikdy nestalo? (Jen řečnická, rozhodně po Vás nežádám v tomto ohledu žádný přesný výpis informací:-D :-D). Já mívám totiž občas podobný názor, ale myslím, že bych pak dotyčného zabila. Ne uplně, ale umím si představit, že nějaké chladnokrevné fyzické násilí by se tam objevilo:-D.

078796
270 příspěvků 16.08.15 23:18

@Karja Takto - když nad tím teď přemejšlím, asi bych tu letmou poznámku na konec příspěvku nedodala, kdyby to podvědomě dlouhodobě nebylo něco, co u sebe vnímám poněkud rozporuplně. Tuším, že správně je být zklamaná/naštva­ná/atd., kdyby mi někdo zahýbal, ale nějak to pro mě prostě není měřítkem spokojenosti ve vztahu a nikdy ani nebylo. Tak jako já neočekávám a nevstupuju do žádného případného vztahu s tím, cítím-li, že bych byla vlastněná a uvázaná jako pes u boudy.

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 17.08.15 09:29

@Martina xyz
To je opravdu docela velký rozdíl. Já mám partnera o 9 let staršího a zpočátku mi to pořád připadalo hodně :D Teď už jsem se s tím nějak vyrovnala, jeho ostatní pozitivní vlastnosti to převážili a hlavně těch devět let není zase tolik, ale já vždy randila s vrstevníky, tak jsem z toho byla nejdřív nesvá :) S dvacetiletým rozdílem bych se asi vyrovnávala ještě hůř (to nemyslím nijak proti vám :) ) Asi jsem povrchní :D Přeji, ať vám to klape a jste oba spokojení.

Pozorovatel
271 příspěvků 17.08.15 09:42

@Martina xyz s tím věkem to mám doma podobně. Jen já sem ta rozvážná, on je ten psychicky mladší. Věkovej rozdíl už vůbec nevnímám a nějak se mi setřel ten rozdíl u všech lidí jeho věku, ale když si uvědomím, že až mně bude 50… tak se klidňuju tím, že mají v rodině dlouhověkost a jeho rodiče jsou aktivnější než moji „mladí rodiče“.

Sailorette
1589 příspěvků 17.08.15 13:34

Já si vždycky říkám, že bych chtěla hlavně někoho, koho budu mít ráda, budeme si rozumět, budeme mít stejné hodnoty, nebude mi zahýbat atd., ale když takový vztah mám, tak mi ta obrovská zamilovanost chybí a nakonec stejně skončím s někým, do koho jsem poblázněná a třeba i on do mě, ale většina z těch výše vyjmenovaných věcí hapruje. Dohromady se mi to bohužel ještě nikdy nesešlo a už si začínám říkat, jestli to u mě není nějaký blbý vzorec chování, že se vždycky zamiluju do někoho, koho vlastně nemůžu mít. Ale třeba jsem jen neměla štěstí a nebyla nikdy ve správnou dobu na správném místě.
Za mě zamilovanost být musí, jinak stejně časem zdrhnu.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 17.08.15 13:38

@Sailorette @g.kala sice v pokročilém věku, ale mám konečně vztah kde funguje obojí a je to úžasný, vyplatí se počkat si:-) do partnerství " z rozumu" už bych nešla, fakt se mi to neosvědčilo, závěrem to opravdu není fér k tomu druhému a dlouhodobě se to prostě nedá zvládnout, ne proto, že se může najít někdo jiný do koho se zamiluju, to samozřejmě může přijít kdykoliv, ale když tam chybí taková ta živočišná přitažlivost, nefunguje " chemie", tak ten vztah časem začne skřípat. mám i kamarádku která takhle zůstává s manželem, sice on má všechny klady které ona oceňuje, rodinný život všecko funguje, jenže… fyzicky ji nepřitahuje, což se časem jen a jen zhoršuje a ty konce:-(

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 17.08.15 13:42

@078796 jestli ono to nebude spíš tím, že prostě nejste zamilovaná - na kamaráda přece člověk nežárlí. bývala bych řekla totéž co vy, ale ve chvíli kdy je to vážně ON se o něj prostě bojíte, protože je tak úžasnej, že co kdyby si toho všimla nějaká jiná?;-))

g.kala
399 příspěvků 17.08.15 18:02

Díky všem, tady je hezky vidět, jak to má každý jinak.. Hrozný je, že už mám pár let přes 30 a „klasicky“ šťastně zamilovaná jsem nebyla ještě nikdy, vždy jen platonicky. Ale pořád to nevzdávám.

takvselijak
171 příspěvků 17.08.15 20:05

Taky jsem nikdy nebyla tak „klasicky“ zamilovaná a je příjemné zjistit, že zdaleka nejsem jediná. Spíš si myslím, že to bude dáno i povahou. Každý člověk prostě prožívá věci jinak a vztahy podle mě nebudou výjimka. Myslím si, že třeba já takovou tu šílenou zamilovanost nezažiju nikdy a abych řekla pravdu, tak by mi to asi bylo spíš nepříjemné. Takže bych se moc nestresovala, jestli zapadám do obecných představ, jak to mám správně prožívat.

stricc  17.08.15 20:10
@takvselijak píše:
Takže bych se moc nestresovala, jestli zapadám do obecných představ, jak to mám správně prožívat.

Tohle by mělo někde viset zarámovaný. Rádoby návodů, jak správně prožívat to neb ono a vztahy zejména, visí všude na můj vkus trochu moc. Už doktor Vlach měl vůči tomu jisté oprávněné výhrady. Kdo je spokojený s tím, jak to má, ten by měl být rád a neškrábat si to :-)

Oldyn
5037 příspěvků 17.08.15 20:43

@stricc
Nenimrat se v tom. :D A počítat s krizí, nejhorší jsou růžový brejle.

Karja
4767 příspěvků 17.08.15 21:36

Tak já to asi vybírám za Vás ostatní, protože já se zvládnu zamilovat i do dvou najednou. Ale v tomto případě mě trochu stresuje, že nezapadám do obecných představ:-D. Je to totiž dost nepříjemný!

Charlene
280 příspěvků 17.08.15 21:53

@Karja Taky dorovnávám statistiky. A přiznávám, že bych také do obecných představ zapadala o dost raději.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 17.08.15 22:54
@viktorka_od splavu píše:
jestli ono to nebude spíš tím, že prostě nejste zamilovaná - na kamaráda přece člověk nežárlí. bývala bych řekla totéž co vy, ale ve chvíli kdy je to vážně ON se o něj prostě bojíte, protože je tak úžasnej, že co kdyby si toho všimla nějaká jiná?;-))

Co kdyby si všimla? Jestli ho nesváže a neodvleče násilím, tak to rozhodnutí, jestli mi s ní uteče, bude nakonec dělat on.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 153 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit