Woolovers - velikosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinarie
48 příspěvků 26.01.13 17:54
Woolovers - velikosti

Tak jsem se namlsala na svetříky Woolovers. Našla jsem dva opravdu krásné, ale když jsem si chtěla ověřit velikost, zjistila jsem, že moje velikost je menší než S, kterou nabízejí jako nejmenší. Dost mě to mrzí, přece jen nejsem žádná vyžle (170 cm/63 kg) a nikdy by mě nenapadlo, že se do normálních velikostí nevejdu. Máte stejnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Khajka
506 příspěvků 26.01.13 18:32

@martinarie Tak to záleží spíš na postavě než na poměru výšky a váhy postavě. Já mám 173 cm/61 kg, ale jejich S je pro mě v pohodě. Dokonce jsem si i říkala, jestli nebude malé (a u svetříku bavlna-hedvábí se mi to potvrdilo, v tom jsem vypadala jako po mladší sestře).
Jinak, máte-li výrazný pas a chcete-li ho zdůraznit, hledejte fitted body shape, maximálně semi-fitted, v jiném střihu jsem si přišla poněkud „krabicoidně“ :) A taky si hlídejte délku svetříků, některé jsou fakt hodně kraťoučké a nejste-li na to zvyklá…

Nyxx
512 příspěvků 26.01.13 19:09

Včera mi přišel svetr. Ačkoliv obvykle nosím velikost M, jejich S mi padla. Svetr mi přišel trošku slabý, nicméně dnes ráno jsem si ho vzala pod vlněný kabát a zima mi nebyla. Dál bych chtěla upozornit ty, kteří si chtějí koupit svetr v odstínu Dark Turquoise, že ta tyrkysová je ještě o trochu více do zelena, než ukazují fotky. Koupila jsem si tento svetr:

Denyna
4101 příspěvků 26.01.13 20:06

Jak který model. Při své velikosti 38 (175 cm/63 kg) nosím jejich S a je akorát. U jednoho svetříku by mohly být delší rukávy. A jeden svetr je mi i v S obr - mají tam upozornění ve smyslu „Ladies beware, very generous sizing,“ no, opravdu generous. Svetry s takovým upozorněním už přeskakuju. Taky se vyplatí číst komentáře uživatelů.

martinarie
48 příspěvků 26.01.13 21:02

Normálně si kupuji velikost 36, ale nakonec jsem se rozhodla svetry objednat, chtěla jsem je nosit jen tak na tělo, ale myslím, že když je budu nosit s tričkem nebo halenkou pod nimi, tak mi budou. Ješte projedu ty komentáře.

MP sasanka
13 příspěvků 26.01.13 21:06

Ja sa dost riadim rozmermi, ktore ma Woolovers uvedene pre kazdy model a kazdu velkost a dost mi to sedi. Tiez poctivo citam recenzie, tam sa tiez da vela dozvediet o tom, ako tenm ktory model padne.

Khajka
506 příspěvků 27.01.13 10:16

@Denyna A já už přeskakuji všechny unisex svetry. Pánské S je prostě obrovské.

Denyna
4101 příspěvků 27.01.13 11:40

@Khajka to je taky dobré vědět, díky. Tak já přidám, co mám, třeba se někdo zorientuje:
Tenhle je obří, jejich S je tak na vel. 42, možná i 40, ale pro 38 obří. Kromě toho je ten úplet docela tenký, ale hřeje, to jo.

Tento je v S pro vel. 38 akorát, i slabší tričko pod něj oblíknu. Akorát je celkově kratší (což jsem chtěla, mám ho k sukním), ale krátké mi jsou i rukávy

Tneto mám v citrusové barvě z bavlny a hedvábí, S mi je akorát, i s tílkem pod ním

ema.emailova
83 příspěvků 27.02.13 16:10

Na Woolovers mají teď poštovné zdarma. Mám v košíku asi pět svetrů a nemůžu se rozhodnout, chci si povolit jen 2, maximálně 3 :) Po pročtení příspěvků jsem všechny velikosti M vyměnila za S, tak doufám, že to bude ono. Kdyby přidal ještě někdo další zkušenost s velikostmi (ideálně jako Denyna, ať vidím i střih), budu ráda.

MP Maggie
991 příspěvků 28.02.13 11:07

Já mám doma tyto, vždy velikost M:
http://www.woolovers.com/…sweater.aspx
je volnější, délka zad od švu roláku 59 cm, rukáv od ram. švu 56 cm, šířka hrudník 104 cm
http://www.woolovers.com/…lo-neck.aspx
je užší, záda 58 cm, rukáv 56, šířka 92
Oba velmi teplé, růžový je hrubší.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 28.02.13 11:44

Tak moc děkuju za odkaz, už vybírám :-)
Holky, objednávaly jste některá http://www.woolovers.com/…jumpers.aspx ?
Myslíte, že když je hlavní ve složení bavlna, tak že se bude vytahávat? Původně jsme chtěla více kašmíru, ale tenhle mi vzhledem vyhovuje nejvíc, hlavně se mi líbí délka, přece jen mám 182 cm a nesnáším, když mi koukají ledviny když se ohnu k dítěti nebo zavázat si botu…

Khajka
506 příspěvků 28.02.13 20:30

@VeronikaPros­teNika Pokud máte menší velikost (S nebo M), tak z vlastní zkušenosti unisex nedoporučuju. Je to prostě spíš na muže, mně to hezkou postavu nedělalo (viselo to na mě jak po starším bratrovi ;-) ).
Jinak, ještě k velikostem - ač si u nich kupuju S, tak u svetříků na zapínání potřebuji velikost M.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 28.02.13 20:33

@Khajka
Já právě spíš L, ale toho jsem se bála - že ten unisex střih nebude moc pomáhat k ženské postavě…Jenže ty vyloženě dámské střihy jsou zase krátké, tak ted mám dilema :-D

Khajka
506 příspěvků 01.03.13 10:09

@VeronikaPros­teNika Jste vyšší než já, takže to na Vás asi bude krátké :( Mně vyhovují, chtěla jsme vložit obrázek, ale už jsou nejspíš vyprodané :(
Tenhle ale vypadá docela rozumně, myslím, že podobnou délku mám také a nikde se nevyhrnuje.
Naopak, tento je ve velikosti S velmi krátký, ale mamince jsem ho objednala v L a i přes její větší břicho jí je výborně.

ema.emailova
83 příspěvků 01.03.13 12:58

No tak jsem tedy zvědavá. Nakonec jsem objednala dva, z toho jeden kraťoučký a zapínací ve velikosti S. Normálně mám u Marks&Spencer desítku, tak snad mi to bude.
Kdyby ne, uvidíte ho za pár dní v Bazaru :)Krásná pudrová růžová, akorát barva pro tlumené léto :)

Barbuchaa
211 příspěvků 27.07.14 10:16

Woolovers má do 31.7. poštovné zdarma. Chci si objednat, ale váhám ohledně velikosti, konkrétně mi jde o délku rukávů u tohoto a tohoto svetru.

Měřím pouze 160 cm, ale podle přeměření potřebuji cca 50 cm rukávy. Dle jejich tabulky má ale první svetr rukávy 44,5 cm a druhý jen 41 cm. Sice píšou, že se to vytáhne, ale jsem dost skeptická, navíc ostatní délky by seděly skvěle, tak to moc vytahovat nechci :D Máte někdo s konkrétními svetry zkušenost? Budu moc vděčná, ráda bych tu akci na poštovné stihla, i tak je to pro mě dost drahá sranda.

Také ráda uvítám tipy, jak je to s vracením nepadnoucího zboží. Na kolik tak vyjde poštovné? Děkuji moc.

kohlida
51 příspěvků 4 inzeráty 30.09.14 19:02

Ráda bych oživila toto téma, podle dnešních četných dotazů na svetříky v Peklo radí by to mohlo klapnout. Jelikož přes první neúspěch (nevyhovující barva neodpovídající obrázku) plánuji další nákupy na woolovers, tak bych měla pár dotazů. Objednala jsem tento http://www.woolovers.com/…jumpers.aspx a vel. M je mi akurát (mám cca 64 kg, 170 cm). Ráda bych zkusila místo kašmír/merino i materiál lambswool. Má někdo pro srovnání oba? Je lambswool horší? Kouše (ten kašmír/merino mě nekouše)? Pak je tu problém s velikostí - svetr véčko přes hlavu je v materiálu lambswool jen v unisex velikostech, kde tomu mému M by mělo celkem odpovídat XS. Má někdo zkušenost? Z diskuze jsem pochopila, že ty unisex velikosti obecně nic moc:-/

continuity
5851 příspěvků 30.09.14 21:42

@kohlida objednala jsem si unisex XS, zkuste to zmerit podle jineho svetru. damske mam S. jeste nedorazil, tak jsem zvedava.

lamswool muze uz citlivejsi povahy trochu kousat (britska vlna kouse uz dost), kasmir ani merino nekouse absolutne ani jedine (i z jinych znacek). ale bude trochu tlustejsi, tak zas nepredpokladam, ze ho budete nosit na holou kuzi.

Carolka16
8 příspěvků 01.10.14 17:44
Různá velikost S u stejného svetru!

K tomuto tématu bych se chtěla podělit o nedávnou nemilou zkušenost s různými velikostmi stejného výrobku, což se mi stalo u tohoto svetru http://www.woolovers.com/…lo-neck.aspx
Měla jsem ho již v barvě Pepper a přiobjednala Rich Rose - oboje velikost S. Svetr, který přišel, byl označen jako S, ale reálně byly všechny rozměry tak o 3cm větší! Řešila jsem to s nimi, jestli tam není chybná visačka (S místo M), ale prý je to správně a mohou být odchylky. Tato „odchylka“ byla pro mě neúnosná, svetr na mně visel, takže jsem ho vrátila. Čili člověk neví do čeho jde, ani když objedná jen jinou barvu stejného svetru, který už má doma :-(

Carolka16
8 příspěvků 01.10.14 17:59

Ještě bych doplnila, že pro základní orientaci je dobré studovat „sizing“ u každého jednotlivého typu, protože se to liší. Např. většina cashmere/merino má ve vel. S přes prsa 43cm (to mít ještě můžu), ale třeba lambswool začíná i v nejmenší velikosti (XS) na 46cm (to už je pro mě velké). A to nemluvím o unisex svetrech, kde i XS je obří :-(

Denyna
4101 příspěvků 01.10.14 20:17

@Carolka16 tak já to měla s tímhle svetrem přesně naopak - fialový ve vel. S mi naprosto velikostně vyhovoval a tenhle růžový byl taky o dost menší, jako na vaší fotce ten hnědý :(

kohlida
51 příspěvků 4 inzeráty 02.10.14 19:02

@Carolka16 děkuji za tuhle reakci, docela mě to odradilo od dalších nákupů (myslím ty fotky dvou svetrů stejné velikosti)

mesicek.na.hnoji
65 příspěvků 16.11.14 15:55

Jaké máte zkušenosti s vytáhnutím svetru? Uvažuji nad objednáním, ale délka 44cm u rukávů je na mě jen tak tak. Unisex má sice rukávy delší, ale chci něco vypasovaného. Povolí trochu?

Denyna
4101 příspěvků 16.11.14 19:08

@mesicek.na.hnoji nepovolí

kohlida
51 příspěvků 4 inzeráty 20.11.14 21:12
@mesicek.na.hnoji píše:
Jaké máte zkušenosti s vytáhnutím svetru? Uvažuji nad objednáním, ale délka 44cm u rukávů je na mě jen tak tak. Unisex má sice rukávy delší, ale chci něco vypasovaného. Povolí trochu?

podle mě maximálně do šířky, do délky ne, ale zkušenost nemám

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit