Yes či děs II.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jožina
2 příspěvky 21.10.12 12:24
Yes či děs II.

Původně jsem to dala do poradny, ale myslím, že jsem se to hodí asi opravdu víc.

Abych aspoň trochu uspokojila Váš zájem a zvědavost… Články na Módním pekle jsem si přečetla, pravda u některých jsem se nasmála jak už dlouho ne- takové nošení krajek mě fakt dostalo-, ale u některých mi to připadá už jako hnidopišství. Tak jsem si chtěla zjistit, kdo je vlastně Ada, která rozumí módě. Byla jsem trochu v rozpacích, když jsem zjistila, že je vcelku mladá žena, ale nabyla jsem dojmu, že se sama moc oblékat neumí, byť její outfit je vlastně jen otázkou vkusu. Znovu jsem pročetla články a všimla jsem si, že mi tam schází aspoň koláže, jak se tedy správně oblékat či sladit barvy. Jediné fotky, kde jsou barvy sladěné a oblečení vkusné, jsou z výloh či regálů obchodů.
Takže můj názor? Ada umí perfektně a vtipně popsat oblečení ostatních, ale mám pocit, že móda v pravém slova smyslu jí moc neříká.
A teď mě můžete začít kamenovat…

Reakce:

uu  21.10.12 12:40

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 12:03

Rabbit-Heart
644 příspěvků 21.10.12 13:05

Vám asi Ada musí hodně ležet v žaludku, když už zakládáte třetí téma jenom proto, abyste ji pohaněla, že? :)

seznam.mih  21.10.12 13:08

Původně bylo MP založeno na kritizování zdejšího odívání, na tu stádovidost a uniformivost, proto je tu takovejch článků nejvíce.
Postupem času už stejně, jako vy hlásají po příkladech, jak ano a po různých tipech a vytvořila se tu zdejší komunita, která dokáže poradit taky a jak známo čím více hlad, tím víc ví.
Takže pokud hledáte inspiraci, nebo si nevíte s něčem rady, raději bych uvítala na zdejší diskuzi, položila svojí otázku na Peklo radí s tím, že vám lidé můžou jen odpovědět a nezvrtne se to v diskuzi, nebo si můžete nyní projet zdejší galerii a vzít si z toho to, co chcete.

peknyden
97 příspěvků 21.10.12 13:20

@jožina S posledním odstavcem naprosto souhlasím :-)

Denyna
4101 příspěvků 21.10.12 13:43

To je pořád dokola. Podle mě Ada rozumí krejčovině, dovede poukázat na dobrou, či naopak odfláknutou práci, a vybrat vhodný materiál a typ oblečení ro danou příležitost. V tom jsou pro mě její články poučné. Jen si z těch materiálů ušije a vybere úpně jiné věci, než bych si vybrala já. Má prostě úplně jiný vkus než já, což ale tu hodnotu článků pro mě neshazuje.

Jackie Daniels
156 příspěvků 21.10.12 13:45

@peknyden @jožina
K poslednímu odstavci: Mám dojem, že Módní peklo se nezaměřuje na ‚módu v pravém slova smyslu‘, jak říkáte, ale hlavně na nejzákladnější prohřešky, které ani tak nejsou módní, ale hlavně hygienické, plynoucí z uniformního smýšlení, neschopnosti objektivně posoudit možnosti své postavy, rozpoznání kvalitně zpracovaných odevů atd. Tohle jsou základy, přičemž ta ‚móda‘ tvoří až vrchol pyramidy. Když každý u sebe začne u základů, snad se může propacovat až nahoru, ale naopak to nejde.
Za sebe si myslím, že to jsou témata, která osloví širší okruh lidí a donutí je o odívání přemýšlet. Ne každý se dostane a chce dostat až na ten vrcholek, ale pokud se v průměru základna posune o něco výš (snad by se dalo říct k dobrému vkusu), bude to kus odvedené práce.

Příspěvek upraven 21.10.12 v 13:51

klubo  21.10.12 13:50

No nevím, co byste si představovala - obrázky a u toho rady typu „tohle obleč, když jsi letní typ“? Ano, většina lidí má rádo takové jednoduché návody, zvlášť když jde o něco tak povrchního jako je oblečení. Mně se tu naopak líbí, že se hodně diskutuje, klidně i jízlivě. Styl Ady se mi líbí, články jsou především osvětově varovné - nikoliv primitivně návodné. Proto i v galerii lze najít divokou směs - retro, blogeríny, nudu a šeď, všemožné pokusy o experiment nebo eleganci a nutno říci, že i peklo. Kdyby paní Ada fungovala jako diktátor stylu, většina rubrik by nemusela existovat a MP by bylo prostě dalším módním blogem.

Sibyla
2639 příspěvků 21.10.12 14:12

Já s vámi souhlasím. V negaci je Ada velmi silná, ale vizuálně nadaná není. Její styl mi připadá venkovský a babský. Barevné kombinace se mi velmi nelíbí.

Denyna
4101 příspěvků 21.10.12 14:14

@klubo Myslím, že i takovéhle návody by se zasekly na nářku „jak poznám, že jsem letní typ?!“

Kromě toho o barvách jsem tu už četla několik článků a k jednomu z nich se občas vracím. Spíš než naříkat by se mohla autorka téhe diskuze naučit používat vyhledávač.

jožina
2 příspěvky 21.10.12 15:02
„Kromě toho o barvách jsem tu už četla několik článků a k jednomu z nich se občas vracím. Spíš než naříkat by se mohla autorka téhe diskuze naučit používat vyhledávač.“

Ale ano, ty články tu jsou, to nepopírám, ale nevšimla jsem si, byť je u nich autor uveden Ada, že by ty modely byly její. Jsou to jen fotky modelů, které navrhl někdo jiný.

Denyna
4101 příspěvků 21.10.12 15:06

@jožina jestli vám jde o to, že Ada nenavrhuje vlastní oděvy, tak skutečně nenavrhuje (aspoň co jsem si všimla, jako módní návrhářka se neprezentuje). Jestli o to, že nenavrhuje barevné kombinace a doplňky z oděvů volně prodejných, tak trvám na tom vyhledavači

Sibyla
2639 příspěvků 21.10.12 15:11

Ale neútočte na jožinu všechny! Je tu nová a nemůže si srovnat v hlavě, že někdo, kdo tak spatra arbitruje módu, se sám neumí obléct. Není v tom šoku sama, všechny jsme tím prošly, a nejen my, redaktoři a reakce na celém webu to opakovali po loňské Lupě pořád dokola. Prostě je to tak, děvče! Ada není návrhářka ani výtvarnice, je překladatelka z malého moravského města s ostrým jazykem.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit