Zacelení látky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra55
2 příspěvky 27.09.13 17:25
Zacelení látky

Ahojte, nevíte jestli existuje něco jako pudr či prášek, kterým se posype roztržená látka, popř. se to přežehlí a drží i bez šití? Mám na riflích moderně vyšoupaná místa, drží na pár nitkách. Podařilo se mi jedno takové místo při oblékání roztrhnout a ráda bych díru nenápadně spojila. Nejlépe, aby to vypadalo jako před roztržením. Poradí někdo?

Reakce:

Moir
1800 příspěvků 27.09.13 17:26

Takový zázračný prášek neexistuje, pokud je mi známo. Takové vyšoupané díry (ovšem nošením) zaceluji látáním, případně s podloženým hadříkem.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.09.13 18:36

Zřejmě úplně nechápu, co přesně se stalo (neumím si to nijak představit), nicméně existuje třeba lepidlo na látku (když se např. třepí nějaký okraj, aby třepení dál nepokračovalo). nabízí to švadleny při úpravě oděvů.

alka11
168 příspěvků 27.09.13 18:54

http://www.kitefix.cz/…ix-a-dacron/

http://www.opravaodevov-scelovanie.sk/

Len tieto linky som našla…

Sheba
146 příspěvků 27.09.13 19:21

Existují zažehlovací záplaty v mnoha barvách a už jsem viděla v galanterii u Stoklasy i džínové zažehlovací záplaty.

Lola  27.09.13 19:46

Připojuji se ke druhému způsobu řešení navrženému @alka11. Pokud se v opravnách oděvů vyskytne šikovná „babka čtveračka“, dokáže látku, a to zejména džínovinu, scelit naprosto dokonale.

P. S. „Babka čtveračka“ je moje soukromé označení (přejaté z pohádky Mrazík), pro starší dámy pracující v jedné opravně oděvů, kam nosím džíny mých synů na scelování pravidelně a opakovaně. Následky nevybraných zatáček při dobíhání autobusu na úprku do školy dokáží vyřešit k nepoznání (oděny v modré dederonové šatové zástěry, za zvuku dechovky z regionální stanice rozhlasu) a jejich práci nepokrytě obdivuji.

Petra55
2 příspěvky 27.09.13 20:19

Díky holky, už mám trochu představu jak by to šlo spravit. Našla jsem si 2 místa, kde scelují oděvy.

Alterations
533 příspěvků 29.09.13 15:03

Poslední nápad s kterým jsem se setkala je nechat na to profesionálně vyšít monogram - oni to sami podlepí. Jinak podlepuji džínovinou zespod a prošívám strojem, anebo i ručně „neviditelně“. Pozor! Samotné podlepení nikdy nedrží.

nanjua
960 příspěvků 29.09.13 19:03

Přítel nesl rifle ke švadleně, že mu stačí záplata s tím, že je už bude nosit jen na donošení do garáže. (Já si s jehlou a nití sice nějak poradím ale nemám na to čas). Ona si ovšem poradila tak, že díra nejde dohledat. Netuším jak to udělala…

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit