Záchrana semišových bot

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Josef Broskve
1 příspěvek 19.03.14 14:34
Záchrana semišových bot

Zdravím, rád bych se zeptal, jak a zda je možné odstranit skvrny od vlhka ze semišových bot. Boty jsou dva dny staré, ještě neimpregnované, pouze jsem si je rozšlapával po bytě a povedlo se mi je namočit. Nechal jsem je pár hodin vyschnout, ale stále jsou na nich skvrny, jak je vidět na fotce. Je možné s tím něco dělat? Tmavá místa jsou ještě lehce vlhká, není možné, že se to spraví po delším vysychání?

Reakce:

Allania
424 příspěvků 19.03.14 15:01

Zkusila bych se poptat po spreji na velurovou kůži a semiš. Mám z velurové kůže lodičky a měla jsem na nich zase světlé fleky od soli. Tuším, že v CCC jsem zakoupila sprej s nějakým černidlem či co a takovou kostku na zdrsnění té kůže a kupodivu se barva sjednotila. Jen je třeba to často opakovat.

queen_of_the_highway
4 příspěvky 19.03.14 16:15

Jako posledni moznost, pokud vsechno selze, se da pouzit barva na kuzi a semis. Zachranila jsem si takto jedny vybledle semisove boty. Barva je k dostani v drogeriich nebo na internetu. Kdyz vyberete tmave modrou, mohla by to byt zhruba o trosku tmavsi barva, nez je na tech ztmavlych mistech ted.

dost_bot
2070 příspěvků 19.03.14 20:01

Rozhodně vytřít případnou vlhkost hadrem (setřou se trochu ty hranice skvrny), potom nechat důkladně vyschnout, a potom přegumovat speciální gumou na semiš. A uvidíte, jeslti budete muset do barvy.
Nebo namočit celé…

007bohunka
658 příspěvků 19.03.14 22:15
@Josef Broskve píše:
Zdravím, rád bych se zeptal, jak a zda je možné odstranit skvrny od vlhka ze semišových bot. Boty jsou dva dny staré, ještě neimpregnované, pouze jsem si je rozšlapával po bytě a povedlo se mi je namočit. Nechal jsem je pár hodin vyschnout, ale stále jsou na nich skvrny, jak je vidět na fotce. Je možné s tím něco dělat? Tmavá místa jsou ještě lehce vlhká, není možné, že se to spraví po delším vysychání?

Tak to by mě tak zajímalo.

vtr
8 příspěvků 09.03.15 12:07

Určitě bych je nachal v první řadě pořádně uschnout. pak se uvidí.
Když nepomůže měkká huma na semiš, tak šampon na semiš určitě. Barevný renovátor až jako poslední, není důvod..

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit