Zahraniční internetové nákupy a spolehlivost pošty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bassetlady
48 příspěvků 09.09.12 16:55
Zahraniční internetové nákupy a spolehlivost pošty

Milé pekelnice, omlouvám se za trošku kostrbatý název diskuze.
Ale zajímaly mě zkušenosti vás ostatních se službami pošty při doručování zásilek ze zahranicí. Velmi jsem si oblíbila nákupy na E-bay a Asos, problém je v tom, že pokud jde zásilka obyčejnou poštou, tak 1 z 5 prostě nedorazí. Pokud si objednávám něco dražšího, tak si raději připlatím za doporučenou zásilku. Ale pokud vydražím krásné boty za libru, tak mi přijde zběsilé abych platila dalších 12 liber za poštovné. Takže vždycky trnu, jestli ten očekávaný balíček dorazí. A hlavně nevím co si tom mizení balíčků mám myslet a napadá mě jediné, že v mých úlovcích chodí zaměstanci pošty. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Reakce:

eless
1057 příspěvků 09.09.12 18:39

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 07:54

Em H
47 příspěvků 10.09.12 00:31

Pokud vam nedorazi balicek z asosu (s postovnym zadarmo), po nejake dobe (asi 28 dni) jim jen napisete, ze nedorazil, a oni vam bez prblemu poslou penize zpet… nemusite se bat

veveru
400 příspěvků 10.09.12 00:41

Stejně tak na eBayi, pokud si vybere slušného prodejce (100% feedback, uskutečněno hodně prodejů). Já jsem nedávno na eBay nakupovala a stalo se mi přesně, co popisujete - balíček prostě nedorazil. Napsala jsem to prodejkyni, a ta mi do pár minut bez problému převedla peníze zpátky na Paypal.

bassetlady
48 příspěvků 10.09.12 17:09

Způsob reklamace znám a dokonce se mi na Ebay stalo, že se sice prodejce oháněl podacím lístkem z pošty, ale Ebay customer care mi stejně vrátili peníze. Ale šlo mi spíše o poštovní služby. jestli i vy ostatní máte podobné „skore“ ve ztrácení balíčků v poště nebo mám opravdu podezřívat pracovnice na poště Prahy 12, že občas něco ztopí :-/

bestia
2296 příspěvků 10.09.12 17:17

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:14

Moir
1800 příspěvků 10.09.12 18:59

@bestia stěžovat, stěžovat a stěžovat, pokud jde o ČR, je nadřízený orgán ČTÚ, stížnosti adresované tam prý fungují celkem spolehlivě, s výdrží tak rok, pak se musí stěžovat znovu (zkušenost známé)

Mylady2
12409 příspěvků 10.09.12 19:04

A to na tom eBay nejde využit nejaké sofistikovaněješí dopravy? DHL, UPS nebo třeba Fedex?

Moir
1800 příspěvků 10.09.12 19:07

@Mylady2 využít lze jen to, co nabízí prodejce, ebay je to, co v ČR aukro, velký obchoďák s krámky od ekvivalentu blešáku po nóbl obchody, které mezi s sebou nemají nic společného a část podmínek prodeje, zejména způsob zasílání závisí na jednom každém prodejci, samozřejmě se lze domluvit individuálně, bývají dosti vstřícní, ale obvykle pak poštovné raketově vzroste

bestia
2296 příspěvků 10.09.12 19:11

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:14

Mylady2
12409 příspěvků 10.09.12 19:16

@Moir To je blbý… je to špatný s tou českou poštou sama už ji využívám jen velmi málo:-(

Moir
1800 příspěvků 10.09.12 19:29

@bestia nevadí, stačí, že vám byly odeslány a nedošly, oni zebou ČP, ta zebe vedoucí pošty a obvykle to prý najednou začne chodit

bassetlady
48 příspěvků 10.09.12 19:37

Tak to stojí za zkoušku, jdu sepisovar elaborát a dám vědět, zda mi to bylo něco platné.

bassetlady
48 příspěvků 10.09.12 19:41

Zaáleží na prodejci, ale když vydražím boty za 3 libry, tak nebudu platit 15 za poštovné, to ztrácí smysl lovu. naštěstí Ebay vrací peníze, ale mě vždycky dopálí, jak se po dlouhém hledání něco „extra“ těším, a pak nic… to mě vždycky může vzít čert :-)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit