Zajímavý rozhovor s Adou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

idp
134 příspěvků 07.10.12 17:11
Zajímavý rozhovor s Adou

V angličtině na http://www.expats.cz/…ashion-hell/

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

seznam.mih  07.10.12 17:39

Moje angličtina není na moc vysoké úrovni, ale z článku jsem pochytila akorát to, co už tu bylo řečeno několikrát. Mě spíš zaujaly ty stránky expats, že se zabývá českou kulturou a že v diskuzích taky někdo je. Moc jsem to teda nestudovala do hloubky.

razorblade  07.10.12 19:13

Me spis prijde zajimavejsi ta diskuse pod nim:)

pavla.kub  08.10.12 06:53

@idp Nic co je v článku pro mě není nové. Já anglicky rozumím, ale k čemu je takový odkaz pro ty, kteří anglicky nemluví? Už tady takových odkazů na stránky v angličtině bylo víc.

Šošana  08.10.12 06:57

@pavla.kub Odkazy jsou pro ty, kdo anglicky mluví:-)
I Módní peklo je nanic pro ty, kdo nemají PC, neumí ho obsluhovat, neumí číst nebo neumí česky.

MP Markys
136 příspěvků 08.10.12 08:49

Příspěvky pod článkem potvrdily to, co jsme už tady několikrát zmínily- hrozně obarvené vlasy, „laciný“ vzhled atd.atd.

smrtonoška  08.10.12 10:34

Už to je nuda. Je potřeba tohle dokola opakovat, a ještě troubit do světa, že Češi se OPRAVDU neumí oblékat (jooo, pojďte se všichni zasmát)? Ti lidé, kterých se to týká, si to nikdy nepřečtou a i kdyby, posměch je spíš jen utvrdí v jejich módní ignoranci. Neutěšujme se, že někde to vypadá tak, že se po ulicích promenádují samí vystajlovaní jedinci, kteří neurážejí naše estetické cítění (možná v několika vybraných světových metropolích na několika vybraných lokalitách).

Tak zlé, jak Ada všude prohlašuje, to zde opravdu není.

MP Markys
136 příspěvků 08.10.12 10:42

Asi to není jen o ČR, všude by měli mít takové blogy nebo kritiku v médiích.
Nepomůže to určitě všem a všemu, ale pár lidí se nad tím zamyslí. Vlastně to supluje osvětu, která by měla být např. v televizi nebo v tisku. V sobotní příloze MF Dnes se objevují fejetony od Ady na téma nešvarů v oblékání. Je to krátké, vtipné a výstižné. Někdo nad tím mávne rukou, někdo se nad tím zamyslí. To je asi tak všechno, co od této aktivity můžeme chtít.

seznam.mih  08.10.12 10:48

Ale náhodou já si myslím, že od té doby, co vyšlo na svět MP, je to na ulicích o něco lepší. Aspoň na těch plzeňských ulicích mám pocit, že tomu tak je.

mujercita  08.10.12 11:51

Já bych neřekla, že je to peklem. Spíš asi tak, že normálně člověk moc nesleduje, co a jak kdo nosí, pak si přečte MP a najednou kolem sebe vidí samé džíny a ponožky v sandálech a uvědomí si, jaká je to hrůza a jak je možné, že mu to doteď nevadilo? (Vždycky, když někdo napíše, že pod vlivem MP zavrhnul džíny, tak si vzpomenu na toho manžela z té Čapkovy povídky o grafologovi). A jelikož články omílají pořád více méně totéž, čili asi tak tři nebo čtyři zásadní chyby a pár dalších věcí, co už jsou jen otázka názoru, tak si zas časem člověk uvědomí, že ono to ale není zas tak strašné, protože aby se udělala jedna pekelná fotka, je nutné nechat bez povšimnutí projít nejmíň dvacet úplně normálně oblečených lidí. A dospěje k názoru, že ono je to vlastně přece jen o něco lepší.

pavla.kub  08.10.12 16:25
@Šošana píše:
@pavla.kub Odkazy jsou pro ty, kdo anglicky mluví:-)
I Módní peklo je nanic pro ty, kdo nemají PC, neumí ho obsluhovat, neumí číst nebo neumí česky.

Možná ty ostatní, kteří anglicky neumí by to zajímalo taky. Ale nakonec buďme rádi, že rozhovor nedělali třeba v arabštině.

kacenka.smile
427 příspěvků 08.10.12 16:35

seznam.mih: Souhlasím, poslední dobou vidím v Plzni veliké zlepšení. Samozřejmě, pořád budou lidé, které móda absolutně nezajímá nebo lidé, co chtějí být jen děsně sexíí, ale celkově, když se rozhlédnu, vidím vesměs upravené a příjemně oblečené lidi. Někdo má svůj styl a „stylovou uniformu“, někdo si jede po svém.

Rosalyn
925 příspěvků 08.10.12 17:05

@mujercita Souhlas. Každý vidí, to co chce vidět.

rice
348 příspěvků 08.10.12 18:11
@Rosalyn píše:
Souhlas. Každý vidí, to co chce vidět.

Třeba velké zlepšení v Plzni ;)

Rosalyn
925 příspěvků 08.10.12 18:17

@rice Asi tak. :-) Ve skutečnosti je to v Plzni pořád stejné, stejně dobré.

LorelaiH.
2999 příspěvků 09.10.12 09:24

Možná by Ada mohla napsat článek (samozřejmě s fotkama) o tom, jak vypadá peklo i jinde než v Čechách. Třeba v často zmiňované Francii, kde jsou prý všichni chic, což si teda já osobně nemyslím. Mám známou Francouzku, která žije tady v Čechách a dokud nepromluví, nikdo by netipoval, že je to Francouzka, jelikož chodí v „českém stylu“ - džínách a sportovní bundě. A chodila tak oblékaná i dřív, než se dostala do Čech.

GreatSusan  09.10.12 10:02

@LorelaiH. ja znam v celem Nemecku pouze dve Cesky a obe chodi velmi dobre oblecene. Znamena to ted, ze vsechny Cesky chodi dobre oblekane? Vas argument je na stejne urovni (dokonce na nizsi, protoze Vy znate pouze 1 Francouzku)

MP Barbucha
3716 příspěvků 09.10.12 10:22

Mě rozhovor příjemně překvapil, i diskuse pod ním. Bála jsem se, že bude plný sebemrskačského nadávání na vše české. Myslím, že ani diskuse pod článkem není nijak urážlivá (aspoň ta část, kterou jsem četla).
Expat komunitu u nás celkem znám a mám ráda, tak mě potěšilo, že se nesnížili k nadávání na vše české.

LorelaiH.
2999 příspěvků 09.10.12 10:29

@GreatSusan Asi jste mě špatně pochopila - jen jsem chtěla dát příklad, že když se někdy Češi háží do jednoho pytle zvaného „Módní peklo“ a Francouzi se označují pomalu jako módní guru, tak to ne vždy musí být pravda (čehož důkazem je i Inspirace). Btw. rozhodně neznám jen jednu Francouzku, jen jsem tuto chtěla dát jako příklad, že ne vždy je všechno tak, jak se to může na první pohled jevit;)

Curlygirl
1901 příspěvků 09.10.12 10:36

@LorelaiH. Ta Vaše Francouzka taky ale mohla být výjimkou potvrzující pravidlo :-)
O Francouzích nemám žádné iluze, ale řekla bych, že poměr hezky vypadajích a dobře oblečených versus peklo je vyšší (ve prospěch hezkého), než u nás.

Edit: nejsem úplně hrdá na sytaxi toho souvětí na konci, ale nějak nemám sílu to opravit tak, aby to bylo lepší. Pardon.

LorelaiH.
2999 příspěvků 09.10.12 10:45

@Curlygirl vidíte, nenapadlo mě o tom takhle uvažovat :D

seznam.mih  09.10.12 10:48

Ono to může být i tím, když tak mě opravte, že čechů je o něco méně, než francouzů a tím pádem výskyt hezky oblečených lidí u francouzů bude mnohem větší, než u čechů.

gulietta  09.10.12 10:48

@seznam.mih bola ste v Paríži?

Curlygirl
1901 příspěvků 09.10.12 10:52

Nevím, zda reagujete na mne, ale já hovořila o poměru - ratio počet obyvatel versus počet obyvatel, kterým to sluší.

A není nás o něco méně, je nás celkem o dost méně :-) asi o 55 mio obyvatel.

@seznam.mih píše:
Ono to může být i tím, když tak mě opravte, že čechů je o něco méně, než francouzů a tím pádem výskyt hezky oblečených lidí u francouzů bude mnohem větší, než u čechů.

Příspěvek upraven 09.10.12 v 10:54

seznam.mih  09.10.12 10:53

@gulietta Nebyla a kupodivu po tom ani netoužím.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit