Zakázkové šití v Thajsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lola  04.05.12 09:06
Zakázkové šití v Thajsku

Z mnoha stran jsem slyšela o tom, že si lidé na dovolené v Thajsku nechávají v místních salónech levně ušít různé oblečení: nejvíce pánské obleky a košile, ale i dámské halenky a šaty. Články o kvalitě zakázkového šití v Číně jsou mi známy, ale mám dojem, že pokud je člověk osobně přítomen, vybere si látku a chodí na zkoušky, neměl by tento počin být tak riskantní, jako když si něco objednám dálkově přes net.
Vzhledem k tomu, že se chystáme na dovolenou do Thajska, láká mě to vyzkoušet.
Máte se šitím v Thajsku nějaké zkušenosti? Skutečně se to vyplatí? A na co si dát pozor?

Reakce:

Indi_Anna
17 příspěvků 04.05.12 09:19

V Thajsku šijí rychle, levně a kvalitně! Doporučuju. Ale mám zkušenost starou asi 5 let.
Budou třeba nějaké zkoušky, takže počítejte tak se třemi dny na jednom místě.
Je dobré u ceny smlouvat. My jsme usmlouvali na poloviční cenu a k pánskému obleku jsme dostali ještě dvě košile a dvě kravaty. Vše za asi 6.000 Kč.
Nechávali jsme si to šít na ostrově Ko Lanta, ale krejčovství je opravdu všude.

Doporučuju hlídat látku, aby vám nenamluvili, že syntetika je pravé thajské hedvábí, jinak nebyl žádný problém :)

Anna

Sibyla
2639 příspěvků 04.05.12 09:21

Můj tatínek nechal mamce ušít v Indii nádhernou bundokošili z měkkého semiše. On tam byl, ona ne, znal její míry, a za pár dní to ušili, poctivě a ze skvělého materiálu. Práce i materiál je v těch krajích úžasně levná. Před lety si rodiče takhle nechali v Burmě (Myanmar dneska) zhotovit zařízení obýváku - sedačku, stolky, knihovničky - podle fotky ze skandinávského časopisu z místního teaku vyplétaného ratanem. Prý to bylo levné, poslali to domů lodí. Teď to mám já, už pomalu retro, ale pořád jako nové.

Martishka
26 příspěvků 04.05.12 09:47

Při osobní návštěve země je riziko zklamání menší. Nevěřila bych ale šití za jeden den nebo přes noc (také to někde dělají v rámci spěchu a přesouvání turistů na další místo). Tj. určitě tomu nechat čas a zeptat se na reference. Ne však Thajců (kteří - když vás přivedou - dostanou od krejčovství provizi), ale dalších turistů.

noemi
1547 příspěvků 27.05.12 13:14

Thajský krejčí už přijíždí pravidelně i do Prahy, tady o tom máte i reportáž, takže i ty z vás, které nemají cestu do Thajska toho můžou využít:

http://www.ceskatelevize.cz/…517/titulky/

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit