Základ šatníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jarek89
8 příspěvků 17.11.15 15:41
Základ šatníku

Ahoj chci si inovovat šatník a rád bych zdejší diskutující poprosil o radu. Momentálně nosím ve většině případů polotrika a džíny.

Mám v plánu postupem času vybudovat komplet nový šatník, momentálně sháním polotrika, košile, ale také džíny a chinos a nějaký svetr by také neuškodil.

Chci se vás zeptat, kde se podívat. Jde mi spíše o kvalitu než o značku.

Polotrika: Momentálně mě asi nejvíc zaujala značka JHK vyrábějící oděvy pro potisk. Mají vysokou gramáž a také širokou paletu barev bez různých potisků atd. Co si myslíte o takových značkách? Nebo jaké značky doporučujete?

Košile: Skoro každý doporučuje košile od CT, ale mám trochu strach kupovat košili přes internet. Protože co mám doma košile tak jedna je například velikost 41 v normálním střihu, ale třeba košili od Blažka mám ve velikosti 43, ale nejspíš to bude tím, že je vyštíhlená. Máte někdo zkušenosti např. se značkou Pure nebo jakou značku košil preferujete?

Džíny: kupodivu tady mě skoro vždy nejdéle vydržely džíny z vietnamské tržnice. Tak bych se vás chtěl zeptat s jakou značkou máte nejlepší zkušenosti? Koukal jsem po Leviskách, ale příjde mi, že oproti zahraničním stránkám je tady docela malý počet barev. Mám lehkou nadváhu džíny mám většinou ve velikosti 38-40 záleží na střihu. Mám širší stehna, takže tam mám většinou problém a díky tomu mi celkem rychle odchází. Takže jsem např. celkem rychle zničil i Levisky.

Chinos: Tak tady vůbec neznám nějakou kvalitní značku. Co jsem měl chinos, tak mi vydrželi, dva měsíce. Potom mi odešli v rozkroku, takže by to chtělo asi hrubší látku. Budu rád za každý typ.

Svetr: Opět vůbec netuším, většinou nosím mikiny, ale chci to postupně změnit.

Díky za vaše rady

Reakce:

Bender1
121 příspěvků 17.11.15 16:37

Ahoj,

před takovým problémem jsem se musel stavět před 3 - 4 lety také, abych si vybudoval základ šatníku. Určitě bych začal tím, že za měsíc a něco budou výprodeje a v nich bych se zaměřil na obchody Mango, Marks and Spencer či H&M nebo klidně i Zara. Nevím, jaký rozpočet budeš mít, ale tady se dají sehnat košile ve slevách kolem 600, což podle mě není zas tak špatná cena. Záleží také podle toho, které chceš a které ti padnou. Já také nerad nakupuji přes Internet, podle fóra Mužů v Čechách slýchám, že košile od CT mají podobné číslování jako TM Lewin, což bych se tam také podíval mimochodem, a podle toho pak nakupovat. Přijde mi ale dost podivné přijít do obchodu jenom vyzkoušet košili, co Ti padne a potom odejít a radši si koupit na e-shopu :) Džíny bych zkusil Levi's určitě, Wranger nebo Mustangy. Já džíny nenosím rád a když už, tak raději tmavě modrá a nevyšišovaná. Zkusil bych u kalhot možná jiný střih.

Chinos doporučuji nejvíc, moc ale nevydrží podle mých zkušeností. Kupoval bych kolem 1000 a výš už asi ne. Mám většinu z Manga a nestěžuji si. Rok vydrží určitě. Mají tam ve straight fit, což by mohlo být dobré i pro tebe.

Polotrička doporučím Gant, Tommy Hilfiger či UNIQLO (ale v ČR není dostupný). Gant se mi zdá, že drží nejvíce.

Svetry - v řetězcích opět, které jsem uváděl, možná by nebylo na škodu přemýšlet o saku.

jarek89
8 příspěvků 17.11.15 16:52

O saku nebo blejzru taky uvažuji, ale koukal jsem po něčem kvalitnějším a většinou to co se u nás prodává je o ničem. Jediné co mě napadlo se podívat po saku nebo blazeru v second handu, ale nevím jestli tady v Ostravě je nějaký kvalitnější second hand, kde se tento typ oblečení objevuje. Kdyby měl někdo typ i na nějaký dobrý second hand v Ostravě budu jen rád.

Giulietta  17.11.15 17:06
@jarek89 píše:
O saku nebo blejzru taky uvažuji, ale koukal jsem po něčem kvalitnějším a většinou to co se u nás prodává je o ničem. Jediné co mě napadlo se podívat po saku nebo blazeru v second handu…

Dajte príklad blazera čo je podľa Vás o ničom a typ, ktorý by ste chcel.
Podľa mňa sa aj tu v CZ predávajú pekné. Čo tak Hugo Boss.

jarek89
8 příspěvků 17.11.15 20:31
@Giulietta píše:
Dajte príklad blazera čo je podľa Vás o ničom a typ, ktorý by ste chcel.
Podľa mňa sa aj tu v CZ predávajú pekné. Čo tak Hugo Boss.

Šlo mi spíš o to, že většina co jsem viděl byla s velkou příměsí umělin.

Bender1
121 příspěvků 18.11.15 18:38

@jarek89 Co takhle rovnou MTMkový blazer? V Le Premier jsem ho snad viděl kolem 7 - 8 tisíc a můžete si vybrat dost věcí, co budete chtít na tom blazeru a i látku, což se vyloučí ta umělotina… Kdybych měl peníze, taky bych asi šel spíš do MTM než do konfekce. V Louis Purple je prý taky dobrý sortiment ale nevím, jak v Ostravě, Praha je v tomto lepší nebo i Brno.

DRW
1228 příspěvků 18.11.15 19:09

Mlady muzi, pokud jste z Ostravy, tak vzhuru k severnim sousedum napr. do Rybnika, Katovic ci Krakowa, proste jen nejake vetsi mesto. A zkuste si tam najit male obchudky mimo obchodni centra. Najdete skoro vsechno a v hodne dobre kvalite. Blazer, oblek, sako lze nechat usit na miru taky za rozumny peniz z kvalitniho materialu (tim nemyslim umelotinu, ale vlnu + minimalni primes, lneny etc.) Kosile na miru usije firma Janek z Roznova, maji i e-shop, ale ty kosile na miru stoji za to. V Polsku je skvela wolczanka, maji i eshop. Na radu polskych kolegu je nosi i cesti kolegove (prodejna napr. v Rybniku v nakupnim centru). Kozene boty tam koupite od suntu az po skutecne kvalitni.

jarek89
8 příspěvků 18.11.15 19:27

Bender: Spíše uvažuji, že si pořídím nějaké obyčejné sportovní sako, ale z bavlny a cca. příští rok si pořídím pořádný blazer.

DRW: Polsko mě také napadlo, ale nevím jak to tam je s kvalitou a jestli ty trochu kvalitní kusy nejsou cenově skoro na stejné úrovni.

DRW
1228 příspěvků 18.11.15 19:54

Kvalita je tam stejna pokud se jedna o obchody, ktere najdete u nas. Ale hlavni vyhodou Polska je, ze tam existuje mnohem vic soukromniku, firmicek, ktere siji maloseriove odevy. Obleky kopiruji soucasne trendy a jsou kvalitnejsi, kosile podle toho, co si vyberete. Boty velky vyber mistnich vyrobcu, ale i bot italskych, spanelskych etc. Ceny jsou ruzne, stejne, nizsi i vyssi. Praha je na tom stejne jako Ostrava, co se tyce klasickych obchodu, plus mnoho navic, mnohdy velmi predrazene, aspon, co vim od kolegu. Navic to Polsko mate, co by kamenem dohodil. V Rybniku jste po dalnici za 30 minut a v Katovicich do hodky. Chce to jen investovat cas. Pokud mate v praci Polaky, poptejte se, kde a kam.

lukinohk
16 příspěvků 24.11.15 13:39

Chninos mám z Le Premier a jsou v pohodě, 2 roky a jako nové - samozřejmě je nenosím denně, mám vícero kalhot které střídám.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit