Základ šatníku a pár rad pro studenta

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bender1
121 příspěvků 12.07.12 23:39
Základ šatníku a pár rad pro studenta

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit pár věcí. Četl jsem tady 2 - 3 články v sekci pro muže, ale trochu si nevím pořád rady. Totiž, teď půjdu na novou školu, věková kategorie kolem 16 - 17 let, mám snědší pleť :). Chtěl bych ten svůj šatník trochu změnit (zatím samá polotrčika). Chtěl bych se zeptat teda na pár otázek…

Jaký je podle Vás základ pánského šatníku?
Máte nějaký tip na podzimní/zimní bundu nebo kabát? Nevím co přesně, protože budu určitě potřebovat nosit batoh, auto nějakou dobu ještě mít nebudu… Kdyžtak prosím i s odkazem.
Doporučíte mi prosím nějaké typy kalhot nebo bot, které by se hodily pro moji věkovou kategorii (hlavně ne jako něco pro starší pány :D)?

Děkuji Vám moc, snad jsem to napsal srozumitelně.

Omlouvám se předem, kdyby tu už bylo duplicitní téma.

Příspěvek upraven 14.07.12 v 00:39

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

gulietta  13.07.12 00:05

@Bender1 ja nie som asi vhodný radca, ale mne by sa moj syn páčil v 17 asi v tomto.:-)

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 00:32

Díky za tip, poslední kombinace vypadá dobře. Ty minulé taky, ale tak potřeboval bych něco, v čem bych nevypadal moc jako metrosexuál. :D

firefly
527 příspěvků 13.07.12 01:01
@Bender1 píše:
Díky za tip, poslední kombinace vypadá dobře. Ty minulé taky, ale tak potřeboval bych něco, v čem bych nevypadal moc jako metrosexuál. :D
- bojím se, že v tom prvním byste všude jinde než na přehlídkovém mole vypadal spíš jako kříženec bláznivého ajťáka a kluka, co roznáší letáky.

magenta
22 příspěvků 13.07.12 09:14

Co něco takového? Metrosexuální to není a oproti davu teenagerů v obrázkových trikách to bude super. Fotky Zara

anniette
159 příspěvků 13.07.12 09:56

Takhle bych se asi oblíkala já, kdyby mi bylo sedmnáct a byla bych kluk. :D Jéjej, jak já bych nosila saka. :) (Jako ženská na nich ulítávám taky.) Myslím, že oblečení klidně může být „klasické“ - kalhoty + triko + košile/sako, záleží, jak se to nakombinuje, i džíny můžou vypadat dobře, ale nemodré asi budou vypadat líp. :)

jumbee  13.07.12 10:10

@Bender1
Je mi sedmnáct :). Mě (a teď dejme stranou kvalitu hudby) zaujalo oblečení v tomhle klipu http://www.youtube.com/watch?… .
Prostě taková ležérní elegance. Ne rovnou nosit každý den oblek (taky takového kluka na střední znám a přitažlivé mi to rozhodně nepřijde), ale jednotlivé prvky do toho šatníku zapracovávat :).
Za základ považuji jiné než džínové kalhoty (v pískové, modré nebo klidně třeba vínové barvě), které se ti budou dobře kombinovat s tričky i košilemi :).
U studenta taky nepovažuji za nic špatného, když nosí batoh (ovšem batohem myslím spíš něco jako než ).
Kabáty mě strašně berou dvouřadé, trošku ve stylu burberry trenčkotů :)

DanielaS
4603 příspěvků 13.07.12 10:22

Od polo tricek je ke kosili s kratkym rukavem jen krucek. Sportovnejsi (ale ne kostkovana) vypada i s dzinami lip nez upletove tricko. Vidam ted i kluky s lehkymi salami kolem krku, to taky vylepsi celek.
Nezanedbejte boty, jak vezmete bile tenisky, zabije to kdejaky ohoz.
Za me teda

• primerene mestsky batoh
  • platene/semisove polobotky + zimni nepromokavou verzi
  • neutralni (sede, bezove) petikapsove kalhoty, barevnou verzi (vinove, modre, zelene), slusnou verzi (nedzinovy typ)
  • ze tri kosile s kratkym rukavem, jednobarevne
  • svetr s vystrihem do V a rozepinaci svetr na zip
  • na doplneni saly a barevne ponozky

S tim, co uz mate, z toho namichate kombinace na cele pololeti.

anniette
159 příspěvků 13.07.12 10:45

Můžu se zeptat, v čem je lepší sportovní (lesklá??) bunda do pasu s džínami oproti nápaditým sakům a košili? Překvapila mě ramínka. :) Myslíte, že to není přiměřené věku? Nebo už je to „metrosexuální“? Já teda daleko radši vidím ležérně oblečeného kluka v saku, třeba manšestrákách a šále než v růžovém tričíčku s džínama a nagelovanými vlasy nebo naopak v běžeckých teniskách a sportovní bundě.
Jinak souhlasím s DanielaS, jen bych se přimlouvala za crossbody tašku místo batohu. :)

mikita.miki
1931 příspěvků 13.07.12 11:53

Danielo, co máte proti bílým teniskám? já vcelku nic, například bílé jednoduché conversky, superga apod. v létě zcela ideální obuv klidně i do města, pokud teda člověk nejde na nějakou ofiko akci. u padesátníka nic moc, ale mladý kluk s čistýma botkama? super!

mikita.miki
1931 příspěvků 13.07.12 11:55

Anniette, já například viděla i saka v řetězcích ve stylu new yorker atd. sice z mýho pohledu nehezký, jen jedno bylo ok. ostatní měla nějaké ty obrázky na zádech atd, ale jedno mělo kontrastní lemování, vhodné k ohrnování rukávů, vypasované, tmavé, pár zajímavých detailů - kapsy, klopa atd, ale na volný člas pro mladýho chlapa či kluka pěkný kousek

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 14:33

Dámy, děkuju moc za tipy. Zkusím to nějak přebrat a zkusit podle toho nějak utvořit šatník. Jestli máte ještě nějaké tipy, tak prosím :) Já ještě právě váhám trochu u saka nebo blejzru. Bydlím v o 10× menším městě (myslím v počtu obyvatelstva) než v Praze a tady se to moc nenosí. Trochu nemám rád, když až moc vyčnívám z řady. :D V Praze vidím, že je to běžné, kdybych tam bydlel, tak asi na 100% to beru.
Re: Mikita.miki - Právě já sháním vůbec nějaké pořádné tenisky. Supergy a Conversky se mi dost líbí, nevíte kde uvidím naživo třeba ty Supergy? Objednávat to z internetu jen tak bez omrknutí bych nerad.

Příspěvek upraven 13.07.12 v 14:46

jumbee  13.07.12 14:40
@Bender1 píše:
Re: Mikita.miki - Právě já sháním vůbec nějaké pořádné tenisky. Supergy a Conversky se mi dost líbí, nevíte kde uvidím naživo třeba ty Supergy? Objednávat to z internetu jen tak bez omrknutí bych nerad.

Odkud jsi? :)

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 16:34

Plzeň, ale není problém dojet do Prahy :)

seznam.mih  13.07.12 16:43

Nečetla jsem pořádně ostatní rady diskutérek, takže pokud s ebudu opakovat, určitě mi to prominete.
Já osobně bych toho moc neměnila u běžného kluka. Klidně mu nechám DOBŘE PADNOUCÍ džíny (né kdy gatě padají na kolena jak husťák), boty nějaké… nevím kecky určitě ne, ale prostě.. boty :D Ale hlavně… HLAVNĚ.. ulítávám, když má chlap sako, sáčko, nebo kabát!!! Já jakožto žena miluju, když jsou u chlapa zvýrazněná ramena a u saka to jde zcela nenásilným způsobem (pokud to sako není nějak extrémně vycpán)…
jo a košile je u mě taky plus.

seznam.mih  13.07.12 16:45

CO jsou supergy? google mi našel akorát super gay ale to nebude asi ono…

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 16:52
:)

No, já mám velmi rád obleky, ale zase nosit každý den, to bych se třeba v létě cvoknul.

seznam.mih  13.07.12 16:59

V Plzni je spousta prodejen s obuví. Prošel si ty menší krámky s obuví, jestli tam není něco? Kolem náměstí je těch prodejen minimálně tři, na který si vzpomenu. U hlavního nádraží u zastávky Americká je taky prodejna s obuví. Odtamaď jsem kupovala svoje „Sharky“ a nemůžu si stěžovat na prodavačku. Pak je na rohu Americkej a Jungmanovy ulice další obuv a vlastně U práce jsou taky boty…

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 17:04

Re - seznam.mih: Díky za tip, určitě to půjdu v dohledné době omrknout.

jumbee  13.07.12 17:35
@Bender1 píše:
Plzeň, ale není problém dojet do Prahy :)

V Praze je určitě někde seženeš, pokud ne v Plzni. Dám vědět, pokud na ně někde narazím (přítel bude teď taky shánět boty na léto :D ;) ).

Bender1
121 příspěvků 13.07.12 18:28

Re jumbee: Díky předem :)!

dominic
85 příspěvků 13.07.12 19:07

Ja bych spis sel po kosilich s dlouhym rukavem, idealne z oxford cloth. Jsou hrozne univerzalni, daji se nosit prakticky celorocne, v CR klidne i do obleku a v pripade potreby muzete akorat ohrnout rukavy, coz stejne vypada mnohem lip, nez siroke kratke rukavy.
Chinos a padnouci denimove kalhoty, nema cenu se cpat do vlnenych kalhot (nebo tesilek :)), tam uz clovek musi vedet, co dela a vetsinou si docela priplatit, jinak to dopadne hrozne. A na hodne mladych panech stejne vypadaji divne, zvlast, kdyz jim neni prizpusobeny zbytek outfitu.
Dobre boty jsou zaklad, pro zacatek si poridte hnede usnove brogues a bezove nebo hnede semisky, idealne desert boots. A i kdyby vsechno ostatni melo byt z H&M, C&A a podobnych, tak do bot vlozte vic penez. A vyhnete se Batovi.
Sako se vzdycky hodi, zacnete nejakym vylozene neformalnim, treba kordovym. Jestli budete mit zajem, zkusim najit par vhodnych fotek.
Pola jsou nahodou fajn, uz to je dobry zacatek. A ultimatni studentska kombinace, kterou jsem nosival na stredni a obcas i dnes, je rugbyshirt (silnejsi polo s dlouhym rukavem) - denimove kalhoty nebo chinos - platene Converse nebo desert boots. K tomu kozena nebo i platena taska pres rameno a je to. Neprekonatalne.
A poridte si trench. Na trench neni nikdy dost brzo. Az se mi jednou narodi syn, dostane trench uz do kocarku. A dcera taky. (Do jake miry to mate brat vazne je na vas - podotknu, ze dalsim mym snem je mit anglickeho buldoka jmenem Winston Churchill, se kterym budeme nosit stejne motylky.)

jumbee  13.07.12 19:12

@dominic Mým snem je být vaší dcerou :D.

slecnalucka  13.07.12 23:11

Hlasuji pro sako! jdi do něj!

Bender1
121 příspěvků 14.07.12 00:50

Vlastně něco bych, ještě měl… Mám rád kšiltovky… Čím je teď nahradit?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit