Základní barvy pro teplý pozdimní typ

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laen
34 příspěvků 08.08.12 10:13
Základní barvy pro teplý podzimní typ

Zajímalo by mě, jaké základní barvy (řekněme čtyři) byste zvolili pro teplý podzimní typ (tento typ je popsán zde: http://www.supervizaz.net/…ia-tepl-jese- ). Vím sama, že tam je dobře popsáno, jaké barvy ano a jaké ne, ale i tak jsem výjimka. Např. černá mi sluší (ne ale od hlavy až k patě). Co vím jistě, že nemohu mít např. šaty světlých barev - bílé, béžové - vypadám ve světlých barvách vyblitě, takže tyto barvy jedině na malých plochách a ne hned u obličeje.
Jak vypadám: 160cm, štíhlá, postava tvaru přesýpacích hodin nicméně s potížemi s nadměrných pocením. Vlasy středně zrzavé (barvené hennou), oči světle modré, dle světla občas zeleno-šedo-modré něco :D, pokožka velice světlá snadno zčervenající, světlé pihy.
Základní čtyři barvy bych potřebovala volit v rámci toho, co už mám doma. Rozhodla jsem se totiž, že nyní nakoupím spíše jen ty základní kousky k těm nezákladním :D ano, dělám to opačně :D

Pokusím se co nejstručněji charakterizovat svůj šatník:

• svršky: na zimu - sytě oranžový delší kabát a černý kratší kabát

na jaro, podzim - černá kožená bunda, hnědá koženková bunda s béžovým kožíškem, dvě saka - černé klasické a takové kárované (spíše tlumených barev)

• kalhoty - tmavě modré nevyšisované džíny, středně modré džíny
  • legíny - černé, hnědé, černé jakoby džíny
  • kraťasy - černé společenské, džínové
  • sukně - dlouhé po kotníky - černá, khaki, trávově zelená
    • krátké - černá áčková, černá bodycon
  • šaty - tmavě fialové, vínové, zelené, černé, barevné kytičkované, zemitě zelené, černo-oranžové - přední část šatů je s ornamenty
  • svetříky - bez propínání - tmavě hnědý, b středně hnědý, tmavě zelený, sytě oranžový, rezavý,
    • na knoflíky - trávově zelený, černý, tmavě rezavý
    • na zimu - fialový dlouhý s rolákem
  • košile - kárované - oranžová, zeleno-černá, vínovo-hnědá, nekárovaná zemitě zelená
  • trika - černé, hnědé, oranžové, zelené, rezavé
  • tílka - černé, hnědé, proužkované: oranžovo-bílé, hnědo-bílé, zelené, fialové, béžové, bílé
  • haleny - s ornamenty tmavě růžová, černé netopýří
  • šátky - zelený, rezavý
  • šály a čepice - tmavě zelený šál a duhový šál (zejména fialový), černá čepice
  • obuv - mám jenom černou, měla jsem jedny hnědé kozačky na zimu, ale zničily se :(
  • kabelky - černá se stříbrnými přezkami, černá se zlatými přezkami, ethno - černá s oranžovými mandalami, pruhovaná vínovo béžová

Uf, tak by mě zajímalo, kdo to četl až do konce :D. Z tohoto seznamu je jasné, že u mě vede černá - té se nevzdám, ale nechci, aby byla tak dominantní. Za patami má tmavě čokoládově hnědou a odstíny zelené a oranžové.
Nicméně uvažuji nad koupí tmavě hnědého (jestli seženu) trenchcoatu. Ale potřebuji poradit s výběrem barvy u šátku, kotníkových kozaček na podzim a kabely - napadla mě béžová nebo písková - to by znamenalo, že by to byla i jedna z mých základních barev a právě touto světlejší základní bych vyvažovala tmavší outfity. Momentálně mi tak slouží např. zelená či oranžová.

Jak tedy vidíte základní čtyřku barev pro podzimní typ s tímto šatníkem? Budu ráda za každý nápad. Dvě místa jsou obsazená barvami černá, tmavě hnědá.

Příspěvek upraven 08.08.12 v 13:00

Reakce:

prusovka
117 příspěvků 08.08.12 12:01

Už jste někdy zkusila zkombinovat čokoládově hnědou se sytou modrou - moc zajímavý výsledek -pochopitelně záleží na odstínech těch dvou barev. Já to mám odzkoušený
Jinak kdybych měla tmavě hnědý, a tím myslím krásný čokoládově hnědý trenčkot, zkusila bych ho u krku oživit šátkem nebo šálou v barvách bílá s černou - spíš geometrické vzory, např. pepito nebo něco podobnýho, navázat nato zase třeba kostkovaným kalhotami černá s bílou, pak už jen černý botky a kabelku - myslím, že by to nemuselo vypadat zle :-)

cashmere
57 příspěvků 08.08.12 13:00

A si si istá, že si naozaj teplá jeseň?? Lebo ak mám vychádzať z fotky, tak to že máš umelé a neprirodzené červené vlasy z teba ešte jesenný typ nerobí. Skús si nájsť svoj farebný typ podľa prirodzeného odtieňa vlasov, a nie podľa toho akým by si chcela byť. Vtedy to bude mať efekt. Síce fotka je dosť upravená, tak sa môžem mýliť, ale zdá sa mi, že si skôr studnší typ, a výrazne teplé farby by ti mohli uškodiť. Naríklad, klasický tmavý zmný typ (čierne vlasy, oči a snedšia pleť), keď sa odfarbí na blond nikdy z toho nebude jarný typ. Dúfam, že rozumiete, čo tým chce, povedať. Aj keď sa bude obliekať do jarných farieb, bude to všetko trošku silené, ale ak zostaneš pri svojich pôvodných farbách, aj napriek blond tak budeš vyzerať normálne.

Laen
34 příspěvků 08.08.12 13:03

Ta kombinace se mi celkem líbí. Vím, že jsem viděla kombinaci čokoládově hnědé a mentolové, ale já modrou velice nerada :D jedinou, kterou bych na sobě snesla, by byla královská modř.

Laen
34 příspěvků 08.08.12 13:05
@cashmere píše:
A si si istá, že si naozaj teplá jeseň?? Lebo ak mám vychádzať z fotky, tak to že máš umelé a neprirodzené červené vlasy z teba ešte jesenný typ nerobí. Skús si nájsť svoj farebný typ podľa prirodzeného odtieňa vlasov, a nie podľa toho akým by si chcela byť. Vtedy to bude mať efekt. Síce fotka je dosť upravená, tak sa môžem mýliť, ale zdá sa mi, že si skôr studnší typ, a výrazne teplé farby by ti mohli uškodiť. Naríklad, klasický tmavý zmný typ (čierne vlasy, oči a snedšia pleť), keď sa odfarbí na blond nikdy z toho nebude jarný typ. Dúfam, že rozumiete, čo tým chce, povedať. Aj keď sa bude obliekať do jarných farieb, bude to všetko trošku silené, ale ak zostaneš pri svojich pôvodných farbách, aj napriek blond tak budeš vyzerať normálne.

z jaké fotky to bereš? Jestli myslíš ikonku, tak to opravdu nejsem já :D
A pokud myslíš fotku z „peklo radí“, tak ta je upravená, aby šaty více vynikly. Barvím se sice na zrzavou, ale má přirozená barva vlasů je kaštanová s mahagonovými odlesky. Opravdu jsem popdzimní typ. Mám potvrzeno, že jisto jistzě patřím do teplého typu a ne studeného.

cashmere
57 příspěvků 08.08.12 13:07

Aha, z toho som vychádzala :) dobre, tak nič.

Laen
34 příspěvků 08.08.12 13:09
@cashmere píše:
Aha, z toho som vychádzala :) dobre, tak nič.

dobrý :D jen mě to pobavilo.
Protože když si například přiložím k obličeji takovou tu ledovou modrou, vypadám jak bych měla za chvíli umřít :D

prusovka
117 příspěvků 08.08.12 13:21
Tu právě jsem měla na mysli..:-(
@Laen píše:
Ta kombinace se mi celkem líbí. Vím, že jsem viděla kombinaci čokoládově hnědé a mentolové, ale já modrou velice nerada :D jedinou, kterou bych na sobě snesla, by byla královská modř.

Laen
34 příspěvků 08.08.12 13:23
@prusovka píše:
Tu právě jsem měla na mysli..:-(

nevadí :) je to pěkná kombinace, ale líbí se mi na druhých, na mě ne.

skuran
44 příspěvků 08.08.12 13:50

Pokud vim, vhodne barvy pro vas typ by mohly byt krome hnede treba bordo, fialova, tmavozelena, okrova a nebala bych se ani nude. Myslim, ze co mate na dolni pulce tela, muze byt skoro jakekoliv, takze moznosti mate nepreberne + doplnky k tomu muzete mit take v jakychkoli barvach.

Kombinace asi musite vyzkouset sama, ve vasem satniku se ani podle popisu nevyznam, ale ja mam treba rada fialovou v kombinaci s tmavozelenou nebo tmavozlutou, vsechny „vase“ barvy s petrolejovou, malinove cervenou, tmavomodrou…Proste zkousejte, spusta veci zalezi spis na stylu nez na tom „jaky jste typ“.

Laen
34 příspěvků 09.08.12 14:12

Tak jsem nad tím dnes uvažovala a vymyslela jsem tohle: Dospěla jsem k pěti základním barvám: černá, hnědá, oranžová, zelená a k tomu na případné rozbití tmavého outfitu (když nebude např. zelená ve světlejší verzi nebo jiná méně častá barva na mě) bude sloužit béžová (v ní si koupím šátek, kabelu, náramky).
Co myslíte? :)
Přikládám koláž z polyvore.

sturnus_vulgaris  09.08.12 14:22

Nejsem si jista tou cernou a bilou, jinak souhlas. Misto bile bych skusila nejakou smetanovou.

Laen
34 příspěvků 09.08.12 14:30
@sturnus_vulgaris píše:
Nejsem si jista tou cernou a bilou, jinak souhlas. Misto bile bych skusila nejakou smetanovou.

asi to zkresluje počítač, u mě je ta „bílá“ krémová a s černou se mi hodně líbí, jen ji musím mít na malé ploše, protože mi světlé barvy nesluší.

sturnus_vulgaris  09.08.12 14:46

Aha, rozumim…
A jak to mate s cernou? Protoze nekde pisou, ze teply podzimni typ cernou mit muze…
Abych rekla pravdu, jak dosud dost tapu ve vlastnim barevnem typu, natoz v cizim, tak me berte s rezervou.

Laen
34 příspěvků 09.08.12 15:06
@sturnus_vulgaris píše:
Aha, rozumim…
A jak to mate s cernou? Protoze nekde pisou, ze teply podzimni typ cernou mit muze…
Abych rekla pravdu, jak dosud dost tapu ve vlastnim barevnem typu, natoz v cizim, tak me berte s rezervou.

No to je právě to zajímavé, někde píší, že teplé typy a černá ano a někde ne. Řešila jsem to i s paní, co se typologií zabývá a i když je jisté, že jsem teplý typ a podzimní také, tak mi sama řekla, že mi černá kupodivu sluší - nesmím být ale v ní oblečená celá od hlavy až k patě. Tenkrát jsem se i líčila černou tužkou a řekla mi, že to kupodivu vypadá dobře. Já sama ale přešla na hnědou, líbí se mi o něco víc a občas se vrátím k černé :)

kudka
77 příspěvků 09.08.12 15:13

Ahoj, ja jsem taky tmavy podzim (hnede vlasy, tmavsi plet, jasne zelene oci) a moje nejoblibenejsi barva obleceni je tmave zluta. Nejcasteji kombinuji s cokoladovou a dalsimi podzimnimi barvami - tmave oranzova, zlata, zelena, petrolejova, (tmave) cervena, popripade vyrazna ruzova :) V posledni dobe se mi libi kralovska modr, kterou jsem nikdy driv nenosila. Za me cerna ano, i kdyz se ji snazim nahrazovat hnedou nebo tmave modrou.

Laen
34 příspěvků 09.08.12 15:18

@kudka díky za reakci :) tou žlutou myslíš takovou tu hořčicovou? Ta se mi totiž zalíbila, ale neviděla jsem ji nikdy na oblečení, které by mě zaujalo střihově, jinak byhc si v ní už něco koupila.

kudka
77 příspěvků 09.08.12 15:28

@Laen no dokonce jsem se kvuli tobe zaregistrovala :D

Ano, myslim horcicovou. Pred par lety jsem si poridila kratky propinaci svetrik tehle barvy s velkymi knofliky a od te doby uz to jede, vzdycky je to ale spis nahodny kup - balerinky, kabatek, kabelka.. Jde vazne skvele kombinovat s temi podzimnimi barvickami

Laen
34 příspěvků 09.08.12 15:50

@kudka tak to beru jako ohromnou poctu :)
Podívám se po ní po obchodech a kdyžtak si v té barvě něco koupím :) Líbily se mi jedny kalhoty a viděla jsem i kabátek, ale střih se mi moc nelíbil. Možná se připojí k mým oblíbeným barvám :) líbí se mi moc, jen jsem neměla štěstí na střihy, jak už jsem řekla.

Sépia
335 příspěvků 09.08.12 16:22
Farby pre teplu jesen

Skus pozriet sem: http://www.vizazista.sk/…p-teply.html

Sépia
335 příspěvků 09.08.12 16:57

Laen, skus si k tomu čo už máš doma doplniť niektoré farby z tmavej jesene, alebo tlmenej jesene. Farby farebného typu musia byť pri tvári, ale doplniť môžeš aj iné od tváre ak to zladíš. Svojej čiernej sa nemusíš vzdať, záleži ako ju nosíš. Skús tmavohnedú, svetlejšiu baklažánovú- fialovú, petrolejovú, machovozelenú, namiesto čiernej antracit. Farby pre jesenne typy su vyobrazene tu http://www.vizazista.sk/…0-typov.html
Niektorým jesenným typom sa uhľovo čiena hodí, záleží aký si, dá sa kombinovať od tváre…

Laen
34 příspěvků 09.08.12 18:25

@Sépia Díky za ty odkazy. jdu si je prostudovat.
Děkuji za tipy na barvy. Prakticky všechny barvy podzimního typu by se měly dát navzájem kombinovat, že ano?
Jakmile uvidím tyto barvy někde v obchodě, vyzkouším je. Alespoň na zkoušku, ať vím, jak se sama sobě v takových barvách líbím.

Co barva vínová? Samozřejmě nesmí mít modrý podton. Mám doma takové jedny šaty a ta barva se mi moc líbí.

Sépia
335 příspěvků 09.08.12 19:05

Áno všetky tie farby sa dajú navzájom kombinovať. Teraz na jeseň budú jesenné hodne, sú v trendových farbách. Vínová je letná ale podobná je karmínová. Vyskúšaj a uvidíš. U nás v Peek and Clopenburgu je nová kolekcia Tom Tailor, pozri majú topy v jesenných farbách. Videla som horčicovožlté, petrolejové… Pekné

Laen
34 příspěvků 09.08.12 19:10

Už teď se těším na podzimní kolekci :) to toho nakoupím vždycky nejvíce

Laen
34 příspěvků 12.08.12 11:55

Začínám uvažovat nad tím, že bych krémovou nahradila spíše hořčicovou barvou. Dotaz: je vůbec možné sehnat v našich končinách kabelku v hořčicové barvě? Co se týče bot, viděla jsem zatím jen balerínky.

Váš příspěvek

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit